Огляд Google Pixel 7A – це найгірший смартфон бренду за свої гроші!

04.06.2023 14540 9

Привіт, друзі! Продовжуємо радувати вас оглядами нових смартфонів від наших улюблених китайських (і не тільки) компаній. Сьогодні увагу приділимо довгоочікуваному гарячому пиріжку від американського бренду Google – Pixel 7A. Тільки тут ми вас, на жаль, не потішимо, а навпаки засмутимо.

 

Ми знаємо, як багато користувачів чекали на цей телефон з надією, що нарешті вийшов гідний субфлагман, і не від китайців. Ось тільки Google підготували нам неприємний сюрприз. Не будемо більше мучити вас очікуванням, тому погнали оглядати Піксель 7А.

 

 Google Pixel 7A – це найгірший смартфон бренду!

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали корпусу та габарити

Дисплей

Продуктивність

Інтерфейс

Камери

Комунікації

Автономність

Ціна

Висновки

Відеоогляд

 

Технічні характеристики

Матриця:

OLED

Діагональ екрану:

6.1″

Роздільна здатність дисплея:

1080х2400 пікселів

Інші параметри екрана:

Частота розгортки – 90 Гц, щільність пікселів – 429 ppi

Матеріали корпусу:

Алюмінієві рамки, задня кришка пластикова

Кольори:

Кораловий, блакитний, білий, темно-сірий

Габарити:

152 x 72.9 x 9 мм за вагою 193.5 г.

Вологозахист:

IP67

Процесор:

5-нанометровий Google Tensor G2

Графічний прискорювач:

Mali-G710 MP7

Кількість ядер:

Два ядра Cortex-X1 із тактовою частотою 2.85 ГГц + два ядра Cortex-A78 із частотою 2.35 ГГц + чотири ядра Cortex-A55 із частотою 1.80 ГГц

Варіанти пам'яті:

8/128 ГБ

Операційна система:

Android 13

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 64 Мп, діафрагма f/1.9, сенсор 26mm, розмір матриці 1/1.73", розмір пікселя 0.8µm, Dual Pixel PDAF (двохпіксельний фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Надширококутний модуль: роздільна здатність 13 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 120˚, розмір пікселя 1.12µm
Запис відео в максимальній роздільній здатності 4K@/60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 13 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 20mm, розмір пікселя 1.12µm

Запис відео в 4K @ 30fps

Комунікації:

Wi-Fi 6E , Bluetooth 5.3, NFC , навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC

Звук:

Стерео

Акумулятор:

4385 мАг

Швидка зарядка:

Дротова 18 Вт і бездротова 7.5 Вт

Ціна:

Близько 23 000 грн

 

Перше враження від Pixel 7A неоднозначне. Відразу насторожує OLED-екран із невеликою частотою розгортки 90 Гц, та й максимальну яскравість виробник не вказує. Пластиковий корпус теж не додає чарівності цьому телефону, як і зарядка з невеликою потужністю.

 

Але ж перед нами не флагман, а пристрій середнього класу. Тож, може, ці моменти йому можна пробачити? Давайте розбиратися.

 

 

Комплектація

За традицією спочатку приділяємо час комплекту постачання. І тут все дуже сумно. Google Pixel 7A приходить у мінімалістичній фірмовій коробці, і тут нема на що звертати увагу. Але варто відкрити упаковку, і на нас чекають вже перші негативні враження. Усередині коробки ви знайдете тільки сам телефон, документацію, USB-кабель та OTG-перехідник.

 

 

Виробник не поклав ані чохол, ані блок живлення. Захисної плівки також немає на екрані смартфона. Щоб докупити ці фірмові аксесуари, вам доведеться заплатити ще до 2000 грн. Занадто великі додаткові витрати для субфлагмана, згодні?

 

Звичайно, ви можете сказати, що візьмете адаптер живлення від іншого пристрою, а без чохла та захисної плівки смартфоном можна користуватися. Так, можна, але тільки до того моменту, поки телефон не вирішить відправитися у вільний політ. Ремонт мобільного пристрою обійдеться ще дорожче, ніж покупка аксесуарів.

 

 

На комплектації виробник заощадив. Китайські молодші флагмани у цьому плані значно виграють.

 

Дизайн, матеріали корпусу та габарити

Приступаємо до оцінювання зовнішнього вигляду Google Pixel 7A . На перший погляд, все чудово. Смартфон більш-менш компактний: розміри становлять 152 x 72.9 x 9 мм з вагою 193 грама.

