Огляд Redmi 9 - цей смартфон вартий уваги! Найкращий і доступний?

21.07.2020 30985 2

Redmi 9 - найкращий смарфтон до $120?

Redmi 9 – черговий смартфон найпопулярнішої лінійки дочірньої компанії Xiaomi. Раніше смартфони Redmi поступалися своїм побратимам з лінійки Redmi Note розмірами, проте в цьому поколінні апарати Redmi Note перевершують звичайні Redmi лише технічними характеристиками.

Redmi 9, за великим рахунком, не відрізняється від інших ультрабюджетників ні камерами, ні якоюсь крутістю процесора, ні великим обсягом оперативної або вбудованої пам'яті, ні чимось подібним. Найважливіше, що виробить його серед інших смартфонів у ціновій категорії до 120 доларів – це наявність чіпа NFC, необхідного насамперед для здійснення безконтактної оплати.

Дизайн

Продуктивність

Автономність

Програмне забезпечення

Особливості

Підсумок

Дизайн Redmi 9

У той час як багато популярних бюджетників «косять» під флагмани, сяючи глянцевими задніми панелями, часто покритими химерними візерунками, Redmi 9 виділяється текстурованим матовим задником. Не можна сказати що це рішення найкраще - на смак і колір всі фломастери різні, - але таке виконання як мінімум не гірше за популярний глянець. По-перше, такий апарат не ковзає в руках, а по-друге – не збирає відбитків. Простіше кажучи, Redmi 9 цілком зручно користуватися без чохла практично без шкоди зовнішньому вигляду. Зрозуміло, згодом при не дуже педантичному зверненні на апараті з'являться і сколи, і подряпини, але станеться це значно пізніше, ніж з власниками глянцевих задніх кришок «під скло» просто через особливості поверхні.

Колірні рішення стандартні для Redmi: синьо-фіолетовий з плавним вертикальним градієнтом, аквамариново-зелений та класичний чорний. Вертикальний блок камер знаходиться в центрі апарата і укладений у коло, що відрізняється за текстурою, що нагадує про модель Redmi K30. Під камерами знаходиться сканер відбитка пальця, зручно розташований, працює чітко - загалом, все як треба.

Фронтальна камера не врізана в екран, а розташована у звичайній "крапі". Чи не найсучасніше рішення, але цілком прийнятне для бюджетника. За бажанням «краплю» можна приховати в налаштуваннях, заливши верхню частину екрана чорним кольором.

Сам екран не менше, ніж у «старших» моделях Redmi Note 9 – 6.53 дюйми. Кнопки керування знаходяться праворуч, роз'єм для заряджання, мультимедійний динамік та mini-jack для навушників – знизу. Лоток для сім-карт і карти пам'яті «правильний», без будь-яких суміщень, так що вибирати між другою сімкою та карткою microSD не доведеться.

Екран Redmi 9

Екран Redmi 9 вигідно відрізняється від сусідів за ціновим діапазоном високою роздільною здатністю FullHD+ (2340х1080 пікселів). Багато моделей у категорії до 120 доларів отримали лише HD-дозвіл. Таке рішення, звичайно, дозволяє заощаджувати батарею і ресурси процесора, але картинка виглядає соковитіше і чіткіше все ж таки при вищій роздільній здатності, так що цей момент можна сміливо записувати в плюси. Діагональ 6.53 дюйми дозволяє комфортно переглядати контент, проте досі є любителі компактних смартфонів, і їх не мало. Шкода, що виробники забувають про прихильників компактів, але, на жаль, маємо те, що маємо. Користуватися апаратом однією рукою можна, але не дітям і не власникам маленької кисті. За рахунок витягнутої форми Redmi 9 цілком зручно лежить в руці, як, втім, і інші телефони цієї лінійки.

Яскравість не рекордна, лише 400 ниток, але прийнятна. Сонячного дня можна розібрати, що там на екрані, але особливого запасу немає.

Екран прикритий захисним склом Corning Gorilla Glass 3. «Трійка» більш стійка до подряпин, ніж «п'ятірка», але падіння переживає гірше, тому варто обзавестися захисним склом, особливо якщо з-за текстури задньої кришки ви вирішили відмовитися від чохла.

