Як Apple покращує життя користувачів: про комплектацію, аксесуари та ремонт

22.10.2020 1640 0

Більше тижня тому відбулася прем'єра сімейства iPhone 12 і Apple знову дала привід говорити про те, що вона втратила дух інновацій, характеристики її смартфонів стають дедалі гіршими, а цінники — все вищими. Але в чому не відмовиш компанії, так це в умінні привертати увагу, влаштовувати зі своїх івентів аншлаги і здатність згуртувати фанатів, які незважаючи на спірність новинок, як і раніше, свято вірять, що iPhone — це найкраще, що могло бути придумано.

«Прелісти» комплектації

Щоправда, тих, хто обманюватися радий, стає дедалі менше. Все більше зростає невдоволення тим, що Apple нахабніє і намагається витягнути з кишені користувачів будь-яку копійку, маніпулюючи їх свідомістю і прикриваючись красивими словами про турботу. Вона всіляко демонструє "знай, покупець - те, що ти не отримав у комплекті навушники і зарядний пристрій - це на благо природи". Ось так легко і просто, і ти залучений у справу боротьби за екологію. Тепер ви дбаєте про природу разом. І користувач має бути нескінченно радий тому, що відтепер і він причетний до чогось великого, корисного та глобального.

І компанію не хвилює, що у споживача може і не бути запасено зарядки для iPhone. Адже він міг віддати її разом із проданим старим смартфоном. А якщо ви тільки стаєте частиною екосистеми Apple, то будьте ласкаві звикати платити за все більше від самого початку. Але для вдумливого і раціонального споживача такий підхід — ще один аргумент на користь відмови купувати iPhone 12. Смартфони не тільки дорогі, але ще й аскетичні щодо комплекту поставки. Ні про яку екологію тут не йдеться. На урізану комплектацію компанія пішла виключно заради отримання додаткового та значного джерела доходів, а також заради скорочення витрат на логістику. І Apple начхати, що в короткостроковій перспективі вона може і запрацює, але в довгостроковій — програш та втрата лояльної аудиторії.

Прийом із аксесуарами

Не проти компанія заробити і на інших аксесуарах. Після презентації на сайті з'явилися нові чохли та зарядні пристрої MagSafe. Якщо чохли для Apple iPhone 11 Pro Max можна було купити зі шкіри, то у випадку з iPhone 12 компанія відмовилася від шкіряних чохлів. Можливо, такий хід продиктований тим, що такі чохли не вдалося інтегрувати належним чином магнітну зарядку. Користувачам пропонують придбати силіконові чохли у восьми різних кольорах, і всі вони оснащені магнітами MagSafe.

Цікаво, що ряд користувачів вже почали отримувати замовлені фірмові чохли для iPhone 12 раніше смартфона. І якого ж було їхнє подив, коли вони виявили, що чохли позбавлені отворів під мікрофон і динамік. І подібне непорозуміння трапляється вперше. Ті ж чохли для Apple iPhone 11 Pro Max на таку «хворобу» не страждають. До речі, знайти їх можна тут - https://vchehle.ua/iphone_11_pro_max

Природна реакція споживачів – вимагати заміни аксесуара. Але один із консультантів Apple у розмові з користувачем стояв на своєму - ніяких зайвих отворів у чохлах не повинно бути, все зроблено правильно. Скільки таких правильних чохлів було випущено, невідомо.

Варто зазначити, що у випадку MagSafe компанії вдалося на рівному місці створити інновацію. Так, подібна зарядка не може похвалитися тією ж швидкістю, що й звичайна провідна чи бездротова від інших компаній. Але такий спосіб зарядки є простим, легким та зручним способом «дозаправити» iPhone. І при цьому саме магнітна зарядка принесе найбільше доходу Apple у категорії «Аксесуари». Відсутність її підтримки і габарити корпусу, що змінилися, унеможливили одягати в чохли для Apple iPhone 11 Pro Max його наступника. До речі, днями прилетіла кумедна новина, що зарядка MagSafe товаришує із Samsung Galaxy Z Fold 2.

Повинні принести компанії прибуток і кардхолдер з магнітами, а також адаптери живлення потужністю 20 Вт. Якщо такого потужного блоку живлення немає у господарстві, то користувачеві варто бути готовим віддати $25 за зарядку. А ще доведеться докупити кабель - інакше досягти швидкої зарядки не вийде, комплектний кабель не підтримує швидку зарядку. Ось таким нехитрим способом компанія і намагається вкотре залізти в кишеню до користувача.

Ремонт влетить у копієчку

Не відрізняється лояльністю та щедрістю до власної аудиторії Apple та в частині ремонту техніки. Так, варто пошкодити дисплей, як на горизонті маячити перспектива віддати в сервісі суму, що дорівнює третині вартості нового iPhone. Днями концерн із Купертіно опублікував прайс на негарантійний ремонт. Так, якщо користувач з якихось причин не став придбати розширену гарантію AppleCare+, то заміна пошкодженого дисплея iPhone 12/12 Pro в США обійдеться для нього в $279.

Для порівняння заміна екрану iPhone 11 коштує $199, а iPhone 11 Pro – аналогічні $279. Різниця вартості заміни дисплея iPhone 12 і попередника пояснюється тим, що новинка отримала OLED‑матрицю, тоді як в iPhone 11 встановлено LCD-екран.

Всі інші негарантійні випадки ремонту, включаючи заміну задньої скляної панелі або пошкодження, спричинені потраплянням рідини всередину корпусу, для iPhone 12 оцінені в $449 і це на $50 більше, ніж коштує ремонт iPhone 11. У випадку з iPhone 12 Pro вартість ремонту залишилася на колишньому рівні - $ 549. Розширена гарантія AppleCare+ дозволить коштувати $99.

Туманне майбутнє

Стратегія, обрана Apple зрозуміла: мінімум різких рухів та покращення фінансових показників. З кварталу в квартал компанії важливо заробляти найбільше і нарощувати свій прибуток. Концерн із Купертіно довів до досконалості вміння вичавлювати з покупців максимум можливого. Він відмовився від боротьби за одиниці проданих товарів, на перший план вийшли рекорди із прибутку. Руйнування лояльності до Apple продовжиться і все менше людей будуть готові платити націнку на марку. Вони шукатимуть більш доступні аналоги.

Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 22.10.2020
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube