Порівняння MIUI та Realme UI - повний огляд
Зараз на технологічному ринку представлено безліч смартфонів, що працюють під управлінням фірмових оболонок. Розробники намагаються оснащувати свої прошивки унікальними функціями, щоби скласти гідну конкуренцію іншим виробникам. Наприклад, у китайської компанії-гіганта Xiaomi з'явився суперник - фірма Реалмі, що випускає недорогі смартфони з відмінними характеристиками та фірмовим прошивкою Realme UI . Давайте проведемо порівняння Realme UI 1.0 та MIUI 12.
Меню налаштувань
Почнемо з налаштувань. Тут суттєвих відмінностей немає. Меню інтуїтивно зрозуміле. Назва кожного пункту супроводжується наочною іконкою. Усі розділи поділені на тематичні блоки. Єдиний момент: у Realme UI 1.0 дивне розташування деяких вкладок. Наприклад, пункт "Про телефон" знаходиться в середині списку, тоді як його звичніше бачити на початку або в кінці списку. Міюай 12 може похвалитися більш логічним та структурованим розташуванням пунктів.
Кастомізація
У плані дизайну робочого столу однозначно виграє MIUI . Користувачі можуть скористатися встановленим магазином тим, де зібрано безліч шпалер, шрифтів і рингтонів. Всі теми чудово оптимізовані. Для їх встановлення потрібно лише натиснути на однойменну клавішу.
На європейській, глобальній та російській прошивці Realme UI магазин тим відсутній. Надається лише кілька шпалер, виконаних у однаковому стилі. Щоб урізноманітнити зовнішній вигляд головного екрану, доведеться завантажувати сторонні програми з Google Play, або завантажувати картинки, що сподобалися, з інтернету.
Вибір рінгтонів теж найкращий на Міюай. Мелодії мають відмінну фішку - звуки природи, такі як шум водоспаду, спів птахів, гарчання хижака. Природні аудіо встановлюються на вхідний дзвінок, будильник або сповіщення. Реалмі набір рінгтонів стандартний.
Сповіщення
Телефони Реалмі мають стандартну шторку повідомлень, виконану в стилі "чистого" Андроїда. Фон сірий, а самі білі значки. Якщо іконка активна, вона набуває яскраво-блакитного кольору.
У MIUI 12 шторка оптимізована за рахунок поділу на дві вкладки. Якщо зробити свайп з правого боку, відкриються значки швидкого доступу, з лівого — вхідні сповіщення. Також на телефонах Сяомі можна повернути звичайну шторку: для цього потрібно в налаштуваннях відключити пункт «Використовувати новий Центр управління».
Камера
Обидві компанії оснащують свої телефони якісними камерами. Це стосується не лише флагманських пристроїв, а й бюджетних моделей. Програма камери теж схожа. Але у Сяомі значно більше функцій, що підійде досвідченим фотографам. На Реалмі присутні лише необхідні параметри. Їх достатньо, щоб зробити якісні знімки чи записати відео.
Темний режим
Чорна тема відмінно реалізована як у Xiaomi , так і у Realme . Потім не тільки робочий стіл, а й окремі програми. У Міюай є увімкнення темного режиму за розкладом. Realme UI може похвалитися автоматичною роботою dark theme від заходу сонця до світанку, а також включенням режиму затемнення для сторонніх додатків, завантажених з Google Плей.
Частота виходу оновлень
Якщо хочете придбати мобільний пристрій, який постійно отримуватиме нові збірки — зверніть увагу на Xiaomi. Фірма славиться частими поновленнями. Але тут є мінус — не всі версії прошивок, які прилітають «по повітрю», добре оптимізовані. Користувачі часто стикаються із зависаннями та збоями після чергового оновлення.
Реалмі оновлює телефони рідше. Зазвичай, це пакети безпеки від Google або версії з дрібними поліпшеннями. Незважаючи на рідкісні оновлення, функцій достатньо для повсякденного використання.
Безпека
Використовуючи смартфони від цих компаній, можна не турбуватися за збереження особистої інформації. У Сяомі та Реалмі є відмінні методи захисту: стандартний цифробуковий пароль, розблокування по обличчю ( Face ID ) і сканер відбитка пальців. Ви можете надавати програмам доступ лише до певних даних. Також MIUI має перевагу у вигляді другого простору, яке захищається паролем.
Стабільність роботи
Тут перше місце дістається Realme. Смартфони, випущені цією фірмою, оснащуються лише необхідними опціями. Тому телефони працюють плавно, без гальмування та інших неполадок.
На Міюай функцій набагато більше, та й кількість встановлених програм величезна. Все це уповільнює роботу операційної системи. Як наслідок — зависання, вильоти програм, помилки та навіть постійні перезавантаження пристрою. Зрозуміло, якщо у вас флагман, ви не зіштовхнетеся з перерахованими вище проблемами. Але бюджетні смартфони з маленьким об'ємом пам'яті страждають від перевантаженості системи.
Додаткові функції
Як уже зрозуміло з вищезазначеного пункту, переможцем у цій категорії стає прошивка MIUI . Розробники постійно додають цікаві фішки. Розглянемо деякі з них:
- Другий простір — на телефоні створено два окремі робочі столи з різними налаштуваннями та встановленими програмами. Функція стане в нагоді, якщо хочете, наприклад, розмежувати особисту та робочу область.
- Супер шпалери – це динамічні заставки, зображення на яких змінюється залежно від екрану смартфона. Якщо на шпалерах зображений Марс, то в режимі Always on Display ви бачитимете планету на відстані, при переході на екран блокування вона наблизиться, а якщо перейти на робочий стіл, то можна буде в деталях розглянути поверхню Марса.
- Міні-окно з програмою - програму можна запустити в зменшеному форматі, у формі плаваючого вікна, розташованого по центру екрана. Це дуже зручно під час листування, адже не потрібно згортати інші вкладки.
- Відстеження фізичної активності — вбудована програма Mi Health підраховує кількість зроблених кроків, спалених калорій та пройденої відстані. Ще в нещодавньому поновленні з'явилася можливість вимірювати пульс, приклавши палець до камери. Звичайно, це сумнівний метод дізнатися про частоту серцевих скорочень. Натомість у точності показників активності (кроки, калорії, тривалість занять спортом та відстань) не варто сумніватися.
- Багатофункціональний Центр управління – про розділену шторку повідомлень ми розповідали у попередньому пункті. Більшість користувачів задоволені окремим меню для оповіщень та іконок швидкого доступу. Нові значки запозичені у iOS , оскільки стиль ідентичний.
Висновки
І Xiaomi , і Realme - чудові компанії. Їхні телефони — еталон якості за доступною ціною. Головна відмінність полягає у функціоналі: у MIUI безліч цікавих особливостей, але негативною стороною є часті збої та величезна кількість системної реклами. У Realme UI менше фішок, а оновлення прилітають набагато рідше, але смартфони працюють стабільніше. Вибрати ідеальний для себе пристрій можете тільки ви. Пишіть у коментарі, що краще на вашу думку - Realme vs Xiaomi ( MIUI ).
Но пока что ошибок в самой системе realme не обнаружил, да и аппарат пока новый - операционка летает. Подожду может где лаги проскочат. Но пока что он на версии RealmiUI 3.0 и Android 12 меня все устраивает. В некоторых местах все не очень привычно, например та же функция новигации в системе, она не находится во вкладке экрана, но тем не менее её можно найти. И работает она почти так же как и на Miui. Что касается жестов, система realmiUI мне сразу объяснила как делать скриншоты и как делать разделение экрана. Что не очень хорошо объяснялось на miui. Но найти эти функции и там и там можно интуитивно быстро. С остальными аспектами систем пока что разбираюсь и изучаю realmiUI сам с чем желаю удачи и вам.