Кращі смартфони 2023 року
Виробники телефонів постійно поповнюють асортимент новими цікавими моделями. Якщо раніше лінійки смартфонів оновлювалися приблизно раз на рік, то тепер нові смартфони в серіях можуть з'являтися вже через чотири-п'ять місяців. Завдяки такому величезному вибору покупець може підібрати максимально підходящий під свої уподобання мобільний пристрій. Але питання полягає в іншому – як не заплутатися в асортименті та придбати по-справжньому крутий девайс.
Щоб полегшити вам це завдання, ми склали ТОП-15 найкращих смартфонів у 2023 році. У нашій добірці ви зустрінете найкращі удароміцні смартфони, найкращі Андроїд-телефони, пристрої від китайських виробників та топові флагмани.
Найкращі ударостійкі смартфони
Найкращі смартфони преміум-класу
Сервіси для порівняння найкращих смартфонів
Який смартфон краще обрати у 2023 році
Найкращі ударостійкі смартфони
Великою популярністю користуються удароміцні телефони із захистом від вологи та пилу. Нами були підібрані три найкращі моделі, які відмінно підійдуть для використання в екстремальних умовах. Незважаючи на ударостійкість та вологозахист, ці смартфони можуть похвалитися доступною ціною, оскільки належать до бюджетного та середнього класу.
Samsung Galaxy Xcover6 Pro
Рейтинг смартфонів відкриває Samsung Galaxy Xcover 6 Pro, який має 6.6-дюймовий IPS-екран з роздільною здатністю FHD+ та частотою розгортки 120 Гц. Екран покритий захисним склом підвищеної міцності Corning Gorilla Glass Victus+.
Є захист від вологи та пилу за стандартом IP68, що забезпечує занурення на глибину до 1.5 метра протягом 35 хвилин. Телефон стійкий до падіння бетону з висоти до 1.5 метра. Samsung Galaxy Xcover 6 Pro пройшов сертифікацію MIL-STD-810H, що підтверджує можливість використання в екстремальних умовах.
До інших параметрів варто віднести середньорівневий 6-нанометровий процесор Qualcomm Snapdragon 778G 5G, який чудово впорається з повсякденними завданнями та більшістю ігор. Основна камера оснащена головним 50-мегапіксельним та надширококутним 8-мегапіксельним сенсором. Ємність акумулятора становить 4050 мАч з підтримкою 15-ватної зарядки.
Плюси:
- стильний дизайн без зайвих деталей;
- скло Corning Gorilla Glass Victus+ на передній панелі;
- частота розгортки екрану 120 Гц;
- гарний процесор;
- наявність надширококутного модуля;
- є аудіоджек та підтримка карти пам'яті.
Мінуси:
- лише одна модифікація – 6/128 ГБ;
- невелика потужність зарядки;
- маленька ємність акумулятора як для ударостійкого смартфона;
- підвищена вартість.
Blackview BV9300
Якщо не знаєте який купити надійний смартфон, також пропонуємо приділити увагу бренду Blackview, який спеціалізується на випуску ударостійких моделей, тому вони мають багато гідних варіантів. Один із них – Blackview BV 9300, оснащений 6.7-дюймовим IPS-екраном із частотою розгортки 120 Гц. Захист дисплея забезпечує скло Corning Gorilla Glass 5. Від вологи смартфон захищений за стандартами IP68 та IP69K. Телефон відповідає сертифікації MIL-STD-810H.
Процесор Mediatek Helio G99 підійде практично для всіх сценаріїв роботи, окрім дуже потужних ігор. 12 ГБ оперативної пам'яті забезпечують швидкодію та плавну роботу апарату. Якщо 256 ГБ ПЗУ недостатньо, можна поставити картку SD.
Основна камера з трьома модулями: 50 Мп + 8 Мп + 2 Мп створює відмінні знімки як вдень, так і за браком освітлення. Батарея може похвалитися величезною ємністю 15080 мАг. Підтримується 33-ватна дротова та 5-ватна реверсивна зарядка.
Плюси:
- відмінна продуктивність;
- 12 ГБ ОЗП;
- непогана камера з 8-мегапіксельним ультраширіком;
- чудова автономність.
Мінуси:
- специфічний дизайн;
- телефон важкий – 520 г;
- немає аудіоджека.
Doogee V Max
Кращим захищеним смартфоном 2023 року на думку Andro-News є модель бренду Doogee серії V Max. Він отримав 6,58-дюймовий IPS-дисплей роздільною здатністю FHD+. Тут вже стандартні показники захисту: ступінь вологозахисту IP68 та IP69K, ударостійкість при падінні з висоти до 1.5 метра та відповідність стандартам MIL-STD-810H.
На борту встановлений відмінний середньорівневий процесор Mediatek Dimensity 1080. У зв'язці з 12 ГБ оперативної пам'яті це забезпечує швидку та стабільну роботу апарату. Основна камера отримала три сенсори – це головний 108-мегапіксельний, 20-мегапіксельний модуль нічного бачення та 16-мегапіксельний ультраширік.
Акумулятор ємністю 22000 мАг здатний забезпечити до 7 днів роботи телефону, а швидка 33-ватна зарядка оперативно поповнить заряд.
Плюси:
- стереозвук;
- 12 ГБ оперативної пам'яті;
- відмінна потрійна камера;
- гарна продуктивність;
- запис відео в 4K@ 0fps;
- акумулятор ємністю 22000 мАг.
Мінуси:
- лише один варіант пам'яті на 256 ГБ.
Кращі китайські смартфони
Далі розглянемо найкращі смартфони від китайських виробників. Ми вибрали чотири моделі із гарними характеристиками. Усі вони належать до середньобюджетного сегменту.
Redmi Note 12 Pro+
Топ смартфонів поповнює Redmi Note 12 Pro+. Даний телефон отримав OLED-екран із частотою розгортки 120 Гц та піковою яскравістю 900 ніт. Корпус виконаний зі скла, а на передній панелі є захисне покриття Corning Gorilla Glass 5. Присутній невеликий вологозахист за стандартом IP53.
«Серцем» Redmi Note 12 Pro+ є продуктивний процесор середнього класу Mediatek Dimensity 1080. Постійна пам'ять на 256 ГБ, а ОЗП можна вибрати 8 або 12 ГБ. Основна камера з 200-мегапіксельним сенсором створює неймовірно деталізовані знімки. Ємність батареї становить 5000 мАг, а потужність зарядки – цілих 120 Вт.
Плюси:
- OLED-екран із частотою розгортки 120 Гц;
- привабливий дизайн;
- 200-мегапіксельна основна камера;
- швидка зарядка на 120 Вт.
Мінуси:
- середня передня камера;
- погано працює датчик наближення.
realme 11 Pro+
Нещодавня новинка стала володаркою яскравого та якісного AMOLED-екрану. Також увагу привертає цікавий дизайн із екошкірою. На вигляд realme 11 Pro Plus нагадує люксовий пристрій.
Новий процесор Mediatek Dimensity 7050 показує чудові результати під час повсякденного використання. Єдине, з чим може не впоратися цей чіп – це потужні ігри на ультрависоких налаштуваннях, наприклад Genshin Impact.
У цьому камерофоні також встановлений 200-мегапіксельний сенсор, завдяки якому можна отримати фото з високою деталізацією. Батарея ємністю 5000 мАч разом із зарядкою на 100 Вт дозволять вам не турбуватися про автономність.
Плюси:
- відмінний AMOLED-екран;
- 200-мегапіксельна камера;
- 12 ГБ оперативної пам'яті;
- оболонка Realme UI 4.0;
- зарядка потужністю 100 Вт.
