Користувачі масово повертають Vision Pro, глобальний Xiaomi 14 Ultra вже незабаром, характеристики Iphone 16 Pro

17.02.2024 10502 0

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ТИЖНЯ

APPLE

SAMSUNG 

XIAOMI

BBK 

ІНШЕ 

ДИЧИНА 

 

Привіт, друзі! Кожного тижня я розповідаю вам, які ж смартфони вийшли у продаж (якщо вийшли, звісно). Але наскільки активно купують нові смартфони у рік випуску? 


Може, ви ось тут послухали про цікаві нові релізи, а потім вирішили: “А піду я і куплю телефон позаминулого року”. Одразу скажу, майже половина приблизно так і робить. Компанія Canalys склала світовий рейтинг найпродаваніших смартфонів 2023 року. 

 


І що ви думаєте, у першій п’ятірці повно нових смартфонів? Один — це iPhone 15 Pro Max. 
І це лише друге місце, бо на першому, з відривом у мільйон штук, позаторішній iPhone 14 Pro Max. На 5 місці — взагалі iPhone 13. 


Андроїди, як і відносно нові смартфони починаються лише з шостої сходинки. Ви думаєте, на ній флагман? Ні, це недорогий Galaxy A14 4G. Ось вам і найпопулярніший смартфон з Android, до речі. 


Galaxy A14 5G порахували окремо, він на 9 місці — і це, блін, не зовсім чесно! Так, смартфони трохи різні, але якщо їх рахувати разом, то за ними буде перше місце з 40 мільйонами продажів і всі Айфони йдуть віддихати. 

 

Тож ще питання, який телефон найпопулярніший: фанати Apple та любителі Android можуть вирішити цю суперечку кожні на свою користь. 

 

Apple

Якщо вже Apple така популярна, то почнімо з неї. Хоча ця частина могла б сьогодні називатися Apple fail — зараз все зрозумієте. 


Який зараз самий хайповий гаджет Apple? Так, AR гарнітура Vision Pro. За 3500 доларів ця штука мала б працювати ідеально. Але першим дзвіночком про те, що щось не так був косяк з паролями — щоб скинути забутий, треба було звертатися у сервісний центр. Але виявляється, що це був тільки початок пригод власників гарнітури.

 

 

Під час хайпу власники Vision Pro ходили з нею майже скрізь. І от уявіть, йдете ви вулицю, аж тут раптом перед очима спливає вікно, загороджує вам поле зору та питає, чи ви хочете під’єднатися до безкоштовного Wi-Fi. Так, блін, можна і під машину потрапити, і у двері не вписатися чи спотикнутися й впасти. Схоже в Apple забули, що це ж не Айфон і не заблокували небезпечний режим.

 

 

Але ж якби ж то була одна така біда. Знаєте, що відбувається прямо зараз? Власники гарнітури понесли її назад в магазин. Техніку Apple можна здавати у термін 14 днів без пояснень, цим вже багато хто скористався і написав про це в інтернеті. Тож чому повертають в магазин Vision Pro?


Причин цілий вагон. Комусь гарнітура задалася дуже тяжкою. Важить вона 650 грамів: уявіть, що ви носите на обличчі 13 дюймовий iPad pro. Крім того, люди скаржаться на головний біль, червоні очі та навіть порушення руху. Також кажуть про ремінці, які іноді  не дають зручно закріпити гарнітуру.

 

 

 

Apple каже, що Vision Pro це такий комп’ютер на голові і з ним можна зручно працювати. Але користувачі пишуть, що працювати з багатьма вікнами та завданнями складно, писати код теж не дуже приємно. Ігор майже немає, та і взагалі корисних програм дуже мало, як би не вихвалявся Тім Кук. І от люди думають; “А нафіга я оце купив? Заплатив 3500 і що отримав? Ніби штука і прикольна, але навіщо? Гроші краще, піду здавати”.

 

 

Ну що, тягне на Apple fail? Думаю цілком. Правда нема якоїсь об’єктивної статистики, скільки людей насправді здали гарнітуру, і навряд чи Apple нам би її показала. Деякі колишні власники кажуть, що вони б повернули, але на наступні покоління гарнітури: більш зручні, дешевші та більш потрібні. Навіть в Apple вважають, що Vision Pro знадобиться 4 покоління, щоб досягти "ідеальної форми".


На цій хвилі Apple Vision Pro затролив Марк Цукерберг. Його гарнітури Meta Quest 3 та Quest 2 чи не найпопулярніші на ринку, відтоді коли ще називалися Oculus Quest. За словами Марка Quest 3 «кращий продукт, і крапка». 

 

Гарнітура Meta дає краще зображення без гальмувань та розмиття, вона нібито «краще підходить для переважної більшості речей, для яких люди використовують змішану реальність». Кожен, звісно, вихваляє своє, але про хвилі відмов від Quest 3 щось ніде не казали. Тож перший млинець в Apple вийшов трохи грудкуватим, подивимося, як піде далі.

 

 

На цьому тлі навіть якось і про Айфон всі забули. Але дані інсайдера Majin Bu про iPhone 16 розкривають майбутню лінійку аж з п'яти апаратів. 


Звідки стільки набралося? За новою інформацією, модельний ряд iPhone нового покоління втратить версію iPhone 16 Plus, натомість отримає невеликий iPhone 16 SE та… iPhone 16 SE Plus — таке от незвичне рішення. Серія SE отримає динамічний острів, екран 60 Гц (замість 120 Гц у старших апаратів), але лише один об’єктив камери позаду.

 

 

Витік вкотре підтвердив новий дизайн, який, як на мене, здається гармонійним, трохи оновлює iPhone та позбавляє його блок камер схожості з електроплиткою. 


Про характеристики iPhone 16 також вже відомо багато. Модель 16 Pro‌ матиме трохи більший дисплей, більшу батарею, кращу селфі-камеру, новий процесор, функції ШІ, оновлений мікрофон та буде трохи більша у висоті і ширині. 

 

 

Samsung 

Чекати iPhone 16 ще зарано — зараз не все ясно навіть з iPhone 15. Наприклад, які смартфони міцніші, iPhone 15 Pro Max чи Samsung Galaxy S24 Ultra. Це питання закрив ютуб-канал PhoneBuff креш-тестом обох апаратів. 


Цьогоріч сталося диво: FaceID Айфона вижив після кількох подій (раніше авторизація відвалювалася майже одразу). Проте екран, як і сам Айфон вже можна було викидати, він не реагував.

 

 

У S24 Ultra екран вижив — навіть коли частина дисплея від падінь стала засвіченою, ним можна було керувати. Тут знову ж кожен може обрати результат на свій смак, але флагманом Samsung все ж можна було користуватися, а не тільки розблокувати, як Айфон. Нафіга ж він мені такий красивий та розблокований без сенсора екрана?


А ось зображення на екрані Galaxy S24 Ultra дає такі глюки, що соромно навіть перед найостаннішим китайським ноунейм-телефоном. Користувачі серії Galaxy S24 стали помічати зернистість, дивні лінії та градієнтні переходи кольору.

 

 

Ефекти проявляються на монотонному зображенні, з невеликою яскравістю та найкраще їх можна побачити у приглушеному зовнішньому світлі. Можливо, саме така ціна за позбавлення від ШІМ. Але скажу так: на тестових смартфонах я такого не помічав, можливо взагалі просто бракована партія дисплеїв попалась. 


На фото екранів та на збільшеній фотографії матриці ефекти дуже помітні. Тож будемо чекати офіційної відповіді від компанії з поясненням такої непрємності.

 

 

А поки дочекалися від Samsung несподіванки: вперше за три роки з’явилися дані про новий фітнес-трекер компанії — Galaxy Fit 3. І не просто якісь там витоки, а майже все, хоч і неофіційно. Ось маркетингове фото трекера.

 

 

А ось фото коробочок з пристроєм, які десь чекають продажів.

 

 

Навіть ціна вже відома — в Танзанії браслет коштуватиме 100 доларів США. Треба розуміти, що за таку ціну він не отримає NFC, GPS, сторонніх застосунків та повноцінної Wear OS — все це ще за 100+ баксів доступне лише у Galaxy Watch 6. Дати релізу Fit 3 поки нема, а інші відомі характеристики дивіться на зображенні.

 

 

Чесно кажучи, з такою ціною наврядчи можна очікувати на феєричне повернення компанії на ринок фітнес браслетів. За 100 баксів конкуренти пропонують повноцінні годинники з мікрофоном, GPS та металевим корпусом. Тож придбати новинку від Samsung можна тільки серцем, а не розумом.

 

Xiaomi 

Головна новина Xiaomi зараз — очікування релізу флагмана Xiaomi 14 Ultra. І тут теж є хороша і погана новина. Погана в тому, що за чутками в Європі не вийде Xiaomi 14 Pro. А хороша — що вийде Xiaomi 14 Ultra і навіть відомий проміжок часу коли це станеться. 


Купони на знижку від нідерландського магазина дійсні з 25 лютого, тож це і можна вважати датою релізу.

 

 

Вже відомо достатньо багато характеристик нового камерафона, ось вони на зображенні.

 

 

Звичайний Xiaomi 14 в Європі буде коштувати 1099 євро, ціна Ultra поки невідома.


Ну і рендери  Xiaomi 14 Ultra, нібито офіційні, з’явилися у мережі. Який вигляд  має смартфон, ви вже знаєте з більш раннього зображення. Нові рендери повністю його підтверджують та дають краще роздивитися телефон у білому та чорному кольорах. Величезна шайба нікуди не ділась, але хоч горб прибрали, і на тому дякую.

 

 

До речі, про круглі блоки. У Xiaomi стався ще один дивний реліз — в Індії був представлений Redmi A3. Телефон за ціною від 88 доларів старанно маскується під флагман таким самим великим круглим блоком камер. Втім, під склом лише дві камери на 8 МП та спалах. 

