Як правильно користуватися повербанком: безпечна зарядка телефону

24.01.2023 4604 2

Якісний акумулятор може прослужити до 5 років. Єдиний нюанс — через кілька сотень циклів заряджання він, ймовірно, частково втратить ємність. Проте залишиться придатним для заряджання мобільних пристроїв. Важливо дотримуватись правил безпечної експлуатації повербанку, інакше його не вистачить і на рік. Більше того, через недбале поводження гаджет може стати джерелом небезпеки. Відомі випадки, коли недбалість користувачів призводила до займання елементів живлення.

 

Вибирати повербанк для телефону краще у перевіреному магазині. Купівля на вторинному ринку — не раціональне рішення. Практично неможливо дізнатися, як із зовнішнім акумулятором ставився попередній власник.

Калібрування перед активним використанням

Будь-який пристрій із вбудованою батареєю потребує калібрування. Так називають процес приведення елементів живлення у стан максимальної ефективності.

Щоб відкалібрувати новий повербанк, його потрібно зарядити до 100% та повністю розрядити 2-3 рази поспіль. Якщо енергоємність невисока, можна впоратися за день. За високої потужності доведеться витратити більше часу.

 

Зрозуміти, що повербанк повністю заряджений, допомагає індикація. Вона буває двох видів:

  • Звичайна - у вигляді лампочок.
  • Цифрова — як дисплей, на який виводяться дані.

Зберігання у зарядженому стані

Зберігати повербанк розрядженим неправильно. «Обнулені» акумуляторні батареї швидше стають непридатними. Оптимальний рівень заряду становить 60–80%. Саме такий показник зазвичай у щойно куплених гаджетів зі складів.

Краще зарядити портативний акумулятор до 100% і трохи розрядити його перед зберіганням, ніж зупинити цикл заряджання на 70 або 80%.

Неповна розрядка

Аналогічно смартфону або ноутбуку зовнішній електричний акумулятор не рекомендують розряджати до нуля. Коли відсоток заряду наближається до 20, можна шукати розетку для підключення до живлення.

Використання якісного кабелю

Основні вимоги до мережного шнура для заряджання портативного акумулятора:

  • Достатня довжина . Повербанк не повинен «висіти» на дроті.
  • Цілісна ізоляція. За наявності видимих механічних пошкоджень кабель доцільно замінити справний.
  • Якісний конектор. Зроблений із поганих матеріалів «штекер» може залишитися в повербанку при різкому від'єднанні.

Захист від перегріву та переохолодження

Тривале перебування «паверу» на жарі чи морозі загрожує неприємними наслідками, серед яких зниження ємності, проблеми із зарядкою та довільне вимкнення.

Повербанк може перегріти сам себе, коли заряджається. У разі виявлення сильного підвищення температури корпусу потрібно тимчасово відключити акумулятор від зарядного пристрою. Це допоможе охолодити його та знизити ризик виходу з ладу.

 

Небезпечно користуватися портативною батареєю, що впала з великої висоти. За наявності внутрішніх пошкоджень вона може вибухнути. Про це слід пам'ятати і по можливості не носити її у відкритій дрібній кишені і не класти на похилі поверхні.

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 24.01.2023
Коментарі
Всього коментарів: 2
 
Dao
0
Сейчасбы литиевые аккумуляторы разряжать до нуля для некой "калибровки" автору просто респект за бред
27.01.2023 18:01
Відповісти
Hacker Iva
0
Согласен, это не никель метал гидридный аккумулятор. У Литиевых аккумуляторах ёмкость вшита в контроллер и заряжай или разряжай с 0% до 100% ничего с ним не произойдёт, разве только повышенный износ из-за критических цыфр там 0% а тут уже 100%. Всё что нужно было сделать для нормальной работы павербанка производитель уже сделал и ничего делать не нужно. Бери и пользуйся
30.08.2023 13:32
Відповісти

Останні ролики на YouTube