Камери

Про камери Redmi 9 багато чого не скажеш: вони досить хороші для апарата за 120 доларів, і досить слабкі для досвідчених користувачів.

При денному світлі фотографії виходять нормальними. Так, є промахи по передачі кольору, деталізація не на висоті, але в цілому нормально. Realme 5, що є найближчим конкурентом Redmi 9 за співвідношенням ціна-якість, справляється навіть трохи гірше.

У складних умовах редмік просто «тоне». Через відсутність нічного режиму він навіть не намагається витягнути деталі із затемнених ділянок і «чіпляється» за джерела світла як потопаючий за соломинку. При певній фантазії та вмінні навіть на нього можна зробити цікавий кадр, але якщо ви вампір і вважаєте за краще жити і фотографувати в сутінках - краще взяти Realme.

Про ширококутний модуль і говорити не хочеться - він скоріше для галочки. Так, знімає, та кут огляду більше, ніж при зйомці на основну камеру, але з деталізацією повний провал.

Відео Redmi 9 пише лише у роздільній здатності Full HD і з частотою 30 кадрів за секунду. Нормальної стабілізації немає, зате звук пишеться краще, ніж на Realme 5. Зате той уміє знімати в роздільній здатності 4К - тут що кому важливіше.

Фронталка теж «не блищить» - і деталізація, і передача кольору краще у Realme 5.

Однак варто враховувати, що Redmi 9 у базовій модифікації коштує менше 120 доларів, так що чекати від нього рівня хоча б Redmi Note 9S, як мінімум, нерозумно. Для своєї ціни він фотографує нормально, камери не для галочки, а цілком собі адекватні для свого рівня. Якщо вам потрібні кращі камери - варто звернути увагу на торішні Redmi Note 8T/Pro, там у них все набагато краще, але і цінник вище, та й взагалі це пристрої з іншого класу.

Продуктивність

Від Redmi 9 не можна чекати дуже високої продуктивності. "Серцем" нового смартфона став процесор MediaTek G80. Це новий чіп, виготовлений за 12-нанометровою технологією і практично здатний конкурувати зі Snapdragon 710 - але не в іграх. Там, де «дракон» впевнено почувається на високих налаштуваннях графіки, MTK втрачає у FPS, гріється і провокує глюки сенсора. Хоча поза іграми особливих проблем не спостерігається - програми відкриваються спритно, нічого не тупить і не висне. Так, дрібні лаги та фризи періодично проскакують, але скажіть на милість, який смартфон від Xiaomi на старті продажів не страждав на вогкість прошивки?

На середньо-низьких налаштуваннях графіки будь-які ігри йдуть нормально, будь то PUBG або ShadowGun Legends. Але в цілому це не ігровий смартфон, тому чекати від нього чудес не варто.

Xiaomi та її дочірня компанія Redmi буквально кинулися в море дешевих процесорів від MediaTek, не думаючи про стабілізацію ранніх версій прошивок та слабку оптимізацію самих чіпів MTK у плані енергоефективності та оптимізації багатьох ігор та додатків з маркету під, власне, процесори. Так, такий підхід, можливо, змусить творців тих самих ігор краще підганяти свої продукти під особливості процесорів від MediaTek, але саме зараз MTK плюс сира прошивка - це гримуча суміш. Тож брати бюджетник на старті продажів та розраховувати на плавну роботу не варто – нерви ціліші будуть.

Обсяги вбудованої та оперативної пам'яті теж «стандартні»: молодша версія отримала 3 гігабайти оперативної пам'яті та 32 вбудованої, старша – 4 оперативної та 64 вбудованої. При можливості, звичайно, краще брати старшу версію, оперативність зайвої не буває, але якщо Redmi 9 вам стане допоміжним апаратом або ж ви не дуже активно користуєтеся смартфоном - вистачить і молодшої версії. У будь-якому випадку внутрішню пам'ять можна розширити карткою MicroSD - фотки на неї скидати, фільмів та музики в дорогу накачати.