Мінуси:
- посередній надширококутний сенсор;
- не підтримується картка пам'яті;
- немає аудіоджека.
realme GT Neo 5
Ще один смартфон с гарним екраном і камерою. Окрім того, Realme GT Neo 5 може похвалитися крутим AMOLED-екраном з частотою розгортки 144 Гц, роздільною здатністю 1240x2772 пікселів і пікової яскравістю 1400 ніт. За продуктивність апарату відповідає потужний процесор Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Максимальна модифікація пропонується із 16 ГБ ОЗП.
Основна камера з головним 50 Мп сенсором та з оптичною стабілізацією робить відмінні знімки як при денній, так і при нічній зйомці. Запис відео можливий у 4K з 60 кадрами в секунду. Фронтальна 16-мегапіксельна камера теж порадувала якістю селфі. Акумулятор ємністю 5000 мАг підтримує суперпотужну зарядку на 140 Вт.
Плюси:
- частота розгортки екрану 144 Гц та яскравість 1400 ніт;
- флагманський процесор Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1;
- від 8 до 16 ГБ ОЗП;
- фірмовий інтерфейс Realme UI 4.0;
- зарядка потужністю 140 Вт.
Мінуси:
- некорисний макрооб'єктив на 2 Мп;
- немає аудіоджека;
- не можна встановити картку SD.
OnePlus Ace Pro
На наш погляд, кращим китайським смартфоном 2023 року э модель OnePlus Ace Pro. Ця версія має відмінний Fluid AMOLED-екран діагоналлю 6.7 дюймів. Частота розгортки дисплея становить 120 Гц, роздільна здатність – 1080 x 2412 пікселів. Корпус виконаний зі скла, ось тільки грані пластикові.
Тут у нас зустрічається той самий топовий Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, що й у realme GT Neo 5. Навіть найпотужніші ігри не стануть для нього проблемою. Пропонується три варіанти пам'яті – 12/256, 16/256 та 16/512 ГБ. Камера потрійна: 50 Мп + 8 Мп +2 Мп. Як і в інших смартфонів цього класу, головний модуль чудовий, а ось ультраширік та макро можуть розчарувати вимогливих користувачів.
Ємність акумулятора стандартна – 4800 мАг. А ось швидка зарядка потужністю 150 Вт приємно вражає.
Плюси:
- відмінна матриця Fluid AMOLED;
- висока продуктивність;
- гарна основна камера із оптичною стабілізацією;
- є версія на 16/512 ГБ;
- зарядка 150 Вт.
Мінуси:
- пластикові грані корпусу;
- підвищена вартість;
- некорисний 2-мегапіксельний сенсор.
Найкращі Андроїд смартфони
Далі розглянемо чвертку найкращих Android-смартфонів. На відміну від попереднього пункту тут будуть не тільки китайські моделі. Ми підібрали цікаві телефони із субфлагманської та флагманської категорії.
Samsung Galaxy A54
Якщо шукаєте збалансований смартфон, заверніть увагу на А54. Телефон оснащений 6.4-дюймовим Super AMOLED екраном із частотою розгортки 120 Гц та рівнем яскравості 1000 ніт. Корпус виконаний зі скла, є захисне покриття Gorilla Glass 5. Заявлено вологозахист за стандартом IP67, що дозволяє занурювати телефон на глибину до 1 метра протягом 30 хвилин.
Samsung Galaxy A54 працює під керуванням фірмового процесора Exynos 1380. Є кілька варіантів пам'яті, в яких використовується 6/8 ГБ ОЗП та 128/526 ГБ ПЗП. Потрійна основна камера з головним 50-мегапіксельним об'єктивом, 12-мегапіксельним ультраширіком та 5-мегапіксельним макро показує гідні результати. Не розчарував навіть надширококутний сенсор.
Телефон отримав батарею зі стандартною ємністю 5000 мАг. А ось на потужності зарядки заощадили – отримуємо лише 25 Вт.
Плюси:
- якісний Super AMOLED -дисплей;
- стильний дизайн;
- вологозахист IP67;
- чудові камери;
- підтримка картки пам'яті.
Мінуси:
- у базовій модифікації пропонується всього 6 ГБ оперативної пам'яті та 128 ГБ постійної пам'яті;
- слабка потужність швидкої зарядки;
- висока ціна.
Poco F5 Pro
Тут виробник пропонує AMOLED-екран діагоналлю 6.67 дюймів з піковою яскравістю 1400 ніт. Задня панель скляна, але грані пластикові. Є невеликий вологозахист IP53. Завдяки топовому процесору Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 для Poco F5 Pro не страшні жодні навантаження.
Головний 64-мегапіксельний модуль із оптичною стабілізацією робить цілком непогані фото, на рівні середньобюджетних пристроїв. А ось ультраширік, як завжди, могли б краще прокачати. Батарея з ємністю 5160 мАг підтримує дротову 67-ватну і навіть бездротову 30-ватну зарядку. Безумовно, це один з найкращих смартфонів за своєю ціною у 2023 році.
Плюси:
- відмінна AMOLED-матриця;
- симпатичний дизайн із скляним корпусом;
- продуктивне залізо;
- запис відео на основну камеру у 8K@24fps;
- наявність бездротової зарядки.
Мінуси:
- середній ультраширік та фронтальна камера;
- мало колірних варіантів.
Google Pixel 7
Це повноцінний флагман з AMOLED-екраном, вологозахистом IP68 та потужним процесором Google Tensor G2. Телефон працює на базі чистого Android 13. Виробник гарантує близько 5 років оновлень.
Основна камера на 50 Мп робить чудові знімки. 12-мегапіксельний надширококутний сенсор теж вдався на славу. Акумулятор має ємність 4355 мАг, потужність дротової та бездротової зарядки становить 20 Вт.
Плюси:
- скло Gorilla Glass Victus;
- захист IP68;
- продуктивний процесор;
- довгий час підтримки від виробника;
- круті камери.
Мінуси:
- частота розгортки екрана 90 Гц замість 120 Гц;
- невелика потужність зарядки.
Xiaomi 12T Pro
Кращий Android-смартфон 2023 року у співвідношенні цена/якість – це Xiaomi 12 T Pro, який став володарем 6.67-дюймового AMOLE-екрану з роздільною здатністю 1220x2712 пікселів та частотою розгортки 120 Гц. «Серцем» апарата є той самий флагманський чіп Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. У зв'язці з 8 або 12 ГБ оперативної пам'яті це точно гарантує чудову продуктивність.
Основна камера потужного смартфона на 200 Мп підходить для створення дуже деталізованих фото. Як доповнення йде 8-мегапіксельний ультраширік та 2-мегапіксельний макро. Знову ж таки, у нас стандартна ємність батареї – 5000 мАг, а ось потужність зарядки – цілих 120 Вт.
Плюси:
- AMOLED-екран з високою роздільною здатністю;
- флагманський процесор Snapdragon 8+ Gen 1;
- чудова основна камера;
- запис відео в 8K@24fps;
- потужність зарядки 120 Вт.
Мінуси:
- не можна встановити картку пам'яті;
- некорисний 2-мегапіксельний об'єктив.
Найкращі смартфони преміум-класу
Залишилося розглянути чотири телефони із преміум-сегменту. Це топові флагмани із крутими характеристиками. Такі смартфони оснащені найкращими дисплеями, найкращими камерами та найкращими процесорами. Відповідно, ціна на них також досить висока.
Xiaomi 13 Ultra
Цей преміальний смартфон має 6.73-дюймовий екран LTPO AMOLED з піковою яскравістю 2600 ніт і роздільною здатністю 1440x3200 пікселів. Дисплей захищений загартованим склом Gorilla Glass Victus + є вологозахист IP68. За продуктивність відповідає найпотужніший Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Максимальна модифікація йде на 16 ГБ оперативної та 1 ТБ постійної пам'яті.
Основна камера Xiaomi 13 Ultra є однією з найкращих серед флагманських смартфонів. Тут у нас чотири сенсори по 50 Мп – основний, перископний телефото, стандартний телефото та ультраширік. Фронталка на 32 Мп також крута.
З автономністю все гаразд. Акумулятор на 5000 мАч підтримує 90-ватну дротову, 50-ватну бездротову і 10-ватну зворотну зарядку.
Плюси:
- дуже яскравий та якісний дисплей;
- процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2;
- чудові камери;
- якісний стереозвук;
- є бездротова зарядка.
Мінуси:
- великі габарити;
- специфічний дизайн.
Oppo Find X6 Pro
Нещодавня новинка від Oppo отримала 6.82-дюймовий LTPO AMOLED-екран з такими параметрами: роздільна здатність 1440x3168 пікселів, частота розгортки 120 Гц, пікова яскравість 2500 ніт. Корпус скляний, є покриття з екошкіри. На передній панелі присутнє скло Gorilla Glass Victus 2.
У гарному смартфоні преміум-класу встановлений найкрутіший на даний момент процесор – Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Оперативної пам'яті 12/16 ГБ, постійної – 256/512 ГБ. Основна камера йде з головним 50-мегапіксельним сенсором, 50-мегапіксельним перископним телевіком та 50-мегапіксельним ультраширіком. Якість фото та відео чудове.
Oppo Find X6 Pro оснащений батареєю на 5000 мАг, а також дротовою зарядкою на 100 Вт, бездротовою на 50 Вт та реверсивною на 10 Вт.
Плюси:
- чудовий екран;
- топове залізо;
- прошивка ColorOS 13.1;
- до 16 ГБ ОЗП та 512 ГБ ПЗП;
- чудова потрійна камера;
- 100-ватна дротова та 50-ватна бездротова зарядка.
Мінуси:
- велика вага;
- немає запису відео в 8K.
Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro став власником LTPO OLED-екрана роздільною здатністю 1220x2700 пікселів. У ньому також заявлено вологозахист IP68, а екран захищений склом Kunlun Glass. Телефон працює на базі процесора Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 4G. Європейська версія смартфона працює під управлінням операційної системи EMUI 13.1.
Основна камера складається з трьох модулів – основний і телефото по 48 Мп та надширококутний 13-мегапіксельний. Батарея йде на 4815 мАг, дротова зарядка з потужністю 88 Вт, бездротова – 50 Вт.
Плюси:
- привабливий дизайн;
- екран відмінної якості;
- гарна основна камера;
- дротова зарядка на 88 Вт.
Мінуси:
- відео не можна записати в 8K;
- невелика роздільна здатність фронтальної камери;
- процесор Snapdragon 8+ Gen 1 4G слабший, ніж Snapdragon 8 Gen 2 у конкурентів.
Samsung Galaxy S23+
Кращий флагманський смартфон 2023 року за усіма параметрами – на наш погляд, модель Galaxy S23+. Вона має матрицю Dynamic AMOLED 2X, діагональ екрану складає 6.6 дюймів. Є вологозахист IP68, а на екрані наклеєно скло Gorilla Glass Victus 2. У смартфоні встановлений чіп Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, який ми вже бачили в інших преміум-пристроях.
Потрійна основна камера оснащена основним сенсором на 50 Мп, телефото на 10 Мп та ультраширіком на 12 Мп. Фронтальна камера на 12 Мп – такої роздільної здатності може здатися недостатньо, але селфі виходять більш ніж непогані. Ємність батареї – 4200 мАг, потужність дротової зарядки – 45 Вт, а бездротової – 15 Вт.
Плюси:
- екран Dynamic AMOLED 2X;
- крутий процесор Snapdragon 8 Gen 2;
- чудова основна камера;
- 512 ГБ постійної пам'яті.
Мінуси:
- всього 8 ГБ оперативної пам'яті;
- невелика потужність бездротової зарядки;
- немає запису відео в 8K.