 

 

Грані алюмінієві, а ось задня кришка пластикова. Але навпомацки практично неможливо розібрати, що це пластик – відчувається як гарне дороге скло. У руці лежить зручно, та й дизайн не виглядає дешево.

 

 

Блок основної камери невеликий та виконаний дуже акуратно. Панель, на якій розміщується камера і яка йде по всій верхній частині корпусу, теж зроблена з металу. У центрі корпусу красується невеликий логотип Google. Піксель 7А пропонується у чотирьох кольорах: темно-сірий, кораловий, блакитний та білий.

 

 

А ось передня частина смартфона виглядає убого. І все через занадто товсті рамки, які в 2023 році виглядають вже дуже непривабливо. Таким чином виробник начебто наголошує, що перед нами не флагман, а смартфон середнього класу. Адже, ясна річ, ніхто не створюватиме внутрішню конкуренцію. Хочете телефон із тонкими рамками та скляним корпусом – купуйте Pixel 7.

 

 

З переваг, здавалося б, можна відзначити вологозахист P67. Але на своєму офіційному сайті Google заявляють, що не рекомендують мочити девайс і вони не відповідають за можливі наслідки.

 

 

Карта пам'яті не підтримується, та й другу фізичну сімку ви не зможете встановити. Можна підключити тільки e-Sim – хоч якесь полегшення.

 

 

Підсумки з дизайну Pixel 7A наступні: смартфон виглядає непогано, якщо заплющити очі на величезні рамки навколо дисплея. Пластиковий корпус теж не напружуватиме, адже виробнику вдалося імітувати скло. А ось проблеми з вологозахистом і підтримка тільки однієї фізичної SIM-карти – це точно не додає балів девайсу.

 

 

Читайте також: Кращі смартфони 2023 року

 

Дисплей

На якійсь негативній ноті ми почали огляд Google Pixel 7A, згодні? І розчарування продовжуються. Наступний неприємний момент – низька якість екрана. Вірніше, дисплей по кольоропередачі непоганий, хоч кольори і виглядають бляклими.

 

 

З цим ще можна змиритися, чого не скажеш про яскравість дисплея. На сонці ви нічого не побачите. Це дуже дивно і неприємно, адже йдеться про молодшого флагмана. Навіть бюджетні моделі від китайських брендів оснащені яскравішими дисплеями. Тож тут Google зазнали фіаско.

 

 

Частота розгортки дисплея становить 90 Гц – і так, цього може здатися недостатньо, адже зараз безліч моделей із частотою 120 Гц і навіть 144 Гц. Але хоч спасибі, що не залишили 60 Гц.

 

 

І на цьому мінуси дисплея Pixel 7A не закінчуються. Не варто забувати про ШІМ, який просто зашкалює. Знову ж таки, китайські конкуренти вже давно пропрацювали цей момент і знизили рівень шкідливого мерехтіння до адекватних цифр. Ось такі показники отримуємо на Пікселі:

 

  • 100% - 37.5%
  • 75% - 37.3%
  • 50% - 37.1%
  • 35% - 36.5%
  • 25% - 35.8%
  • 10% - 38.5%

 

Як ви вже зрозуміли, екран Google Pixel 7A повністю розчарував. Навіть при бажанні знайти якісь переваги не виходить.

 

 

Продуктивність

Тепер переходимо до продуктивності смартфона і плекаємо надію, що хоч тут виробник не напортачив. «Серцем» Пікселя 7А є фірмовий процесор Google Tensor G2, і це флагманське рішення. Такий же чіп встановлений у Pixel 7. Незважаючи на те, що цей процесор позиціонується як топовий, він все одно програє Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2, який є субфлагманським варіантом.

 

 

Головна проблема Tensor G2 – сильний тротлінг. Продуктивність обчислювальних ядер знижується до 45%, а графічний прискорювач втрачає близько 39% за 20 хвилин тесту. З графіками ви можете ознайомитись нижче.

 

 

Єдине, що радує – це помірне нагрівання смартфона. Але навіть відсутність перегріву не рятує ситуацію.

 

 

При реальному використанні тротлінг, звичайно, відчувається, але це не критично. Ви зможете грати у вимогливі іграшки і навіть на максимальних налаштуваннях. Просто потрібно розуміти, що fps буде невисоким. Наприклад, у Genshin Impact з максимальними параметрами графіки отримуємо 30-35 кадрів за секунду. Можливі й легкі підвисання у важких сценах.

 

 

Назвати Google Pixel 7A геймерським смартфоном не можна. Але якщо ви особливо не захоплюєтеся іграми і лише зрідка хочете пограти в щось – проблем не буде. А ось геймерам ми б радили звернути увагу на смартфони з процесорами Snapdragon 7+ Gen 2 або Snapdragon 8+ Gen 1. Особливо враховуючи, що коштують такі моделі не дорожче за Піксель 7А.

 

 

 

Інтерфейс

Смартфони від Google завжди відрізнялися стабільною роботою та крутим ПЗ, і новинка також не стала винятком. З коробки Pixel 7A працює на Android 13, і ніяких претензій до інтерфейсу немає. Звичайно, для плавного скролінгу обов'язково потрібно включати частоту розгортки 90 Гц, оскільки на 60 Гц враження вже не ті. Дизайн інтерфейсу приємний, візуально все виглядає привабливо – анімації, значки, колірні схеми, навігація.

 

Google Pixel 7A нарешті отримав можливість розблокування по обличчю, адже в попередній A-версії ця функція була відсутня. Сканер відбитків пальців розташований під дисплеєм, спрацьовує спритно.

 

 

Always on Display є, ось тільки функціонал дуже обмежений. Якщо вибирати розклад відображення, можна ввімкнути тільки нічний режим, інші опції недоступні. Режиму «У кишені» також немає, через що AOD буде увімкнено весь час.

 

 

Підкинемо ще один невеликий мінус – скринкаст на телевізор неможливий без фірмової приставки Chromecast. Так, для багатьох це не має значення, але не згадати цей недолік ми не могли.

 

 

Якщо говорити про час підтримки від виробника, то тут все шикарно: Андроїд оновлюватиметься близько 5 років. Китайські апарати отримують оновлення до нового зеленого робота лише протягом 2 років. Тож у цьому плані Pixel 7A однозначний переможець.

 

Камери

Телефони від Google завжди були крутими в плані фото- та відеозйомки. У багатьох користувачів сформувалося переконання, що це найкращі камерофони на ринку. Якщо говорити про сьому лінійці пікселів, то це, безумовно, гідні варіанти, але не найкращі. Молодші флагмани від холдингу BBK також не відстають.

 

 

Але спочатку давайте порівняємо Pixel 7A з Pixel 7 Pro. Так-так, у нас буде таке сміливе порівняння: субфлагман проти топової моделі 7-серії. І, насправді, різниці між цими смартфонами щодо зйомки фото практично немає.

 

 

У легких умовах апарати справляються однаково добре. На 7 Про можна помітити детальніше опрацювання текстур і трохи краще оптичне розмиття. Але це крихітні деталі, які помітні лише при уважному порівнянні.

 

 

Під час нічної зйомки такі самі результати. Відмінності мінімальні, хіба що Pixel 7 Pro краще працює із джерелами світла, та й шумів менше.

 

 

Портретні знімки однаково добре виходять і на молодшій, і на Pro-версії. Тон шкіри передається правильно, і це найголовніше.

 

 

З ультраширіком ситуація аналогічна. Фото пристойні на двох моделях, помітної різниці між ними немає.

 

 

 

Запис відео на Pixel 7A можливий в 4K з 30 або 60 кадрами в секунду. Стабілізація відпрацьовує добре. А ось у HDR записати відео не вдасться. Якість запису звуку непогана, але не найкраща. В цілому, результат гідний, анітрохи не гірший, ніж на 7 Pro.

 

 

Ви вже не здивуєтеся, якщо ми скажемо, що фронтальна камера Pixel 7A теж особливо не відрізняється від Pro-версії. Обидва смартфони показують добрі результати – для соцмереж буде в самий раз.

 

 

Відео на фронталку можна також записувати в 4K.

 

 

Таким чином, ми бачимо, що камери Пікселя 7А та Пікселя 7 Про дуже схожі. Звичайно, преміум-версія має додаткові фішки, такі як наявність телефото, макрозйомка, запис HDR тощо. Але саме звичайна фото- та відеозйомка на основну та фронтальну камеру в цих телефонах мало чим відрізняється.

 

Інше питання – чи так круто фотографує Pixel 7 Pro, щоб робити з нього еталон? Як ми вже казали, знімає цей телефон добре, але ті ж самі OnePlus Ace 2, realme GT Neo 3 або realme GT Neo 2 Pro не поступаються йому. Тому ви точно не помилитеся, якщо замість Pixel 7A придбаєте якийсь субфлагман від холдингу BBK.

