Galaxy A55 поверне Samsung на Олімп. iOS 18 - iphone буде не впізнати, а Realme GT Neo 6 буде майже флагманом за $280
Дайджест новин тижня
Зміст
Привіт, друзі! Ніколи не думали, чи можуть існувати телефони, якими зручніше користуватися, ніж сучасними смартфонами, з сенсорними екранами й оцими всіма іконками, віджетами, жестами? Складно уявити, так? Але якщо подумати, як це може бути? В нас майже є підказка – голосові помічники. От уявіть, якби вони порозумнішали разів в 10 і… їм нічого не треба було казати,
Скажімо, у вас в кишені телефон (чи як воно там буде називатися) і ви вирішили послухати улюблений плейліст у Spotify. Що вам для цього потрібно робити руками або голосом? Нічого! Просто чітко подумки дати команду. Ну або уявити, як ви тицяєте на іконки та меню. До такого, звісно ще дуже далеко, але деякі кроки вже зроблені.
Компанія Ілона Маска Neuralink вперше імплантувала людині свій чип, який отримав Telepathy. Своїми більш ніж тисячею електродів він кріпиться до окремих нейронів мозку і зчитує з них дані, які бездротовим зв’язком відправляє у спеціальний застосунок. Початкова мета – відновити дієздатність паралізованих людей, а далі, за задумом, такі пристрої допомагатимуть глухим чути, а сліпим бачити.
Раніше Neuralink демонстрував ролик, як нібито мавпа з чипом грає на комп’ютері силою думки. Ось вам і інтерфейс взаємодії з гаджетами. Щоправда, чекати такого дива ще довго: реалістично років 10, зі всіма клінічними випробуваннями. Але раніше Маск казав про 20 000 операцій до 2030 року… Ну, то ж Маск, він багато чого каже.
Але тут є одна проблемка. Вставляти щось в голову – той ще крінж. А особливо тоді, коли це зробила компанія такого бридкого тіпа, як Ілон Маск. Точно не звучить як те, що будуть робити всі навколо. Але технологія є і вона буде розвиватися, подивимося за цим.
Трохи в історію
Зараз навіть не всі пригадають, як керували телефонами раніше. Думаю, не всі мої глядачі мали кнопковий телефон з клавіатурою, на яку треба було клацати три рази, щоб отримати потрібну букву. На монохромному екрані, меншому за той, що у сучасних розумних годинниках. Але сайт VisualCapitalist опублікував топ 15 найбільш продаваних мобільних телефонів усіх часів, і в мене для вас сюрприз.
Як ви думаєте, яку модель купували найбільше? Може це якійсь iPhone або Samsung? Ось і ні. Це старенька кнопкова Nokia 1100! Так, ця невмируща каменюка, що стала мемом, була продана 250 млн разів. А якщо до неї додати наступника, Nokia 1110, разом це буде майже 500 мільйонів телефонів! Жодному смарту таке не снилося.
А вже тут на якийсь час картинку з тією інфографікою З сенсорних смартфонів найбільше продажів мали шості Айфони з 222 мільйонами примірників. Щобільше, у топі взагалі нема жодного Android пристрою – лише старі Nokia та iPhone та лише один кнопковий Samsung E1100. Ось вам і прогрес з новими інтерфейсами. Хоча слід сказати, що насправді сучасні смартфони просто більш схожі між собою і якась одна модель не душить всіх на ринку роками.
Samsung
А що там у Samsung зараз? Хвалив я Galaxy S24 Ultra, хвалив, а він, така зараза, все ж має брак. А саме, в декого трапляється шпаринка між екраном та корпусом у нижній правій частині. Подивився я демо-зразок телефона у магазині – та ж історія, про яку пишуть в інтернетах. Хотілося б, щоб у Samsung це прокоментували – бо це ж увесь захист корпусу накривається тазом, та ще й екран як би не почав відклеюватися. Доки Samsung щось не скаже, не кидайте ваші Ультри в воду або багнюку, також не лийте на них каву.
Про апарат сказав, але й з софтом теж цікаво. Усі ті штучки-дрючки зі штучним інтелектом безкоштовні лише до 2025 року. А що далі? Samsung врубає лічильник? Навряд так просто. Річ у тому, що в компанії самі не знають, що будуть з цим робити. Як каже керівник відділу MX Business компанії, просто вирішили не робити поки функції платними – попри те, що їхня розробка, виконання та обслуговування коштує грошей.
Але вочевидь постійно так не буде. Далі він натякає, що, мовляв, є різні потреби у штучному інтелекті. Тож можна уявити, що потім зроблять платний та безплатний варіант функцій. А поки підсадять усіх користувачів “на голку“, щоб якомога більше людей потім платили додатково. Це лише здогадка, але виглядає як план.
Galaxy A35, Galaxy A55
З більш приємного від Samsung – можливий швидкий запуск нових смартфонів суперпопулярної серії А. Моделі Galaxy A35 5G і Galaxy A55 5G днями пройшли сертифікацію в Індії. За чутками, молодший Galaxy A35 матиме тонкіші рамки та позбавиться, нарешті, ганебного краплеподібного вирізу камери, а процесор отримає Exynos 1380, як в A54.
Раптово Samsung збирається випустити фітнес-трекер Galaxy Fit 3. Останній такий трекер Galaxy Fit 2 вийшов ще у 2020 році та, м'яко кажучи, був не дуже популярний. Нібито новинка отримає деякі функції “дорослих” годинників. Трекер не матиме незалежного GP, ЕКГ та датчика кров'яного тиску, але матиме оптичний пульсометр та контроль рівня кисню в крові, без якого, фактично, залишилися топові годинники. До речі, нещодавно такий датчик Apple Watch допоміг жінці у літаку – їй давали кисень з балона до прильоту, тож це корисна штука.
Який вигляд може мати смартфон майбутнього від Samsung? Це легко дізнатися з нового патенту. На ньому пристрій, екран якого скручується всередину. У складеному стані ця штучка здається меншою, ніж звичайний складаний смартфон. Звісно, це прикольно, але яка сила забезпечуватиме жорсткість висунутого фрагменту екрана? І взагалі, ось прикіньте, замість того, щоб узяти звичайний смартфон в руку і подивитися що там нового у Телеграмі, вам знадобиться щоразу діставати та ховати половинку екрана. Кому це взагалі потрібно?
зображення
Apple
Як я вже розповідав, тиждень тому Apple анонсувала революційні зміни у своїй політиці щодо розробників, платежів та сторонніх магазинів програм. Вони тільки на перший погляд, можуть здаватися якимось прогресивними. Насправді ж Apple обклала нові способи розповсюдження програм та стягнення платежів такими комісіями, що нічим іншим, як плювком у європейський закон про цифровий контент це назвати не можна.
І це кажу вам не я, це кажуть Spotify, Epic Games та Microsoft. Спочатку голова Epic Тім Суїні назвав ці нові правила випадком “зловмисного дотримання” з купою “сміттєвих зборів” – ну тобто коли хтось формально ніби підкоряється новому закону, а насправді робить усе так, щоб реально його ніхто не дотримувався, та ще й обкладає кожен крок комісіями. У Spotify це назвали «здирництвом», «повним фарсом» та «майстер-класом із викривлення».
За підрахунками Spotify, якщо б вона обрала альтернативні платежі, їй би довелося віддавати Apple у 10 разів більше грошей. В Microsoft не так сильно підгоріло – вони назвали нові правила “кроком у невірному напрямку” та висловили сподівання, що Apple прислухається до критики. Apple?!!! До критики?!!! Та їх тільки законами або судами можна хоч на міліметр посунути. До речі, десь так і може статися у найближчому майбутньому.
Зміни у політиці Apple офіційно стартують у березні, з оновленням iOS 17.4. А що буде потім? Відомий аналітик і спец у справах Apple Марк Гурман каже, що iOS 18 може стати найбільш значним оновленням в історії Айфонів. Перш за все це стосується модної теми штучного інтелекту. Уявіть тільки, Siri, яка загалом вважається найтупішим з наявних голосових помічників раптом почне спілкуватися з вами не гірше за GhatGPT. Така ж можливість буде у текстовому вигляді в iMessage.
З інших змін очікується відчутне удосконалення Apple Music та подальше дотискання Айфонів європейськими законодавцями до власних норм, наприклад поява підтримка RCS повідомлень. Для нас не така важлива тема через безліч месенджерів які замінили SMS, а от у західних країнах тема уніфікації повідомлень досить чуттєва. А взагалі то… Марк великий майстер писати великі тексти, де мало нового по суті. Особисто я так і не зрозумів, чого ж такого революційного буде в iOS 18, окрім згаданого. Щось на рівні нових фішок Samsung, десь так.
Apple Vision Pro
Я вже розповідав про комплектацію гарнітури, додаткові аксесуари та скільки усе це коштує. А зараз з’явилися перші враження користувачів пристрою. Кажуть, що гарнітура дуже зручно фіксується на голові. Екрани у ній дуже якісні, як і сенсори, які дуже добре відстежують руки, але батареї вистачає лише на 2-2,5 години використання.
А от софт… Маркес Браунлі та Нілай Патель з The Verge продемонстрували розмову за допомогою гаджету. Чесно, схоже на якийсь китайський ноунейм – неначе безкоштовна ШІ підмінює рухи губ, саме обличчя періодично зникає, провалюючись за текстури.
Згадаємо, що й софта під Vision Pro вийшло не так багато – деякі великі компанії фактично проігнорували реліз, а Netflix взагалі назвав спеціальний застосунок неважливим для користувачів. Так, це не реліз першого Айфона, де можна було просто показати апарат і всі впали. Ринок гарнітур VR вже більш-менш склався, і на ньому треба пропонувати щось крім якісних дисплеїв. Перш за все спеціальний софт та ігри.
Ще один кумедний момент: незнімний кабель зовнішньої батареї Vision Pro виявився знімним. Його можна дістати приблизно як лоток SIM-карти в смартфона, за допомогою тієї ж голки. На внутрішньому кінці проводу виявився штекер на зразок більш широкого Lightning – ну не може Apple без дуркуватих роз'ємів. Також стали відомі характеристики батареї.
З програмами для гарнітури все складно, а от для Айфонів та інших пристроїв Apple вийшла культова гра Death Stranding, одразу у версії Director's Cut.Грати у неї можна лише з останніми потужними процесорами: на iPhone 15 Pro, iPad та Mac з M1 або вище, на iPadOS 17, macOS 13.3 або вище. Гра підтримує контролери PlayStation та Xbox і потребує 50 ГБ місця на накопичувачі. Придбана гра прив’язана до акаунту Apple, грати можна на будь-якому вашому пристрої, збереження теж синхронізуються.
Xiaomi
Xiaomi дещо намахала власників Redmi Note 12 Pro 4G – їм прилетіла прошивка HyperOS. на базі Android 13. Наскільки відомо, всі інші смартфони, які оновилися до HyperOS, отримали Android 14. Попри це, оновлення все одно додасть налаштування екрана блокування, оновлену галерею та кращу приватність даних. Зрештою, телефон, фактично, такий собі перевипуск Redmi Note 10 Pro.
У мережу потрапила фотографія кришки камери флагмана Xiaomi 14 Ultra з логотипом Leica. здається телефон отримає таке ж клмпонування, що й в попередника, але з іншими об’єктивами. Відомі на цей час характеристики камер ви бачите на екрані. Також, президент Xiaomi Лу Вейбін натякнув у соцмережі Weibo, що скоро в нього буде новий смартфон з дуже, дуже хорошою камерою. Що б це могло означати, інтрига наш? Скоріше за все, чекати лишилося недовго – неофіційні джерела багато кажуть про реліз у лютому. Питання чи буде глобальна версія нової 14 Ultra поки що відкрите.
Разом з фотофлагманом у лютому може вийти й ще один смартфон. Неофіційні джерела передрікають появу умовного Xiaomi Mix Flip, чи як він там буде називатися. Кажуть, що складаний телефон отримає процесор Snapdragon 8 Gen 3 та підтримку супутникового зв'язку. Інсайдери розповідають про якийсь незвичайний дизайн телефона, але який саме – не кажуть.
Також наближається можливий реліз Xiaomi Mix Fold 4, який може отримати захист від води, щоб не відставати від Samsung Galaxy Fold 5 та полегшати до 250 г. Процесор всередині – теж Snapdragon 8 Gen 3. Але головне у нових чутках – можливість світового релізу Mix Fold 4. Xiaomi робить досить симпатичні розкладачки й було б приємно бачити їх на ринку.
BBK
Ну що, дочекалися? 29 січня були офіційно представлені красені Realme 12 Pro та 12 Pro+. Дизайн телефонів дійсно дуже вдалий у порівнянні зі всім, що виходило у Realme. Стиль нагадує Realme 11 Pro, але реалізація здається набагато кращою. І вперше для серії телефони отримали перископічний телеоб'єктив. Realme 12 Pro працює на процесорі Snapdragon 6 Gen 1 і коштує від 310 доларів, 12 Pro+ має швидкий Snapdragon 7s Gen 2 і продається від 360 доларів. Інші характеристики дивіться на екрані.
У лютому має отримати продовження улюблена багатьма серія вбивць флагманів – очікується вихід Realme GT Neo 6. Інформація неофіційна, але про смартфон відомо вже настільки багато усього, що сумнівів майже немає. Рендери смартфона дещо відрізняються, але скоро все дізнаємося. Телефон отримає чип Snapdragon 8 Gen 2 та буде коштувати приблизно 280 доларів, інші характеристики такі. Чи злетить телефон в Україні, буде залежати від ціни на світовому ринку.
Після судової тяганини з Nokia щодо патентів на 5G бренд OnePlus повертається на європейський ринок. Раніше продаж телефонів у деяких країнах тимчасово зупинив суд. OnePlus довелося дещо змінити процес розробки та найняти сильних юристів. Повернення можна було б тільки привітати, якби не кінські ціни на останні смартфони компанії у світі.
Недорогий Nothing Phone (2а), про який щойно пішли чутки, був анонсований на YouTube-каналі компанії. Nothing показала досить чудернацький дизайн новинки та представила Glyph Developer Kit – інструменти, що дозволяють стороннім програма керувати підсвіткою. характеристик смартфона не називалися, але деякі неофіційно вже відомі. Офіційна прем'єра Phone (2а) відбудеться наприкінці лютого на виставці MWC 2024.
Смартфони Pixel на цьому тижні порадували програмними фішками. Невдовзі після релізу Samsung Galaxy S24 їхня функція Circle to Search стала доступною й на Pixel 8 та Pixel 8 Pro. Нагадаю, це коли ви бачите щось на екрані, обводите його і телефон шукає обведене в інтернеті. Опція доступна з 31 січня, але чекати оновлення прошивки не варто – функція просто з’явиться на телефоні, як вони це роблять, я не знаю. Спробуйте, може вже працює, а ви не здогадувалися.
Перенесення eSIM на інший телефон без необхідності у фізичній SIM-карті стартувало на Google Pixel 8 у жовтні минулого року і схоже, стала поширюватися на інші смартфони. Нещодавно користувач, який налаштовував новенький Galaxy S24 Ultra за допомогою інструменту перенесення SIM-карт від Samsung, побачив нову опцію.
На другому телефоні з’явилося вікно сканування QR-коду для перенесення SIM на Samsung. Раніше така функція була, але тільки між телефонами Galaxy. Пояснення просте – нарешті Google анонсувала новий інструмент для перенесення eSIM-карт для Android. Тож скро ця фішка буде доступною на інших пристроях, окрім Pixel та Galaxy.
Google представила перше оновлення функцій Feature Drop у 2024 році, яке принесе низку корисних функцій Pixel. Нарешті з’явиться можливість вимірювати температуру тіла за допомогою сенсора в Pixel 8 Pro, яка б мала працювати ще на старті телефона.
Також Pixel 8 та 8 Pro отримають функцію Magic Compose у додатку Messages для генерації повідомлень у різних стилях за допомогою ШІ. Старіші Pixel отримають Photomoji в Messages, функції Quick Share для обміну файлами та Audio Switch для автоматичного перемикання Pixel Buds Pro між пристроями.
Huawei
Думаю ні для кого вже не секрет, як піднялася останнім часом Huawei в Китаї. Торік компанія повернулася до топ-5 найбільших виробників смартфонів в країні, після Apple, окремої зараз Honor та Vivo. Їй вдалося продати майже наполовину більше телефонів, ніж у 2022 році. На тлі американських санкцій проти напівпровідникової галузі Китаю дуже добре вистрілив флагман Huawei Mate 60 Pro на власному процесорі Kirin.
І ось зараз Huawei готується розвинути успіх з новим флагманом Mate 70, зображення та деякі характеристики якого з’явилися у мережі. Про телефон наразі відомо не так багато: він отримає сип власного виробництва компанії, кілька варіантів розміру екрана та камеру з сенсором IMX 989 і змінною діафрагмою. Але головна фішка HarmonyOS Next з функціями ШІ – прощавай, Android. Враховуючи які настрої в Китаї, Huawei ще й лідерство може повернути.
Прямо зараз Huawei готує монстра фото P70 Art з трьома камерами 50 МП. Смартфон отримає процесор Kirin 9000S – той самий, що й в Mate 60. Характеристики камер ви бачите на екрані, вони дійсно круті.
У планах Huawei також випуск нового складаного смартфона Компанія вже має дві складаних моделі – P50 Pocket і Pocket S, але інсайдери кажуть, що мова йде про зовсім новий телефон з кодовою назвою LEM. Подробиць поки зовсім нема, але апарат очікується вже в лютому.
Motorola
Motorola теж розробляє новий складаний смартфон, але такий, якого ще світ не бачив. Новий патент демонструє дещо дивовижне і навіть не образу можна зрозуміти, як це працює. Екран не тільки розкладається, але й розсувається – дивіться самі. Нібито його дисплей може розширюватися майже в чотири рази у порівнянні зі складеним компактним положенням.
І тут питань трохи менше, ніж до Самсунга напочатку випуску – екран і без розсування досить великий для комфортного використання. Дуже хотілося б потримати таке чудо у руках, але як і з багатьма концептами, в нього цікавий шанс ніколи не з’явитися.
Прощавай нокіа.. Привіт hmd
Колись усе закінчується. на цьому тижні офіційно закінчилися смартфони Nokia. Все, більше не буде – HMD Global віднині випускатиме смартфони під власним брендом HMD. Щодо звичайних телефонів ситуація не зовсім зрозуміла – схоже, вони все ж виходитимуть.
Залишок смартфонів Nokia компанія продаватиме зі знижками поки вони не закінчаться. Перший смартфон HMD має з’явитися найближчим часом. А я на цьому закінчую новини про смартфони та переходжу до інших, не менш цікавих.
Хоча ні, одна новина все ж деяким чином може стосуватися смартфонів. Швейцарські дослідники розробили технологію заряджання пристроїв… звуками. Причому, пристрій може заряджатися лише від окремого звуку або тону. Електрика генерується завдяки вібрації. Потужність надто мала і цей спосіб скоріше підходить для живлення та спрацювання якихось датчиків. Але уявіть, розмовляєте ви телефоном, і чим частіше ви це робите, тим більше в нього заряду. Я б не відмовився.
