Огляд Android 14
Привіт, друзі! На початку березня відбувся реліз другої девелоперської версії Android 14 – Developer Preview 2. Перша збірка виходила взимку. Це версії для розробників, і звичайні користувачі поки що не можуть встановити їх на свої пристрої. Необхідно дочекатися стабільної збірки. А щоб скрасити очікування, ми вже підготували огляд Android 14, в якому розповімо про основні нововведення та зміни у свіжій операційній системі. Сідайте зручніше, і ми погнали!
Інтерфейс
Більшість нововведень стосується дизайну ОС. На жаль, в Android 14 досить мало системних змін. Наголос зроблено саме на кастомізацію інтерфейсу. Давайте з'ясуємо, які з'явилися фішки і що переробили.
Анімація при жесті «Назад»
Тепер повернення на попередню сторінку супроводжуватиметься відповідною анімацією. Зробивши жест від краю екрана, ви побачите фон попередньої сторінки. Виглядає свіжо та цікаво, але працює поки не у всіх сценаріях. Увімкнути таку функцію можна в меню розробників.
Змінене меню «Безпека та конфіденційність»
Меню «Безпека та конфіденційність» розділили на вкладки «Безпека додатків», «Блокування пристрою», «Перевірка безпеки Google», «Пошук пристроїв», «Оновлення» та «Конфіденційність». Завдяки такому поділу можна швидко знайти потрібний пункт.
Також унизу сторінку розташована вкладка «Інші налаштування». У ній зібрали всі параметри, що мають хоч невелике відношення до безпеки та конфіденційності. Наприклад, відображення сповіщень на заблокованому екрані. Більше не потрібно шукати налаштування по всьому меню. Погодьтеся, що так набагато зручніше.
Регулювання захоплення скріншоту
Можна вибрати область екрана, яка буде захоплюватися під час створення скріншота. Це дозволить зберегти конфіденційні дані від шахраїв, які можуть використовувати вашу особисту інформацію у своїх цілях.
Автоматичне розблокування екрана під час правильного введення PIN-коду
Після того, як ви ввели правильний PIN-код, екран може відразу розблокуватись. Не потрібно буде натискати по стрілочці чи галочці. Така функція діє у деяких фірмових прошивках, наприклад MIUI. На Android для автоматичного розблокування екрана PIN-код має складатися з чотирьох і більше цифр.
Розробники стверджують, що, незважаючи на зручності, така функція може значно вплинути на безпеку у гірший бік. Тому поки що опція прихована і, цілком можливо, що її не допустять до використання.
Більше заокруглених елементів в інтерфейсі
Наступне нововведення є чисто косметичним. У меню додали більше заокруглених елементів, завдяки чому весь інтерфейс виглядає цілісніше і гармонійніше. Дрібниця, а приємно.
Новий музичний плеєр у шторці повідомлень
Музичний плеєр, який працює у фоні, перемістили на панель налаштувань. Перемикання треку або зупинка/початок відтворення аудіо супроводжується гарною ненав'язливою анімацією.
Через вбудоване невелике меню можна регулювати гучність і перевіряти, на які зовнішні пристрої транслюється звук, а також підключати ці самі аудіопристрої.
Повноцінний перегляд шпалер під час встановлення
Перед встановленням шпалер на робочий стіл або екран блокування можна увімкнути повноформатний перегляд. Ви побачите, як виглядатиме заставка після встановлення. А натиснувши кнопку «Інформація», ви дізнаєтеся цікавий факт про конкретні шпалери, а також ім'я фотографа.
Налаштування годинника на екрані блокування
Поки що ця функція недоступна, але в майбутньому її повинні реалізувати. З'явиться можливість обрати стиль циферблата на заблокованому екрані. Знову ж таки, нововведення невелике, з розділу кастомізації інтерфейсу.
Монохромний режим інтерфейсу
Тепер весь системний інтерфейс можна зробити монохромним, тобто одного кольору. Є чорно-біле забарвлення, яке точно буде користуватися популярністю серед користувачів. Фішка монохрому полягає в приглушених кольорах, які не відволікатимуть увагу від інших важливих завдань.
Інформація на екрані блокування розміщена на одному рядку
Ще одне маленьке нововведення, яке не можна залишити непоміченим. Основна інформація, розташована на заблокованому екрані, буде знаходитися на одній лінії. Це день тижня, дата та погода. У попередніх версіях Android ця інформація йшла у два ряди.
Віджет для відображення заряду батареї
На робочий стіл можна перенести зручний віджет з відображенням заряду акумулятора смартфона та інших підключених гаджетів – навушників, смарт-годин, Bluetooth-колонок тощо. Віджет доступний у форматі 4х2.
Швидка зміна розміру шрифту
Для того, щоб відредагувати розмір шрифту, не потрібно заходити в налаштування. Достатньо натиснути по відповідній вкладці у шторці повідомлень і перетягнути повзунок у бік збільшення або зменшення.
Вас може зацікавити: Як оновити MIUI на старих смартфонах Xiaomi
Системні функції
З кастомізацією інтерфейсу розібралися, а тепер переходимо до найважливіших системних змін. Тут нововведень не дуже багато, але вони все одно є. Отже, почнемо.
Обмеження доступу до Галереї для сторонніх програм
Є можливість заборонити певним програмам отримувати доступ до Галереї. Це, знову ж таки, робиться для того, щоб зберегти важливі медіафайли в безпеці.
Якщо доступ необхідний для роботи програми або виконання конкретної функції, можна надати доступ лише до певних зображень з Галереї. Наприклад, ви хочете надіслати другу фото по WhatsApp. Для цього необов'язково надавати доступ до всіх фотографій. Виберіть лише медіафайли, які хочете надіслати, а інші зображення WhatsApp просто не побачить.
Смартфон як веб-камера під час підключення до ПК
Після підключення телефону до комп'ютера в специфікації USB з'явиться нова опція «Використовувати телефон як веб-камеру». Наприклад, ви можете з кимось спілкуватися по відеозв'язку через ПК, але використовуватиметься не веб-камера комп'ютера, а основна камера смартфона.
Досить корисна опція, яка значно покращить якість відео під час вашого спілкування. Також функція може використовуватися для запису відеотрансляцій та інших відеороликів. Але поки така опція не працює.
Додавання програм для NFC-міток
У налаштуваннях з'явився пункт, у якому знаходяться програми, що працюють з NFC-мітками. Наприклад, ви синхронізуєте навушники зі смартфоном через NFC-мітку, і на смартфоні відкривається програма для налаштування. Надалі, можливо, інструмент покращать, і можна буде одразу запускати музичний плеєр.
Така ж фішка доступна і для фітнес-годинника (наприклад, відкриється програма Xiaomi Wear). Круто, правда ж?
Налаштування регіональних параметрів
Наступною корисною функцією є вибір регіональних параметрів. До них відноситься одиниця виміру температури, перший день тижня та тип чисел.
Наприклад, замість понеділка в перший день тижня можна встановити неділю, а відображення температури в градусах Цельсія змінити на температуру за Фаренгейтом. Вам знадобиться ця опція, якщо ви часто відвідуєте інші країни.
Спалах камери або екрана під час сповіщення
Далі йде світлова індикація при вхідних повідомленнях. Коли на смартфон прийде нове оповіщення, ви дізнаєтеся про це зі спалаху камери.
Ще доступна індикація по екрану: при надходженні повідомлення дисплей кілька разів загориться певним кольором. На вибір надається 12 кольорів. Це гідний аналог світлодіодним індикаторам, які раніше були майже у всіх телефонах. Функція знаходиться у розділі «Спеціальні налаштування».
Опція Emoji Lab
Наступну фішку особливо оцінять дизайнери та усі творчі люди. За допомогою одного або декількох емодзи можна створити цікавий фон, вибравши візерунок і колір. Таке створене зображення можна використовувати як шпалери на робочий стіл. Ще це непоганий варіант для заставок в Instagram, коли в stories розміщується один текст і потрібен просто ненав'язливий та привабливий фон.
На жаль, функція поки що прихована. Доведеться чекати, доки її зроблять загальнодоступною.
Клонування додатків
Нарешті в чистому Андроїді можна буде клонувати програми системним способом. Ця функція була відсутня у всіх попередніх версіях. Знайти її можна було лише в кастомних прошивках (наприклад, MIUI).
Тепер ви зможете створити клони всіх популярних додатків, таких як Facebook, Instagram, Telegram, WhatsApp. Створена версія чиста, не містить особистих даних і налаштовується з нуля.
Ось ключові нововведення в Android 14, про які ми хотіли вам розповісти. Напишіть у коментарях, чи сподобалася вам нова операційна система Android 14, і які нові фішки зацікавили найбільше.
Читайте також: Порівняння матриць AMOLED та IPS – що краще
Чому про це не написати? а про сраний муи сраоми?...
я вже міг клонувати додатки на ще моделі 2019 року Samsung J510h (J5 2019)