ARM можуть виставити на продаж. Хто диктуватиме умови у світі мобільних чіпів?

15.07.2020 2813 3

Ось уже десять років на ринку зростає популярність та попит на процесорні архітектури ARM від невеликої британської фірми з Кембриджу. Але це одна з тих компаній, яка впливає на розвиток усієї індустрії, і на кінець березня 2020 їй вдалося продати більше 190 млрд ARM-чіпів. А тим часом японська компанія SoftBank, яка має контрольний пакет акцій ARM Holding, раптом оголосила, що серйозно розглядає можливість продажу цінних паперів холдингу, щоб вирішити власні фінансові проблеми.

Що таке ARM Holding

Якщо раптом ви забули або не знали, бізнес ARM Holding полягає в розробці ядер, графічних прискорювачів та дизайну нових чіпів. Потім холдинг продає ліцензії всім, що хоче використати ці напрацювання. Компанія влаштувалася зовсім непогано, адже її процесорні архітектури, чіпи, ядра та різні розробки купують такі чіпмейкери як Qualcomm, Samsung, MediaTek та Huawei.

Йдеться, перш за все, про Arm Cortex та графік Mali. Хтось із них потім їх тюнінгує, а хтось використовує як є. Вага компанії додав і той факт, що цього року Apple оголосила про перехід персональних комп'ютерів на ARM. За фактом британський холдинг - це монополіст у галузі мобільних пристроїв, адже практично всі смартфони та планшети побудовані на процесорах з архітектурою ARM.

Що відбувається

І ось тепер на обрії замаячила перспектива фактичного продажу ARM-холдинг. Свого часу SoftBank придбав 75% акцій компанії за суму $32 млрд, а підконтрольний їй інвестиційний фонд Vision Fund отримав пакет акцій, що залишився 25%. Тепер SoftBank думає про продаж активів ARM на суму $41 млрд, щоб покрити власні борги.

Остаточне рішення про продаж ARM-холдингу ще не ухвалено і зараз лише йде процес вивчення можливості такого кроку. Кінцевий вердикт може говорити: продати холдинг повністю, тільки його частину або зовсім відмовитися від витівки з його продажем, а латати фінансові дірки за рахунок продажу інших активів.

Але, якщо все ж таки рішення про продаж буде прийнято, то буде цікаво, хто в результаті придбає контроль над таким монстром індустрії. Для повноти інтриги було б цікаво, якби новим власником стала Apple, Samsung чи навіть, наприклад, Huawei, Intel чи Microsoft. Питання лише, чи дадуть їм це зробити антимонопольні органи та чи зацікавлені вони у такому придбанні.

Джерело: zdnet

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 15.07.2020
Коментарі
Всього коментарів: 3
 
MVD
1
Хуавей,действуй! ^^ Это будет просто сочная пощёчина пиндосам.
20.07.2020 16:26
Відповісти
Cool Dude
1
орнул бы если Хуавей купила бы
16.07.2020 23:09
Відповісти
vladimir michailov
2
Для Huawei это был бы ой какой вариант
15.07.2020 20:44
Відповісти

Останні ролики на YouTube