Android 12 - головна фішка розсекречена

01.02.2021 5352 0

Оновлення прошивок — чи це так потрібно в довгостроковій перспективі?

Як правило, серед сильних сторін iOS-пристроїв називають те, що Apple оновлює операційну систему постійно і робить це протягом 4-5 років. А у випадку з Android-смартфонами це відбувається рідше і в окремих випадках термін підтримки перевищує 2 роки. Користувачам Android доводиться добряче чекати, щоб оновити свій смартфон до актуальної версії зеленого робота.

Але говорити про те, що Android поганий через те, що він повільно поширюється, є неправомірним і помилковим. Google випускає код ОС, який вже потім адаптують виробники під свої пристрої. І це займає, як правило, кілька місяців. Саме смартфонобудівники насамперед відповідають за швидкість поширення актуальної версії зеленого робота, і відбуватися це синхронно та швидко у всіх не може. Потрібен час на адаптацію операційної системи на роботі на різних моделях.

У випадку з оновленнями iOS — це вихід готової версії прошивки, яка не потребує тестування та адаптації. Вона вже на момент виходу готова до встановлення на iPhone, кількість яких незрівнянно менша, ніж кількість Android-пристроїв. Це дозволяє Apple довше підтримувати свої смартфони та випускати оновлення протягом п'яти років. Але чи така необхідна така тривала підтримка?

Як показує досвід, далеко не завжди нові версії iOS потрібні та корисні. Нерідко власники iPhone шукають шляхи як відкотитися на стару версію iOS, яка працювала швидше і стабільніше за нову ОС. Не варто списувати з рахунків той факт, що «залізо» з часом старіє і рідко вдається вдихнути в нього друге життя за допомогою софту. Як правило, ця витівка марна, а користувачі воліють міняти смартфони частіше, ніж ті ж 4-5 років.

Тим не менш, Google розуміє, що швидкість оновлення до нової версії Android залишає бажати кращого. Саме тому вона покликала на допомогу чіпмейкер Qualcomm, щоб створити єдиний пакет програмного прошарку на рівні апаратної платформи, що дозволяє прослужити кілька ітерацій Android. Виробникам смартфонів не доведеться витрачати багато часу, щоби адаптувати залізо під нову ОС.

Початок цього проекту було покладено кілька років тому із запуском проекту Project Treble, який мав спростити процес переходу на нову версію зеленого робота. До цієї ініціативи приєднався Qualcomm і це дозволить оновлювати смартфони з новими чіпами Snapdragon протягом трьох років, а оновлення безпеки розсилати протягом чотирьох років. Це величезний і відчутний прогрес щодо швидкості оновлення. А чому – на відео.

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 01.02.2021
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube