Концептуальний смартфон Xiaomi без портів: навіщо і в чому сіль?

14.02.2021 4321 1

Розмірковуємо, навіщо Xiaomi показала концепт смартфона, де немає кнопок та роз'ємів, а дисплей загнутий з 4-х сторін

Тиждень тому Xiaomi показала свій черговий концептуальний смартфон. Про нього вона не розповіла практично нічого, лише подразнивши уяву фанатів, що змогла створити чергове чудо. Деякі ЗМІ навіть поспішили сказати про новину футуристичного смартфона, видавши показ тривимірних зображень пристрою за його прем'єру.

Насправді це лише концепція, реалізація якої під великим питанням. Головне в гіпотетичному мобільному телефоні — дисплей. Незважаючи на те, що серед експертів та користувачів точаться суперечки про шкоду екранів-водоспадів, Xiaomi продовжує гнути лінію на те, що загнуті краї дисплея з чотирьох сторін, це красиве і за цим майбутнє. Дисплей наче напливає на межі під кутом 88 градусів. На картинках все виглядає красиво, і компанія старанно затінила кути корпусу на рендерах, щоб не кидалося у вічі те, наскільки не естетично вони виглядають.

А ще концептуальний смартфон геть-чисто позбавлений кнопок і роз'ємів. Це сміливо, але не нове. Хтось згадає експеримент з Meizu Zero, який виявився мильною бульбашкою, а комусь спадає на думку Vivo Apex 2020, який так і залишився красивим концептом.

Багатьом рішуче незрозуміло, навіщо компанія показала цей концепт. Випендреж? Бажання впіймати хайп, створити інформаційний шум і привернути увагу? Зухвалий концепт «дивіться, що ми хочемо створити»? Але давайте все ж таки поміркуємо навіщо Xiaomi знадобилося показувати цей концепт.

Не за заявками користувачів

Не треба бути пророком, щоб розуміти, що від користувачів не виходив запит на створення такого смартфона. Велика армія тих, хто незадоволений тим, що виробники почали видаляти 3,5 роз'єм для навушників і в багатьох ще є ламання, що змусили переходити на бездротові гарнітури. А у випадку з концептуальним смартфоном Xiaomi не те що мініджека немає, він ще позбавлений звичних механічних клавіш керування та порту для зарядки.

Більше того, аудиторія тих, хто не поділяє моди на дисплеї-водоспади, величезна. І саме невдоволення користувачів зупинило виробників від того, щоб гнути краї екранів ще радикальніше. Споживачі консервативні у своїх уподобаннях і часом складно відмовитися від звичок, які щепилися нам протягом кількох років. Багато хто просто не готовий до бездротового майбутнього, тим більше, що є питання, наскільки комфортно буде працювати з таким апаратом.

Завуальований плебісцит та корекція іміджу

То чому Xiaomi хоче плисти проти течії та розмірковує про створення смартфона без портів та кнопок? Навіщо їй знадобилося створювати пристрій, який не відповідає сподіванням та бажанням споживачів? Схоже, показ такого концепту продиктований бажанням отримати зворотну реакцію користувачів. Компанії важливо розуміти наш настрій і те, як ми ставимося до самої ідеї створити такий безкнопковий і безпортовий смартфон. Навіть якщо вона почує у відповідь рішуче «ні» цій витівці.

Згадайте, як аудиторія реагувала на концептуальний Xiaomi Mi Mix. Переважна більшість користувачів розділилася на два табори, де жителі одного захоплено цокали і мріяли отримати цей апарат. Інші, навпаки, почали нещадно критикувати його і серед головних претензій називалася непрактичність і дорожнеча такого рішення.

Але в результаті компанії вдалося запропонувати цілу лінійку іміджевих рішень і заявити «ми теж можемо». У деяких навіть сформувалося стійке переконання, що саме Xiaomi зі своїм першим Mi Mix і стала піонером, запропонувавши тонкорамочний дисплей. І через кілька років, хіба Mi Mix першого покоління вже не здається, чимось буденним і позбавленим революційності? Згадайте свою першу реакцію на mix-смартфон компанії та порівняйте з тим, як ви сприймаєте подібний смартфон зараз. У наші дні такий мобільник вже не здається шедевром дизайнерської думки та виставкою досягнень технологій, а також він не викликає колишнього відторгнення у скептиків.

Поява подібних концептів допомагає також Xiaomi позбутися іміджу виробника бюджетних пристроїв та того, хто здатний лише запозичувати, не пропонуючи нічого свого. Амбітні проекти дозволяють заявляти, що «ми мислимо, готові наважуватися і пропонувати оригінальні рішення», допомагають формувати потрібний позитивний образ експериментатора.

Експерименти були, є та будуть

Створення концептів - це природний шлях еволюціонування механізмів, пошук цікавих рішень, шлях спроб і помилок. Обкатка на сприйняття рішень, які можуть виникнути у майбутньому. Створення такого апарату з екраном-водоспадом і без роз'ємів змусило інженерів компанії переосмислити внутрішнє компонування комплектуючих, були спроби обійти існуючі обмеження щодо організації внутрішнього простору. Якісь із знахідок у майбутньому можуть реалізувати у серійних апаратах.

Xiaomi продовжить експериментувати. Немає сумнівів, що вона покаже в майбутньому більше концептуальних пристроїв, хоч би якими екзотичними вони були. Можливо, відмова від роз'ємів та кнопок лише «дитячий лепет» на тлі тих ідей, які запропонують інженери компанії у майбутньому. Кошти, які вона вкладає у розробку та дослідження, можуть принести у майбутньому свої дивіденди у вигляді цікавих пристроїв.

Правда, такий підхід ще не гарантія успішності і того, що з тобою почнуть зважати. По-перше, створити футуристичний концепт і довести його до комерційної реалізації – дві великі різниці. По-друге, навіть якщо виробник представить щось подібне, то ніхто не гарантує, що реальність виявиться значно менш райдужною, ніж демонстрація красивих рендерів. Вогкість технологій, конструктивні недоробки та непрактичність можуть зіпсувати багато.

У будь-якому випадку, поява концептів у виконанні Xiaomi та інших компаній варто сприймати у позитивному ключі. Виробники випробувать ідеї та шукають ті рішення, які зроблять смартфони кращими. Важливо, що шляхом спроб і помилок компанії в результаті пропонують те, що дозволяє мобільним пристроям і надалі удосконалюватися. А ми отримуємо продукти, якими приємно користуватись.

Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Джерело: androidauthority

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 14.02.2021
Коментарі
Всього коментарів: 1
 
Максим Аведенко
0
Я давно говорил про идеальный смартфон с влагозащитой
разговорный динамик по принципу первого ми микса
зарядка беспроводная
наушники беспроводные
звонки можно по вибро и на часах,браслете принимать,лишь останется микрофон защитить.
14.02.2021 10:38
Відповісти

Останні ролики на YouTube