Автономність

Redmi 9 отримав ємний акумулятор на 5000 мАг, якого вистачить на півтора-два дні автономної роботи. Зрозуміло, при активному використанні, що включає ігри та відео на максимальній яскравості, батарея буде витрачатися швидше, але з огляду на технічні характеристики апарату – навряд чи зацікавляться затяті ігромани.

Соцмережі, дзвінки, трохи фото - і в принципі на добу апарата вистачить, а то й на дві. Благоємний акумулятор вже стає нормою, а не ексклюзивною фішкою окремих лінійок.

Програмне забезпечення

Слабке місце всіх смартфонів Xiaomi та Redmi на старті продажів – погана оптимізація прошивки. На бюджетниках цей дефект помітніший, оскільки потужності заліза не вистачає на те, щоб «витягувати» недоліки.

Лінійка Redmi 9 – яскравий приклад. Проблема не тільки і не стільки в косяках MIUI 11, скільки в тому, що їх не виправлятимуть, чекаючи MIUI 12, яка незабаром повинна «прилітати» на багато смартфонів, особливо новинки на кшталт того самого Redmi 9. Так що очікування MIUI 12, плюс її обкатка і усунення багів - цілком можливо, що у всій красі апарат зможе показати себе не раніше кінця осені. Не найприємніший сценарій, але знову ж таки – купуючи Xiaomi мало не на старті продажів, тим більше за 120 доларів, потрібно бути готовим до певного дискомфорту.

Якщо не прискіпуватися до фризів, лагам та іншого – в Redmi 9 є все, за що люблять MIUI, від будь-яких косметичних налаштувань типу колірної температури дисплея та приховування «краплі» до клонування додатків та другого простору. Від двох останніх складно відмовитись, якщо раптом вони знадобилися і ти до них звик – приблизно так само, як від NFC.

А ось дзвонилка у глобальній версії стоїть гуглівська, тому запис розмов «з коробки» відсутній.

Особливості

Redmi 9 отримав всі ознаки «споконвічних» редміків – інфрачервоний порт для управління технікою, роз'єм для навушників, якого позбавлені багато апаратів вищого класу, гучний, хоч і не особливо «музичний» динамік. Але, крім цих звичних речей, він обзавівся ще й тим, що зовсім недавно було привілеєм флагманів і субфлагманів – чіпом NFC. У глобальній версії Google Pay підтримується з коробки, тому можна відразу ставити, налаштовувати і платити.

Але будьте уважні – не всі навіть світові версії отримали NFC. "Максимальна" версія з усіма ніштяками - M2004J19AG. Загалом, при замовленні з Китаю уточнюйте цей момент у продавця, а при покупці у своїй країні у сірих продавців шукайте цей пункт в налаштуваннях.

Так, деякі досі вважають, що галас навколо NFC сильно перебільшений, наявність цього чіпа не обов'язково, а бажання ним мати - безглуздо. Такі користувачі можуть за ті самі $120 взяти версію без NFC і користуватися нею. Ті, хто вибирає смартфони з NFC, чудово знають, чому і навіщо воно їм потрібне.

Підсумки

Redmi 9 – нормальний, збалансований бюджетний смартфон зі своїми недоліками та перевагами. Так, камери у нього "не ахти", продуктивність "не ігрова", та й взагалі процесор від MTK. Однак за рахунок низької вартості, великого екрану, ємного акумулятора, нормальної швидкодії «в побуті» та можливості безконтактної оплати він може зацікавити багатьох користувачів, від школярів до людей похилого віку, від любителів планшетів до власників декількох різних смартфонів для роботи і для сім'ї та друзів.

Де купити?

Вартість смартфона на момент написання огляд з парою купона - $120 . Радимо передплатити наш Telegram канал з низькими цінами на всю електроніку.

Відеоогляд Redmi 9

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 21.07.2020
Коментарі
Всього коментарів: 2
 
Матвей
2
Скучный и пресный обзор
04.08.2020 22:14
Відповісти
Андрей Ковтун
1
Там ошибка стоит написано Redmi 5.Исправьте,а то хейтеры налетят|•_•|
24.07.2020 11:32
Відповісти

Останні ролики на YouTube