Чим відрізняється китайська версія телефону від глобальної
Привіт, друзі! Ми часто говоримо у своїх оглядах про смартфони, які ще не вийшли на глобальний ринок, але придбати їх можна вже на Aliexpress. У таких випадках одне з головних питань полягає в тому, чи варто купувати китайську версію мобільного пристрою чи краще зачекати на міжнародну. Щоб вам було легше визначитися з вибором, ми підготували окрему статтю, де розповімо про всі відмінності китайського апарату від глобального.
Основні відмінності China Version від Global Version
Багато китайських виробників після виходу китайської версії довго тягнуть із випуском глобалки. А іноді певні моделі взагалі не виходять на світовий ринок. Особливо так буває у Xiaomi, realme та OnePlus. Тому в статті наголосимо саме на смартфонах від даних компаній.
Відсутність відповідного адаптера в комплекті
У комплектації китайської версії ви не знайдете блок живлення, який підходитиме під наші розетки. Доведеться додатково купувати перехідник на євровилку. На щастя, такий гаджет коштує недорого і продаються в багатьох технічних магазинах або Aliexpress.
Підтримується тільки китайська та англійська мови
Тут все залежить від виробника. Але якщо говорити про телефони Xiaomi, то в налаштуваннях ви можете вибрати лише китайську або англійську мови. Для деяких користувачів це стане проблемою. Так, існують спеціальні програми та доповнення, здатні змінити мову інтерфейсу, але для цього потрібно проводити додаткові операції з телефоном.
У налаштуваннях деяких встановлених програм можна самостійно змінити мову та вибрати українську. Це не залежить від загальних параметрів системи. Якщо ж хочете перекласти весь інтерфейс смартфона, доведеться перепрошивати його на глобальну прошивку.
Немає Google -сервісів
Більшість китайських телефонів поставляються без Google-сервісів. Знову ж таки, їх можна встановити самостійно. Для цього існує безліч способів – від простого завантаження файлу apk до встановлення пакету GApps через кастомне рекавері. Та й зараз є дієві аналоги Google-сервісів, які вже встановлені у смартфонах.
Якщо ж не хочете морочити голову і звикли з коробки користуватися Гугл-сервісами, краще все-таки придбати глобальну прошивку. З нею явно виникне менше проблем.
Встановлено некорисні китайські програми
Таким особливо грішать телефони Xiaomi, у яких просто величезна кількість встановлених програм. Проблема в тому, що ці додатки не приносять користі за межами Китаю, і не всі видаляються стандартним способом. Рекомендуємо ознайомитися з окремою статтею, в якій ми розповідали про дієві методи видалення встановлених програм.
Чи впливають негативно ці програми на використання смартфона? Ні, якщо у вас достатньо місця у постійному сховищі. Ярлики можна просто прибрати з робочого столу, щоби не заважали. Тож це не суттєвий мінус китайських прошивок.
Телефон не працює у всіх діапазонах
Тут ситуація вже серйозніша, оскільки впливає безпосередньо на саме використання смартфона. Китайський телефон може не підтримувати певні частотні діапазони 4G (наприклад, band 20), що негативно позначиться на якості мобільної мережі. Швидкість інтернету впаде, а далеко від міста сигнал взагалі перестане ловити. Читайте тут, для чого потрібен band 20, і робіть висновки.
Незрозуміло, як будуть справи з 5G. Швидше за все, деякі бенди відрізнятимуться в Китаї та Україні. Через це смартфон з підтримкою 5G, куплений у Китаї, може погано працювати у мережі в нашій країні. Певні проблеми можливі і з агрегацією частот (технологія LTE-A).
Це все теорія, а ось на практиці у китайських смартфонів зазвичай не виникає неприємностей із 4G. Для оглядів ми тестували багато телефонів із китайською версією, і всі вони нормально ловили мережу. Але це ще залежить від місцевості та покриття оператора, тому враховуйте цей пункт перед придбанням China Version.
Іноді відрізняються деякі характеристики
Виробник може випустити версії з різними характеристиками для китайського та глобального ринку. Наприклад, у смартфонів відрізняються процесори, що іноді зустрічається у телефонах південнокорейського бренду Samsung. А ось Xiaomi любить випускати моделі з однаковими параметрами, але різними назвами. Через це багато хто плутається в асортименті компанії.
Також потрібно розуміти, що часто смартфон продається тільки в Китаї. Світової версії взагалі немає. І якщо модель вам сподобалася, єдиний варіант – це купувати азіатську версію. Наприклад, саме такі були справи з торішнім топовим флагманом Xiaomi 12S Ultra. До речі, тут ми розповідали, коли очікується анонс новинки Xiaomi 13 Ultra (і так, вона повинна бути випущена для європейських країн).
Різниця в ціні
Це, мабуть, єдиний плюс китайських версій. Вони коштують значно дешевше глобалок. Різниця може становити до 100 доларів. Саме тому багато користувачів схиляються до покупки China Version. Економія досить відчутна, проте вищезгадані мінуси за бажання легко усуваються.
Вас може зацікавити: Як оновити MIUI на старих смартфонах Xiaomi
Чи можна комфортно користуватися китайською версією смартфона
Підіб'ємо невеликі підсумки вищесказаного. Купівля China Version – це хороший варіант, якщо ви хочете заощадити, або у випадку, коли модель, яка сподобалася, не продається для глобального ринку.
Але необхідно розуміти всі нюанси та можливі проблеми. Ви не зможете відразу після покупки девайса приступити до комфортного використання. Потрібно буде придбати перехідник для адаптера, розібратися з мовою інтерфейсу, встановити сервіси Google і видалити китайський софт.
Зазвичай, проблема вирішується комплексно шляхом перепрошивки мобільного пристрою на глобальну версію. Встановивши глобальну оболонку на китайський апарат, ви позбавитеся всіх недоліків і будете із задоволенням користуватися смартфоном.
Перепрошивка мобільного пристрою – це серйозна процедура, неправильне проведення якої призведе до повного виходу телефону з експлуатації. Тому недосвідченим користувачам краще звернутися до майстра.
Є ще чудовий варіант для людей, які не хочуть самостійно перепрошувати смартфон – це покупка китайської версії з уже встановленою глобалкою (Global ROM). Таких версій дуже багато на AliExpress. Коштують вони приблизно як смартфон з китайською прошивкою, але працюють не гірше за глобалку.
А як ви ставитеся до китайських версій смартфонів? Можете без проблем придбати такий девайс, або віддаєте перевагу все-таки глобальним телефонам? Поділіться своєю думкою у коментарях.