 

 

Вас зацікавить: Як обрати камерофон у 2023 році! Невже 200 Мп – це лише маркетинг?

 

Комунікації

У цьому пункті за традицією обговорюємо якість вібромотора та звук, а також роботу датчика наближення. З останнім у Пікселів проблем ніколи не було, тож цей момент опустимо.

 

А ось із якістю звучання смартфон примудрився розчарувати. Вся справа в тому, що відсутній повноцінний стереозвук: у вигляді другого мультимедійного динаміка використовується розмовний. Це дуже позначається на якості звуку. А ось максимальна гучність непогана.

 

 

Вібромотор чудовий, до нього претензій немає. Вібрація нітрохи не гірша, ніж у флагманів.

 

 

Автономність

З часом автономної роботи у Pixel 7A проблем не буде, але відразу скажемо, що ніяких феноменальних результатів цей смартфон не показує. Ємність батареї становить 4385 мАг і, враховуючи невелику діагональ екрану, це нормальний показник. У нашому фірмовому тесті автономності апарат протримався 8 годин та 22 хвилини. Непогано, але є результати і краще.

 

 

При помірному використанні розраховуйте на день роботи без підзарядки. До двох днів навряд чи вдасться розтягнути цей термін, якщо не плануєте використовувати смартфон лише як дзвонилку. Молодші флагмани від китайців виграють у цьому плані, оскільки там одного заряду вистачить на півтора, а то й на два дні роботи.

 

 

Потужність дротової зарядки становить 18 Вт, і її неможливо назвати швидкою. На поповнення заряду йде приблизно 2 години – такий собі результат.

 

Але є і приємний момент: Pixel 7A отримав бездротову зарядку, яка раніше була відсутня в A-серії. Ось тільки потужність її дуже маленька – лише 7.5 Вт. Та й у середньому ціновому сегменті вже є мобільні пристрої з бездротовою зарядкою, наприклад Poco F5 Pro, про який ми нещодавно розповідали.

 

 

Ціна

Після того, як розглянемо ціну Pixel 7A, можна буде підбивати підсумки огляду. В Україні смартфон пропонується за 23 000 грн, і, погодьтеся, це завищений цінник. Немає жодної логіки у покупці цієї моделі, адже за 22 500 грн можна купити звичайний сьомий Піксель.

 

 

У цьому ж ціновому сегменті є і OnePlus 10 Pro від 21 000 грн, і Poco F5 Pro за 22 999 грн. Трохи дешевше можна придбати OnePlus Ace 2 за 19 000 грн, або realme GT Neo 3 всього за 15 990 грн. Всі ці моделі абсолютно не поступаються Пікселю 7А. Більше того, за багатьма параметрами вони значно перевершують його.

 

 

Висновки

Плавно переходимо до висновків. Чи варто купувати Google Pixel 7A? Однозначно ні. Ми мало коли буваємо так категоричні, оскільки більшість смартфонів, які нами оглядаються, мають майже однакову кількість плюсів і мінусів, і рідко коли недоліки перекреслюють всі переваги пристрою. Але це саме той випадок. Так, у Пікселя 7А є плюси, але вони точно не варті того, щоб заради них купувати цей девайс.

 

 

У цій ціновій категорії можна знайти безліч інших гідних моделей. У них буде і повноцінна комплектація, і гарний екран, і сучасніший дизайн, і потужна зарядка. Незрозуміло, яку філософію виробник вкладав у Pixel 7A, оскільки телефон вийшов далеко не збалансованим, і сенсу в його купівлі просто немає.

 

 

Єдине, через що можна придивитися до Пікселя 7А – це стабільне програмне забезпечення, тривала підтримка від виробника, відмінні камери та наявність бездротової зарядки. Але навіть у такому випадку можна купити звичайний Pixel 7.... Загалом, залишається загадкою, для чого бренд взагалі випустив A-модель. До речі, Pixel 7A буде останнім телефоном із цієї серії, що цілком логічно.

 

 

Обов'язково напишіть у коментарях свою думку про новинку від Google. На цьому ми закінчуємо огляд Пікселя 7А. До зустрічі!

 

Плюси:

  • компактні габарити;
  • телефон не відчувається дешевим;
  • металевий каркас корпусу;
  • флагманський вібромотор;
  • підтримка eSIM;
  • помірне нагрівання під час ігор;
  • стабільна робота інтерфейсу;
  • близько 5 років оновлень;
  • гарні камери;
  • наявність бездротової зарядки.

 

Мінуси:

  • неповноцінна комплектація;
  • пластиковий корпус;
  • не можна встановити дві SIM-картки;
  • не підтримується картка пам'яті;
  • лише одна модифікація на 8/128 ГБ;
  • урізаний AOD;
  • проблеми із ШІМом;
  • низька яскравість екрана;
  • сильний тротлінг;
  • відсутність повноцінного стереозвуку;
  • у камері відсутній макро режим та оптичний зум;
  • невелика потужність зарядки;
  • висока ціна.

 

Відеоогляд



Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 04.06.2023
Коментарі
Всього коментарів: 9
 
Вячеслав
3
Автору замовили прохейтити цей смарт - це очевидно.
А ось на зараз - липень 2024 - це дуже норм смарт й приваблива ціна.
А автор хай засуне собі цю статтю в очко
20.07.2024 00:30
Відповісти
רוזנטל סוונצ'וק
2
Любые сравнения с китайцами, и даже корейцами не корректны. Против Пикселя они всегда проигрывают. И по многим параметрам. Не буду их перечислять. Только одна камера (для кого это важно, и кто в этом смыслит) уже является решающим. Ни стеклянные задние стенки, ни частота обновления, ни наличие примитивного чехла и дешевой зарядки у китайцев или корейцев, не отменяют того факта, что снимают они по сравнению с пикселем на слабую троечку...
25.06.2023 23:19
Відповісти
Юра
1
В багатьох магазинах ціна вже від 18 тис.
Плюс ще також в тому, що принципової різниці між версіями us, eu, jp немає. Хороший телефон, якщо хочеться принципово відмовитись від китайських компаній, які заполонили рос.ринок
25.06.2023 13:44
Відповісти
john
0
Гарний огляд!
16.06.2023 22:29
Відповісти
Дмитро
6
Мінуси:

1. "неповноцінна комплектація" - всі бренди переходять на таку комплектацію, ринко диктує свої правила.
2. "пластиковий корпус" - для більшості це плюс, більш стійкий до падіння, пластик амортизує
3. "не можна встановити дві SIM-картки" - знову ж таки, більшість користується одною сім, ну і пдіримку е-сім нікто не відміняв
4. "не підтримується картка пам'яті" - щоб що там зберігати, у моєму динозаврі 128 гб, за 4 роки половина тільки зайнята і то треба почистити, давно користуюсь хмарним сховщем.
5. "лише одна модифікація на 8/128 ГБ" - якої вистачає з головою
6. "урізаний AOD" - не потрібна функція яка є у моєму старичку, яка сажає акумулятор
7. "проблеми із ШІМом" - не бачу проблеми
8. "низька яскравість екрана" - а треба щоб очі вирвало від яскравості, навпаки добре для очей
9. "сильний тротлінг" - вібльшість тестів які я бачив тротлінга не виявлено
10. "відсутність повноцінного стереозвуку" - хто слухає музику на телефоні, для цього є навушники та колонки
11. "у камері відсутній макро режим та оптичний зум" - є там макрорежим, оптичний зум якщо і є, то толку від нього не багато.
12. "невелика потужність зарядки" - абсолютно не критично
13. "висока ціна" - ціна-якість
09.06.2023 12:11
Відповісти
Блефов
-2
3. "не можна встановити дві SIM-картки" - знову ж таки, більшість користується одною сім.

Звідки інформація? Є лінк на статистику? Опитування?

Чи це з ряду "в моєму оточенні всі їздять на Ланосах, інші авто не користуються попитом у країні".
11.06.2023 15:43
Відповісти
Вова
6
Некоторые минусы для многих людей не будут вообще никакой проблемой и вообще, как по мне, они за уши притянуты
09.06.2023 08:25
Відповісти
Дмитро
6
Цей "Найгірший смартфон" набагото краще ніж найкращий смартфон будь якого китайського бренду за ці гроші, а як він буде за 400$, взаглы топ за свої гроші. Дивно, але в конкурентному огляді на Pixel 7A все чудово і оглядач задоволений користуванням.
08.06.2023 14:30
Відповісти
Тимур
1
Когда цена будет 15к гривен, то можно брать , будет неплохим вариантом среди конкурентов
05.06.2023 23:38
Відповісти

Останні ролики на YouTube