Huawei вигнали з еліти смартфонобудування. На зміну приходить Xiaomi
Xiaomi - це "нова Huawei" на світовому ринку
Останнім часом для Huawei настали складні часи, компанія обложена буквально по всіх напрямках. Зрозуміло, на першому місці опинилися проблеми, пов'язані з торговельною війною між США та Китаєм, внаслідок якої Білий дім цього року завдав точкового удару, позбавивши компанію доступу до ключових комплектуючих та технологій.
Перед Huawei стоїть завдання вижити, і їй довелося розпрощатися, принаймні, у найближчій перспективі, з амбіціями стати компанією номер один. Статистика продажів за третій квартал нинішнього року чітко демонструє стрімке падіння попиту продукції компанії на глобальному ринку. Тільки Китай дозволяє їй триматися на плаву і не піти у крутий пік. Сповзання вниз Huawei відкриває нові горизонти для інших компаній і не скористатися ситуацією було б нерозумно. Поки що найбільше у виграші виявилася Xiaomi, якій вдалося суттєво збільшити армію своїх користувачів.
Спадкоємець престолу Huawei
За підсумками третього кварталу цього року в Xiaomi фіксують наступну сходинку свого сходження, вона третя на світовому ринку смартфонів і в річному обчисленні її постачання зросло на 45%. Тоді як Huawei стало падіння на 24%. Зростання популярності пристроїв дозволило Xiaomi вперше за свою історію потрапити до трійки найбільших смартфонобудівників та стати найуспішнішим виробником з Китаю за результатами роботи з липня по вересень нинішнього року.
Особливо вражає те, що незважаючи на пандемію, падіння купівельного попиту та кризу на ринку, Xiaomi вдалося серйозно додати і зростання в 45% виглядає значним. Особливо значущою ця цифра виглядає на тлі досягнень Samsung, яка показала зростання лише на 2%.
Виявилася у потрібний час у потрібному місці
Останнім часом очевидною стає правильність стратегії Xiaomi, яка зробила ставку не так на внутрішній ринок, як на ринок Європи, Близького Сходу та Індії. Так, вже кілька кварталів поспіль вона лідирує на ринку Індії і серйозно зміцнила свої позиції в Європі. Сама компанія не без гордості зазначає той факт, що вона увійшла до топ-5 найкращих виробників смартфонів у 54 країнах світу. А ще на 10 ринках вона компанія номер один.
Схоже, що саме орієнтованість насамперед на ринки за межами Китаю і дозволила компанії вистрілити там, де втрати Huawei виявилися найбільш серйозними. Зіграв на руку Xiaomi і той факт, що цього року найбільший купівельний попит плавно перетік у сегмент доступних та середнього класу пристроїв, тоді як флагмани купували неохоче та їхня частка у загальній кількості проданих пристроїв зменшилася. Ринок перейшов до споживання пристроїв інших класів, а також багато хто вважав за краще економити.
Купівля флагмана стала нераціональним придбанням і знайшлося чимало тих, хто відмовився брати участь у гонці озброєнь, коли смартфон сприймається як виставка досягнень технологій. Нова тенденція - купівля недорогого пристрою з орієнтиром на те, що його можливостей вистачить на рік чи максимум два. А витрати на покупку смартфона при цьому не лякають і немає психологічного бар'єру дорожнечі придбання. Розлучитися зі старим пристроєм буде легше з огляду на його низький цінник. І у цій ситуації Xiaomi є що запропонувати. Її модельний ряд став чудовим заміщенням недорогих пристроїв від Huawei/Honor.
Крім того, Xiaomi почала активно налагоджувати партнерські відносини із операторами зв'язку. Так, вона запевняє, що їй вдалося заручитися підтримкою 50 телекомунікаційних компаній, які обслуговують «100 підмереж» у 50 країнах світу. Це більш ніж розумний та далекоглядний крок. Адже це дозволить їй просувати свої продукти, використовуючи можливості мобільних операторів по всьому світу.
Від «народних» флагманів до преміальних пристроїв
Успіхи Xiaomi у бюджетному та середньому класах пристроїв незаперечні. Підтверджує це і топ-10 найпопулярніших смартфонів у третьому кварталі цього року, де три – це моделі Xiaomi. Тоді як у флагманському сегменті компанії досі не вдається досягти визнання.
Розуміють це і в самій Xiaomi, перейнявшись підняттям престижу марки, відпочкувавши від себе бренд Redmi. Тепер її доля виробництва смартфонів високого класу, а випуск доступних пристроїв відданий на відкуп Redmi та Poco. Сама Xiaomi мріє потрапити в еліту смартфонобудування і випуск лінійки Xiaomi Mi 10 демонструє бажання компанії показати, що вона може у флагмани. Вона спробувала зайти на територію, де грають А-бренди. Жорсткої боротьби не вийшло, надто сильний у користувачів стереотип, що Xiaomi – це виробник дешевих та доступних пристроїв. Їй ще складно тягатися з іміджем Samsung та Apple.
Щоб стати сильним гравцем на ринку, Xiaomi потрібні міцні та якісні флагмани. Це підвищить престиж, впізнаваність та популярність марки. Їй ще належить пройти той шлях, який пройшла Huawei, коли її флагмани серій P та Mate стали в один ряд із преміальними пристроями Samsung та Apple.
Чи зможе Xiaomi утримати за собою третій рядок у табелі рангів виробників смартфонів? Скоріше за все так. Для цього є всі передумови та підстави. Але Xiaomi не можна спочивати на лаврах. У спину дихає Oppo з її амбітним суббрендом Realme, який встиг зіпсувати статистку продажів Xiaomi. Їй потрібно відмовитися від практики копіювання та запозичення ідей, необхідні власні розробки та технології. Вона потребує позитивного іміджу на глобальному ринку, насамперед як виробника технологічних та інноваційних пристроїв. А створити його набагато складніше, ніж випустити кілька вдалих масових моделей.
Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.