Новини ШІ
Схоже, повстання машин та суцільне безробіття через штучний інтелект скасовані, можна видихати. Американські вчені дослідили тему та зробили висновок, що у більшості випадків праця людини є дешевшою за використання штучного інтелекту. І здогадайтеся, кого ж в нас це не стосується? Так, саме тих, чия праця дуже дорога, а завдання такі, з частиною яких ШІ добре порається вже зараз – програмісти!
Якщо штучний інтелект і витіснятиме людей, то він робитиме це дуже повільно. Так, у багатьох випадках людину експлуатувати дешевше, ніж надто розумні та енергозатратні технології. Але не слід забувати, що вже зараз через використання ШІ компанії іноді звільняють тисячі працівників.
Штучний інтелект здатний не тільки відібрати роботу, але й поставити людину у дуже незручне становище. На цьому тижні фейкові оголені фото найпопулярнішої у США співачки Тейлор Свифт буквально поставили на вуха усіх, навіть Білий дім висловив занепокоєність. На цю тему висловилася і профспілка акторів, і голова Майкрософт Сатья Наделла, і взагалі усі кому не лінь. Як розв'язання проблеми розглядають заборону порно-дипфейків, або навіть повну заборону будь-яких згенерованих зображень реальних людей без їхньої згоди. Те, яке рішення приймуть американці, може вплинути на весь світ
А ще штучний інтелект дуже любить розпатякувати всім чужі секрети. Раніше вже були випадки, коли ChatGPT “зливав” конфіденційну інформацію, але на цьому тижні його як прорвало. Один з користувачів помітив у історії власних діалогів з ChatGPT записи, яких раніше не було. У них чого тільки не траплялося: імена користувачів і паролі, куски програмного коду, назви презентації, дані неопублікованої наукової праці. Простіше кажучи, коли хтось вводить конфіденційні дані в чат, вони можуть опинитися будь-де. Тому краще такого не робити.
Дичина
От ми тут говорили про керування гаджетів телепатією, про нові смартфони та штучні інтелекти. А от в Японії тільки з наступного року скасовують обов'язкове використання дискет для електронної звітності та передачі даних державним установам.
Так, вони досі бігають з дискетками! Та в інших країнах виросли покоління, які їх взагалі ніколи не бачили! І скасувати дискети не так вже й просто – понад 1900 різних нормативних актів вимагають їхнього використання у різних установах. І ще добре, дискета хоча б мала і не важка, а якби носіями інформації були глиняні таблички? Але я вірю, що у відважних японців вийде позбавитися цього зла.
У Німеччині теж цікаво. Там одна з залізничних компаній розмістила вакансію спеціаліста з MS-DOS та Windows 3.11. Працівник має адмініструвати потужні комп’ютери з процесорами 166 МГц і колосальними 8 МБ оперативної пам’яті. Судячи зі всього, його знайшли, бо вакансію прибрали. У обговореннях на форумах виявилося, що мова про дисплеї машиніста у багатьох поїздах, які відображають важливу інформацію. І що ніби подібні системи використовуватимуть до 2030 року або навіть пізніше. Але якщо працює – навіщо щось міняти?
А ще технології допомагають читерити в комп’ютерних іграх. Існує така штука, як радар-хак. Це коли в вас на другому моніторі виводиться читерська карта, де позначені всі гравці, щоб їх легко знайти, або втекти від них. В іграх вкрай важко “спалити” такого читера за поведінкою. І от уявіть, що одного разу на кіберспортивні змагання з’являється команда, де усі в окулярах. Хоча раніше ніхто не страждав від поганого зору. Так, виявилося, що це не просто окуляри, а гарнітури доповненої реальності, які показують читерам ту саму карту. і цей фокус можливий з будь-якою такою гарнітурою.
Тож щиро дякую за прочитання данної статті, до наступного випуску, бажаю вам більше сучасних технологій, менше читерів та дискет!
А той, хто не любить читати - може подивитися цей огляд на YouTube -