Який робот-пилосос з функцією самоочищення вибрати: тест

25.08.2021 2544 0

Він забирається, коли вас немає вдома, і це диво-машина сучасності. Ми говоримо про робот-пилосос, який прибере у вітальні, збере пил під ліжком, видалить сміття з килима і навіть помиє підлогу. Але робот-пилосос як будь-який інший пилосос потребує обслуговування. Ряд компаній вирішили спростити та автоматизувати цей процес, наділивши пристрої спеціальною док-станцією для очищення контейнера пилососа після кожного збирання. У результаті пилосос чистить не лише будинок, а й сам себе.

Було влаштовано тест моделям, щоб зрозуміти, який краще.

iRobot i7 +

Xiaomi ROIDMI Eve Plus

Ecovacs T8 AIVI

Основні

хар-ки

Мішок для пилу на 2,8 л, невелика висота, подвійні роликові щітки, одностороння щітка, потужність всмоктування 2200 Па

Пилосос з можливістю вологого прибирання, 3 режими роботи (вакуумування, стерилізація та дезодорація), мішок для пилу на 3 л, одинарна роликова щітка, двосторонні щітки, потужність всмоктування 2700 Па

Пилосос з можливістю вологого прибирання, 3 режими роботи, два резервуари для води, 2 режими миття підлоги, мішок для пилу на 2,5 л, одинарна роликова щітка, двосторонні щітки, потужність всмоктування 1500 Па.

Визначали найкращого серед трьох претендентів, влаштувавши тест-драйв за чотирма аспектами: прибирання підлоги, чищення килимів, миття підлоги та автоматична утилізація пилу. Усі тести записані як реального часу і повторюються кілька разів, а основу буде взято середній показник.

Учасники тесту налаштовані на один режим роботи, їх пилозбірники випорожнені, батареї повністю заряджені та резервуари заповнені водою. Зона прибирання, вид та розмір сміття для всіх однакові. Всі пилозбірники зважуються до та після завершення збирання, щоб розрахувати ефективність збирання.

Для тесту на всмоктування було виділено майданчик розміром 3,42 м² (звичайна підлога та килимове покриття), на якому рівномірно розсипали 100 г відходів (мікс бобів, злаків та лушпиння соняшника).

Два пилососи з трьох (iRobot i7+ не брав участь) пройшли випробування миттям підлоги, де поверхню площею 2,2 м² залили кавою. Їм необхідно було прибрати свіжонанесені плями кави та ті, що встигли підсохнути.

Тест вакуумування


Ecovacs T8 AIVI та Xiaomi ROIDMI Eve Plus добре впоралися зі збором сміття в режимах Standard та Turbo. А iRobot i7+ виявився аутсайдером з чистоти прибирання та навколо роликової щітки залишається багато сміття.

Результати тесту

Режим

Категорія

Robot i7+

Xiaomi ROIDMI Eve Plus

Ecovacs T8 AIVI

 

Стандартний

Стандартна вага (порожній контейнер для сміття)

224г

338,5г

196,5г

*Після 1 тесту вага сміття

78,5г

85г

86г

*Після 2 тесту вага сміття

77,5г

88г

87г

Ступінь очищення

78%

86,5%

86,5%

Результати

Усі учасники прибрали більшу частину сміття, за винятком невеликої кількості відходів у кутах

Турбо

Стандартна вага (порожній контейнер для сміття)

224г

338,5г

196,5г

*Після 1 тесту вага сміття

97г

97,5г

97г

*Після 2 тесту вага сміття

94г

95,5г

96г

Ступінь очищення

95,5%

96,5%

96,5%

Результати

Усі учасники прибрали більшу частину сміття, за винятком відходів у кутах.

* Пилозбірник повністю очищався після кожного циклу тесту.

Тест на чищення килимів

Усі три моделі не залишають сміття на килимі. Але iRobot i7+ справляється з цим завданням трохи гірше, ніж Ecovacs T8 AIVI та Xiaomi ROIDMI Eve Plus.

Результати тесту

Robot i7+

Xiaomi ROIDMI Eve Plus

Ecovacs T8 AIVI

Вага (порожній контейнер для пилу)

240,5г

342г

195,5г

Після 1 тесту (вага відходів)

84г

94,5г

97г

Після 2 тесту (вага відходів)

85,5г

93г

96г

Після 3 тести (вага відходів)

85г

94,5г

95г

Після 4 тесту (вага відходів)

87,5г

94г

96г

Ступінь очищення

85,5%

94%

96%

* Роботи працювали в турбо режимі.

* Пилозбірник повністю очищався після кожного циклу тесту

Тест на чищення килимів


І Ecovacs T8 AIVI, і Xiaomi ROIDMI Eve Plus з найкращого боку показали себе у цьому тесті. Обидва чудово справляються з глибоким очищенням підлоги.

Модель

Результат миття підлог

Ecovacs T8 AIVI

У режимі глибокого очищення Ecovacs очищає майже всі кавові краплі та плями. Але одного прогону недостатньо, щоб усунути всі плями. Процедуру миття підлог необхідно повторити двічі

Xiaomi ROIDMI Eve Plus

Майже повністю видаляє плями від кави. Невеликі забруднення все ж таки є, очищення підлоги варто повторити для кращого ефекту

iRobot i7+

Не брав участь у тесті через відсутність функції вологого прибирання

Тест автоматичної утилізації пилу


Усі учасники самоочищаються швидко, загалом за 12 секунд. Xiaomi ROIDMI Eve Plus займає перше місце з рівнем утилізації 94%, за ним слідують iRobot i7+ та Ecovacs (з показником утилізації бруду вище 90%). Режим самоочищення Xiaomi ROIDMI Eve Plus запускається автоматично, коли робот повертається на док-станцію після кожного прибирання, а хід виконання відображається на світлодіодному екрані. Інші моделі позбавлені такої інформативності.

Результати тесту

Автоочищення

iRobot i7+

Xiaomi ROIDMI Eve Plus

Ecovacs T8 AIVI

Вага порожнього мішка для пилу)

52,5г

29г

42г

Вага пилозбірника після зі сміттям після збирання

131,5г

117,5г

129,5г

Ступінь самоочищення

92,4%

94,1%

91,1%

Вердикт


Виділити однозначного переможця складно та багато залежить від ваших очікувань та вимог до роботи робота-пилососа. Xiaomi ROIDMI Eve Plus та Ecovacs T8 AIVI відмінно очищають підлогу та килими. Тоді як iRobot i7+ краще прибирає дрібний пил. Ecovacs T8 AIVI – найкращий засіб для миття підлог. Xiaomi ROIDMI Eve Plus – найкращий у сфері самоочищення, особливо з функцією самостерилізації. iRobot i7+ не зміг перемогти в жодному з наших тестів, але в цілому це непоганий пилосос для тих, хто не має завищених очікувань.

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 25.08.2021
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube