ChatGPT: шкода чи перевага у навчанні? Відома статистика ставлення людей до цього питання
Чи потрібне нам таке навчання?
ChatGPT просувається в освітні кола, серед шкільних вчителів і викладачів домашньої школи формуються різні думки. Але цей підйом висвітлює актуальне питання: чи ми прокладаємо шлях до розумнішого майбутнього чи закладаємо основу для покоління, яке менше покладається на критичне мислення?
Лише кожен десятий шкільний вчитель може зловити своїх учнів на списуванні Згідно з нещодавнім опитуванням, викладачі домашньої школи на 35% частіше, ніж шкільні вчителі, підтримають використання ChatGPT в освіті K-12. Обидві групи бачать його переваги в підготовці дітей до кар’єри, орієнтованої на техніку, з цим погоджуються 69% шкільних вчителів і 68% вихователів домашнього навчання. Педагоги в домашніх умовах, зокрема, починають знайомити своїх дітей із ChatGPT уже в 11 років.
Однак це не завжди добре. Кожен 10-й шкільний вчитель повідомляє, що ловив учнів на списуванні за допомогою ChatGPT. Отже, чи ризикує інструмент, призначений зробити навчання доступнішим, стати опорою для навчання?
Шкільні вчителі підкреслюють перевагу: 57% бачать ChatGPT як благо для учнів з особливими потребами, що полегшує проблеми з доступністю. Хоча технологія справді має долати бар’єри, не можна ігнорувати приховані тіні. Приголомшливі 98% шкільних учителів висловлюють занепокоєння щодо використання ChatGPT, зокрема щодо ризику підвищення залежності учнів від технологій і зниження навичок критичного мислення.
Незважаючи на те, що 44% викладачів домашньої школи включили ChatGPT у свої навчальні програми, цілих 95% визнають, що мають застереження.
Оскільки освітні системи борються з інтеграцією ШІ, стає зрозуміло, що універсальний підхід не допоможе. Вчителі повинні діяти обережно, сприймаючи переваги технологій, залишаючись пильними щодо їх згубних наслідків. Коли ми вводимо штучний інтелект у клас, наша мета повинна полягати не лише в тому, щоб залишатися на випередженні, але й зберегти суть того, що робить освіту справді трансформаційною: критичне мислення.
Читайте також: Apple готується до впровадження штучного інтелекту в Siri
Джерело: gizmochina