Сервіси для порівняння найкращих смартфонів
Як бачимо, вибір моделей досить великий, і відразу визначити потрібний телефон важко. Для полегшення цього завдання рекомендуємо скористатися спеціальними сайтами, які допоможуть порівняти характеристики смартфонів.
Наша однозначна рекомендація – це сервіс GSMarena, на якому ви можете знайти практично всі телефони, представлені на технологічному ринку. Є зручна класифікація за виробниками: достатньо вибрати назву бренду, щоб переглянути всі випущені ним пристрої.
Під кожним смартфоном є табличка із детальними технічними характеристиками. Всі параметри прописані до дрібниць – ви можете дізнатися ціну девайса, скільки балів він набирає в синтетичних тестах, а також порівняти моделі, які зацікавили.
Одночасно можна порівняти три телефони. Якщо не хочете переглядати всі характеристики, просто натисніть на відповідну кнопку – і у порівняльній таблиці висвітляться лише ті параметри, які відрізняються.
Ще один корисний сайт – Nanoreview.net. Основний акцент на цьому сервісі робиться на продуктивності. Є як стандартне порівняння характеристик різних смартфонів, так і детальніше порівняння процесорів. Наприклад, Snapdragon 888 проти Snapdragon 8 Gen 2. Ви зможете дізнатися, який чіп випущений раніше, у якого краще обробка графіки, вища тактова частота тощо.
Який смартфон краще обрати у 2023 році
Підіб'ємо підсумки і визначимо, для яких цілей який телефон підходить. Незважаючи на те, що в нашому рейтингу задіяні лише найкращі смартфони, вони все одно мають слабкі місця – це може бути камера, екран, процесор. Якийсь мобільний пристрій краще по залізу, якийсь – по дизайну та дисплею. Тому необхідно чітко розуміти, для яких цілей ви купуєте девайс і які завдання для вас у пріоритеті.
1. Якщо говорити про молодшого флагмана, то це однозначно realme GT Neo 5. У цьому смартфоні збалансовані всі характеристики – AMOLED-екран із частотою розгортки 144 Гц та високою роздільною здатністю, процесор Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, інтерфейс Realme UI 4.0, крута основна камера, потужна 150-ватна зарядка. Ціна цієї моделі становить близько 400 доларів, і за ці гроші це чудовий апарат середнього класу.
2. З флагманів за помірною ціною варто звернути увагу на Google Pixel 7. Також ми рекомендуємо саме цю модель, якщо вам важливі тривалі оновлення ПЗ і максимально стабільна робота інтерфейсу. Ну і, звісно, крута камера. Все це сильні сторони Пікселя 7.
3. З удароміцних девайсів радимо Doogee V Max. Тут і хороший середньорівневий процесор, і величезний акумулятор, і пристойні камери.
4. Потрібен стильний та збалансований апарат зі стабільною оболонкою та тривалою підтримкою від виробника? Звичайно ж, це Samsung Galaxy A 54 c Super AMOLED екраном, процесором Exynos 1380 та потрійною камерою.
5. Геймерам можемо порекомендувати Oppo Find X6 Pro. Завдяки процесору Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 та оперативної пам'яті 12/16 ГБ цей смартфон легко справляється з усіма ресурсомісткими іграшками. При цьому немає надмірного нагріву та сильного тротлінгу, а це, нагадаємо, часта проблема флагманів. Також цей смартфон посідає друге місце у рейтингу камерофонів DxOMark.
6. А ось перше місце серед камерофонів дісталося Huawei P60 Pro, тому його можна вважати найкращим із добірки, якщо підбираєте апарат для фото- та відеозйомки, цей мобільний пристрій підходить ідеально. Якщо цікавить загальний баланс, певно, що сподобається SamsungS23+.
На цьому у нас все. Обов'язково напишіть у коментарях, який телефон із сьогоднішнього рейтингу зацікавив вас найбільше.