Огляд Redmi AirDots 3 Pro / Poco Pop Buds - Xiaomi, ЦЕ ШИКАРНО!
Сьогодні у нас на огляді Просунута версія бездротових навушників від Xiaomi – Redmi AirDots 3 Pro . Також ця модель буде продаватися у різних країнах під назвами Poco Pop Buds та Redmi Buds 3 Pro . Відразу хочеться забігти наперед і відзначити, що ця модель здивувала нас. Навушники перевершили очікування (може, це тому, що очікування були невисокими). Справа в тому, що звичайні AirDots 3 вийшли неоднозначними, а якщо сказати прямо - нікчемними за свою ціну. На папері все круто, але за фактом це суцільні розчарування навіть для любителів музики Вєрки Сердючки. А ось Про-версія, яка коштує ще на порядок дорожче, нас порадувала, тут явно помітні поліпшення. Отже, все по порядку.
Характеристики AirDots 3 Pro
Ось список переваг, які властиві моделі AirDots 3 Pro :
- 9-міліметрові рухомі драйвери
- опір 32 Ома
- налаштування звуку лабораторією Xiaomi Sound Lab
- Bluetooth 5.2 (кодек AAC )
- активне шумозаглушення до 35дБ
- подвійний «прозорий» режим
- захист від бризок IPX4
- до 28 годин роботи з урахуванням використання кейсу та до 6 годин без нього (на 50% гучності з вимкненим шумодавом)
- підтримка бездротової зарядки Qi
- можливість поєднання з двома пристроями та швидке перемикання між ними
- затримка звуку 69мс ( про це ще поговоримо)
Зовнішній вигляд та матеріали
Перейдемо до опису зовнішнього вигляду та матеріалів. Овальний формою кейс виконаний з приємного матового пластику за типом soft touch. Габарити є досить компактними, особливо в порівнянні з попередніми версіями. На «обличчі» розташований один діод-індикатор заряджання та фізична кнопка. Кришечка на магнітах – відкривається та закривається чітко та надійно фіксується. Дешман зовсім не пахне. Знизу розташоване гніздо для заряджання USB type-C.
Вставити навушники у футляр з незвички непросто, треба пристосуватися. Хоча логічно все правильно - в якому положенні вони у вусі, в такому положенні та в кейсі (вертикально). По ходу форма амбушюрів доопрацьована, т.к. посадка у вусі набагато краще, ніж раніше. У комплекті є ще дві пари амбушюрів. Можливо, це суб'єктивно, але вуха вже не так від них утомлюються.
І як вони звучать?
Тепер до звуку. Вкладення Xiaomi у свою лабораторію звуку здавалися лише маркетингом, але це все-таки дало плоди. Взагалі звук для навушників Xiaomi завжди був проблемою. Але тут його реально прокачали навіть у порівнянні зі звичайними AirDots 3. Найцікавіше - це те, що у трьох дотсів була підтримка аудіокодека aptX, а у версії Pro її немає, тільки AAC. Тому як звук все має бути навпаки. Але немає. Звук справді став приємнішим, чітко помітним і низькі, і середні, і високі частоти.
Ніякої більше каші із залізної каструлі! Очевидно, наявність крутих кодеків – це далеко не найголовніше для хорошого звуку. У Apple Air Pods теж підтримується тільки кодек AAC, але на якість їхнього звучання скаржитися ніхто не стане . З'явилися 4 звукові режими (або пресета): баланс, бас, високі частоти та голос. Шумопридушення працює відмінно. Це не найкрутіший рівень, але цілком гідний.
Неприємний осад залишила робота мікрофона, точніше мікрофонів – їх тут три. Чутність голосу залишає бажати кращого. Ось щось, а це Xiaomi чомусь не вдалося вивести на належний рівень.
Додаткові можливості
А тепер про фішки цієї моделі. "Прозорий режим" ( Transparent mode ) - він дозволяє чути все, що відбувається навколо, не знімаючи навушників. Режим Real Voice Transparent ще й посилює голоси. Тобто, ви можете у навушниках спілкуватися з друзями та чудово їх чути. Звук із зовнішнього мікрофона передається в навушники, достатньо лише затиснути на одному боці навушника. При чому це можна настроїти автоматично, коли ви тільки почнете говорити. Привіт , Samsung Galaxy Buds!
Ще одна ексклюзивна «фіча» Redmi AirDots 3 – можливість підключитися одразу до двох пристроїв та швидко перемикатися між ними. Крім того, є функція пошуку навушників. Коли її вмикаєш, вони починають видавати писк. Також природно, що навушники можна використовувати окремо, як гарнітуру незалежно один від одного.
Додаток для Redmi AirDots 3 Pro
На жаль, багато фішок доступні (або налаштовуються) тільки через програму XiaoAI , яка існує поки що тільки китайською мовою. Зате ось вам лайфхак від Andronews : за допомогою іншого телефону ви можете перекладати текст програми в реальному часі – для цього треба запустити в ньому Google Translator та використовувати камеру; ви наводите камеру на екран смартфона з програмою китайською мовою і відразу стає зрозуміло, про що йдеться.
Все-таки рекомендуємо встановити цю програму, тому що з ним ви можете активувати або налаштувати такі опції, як наприклад:
- ступінь шумоподавлення та прозорого режиму
- час до автоматичного увімкнення шумодава після прозорого режиму
- пресети еквалайзера
- автоматичне ввімкнення прозорого режиму під час дзвінка
- налаштування жестів управління
- пошук навушників
- увімкнення/вимкнення автопаузи при знятті (за замовчуванням вона увімкнена)
- тестування правильності посадки у вусі
Якщо говорити про останній пункт, то це корисна опція - за допомогою аналізу вихідного сигналу з програмою, що надходить, визначає, наскільки правильно вухо поглинає звук з навушників, тобто, наскільки правильно вони сидять у вусі. Так, ви можете підібрати інші амбушури з комплекту або просто їх вставити.
Ще одна маленька плюшка – це анімація підключення до смартфону. Ось як це виглядає на Redmi Note 8 Pro:
Є хороша новина! Вже необов'язково вивчати китайську мову або користуватися милицями типу Google Translator. Коли ці навушники з'являться як Poco Pop Buds , то, за ідеєю, вони вже будуть більш пристосовані для європейського ринку, включаючи програму для взаємодії та налаштування. Але і XiaoAI теж має вийти іншими мовами, крім китайської. Це має статися протягом кількох місяців.
Затримка звуку
І кілька слів про заявлену затримку – для геймерів це важливо (хоча геймінг все-таки передбачає більше дротові навушники, ніж Bluetooth -гарнітури). Так ось 69мс - це притягнута цифра за вуха. В іграх затримка, м'яко кажучи, дуже відчутна. Це точно не 69мс! Припускаємо кілька варіантів причини цього. Можливо, існує ігровий режим, в якому нормалізується затримка звуку, але незрозуміло, як його включити. Можливо, ця функція буде реалізована з наступним оновленням прошивки.
У будь-якому разі це неприємний мінус. Та й оновити прошивку можна лише з програмою XiaoAi. Але якщо говорити про затримку в YouTube , то в цьому випадку є синхронізація. За звичайного прослуховування музики це взагалі нікого не цікавить. Тому мінус стосується лише ігор.
Автономність
Виробником заявлено автономність до 6 годин прослуховування музики від однієї зарядки (без урахування кейсу). Але треба враховувати, що це за половини гучності. Але якщо використовувати їх максимально, то вам вистачить їх більш ніж на 3 години. Варто зауважити, що запас гучності у них достатньо. Ну а з кейсом час автономності можна помножити на 4,5.
Заряджаються повністю навушники від боксу менше години, а батарея боксу заповнюється приблизно за 2,5 години. Приємним моментом для багатьох буде можливість заряджати кейс за допомогою бездротової зарядки.
Підсумок
Якщо підбивати підсумок, то з упевненістю можна сказати, що за 52 $ (саме стільки просили за Redmi AirDots 3 Pro на момент написання статті продавці на Aliexpress з урахуванням всіх знижок ) вийшли дуже гідні навушники! Так, є мінуси, це затримка в іграх та мікрофон. Тут уже доведеться вирішити, чи важлива відмінна чутність вашого голосу співрозмовнику, чи не дуже; ви граєте в ігри з бездротовою гарнітурою чи ні. В усьому іншому це якісний продукт. За них реально не шкода віддавати свої кровні. Ви, напевно, залишитеся задоволені покупкою!
До речі, про покупку! Ловіть посилання на найнижчу ціну на Аліекспрес:
Відеоогляд навушників Redmi AirDots 3 Pro
Всім добра і нехай буде з вами Андроїд!