Огляд Xiaomi Mi 11 - перший флагман нової хвилі

31.12.2020 54915 3

Огляд Сяомі Мі 11 (Xiaomi Mi 11) - огляд флагманського телефону від Xiaomi

Як виглядає

Ого, тут класна «лопаточка»

Свіжа начинка

Камера підводить

Автономність

Висновок

На черзі Xiaomi Mi 11 огляд. Під завісу 2020 року відбулася прем'єра нового титульного флагмана — Xiaomi Mi 11. Цього разу компанія вирішила обійтися без одночасної прем'єри Pro-версії, яку з чуток побачимо не раніше за Китайський Новий рік.

Позиціонування смартфона зрозуміле та однозначне: флагман з одними з найкращих технічних характеристик та головний продукт у світі Android перших днів 2021 року. Апарат став більш потужним, сучасним та стильним. Щоправда, варто чітко розуміти, що він не є передовим витвором мобілобудування, адже тут намагалися утримати цінник від зльоту до небес. Тим не менш, тут встановлений найшвидший процесор від Qualcomm, мало не найкращий екран з усіх можливих зараз, швидкісна пам'ять, прокачений звук та інші важливі фішки сучасного телефону.

Як з'ясували, є в новому Xiaomi Mi 11 штуковини, які реалізовані краще, ніж у будь-якому іншому смартфоні на сьогоднішній момент, але не обійшлося і без підлих маркетингових викрутасів. Приготуйтеся до простирадла тексту з розбором нового флагмана Xiaomi «розливу» 2021 року. По відношенню до Xiaomi Mi 10, який вийшов трохи більше 10 місяців тому, прогрес очевидний, а конкурентів навкруги і не видно. Так можливо Xiaomi нарешті потрапила в яблучко і зірве куш в сегменті з цінником вище $600? Список привабливих рис манить і чи варто піддаватися спокусі?

Як виглядає Xiaomi Mi 11

Продовжувач роду не став виглядати радикально інакше. Та й навіщо? Проте екстер'єр у Xiaomi Mi 11 нітрохи не менш сучасний і солідний, ніж у топових смартфонів конкурентів. "Прив'язатися" і "зачепитися" оку в хорошому сенсі цього слова пропонують на виконанні тильної камери. Вийшла модна «фішечка» на корпусі, яку оформили у формі квадрата із «зализаними» кутами, і два головні датчики отримали овальний ореол чорного кольору, а головний модуль окреслено срібним ореолом. Вирішуйте самі, наскільки естетично і симпатично вийшло, але одного у Xiaomi Mi 11 не відібрати - рішення оригінальне.

На догоду "понтам" флагман отримав вигнутий дисплей, алюмінієву рамку, товщина якої приховується через вигини, як спереду, так і ззаду, загартоване скло з обох боків і фронтальна камера, вписана в "віконце" - в даному випадку кругле і в лівому кут екрану. Виглядає і відчувається Xiaomi Mi 11, як і належить смартфону з цінником понад $600, круто та дорого. Рамки навколо витягнутого екрану мінімальні і важить апарат «всього» 194 грами, але в порівнянні з Xiaomi Mi 10, вага якого 208 грам, новинка явно виглядає витонченіше та виграшніше.

До нововведень у дизайні варто віднести матеріали корпусу, і тут, здається, не обійшлося без прагнення наздогнати і обігнати, а ще надати смартфону навмисної преміальності на шкоду практичності і довговічності. Передбачено дві версії: кришка зі скла та «спинка» із пластику з імітацією зі шкіри. У першому варіанті флагман може мати білий корпус, синій та чорний. Ті, хто захоче варіант з екошкірою доведеться вибирати між смартфоном у лавандовому кольорі та золотистом. Суб'єктивно, найкраще китайцям вдалася версія з бузковим відтінком - виглядає багато і незвично, але із закосом на колірну палітру від флагманів Samsung.

Інші елементи дизайну не дивують: все на звичних місцях – і гойдалка регулювання гучності на правому торці, динамік, слот для SIM-карток та порт USB Type-C на нижній грані. Бракує 3,5 мм роз'єму для навушників - але це вже визнаний тренд і маркетинг, ніякого вологозахисту в Xiaomi Mi 11 немає.

На верхній грані ви знайдете ще один динамік гучного зв'язку і поруч з ним гордий напис Harman Kardon, як «клеймо», що кричить, про те, хто «розкачав» і тонко налаштував динаміки. Звучить новинка на рівні попередника і для цього зовсім не потрібно було залучати виробника акустики, чиє ім'я фігурує виключно в рекламних цілях та надання солідності пристрою.

Сканер відбитків пальців розташований під дисплеєм - все ще у строго відведеному місці в нижній частині. Сенсор оптичний, спрацьовує стабільно та швидко, претензій немає. Є кумедна особливість у датчика – він здатний відстежувати частоту серцевих скорочень. Варто затримати палець на сканері секунд на 15 і можна дізнатися про частоту пульсу.

Ого, тут класна «лопаточка»

Xiaomi Mi 11 отримав вигнутий AMOLED-дисплей діагоналлю 6,81 дюйма та роздільною здатністю 3200х1440 пікселів. Компанія заявляє, що це чи не найкращий і найдорожчий мобільний екран на сьогодні — і, зважаючи на все, не перебільшує.

Крім того, що тут використовується OLED‑матриця роздільною здатністю QuadHD+, заявлена підтримка HDR10+, частота оновлення 120 Гц, сенсорна поверхня, що працює з рекордною частотою 480 Гц, а також 10-бітовий колір. Особливий шарм – пікова яскравість 1500 ніт і захищає дисплей загартоване скло Gorilla Glass Victus.

Теоретично крутість екрану Xiaomi Mi 11 безсумнівна. На практиці теж все виглядає гідно. Кольори яскраві та соковиті. Кути огляду широкі, контрастність відмінна і олеофобне топове покриття, на екран за замовчуванням наклеєна захисна плівка, знімати яку не обов'язково. Налаштування екрана Xiaomi Mi 11 актуальні: можна увімкнути режим Always on Display, спеціальний режим читання з теплим тоном, регулювання шрифтів, темний режим та розширені налаштування кольору.

Щоб повною мірою використовувати переваги роздільної здатності 2K, Xiaomi Mi 11 додали новий механізм якості зображення AI master, який підтримує поліпшення відображення надвисокої роздільної здатності, інтелектуальну оптимізацію сцени AI, поліпшення відео, компенсацію динамічного зображення та інші функції. Запропонували і технологію MEMC, яка відповідає за оцінку руху та його компенсацію. Вона аналізує рух у конкретному кадрі і передбачає як виглядатимуть такі кадри, компенсуючи недоліки картинки додаванням додаткових кадрів.

У налаштуваннях користувач може вибрати частоту оновлення 60 Гц або 120 Гц, але виробник заявляє, що панель здатна самостійно адаптуватися під зображення на дисплеї, видаючи додатково 30 Гц або 90 Гц.

Свіжа начинка

Новий флагман пропонує "свіже" залізо - Snapdragon 888. І на даний момент цей чіп ви не знайдете в жодному іншому смартфоні. У цьому плані Xiaomi Mi 11 ексклюзив і таким буде залишатися аж до виходу iQOO7 і лінійки Samsung Galaxy S21. Він б'є рекорди продуктивності в бенчмарку AnTuTu, операційна система працює спритно, всі ігри запускаються без проблем, програми вантажаться швидко. Про підгальмовування або «заїкання» мови не може бути, все літає за принципом «тримайте мене семеро» і потужність відноситься до однозначних переваг Xiaomi Mi 11.

Snapdragon 888 цікавий з цілого ряду причин. По-перше, це одне з перших рішень із 5-нм техпроцесом. По-друге, традиційний флагман від Qualcomm видає вражаючий рівень графічної продуктивності. А ще тут підтягнули на новий рівень роботу з нейронними обчисленнями.

Короткі технічні характеристики флагманської платформи Qualcomm зразка 2021 року. Вісім нових ядер Kryo 680: одне висококласне модифіковане ядро Cortex-X1 з частотою 2,84 ГГц, три продуктивних модифікованих ядра Cortex-A78, що працюють на частоті 2,4 ГГц, і квартет енергоефективних модифікованих ядер Cortex-A55, розігнаних до 8 ГГц. Графічна підсистема – Adreno 660. Qualcomm заявляє про приріст загальної продуктивності на 25%, а графічної – на 35%.

Все логічно і результати у бенчмарках підтверджують потужність системи. На сьогодні, на завтра і навіть на післязавтра продуктивності платформи вистачить на те, щоб справлятися з будь-якими завданнями та ресурсомісткими додатками на максимальній швидкості, без обмежень за графічними налаштуваннями та кадровою частотою.

У Xiaomi Mi 11 немає слота для розширення пам'яті за рахунок карт microSD, але пам'яті в 128 Гб і 256 Гб достатньо, а тут вона стандарту UFS 3.1. З оперативною пам'яттю - роздолля 8 Гб або 12 Гб. Вона стандарту LPDDR5 і її робоча частота становить 3200 МГц, а швидкість передачі довели до 6400 Мбіт/с проти 5500 Мбіт/с у попередника.

Камера Xiaomi Mi 11 підводить

Смартфони Xiaomi з якісними камерами швидше виняток, ніж правило. Довгий час за своїми фотоможливостями топові продукти компанії не особливо далеко йшли від смартфонів середнього класу і багато хто «пинав» їх саме за якість фото. Хоча під час презентації Xiaomi і вдавала, що Mi 11 «наш флагман для фото», але стрибнути на голову вище за попередника і конкурентів шансів у нього небагато. Що змінилося? Зібрали найкраще старе та забули замінити на хороше нове. Відбулися деякі зміни на тлі попередника, але без значного ривка вперед.

Але спочатку хочеться похвалити компанію за те, що вона не стала ставити в Xiaomi Mi 11 величезне розсипання камер на тильній стороні. Незважаючи на значні розміри, сам блок виглядає акуратно і створений немовби з єдиного шматка скла. А ось далі починається сум:

  • Основний об'єктив на 108 Мп, із ним працює оптичний стабілізатор. Це величезний сенсор Samsung S5KHMX розміром 1/1,33 дюйми. Його представили ще влітку 2019 року, і ми зустрічали його у Xiaomi Mi 10/Mi 10 Pro, Xiaomi CC9 Pro, Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi Mi 10T Pro та Motorola Edge+. Так, другий рік поспіль компанія використовує той самий датчик, «прокачуючи» його за рахунок алгоритмів.
  • Ультраширік знімає на 13 Мп із апертурою f/2.4. І на його основі лежить датчик OmniVision OV13B10. Теж старий знайомий, який прописався у бюджетному Redmi 9.
  • Макрокамера на 5 Мп Samsung S5K5E9. І якщо ви думаєте, що сенсор новий, то поспішаємо розчарувати. Його свого часу встановлювали в Meizu 16Т та Samsung Galaxy A7 (2018).

Загальна якість фото на основний модуль не викликає багато питань - він дозволяє розраховувати на гідні кадри як за ідеального зовнішнього освітлення, так і в темряві. Причому це справедливо як за активації спеціального нічного режиму, так і без нього. Сенсор добре працює з кольором, захоплює більше деталей, але по краях милує зображення і не завжди видає чудову деталізацію. Світлосильна оптика разом із значним за розмірами сенсором дозволяє отримати приємне природне боці при зйомці крупним планом.

Ширококутний модуль на 13 Мп позбавлений автофокусу і не вражає динамічним діапазоном. Зняти у сутінках щось зрозуміле та гарної якості складно через невисоку світлосилу. Третя камера відповідає виключно за макрозйомку і при належній вправності можна отримати пристойні фото, які і в соціальну мережу закинути не соромно, і показати на екрані комп'ютера. Чіткість зображення достатня, але навряд чи такий режим зйомки часто потрібний.

За сукупністю якостей камера Xiaomi Mi 11 не стала на голову вище за попередника і поступається визнаним камерофонам 2020 року. Відмінний головний 108 Мп модуль не «витягує» загальне середнє враження, яке формується не найвидатнішим шириком і відсутністю оптичного зуму. Одне з головних недоглядів у Xiaomi Mi 11 – відмова від зум-перископа.

Автономність

Флагман отримав акумулятор ємністю 4600 мАг і на тлі Xiaomi Mi 10 це невеликий крок назад. Його спокійно вистачає на день роботи при звичайному навантаженні. Без запасу, але вистачає. Нова платформа з 5 нм техпроцесом забезпечує завидний бонус до енергоефективності щодо попередника.

Для зарядки Xiaomi Mi 11 використовується актуальний порт USB Type-C і працює система провідної зарядки на 55 Вт, яка дозволяє зарядити батарею до 43% всього за 5 хвилин, а на повну зарядку йде близько 45 хвилин. В додатку запропонували бездротову зарядку потужністю 50 Вт та зворотну на 10 Вт.

Розпорошуватись довго на цю тему не станемо, вже багато всього сказано. Так, Xiaomi не поклала зарядний адаптер у коробку зі смартфоном. Але на цьому етапі в Китаї перші користувачі можуть отримати зарядний блок без додаткових витрат. Достатньо при покупці Xiaomi Mi 11 вибрати «розширену» версію і на додачу дають зарядку на 55 Вт. Що буде далі, невідомо. Подейкують, що халява незабаром закінчиться і блок доведеться докуповувати. Купівля зарядки обійдеться в $14, що загалом і небагато.

Висновок

В черговий раз Xiaomi не стала робити з "простого" флагмана модель із замахом на "най-най", залишивши маневр для Xiaomi Mi 11 Pro. Об'єктивно, компромісів небагато: дисплей чудовий, потужність помірна, пам'яті достатньо і до автономності немає серйозних претензій. Тільки водозахист не завезли і найбільшого компромісу — камери.

Історія минулого року повторюється. За таким же сценарієм «кроїли» і Xiaomi Mi 10. Тому потенційному покупцеві потрібно відповісти на одне запитання: чи він готовий миритися з компромісами чи ні. Якщо так, то він отримає один із найкращих смартфонів 2021 року без претензій на звання фотофлагмана. Якщо ні — альтернативу доведеться підшукувати вже наступного року, де на перший план насамперед вийде ціноутворення. І з огляду на це, позиції Xiaomi Mi 11 виглядають перспективно. За конкурентів маємо запросити більше.

Перша думка про Xiaomi Mi 11 від Andro News + розіграш смартфона

Джерела: mydrivers , toutiao , toutiao , ifanr , geekpark

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 31.12.2020
Коментарі
Всього коментарів: 3
 
Snaikais
1
Телефон сам по себе хорош! Звук, мощность, дизайн, экран!!! Удобен в использовании!!! Но как &лядь, меня &ае&ал это грёбаный виртуальный датчик приближения!!!! У меня пукан просто пылает от желания размазать этот телефон как сопли по стене. И не жалко денег!!! Как можно было создать настолько конечную хрень!!!!.... Такого беспредела я ещё не видел. Даже этот конченый звук разговорного динамика не так смущает, у которого звук идёт из задницы смартфона в верх, через щель в ухо! Как его можно выключить? Я лучше буду лишний раз нажимать на кнопку блокировки чем пользоваться таким датчиком!
01.11.2022 20:04
Відповісти
Вячеслав Позняков
-3
128Gb оперативной памяти? Ничо се.
31.12.2020 13:18
Відповісти
maxim kazan
4
Вячеслав Позняков, читай внимательнее
31.12.2020 16:20
Відповісти

Останні ролики на YouTube