 

 

Китайська шайбоманія вийшла на новий рівень, я розумію навіщо воно в 14 Ultra, але нахіба воно тут? Схоже дизайнери бюджетної новинки їздили за натхненням кудись на поля Афганістану.


До слова, з Китаю надійшла досить дивна новина, і саме про блоки камер телефонів, точніше, написи на них. Нібито Xiaomi, OPPO та Vivo під тиском комуністичної партії відмовляться від Leica, Hasselblad та Zeiss — це таке в них “импортозамещение”. Раніше Huawei вже пішла на такий крок і використовує власний бренд оптики.

 

 

BBK 

Схожа новина, але ще більш дивна стосується складаних смартфонів BBK. В мережі зʼявилися чутки, що компанії OPPO та Vivo припиняють випуск складних смартфонів через низькі продажі та сильну конкуренцію з боку Huawei.

 

 

За даними корейських ЗМІ, моделі OnePlus Open та Vivo X Fold 3 (що скоро вийде) стануть останніми "розкладачками" цих брендів. Відомо, що це не найпродаваніші телефони, але що настільки все погано ніхто не передбачав.

 

Також ходять чутки, що Huawei випустить 10-дюймовий смартфон — досить великий екран, навіть для розкладачки.

 

 

Ще один телефон з трохи незвичайним дизайном, Nothing Phone (2a), нарешті показав свій справжній вигляд та отримав дату релізу — 5 березня. Ймовірно, телефон можна буде побачити вже з 25 лютого на MWC 2024 у Барселоні.

 

 

Відомі й деякі характеристики смартфона: процесор Dimensity 7200, 6.7-дюймовий AMOLED-екран з роздільною здатністю FHD+ та частотою оновлення 120 Гц, основна камера на 50 Мп і фронтальна на 32 Мп, Android 14 з Nothing OS 2.5, батарея місткістю 4920 мАг + зарядка потужністю 45 Вт.

 

Інше 

Схоже, 5G перестане бути просто буквами у характеристиках смартфонів в Україні. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував плани щодо 5G. 


Повномасштабне впровадження 5G в Україні ускладнила війна — питання частот та пріоритети змінилися. Однак уже цього року планується пілотний проєкт 5G в Україні. Міністр сподівається на встановлення тестового з’єднання 5G хоча б локально.

 

 

До того, як в нас зроблять 5G, смартфони взагалі можуть кардинально змінитися. Компанія Synaptics оголосила, що в неї є робоча технологія перетворення площини екрана смартфона в акустичний динамік і разом з тим вібромотор. 

Це планують зробити за допомогою п’єзоелектричної технології: це коли матеріал вібрує, якщо подавати на нього напруження. Інтригує, що компанія обіцяла перший смартфон вже у цьому році.

 

 

Тут варто згадати, що щось подібне вже намагалися зробити у 2018 році. Навіть вийшов прототип телефона, але якість звука була при цьому вкрай поганою, і на технологію забили. Було б непогано, якби цього разу вийшло: це б зробило смартфони тонкішими та звільнило б трохи місця під збільшений акумулятор.


Можливо, смартфон з новою технологією буде побудований на процесорі Snapdragon 8 Gen 5 який буде виробляти Samsung. Виробничі потужності — дефіцит, окрім того, є завдання підвищити продуктивність і вихід придатних чипів. Тому Qualcomm розробляє прототипи на обох заводах, TSMC та Samsung. Тож невідомо, на якому саме техпроцесі вийде чип. Можливо, Samsung виготовить ексклюзивну версію "For Galaxy" для себе.

 

 

А як що до нової операційної системи? Щоправда, йдеться не про смартфони, а про ноутбуки та ПК. Lenovo збирається не більш, не менш як випустити цього року власну операційну систему на основі ШІ.

 

 

Ніяких подробиць компанія не розголошувала, але перші пристрої з новою ОС можуть з’явитися вже цього року. Що це таке буде — можна лише здогадуватися. Можливо навіть Windows чи ще якась вже наявна ОС з вбудованими функціями ШІ. Або ж операційна система з підтримкою ARM, з огляду на вихід процесора Snapdragon X Elite.

 

Дичина 

Щось ми забули, що триває повстання машин проти людей… чи то вже почалося повстання людей проти машин? 
У китайському кварталі Сан-Франциско людина застрибнула на капот безпілотного таксі та розбила лобове скло під оплески натовпу. Потім люди облили машину фарбою з балончиків, розбили вікна та підпалили авто. Місцеві образилися на автоматичні таксі після того, як минулого року одна така машина збила людину.

 

Раніше безпілотні таксі блокували рух швидкої та врізалися у пожежників. Коротше незрозуміло, хто на кого у цей раз повстав, але обійшлося без постраждалих.


Тож пам'ятайте, що не варто повністю довіряти автоматиці або штучному інтелекту. Як і те, що нові технології дійсно можуть утнути щось недоречне або позбавити когось роботи, втім, вони дають більше можливостей для людства, ніж забирають. До побачення!

Автор: Андрій Русанов Дата публікації: 17.02.2024
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube