Договорняк не стався: тиск проти монополії Apple посилюється

25.06.2021 2185 0

Тім Кук вдався до «телефонного права», але безуспішно

Іноді складається враження, що Apple недоторканна і могутня. Це одна з найуспішніших бізнес-компаній і не в останню чергу завдяки методам роботи Тіма Кука. Якщо Джобс диригував інноваціями, створюючи революційні продукти, то Кук переважно бізнесмен, який обережний, сповідує відмову від інновацій на користь грошей, а ще він схильний до співпраці та діалогу з владою.

Успіх Apple і в тому, що її глава вважає за краще заручатися підтримкою владних структур. Тім Кук уміє домовлятися. Як приклад, варто згадати історію, як у США Apple зіткнулася з загрозою введення мит на продукцію, вироблену в Китаї. Загроза, яка і з боку Китаю могла викликати заходи у відповідь щодо компанії. У нього вдалося вирішити проблему, домовившись з обома сторонами.

Тім Кук буде й надалі використовує будь-які важелі, аби не постраждала Apple та гроші інвесторів. Для цього він навіть зробив телефонний дзвінок Ненсі Пелосі, спікера Палати представників Конгресу США, щоб обговорити з нею антимонопольний закон, завдання якого обмежити вплив великих компаній. Його норми можуть стати причиною того, що Apple визнають монополістом і їй звинувачують у відмові від встановлення фірмових додатків на свої пристрої, щоб вирівняти її і конкурентів.

За словами Тіма Кука, закон ухвалено поспішно і його норми загальмують розвиток інновацій. Компанія витратила купу коштів на створення софту і слідкує за тим, щоб його якість була на належному рівні. А ще він висловив думку, що цей закон відкине Apple назад у розвитку. І від цього програє не так компанія, як споживач. Є ризик, що апарати перетворяться на смітник із додатками сумнівної якості. Відповідно, під загрозою опиниться безпека та приватність.

Прямих доказів немає, але мета дзвінка представнику законодавчого органу є очевидною — завадити ухваленню закону, який позбавить Apple монопольного становища на ринку, а також призведе до втрати грошей.

І Ненсі Пелосі не єдина, кому зателефонував Кук. Подейкують, що він зателефонував майже половині членів Конгресу у спробі донести свою думку і перешкодити ухваленню закону. Але переконати конгресменів йому все ж таки не вдалося. Закон був прийнятий і тепер компанії доведеться відбиватися від нападок регуляторів, які повинні взятися за руйнацію монополії Apple. Все ж таки в США чиновники вважають за краще слідувати і виконувати норми законів.

Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.  

Джерело: nytimes

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 25.06.2021
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube