Де зберігаються записи диктофона на Xiaomi
Розбираємось у роботі диктофона на смартфонах Xiaomi
Як ми вже з вами знаємо, прошивка MIUI від Xiaomi включає чимало «рідних» додатків, серед яких виділяється додаток «Диктофон». За допомогою нього можна не лише записувати голосові нотатки та необхідний вам аудіоконтент, а й різні розмови. Подивимося, як налаштувати роботу диктофона на смартфонах Xiaomi.
Зазвичай у свідомості людей функції диктофона обмежуються записом промови, і не важливо в якому контексті: записи думок, які не хочеться забути, інтерв'ю або навіть відтворення музики в лайв-форматі. Швидше за все, таке сприйняття йде вже з старих фільмів, де диктофон виступав як окремий гаджет з необхідністю докуповувати до нього розхідники для запису – маленькі касети.
Тепер, незважаючи на факт того, що диктофони досі можна придбати, вони не вимагають використання касет, та й якість запису зросла в рази здебільшого сенс у них зник. На їхнє місце прийшли смартфони – ті ж iPhone від Apple деякі люди примудряються використовувати для запису подкастів.
Очевидно, що Андроїд теж не поступається своєму «яблучному» конкуренту - на майданчику Google Play Маркет можна знайти сотні різних додатків для запису звуку, а багато виробників взагалі комплектують свої прошивки вже вбудованим додатком диктофона. Цим і можуть похвалитися Xiaomi, причому Диктофон в MIUI вигідно відрізняється від багатьох рішень на ринку - зрозумілий і сучасний дизайн, відсутність зайвих фішок заради самої фішки і хороша якість звуку, що записується.
Налаштування диктофону
Для того, щоб почати користуватися диктофоном в MIUI, необхідно дати йому всі дозволи, що запитуються системою - мікрофон, пам'ять, телефон. Якщо ж раптом ви випадково відхилили один або кілька вікон, що спливають, у яких система запитувала дозвіл на запис, це можна зробити в налаштуваннях смартфона.
Натискаємо на іконку " Параметри ", спускаємося вниз по списку і знаходимо пункт " Всі програми ". Заходимо в нього і шукаємо вже програму « Диктофон ». Натиснувши на " Диктофон ", потрапляємо в його глибокі налаштування. У списку всіх налаштувань знаходимо розділ « Дозволи додатків », натискаємо на нього і потрапляємо на список усіх можливих дозволів, які можна надати цій програмі. Для коректної роботи Диктофона включаємо всі дозволи і переходимо назад в саму програму.
Тепер розберемо інтерфейс Диктофона - як було сказано, він дуже простий і зрозумілий. На головному вікні зображено чотири «кнопки» - три внизу і одна в правому верхньому кутку. Іконка в нижньому лівому куті – Мітка – дозволяє робити закладки під час запису. Основна іконка посередині – початок запису. Іконка в нижньому правому куті відкриває список усіх збережених записів.
У верхньому правому куті знаходяться параметри запису. Найголовніші пункти тут – формат запису (MP3, WAV та AAC) та якість запису (доступний тільки для формату MP3). Також у налаштуваннях можна «підкрутити» режим запису: для вибору доступні стандартний режим, режим інтерв'ю та режим запису музики.
Усі прослухані записи можна знайти у папці sound_recorder . Знайти її можна, зайшовши в Провідник і знайшовши папку MIUI , в якій якраз і буде розміщуватися папка, яку ми шукаємо.
Крім запису «навколишніх» звуків, Диктофон в MIUI також налаштований на запис і «внутрішніх» розмов – прошивка від Xiaomi досі дозволяє записувати телефонні розмови, нехай далеко не на всіх своїх пристроях.
Як записувати розмови на MIUI?
Незважаючи на популярність питання конфіденційності, багато виробники смартфонів все ще додають можливість запису телефонних розмов. Так, публічне прослуховування розмови без згоди другої сторони може стати причиною кримінальної справи, але варто розуміти, що в більшості випадків любителі записувати майже кожну розмову роблять це для того, щоб не забути важливі для себе події.
Так, наприклад, якщо вам захочеться записати вашу розмову зі службою підтримки, скажімо, Інтернет-провайдера, щоб потім перевірити на сайті компанії, чи вся інформація, яку вони вам надали, вірна, то Xiaomi дають таку можливість. Так, останнім часом ця функціональність з'являється в смартфонах даної компанії все рідше через тиск з боку Google, проте якщо ви досі користуєтеся «рідним» китайським ПЗ (нехай і адаптованим для наших країн), запис дзвінків все ще можна виявити навіть на нових пристроях.
За замовчуванням цю функціональність вимкнено. Для того, щоб її увімкнути, вам необхідно зайти в загальні Установки смартфона, перейти до розділу « Всі програми ». Після цього натискаємо на « Системні програми » та шукаємо розділ « Дзвінки ».
Усередині нас чекає налаштування запису дзвінків – натискаємо на них. Увійшовши до цього розділу, помічаємо вимкнений пункт « Записувати дзвінки автоматично » та вмикаємо його. Все, тепер всі ваші дзвінки будуть записані, а після запису розмов можна буде виявити в тій самій папці sound_recorder . Не забувайте – зберігання записів розмов, досконалих без знання про другий бік, може каратися законом.
Також маємо на увазі, що на просторах магазину Google Play Маркет можна знайти сотні, якщо не тисячі програм, головною функцією яких буде запис телефонних розмов. Вам достатньо просто вбити в пошуку «Запис дзвінків» і пошукати найбільш підходящий вам додаток. Найпопулярніше на даний момент – Cube ACR, платна версія якого дає можливість записувати у більшій кількості аудіоформатів, міняти місце збереження записів та багато іншого.
Ось ми з вами ще раз переконалися, що список функцій MIUI вражає своїм діапазоном. Але не забувайте, що опція запису розмов повільно, але зникає з прошивки від Xiaomi на замовлення Google. Тому якщо у вас є можливість користуватися описаною вище функціональністю, то ви можете вважати себе одним з небагатьох щасливчиків і ще якийсь час порадіти за можливості свого пристрою.