Справжній наступник Pocophone F1. Яким має бути Pocophone F2
Що чекаємо від Pocophone F2
У серпні 2018 року Xiaomi примудрилася створити гучний медійний дзвін та інтерес, випустивши смартфон із флагманським залізом за $300. Його власником став Pocophone F1 (Poco F1) як втілення всього того, за що ми і полюбили китайські смартфони. Страшний зовні, який ще й причепурили чубчиком від iPhone, зате нафарширований максимально потужним процесором, хорошим акумулятором і не соромними камерами і головне — дешевий.
Він був націлений на тих, у кого не було банально коштів на флагман, але хотів би відчути всю максимальну процесорну міць. Але незважаючи на цікавий задум, Pocophone F1 все ж таки став нішевою історією і компанії вдалося продати всього 1,64 млн одиниць. Є припущення, що такі скромні продажі пояснюються не слабким попитом, а тим, що Xiaomi сама обмежила обсяг продажів. Подейкують, що продавали смартфон за собівартістю і він був скоріше маркетинговою компанією, аніж проектом для заробітку грошей.
Незважаючи на те, що Poco, здобувши «незалежність» цього року, встиг відзначитися анонсом флагманського Poco F2 Pro, але справжнього наступника Pocophone F1 компанія так і не представила. А все тому, що потрібен час і чимало зусиль, щоб створити максимально швидкий, всебічно збалансований смартфон із камерою середнього класу, який стане бажаним та ідеальним придбанням.
Ми вирішили поміркувати над тим, що ми чекаємо від Pocophone F2 — злого смартфона, який стане чимось середнім між «гламуром» флагманів від А-брендів та цар-смартфоном у виконанні сучасної Xiaomi.
Флагманська міць
Pocophone F1 був смартфоном «про потужність» і головна його принада була в апаратній платформі. Жодних компромісів і був обраний максимально продуктивний процесор від Qualcomm. Тому цілком логічно чекати від Pocophone F2 найкрутіший чіпсет, який гарантує відсутність лагів та підгальмовувань, а також «рватиме як тузик грілку» конкурентів. Рівень продуктивності повинен бути таким, щоб користувач міг запускати на апараті будь-які програми, не турбуючись про налаштування в іграх.
А щоб підкреслити серйозність намірів щодо максимальної продуктивності, слід забезпечити новинку системою охолодження, яка буде ефективною.
Але є в цій «хотілці» одне суттєве Але вартість флагманського чіпа від Qualcomm. Ціна того ж таки Snapdragon 865 виявилася дуже великою і високий прайс змусив виробників шукати альтернативи дешевше. Один із яскравих прикладів спроби здешевлення - вихід Pixel 5 зі Snapdragon 765G.
Можна, звичайно, запропонувати "суперсереднячок" з 700 серії Qualcomm, але це може бути розцінено фанатами як "зрада ідеалів". Тому в плані продуктивності не має бути компромісів — лише топовий чіп Qualcomm. І компанії доведеться неабияк попітніти, щоб «впхнути» найкрутіший і найдорожчий процесор у невеликий бюджет.
Правильна ціна
Перший Pocophone F1 був чудовий своєю ціною. На той момент ніхто не робив смартфон із флагманським чіпом за мінімальний прайс. Це був аскет серед натовпу мобільних телефонів, який «ліпили» з огляду на бюджет і зробили все, щоб не перейти «вододіл» між флагманами та пристроями середнього класу.
Тому цілком логічно, що хотілося б, щоб наступність у частині невисокої ціни стала відмінною рисою Pocophone F2. Звісно, у нинішніх реаліях наївно чекати на той же прайс у $300. З огляду на ціноутворення на ринку та вартість комплектуючих, наступник Pocophone F1 має коштувати не менше $400. Потрібно бути реалістами, занадто дешевим Pocophone F2 бути не може, але при цьому він не повинен заходити або навіть близько наближатися до цінового кордону флагманів.
Оригінальний дизайн
"На обличчя жахливий, але добрий усередині". Це про Pocophone F1. Дизайн смартфона був спірним та навмисне спрощеним. Насамперед, в екстер'єрі простежувалося здешевлення: виріз у стилі iPhone X у гонитві за трендом на ринку, пристойні рамки по периметру дисплея та масивний корпус із пластиковою задньою кришкою. Правда була версія зі «спинкою» з карбону і виглядала вона солідніше.
Але в будь-якому випадку Pocophone F1 складно було назвати привабливим і його навмисне спрощували нудні кольори, а також виступаючий блок основної камери. Тому Pocophone F2 напевно потрібен приємний дизайн і бажано із заявкою на індивідуальність або оригінальність. Необхідної привабливості зовсім не обов'язково домагатися за рахунок використання преміальних матеріалів, які до того ж спричинять подорожчання. Новинка має бути на стилі, але без особливих витрат за матеріалами на «одяг».
Багато камер – не найвдаліше рішення
Останніми роками триває перегони - хто більше. Причому це однаково справедливо як до кількості мегапікселів, і кількості датчиків. З'явилися смартфони зі 108 Мп модулями, трьома, чотирма і навіть п'ятьма камерами. І це майже норма наших днів. Але не рідко все це відбувається на шкоду хорошим сенсорам та оптиці, а також заради кількості пропонують кілька марних датчиків.
Ми за раціональність і куди краще, якщо компанія навчиться «вичавлювати» максимум з одного або двох датчиків без рекордів дозволу, ніж плодитиме їх лише заради кількості та маркетингу. До того ж, встановлення додаткових сенсорів призводить до подорожчання смартфона. Хотілося б, щоб у Pocophone F2 компанія відмовилася від практики хитрувати з камерами. Вважали б за краще побачити в цьому смартфоні навіть подвійну основну камеру, де пару основного модуля складе ульраширококутний модуль. Ширик вважається універсальним рішенням, яке дозволяє і портрет зробити, і пристойний знімок на вулиці.
І обов'язково з гарною оптикою, відточеним до досконалості софтом та спритністю алгоритмів, здатних «витягнути» картинку до максимально якісної. Хтось віддасть перевагу побачити в системі датчиків Pocophone F1 телеоб'єктив, але гарний зум-об'єктив задоволення не дешеве і він може не вписатися до заданого бюджету. Ще ми за оптичну стабілізацію зображення, але все впирається в бюджет та OIS під великим питанням.
Що ще має бути у наступника Pocophone F1
Хотілося б, щоб Pocophone F2 "не зливав" за якістю екрана конкурентам. І OLED-дисплей тут зовсім не обов'язково. Достатньо буде і IPS, але герцовку бажано збільшити до 90 Гц. Таким чином ми підходимо до думки, що сканер відбитків пальців в дисплеї річ не найпотрібніша.
Природно, чекаємо від Pocophone F2 ємний акумулятор, швидку зарядку без надмірностей за потужністю, ІЧ-порт, модуль NFC та гарне програмне забезпечення. А ще дуже сподіваємося, що компанія відмовиться від підтримки 5G, адже модуль із підтримкою нового стандарту зв'язку коштує дорого та марний для більшості країн світу. Можна було б, звичайно, побажати бездротову зарядку та захист від води, але все це фактори, що дорожчають. Pocophone F2 апріорі не повинен бути ідеальним та потужним смартфоном. Це має бути розумний та раціональний компроміс у частині характеристик та ціни. І смартфон не має стати черговою роботою з клонування моделей Redmi.
А щоб ви хотіли побачити від наступника Pocophone F1 ? Який прайс Pocophone F2 був би для вас оптимальним?
Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
Цена 27000, я бы забрал