Огляд Google Pixel 8 – це новий компактний красень!
Привіт, друзі! Осінь видалася досить щедрою на новинки: великі компанії одна за одною представляють свої свіжі смартфони, і кожна модель заслуговує на детальний огляд. Нещодавно ми оглядали новий флагман від Apple – iPhone 15 Pro, а сьогодні поговоримо про свіженький телефон Google – Pixel 8.
Очікується, що новий флагман Google запропонує користувачам збалансовані топові характеристики, і при цьому ціна сильно не зміниться в порівнянні з попередником. Ми знаємо, що багато користувачів дуже люблять Пікселі за їхню стабільну роботу та високу якість, і ми теж входимо до числа фанатів. Тому пропонуємо вам приєднатися до огляду Google Pixel 8. Давайте разом дізнаємося, що такого цікавого запропонує нам гаряча новинка. Поїхали!
Огляд Google Pixel 8 – це новий компактний красень!
Дизайн, габарити, матеріали корпусу
Технічні характеристики
Матриця: |
OLED |
Діагональ екрану: |
6.2″ |
Дозвіл: |
1080 x 2400 пікселів |
Інші параметри екрана: |
Частота розгортки – 120 Гц, стандартна яскравість – 1400 ніт, пікова яскравість – 2000 ніт, щільність пікселів – 428 ppi, підтримка HDR10+ |
Габарити: |
150.5 x 70.8 x 8.9 мм при вазі 187 г |
Матеріали корпусу: |
Скляна задня кришка та алюмінієвий каркас |
Кольори: |
Obsidian, Hazel, Rose |
Захист: |
IP68 (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин) |
Процесор: |
4-нанометровий Google Tensor G3 |
Кількість ядер: |
Одне ядро Cortex-X3 із тактовою частотою 3.0 ГГц + чотири ядра Cortex-A715 із частотою 2.45 ГГц + чотири ядра Cortex-A510 із частотою 2.15 ГГц |
Графічний прискорювач: |
Immortalis-G715s MC10 |
Варіанти пам'яті: |
8/128, 8/256 ГБ |
Операційна система: |
Android 14 |
Основна камера: |
Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.7, сенсор 25mm, розмір матриці 1/1.31", розмір пікселя 1.2µm, різноспрямований PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація), Laser AF (лазерний автофокус); Надширококутний модуль: роздільна здатність 12 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 126˚, розмір матриці 1/2.9", розмір пікселя 1.25µm Запис відео в 4K з 60fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 10.5 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 20mm, розмір матриці 1/3.1", розмір пікселя 1.22µm, PDAF (фазовий автофокус) Запис відео в 4K @ 60fps |
Комунікації: |
Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.3, NFC, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS |
Звук: |
Стерео |
Ємність аккумулятору: |
4575 мАг |
Потужність заряджання: |
Дротова 25-ватна (до 50% за 30 хвилин), бездротова 15-ватна, бездротова реверсивна |
Ціна: |
Від 699 доларів |
Тепер, коли ми розглянули технічні характеристики, можна зробити перші висновки про Google Pixel 8. І те, що ми побачили, нас порадувало: компактний OLED-екран із частотою розгортки 120 Гц і піковою яскравістю 2000 ніт, преміальні матеріали корпусу, вологозахист IP68, новий 9-ядерний процесор, наявність бездротової зарядки. І при цьому ціна становить близько 700 доларів, що цілком вписується в оптимальний флагманський сегмент.
Google Pixel 8 справляє враження збалансованого та надійного флагмана з усіма необхідними крутими характеристиками, але без надмірностей. Саме час продовжити знайомство.
Комплектація
Починаємо з комплекту поставки Google Pixel 8. Телефон приходить у стандартній для Пікселів білій коробці з великим зображенням моделі та логотипом у верхній частині. Комплект поставки типовий для смартфонів бренду – це кабель USB-C, перехідник OTG, скріпка для SIM-лотка та макулатура.
Думаю, ви і так розумієте, що блок живлення та чохол доведеться купувати окремо. Тут все стандартно і вже звично, тому не будемо знову заводити цю пісню і краще розглянемо інші важливі параметри Google Pixel 8.
Дизайн, габарити, матеріали корпусу
Зовнішній вигляд Google Pixel 8 зазнав змін порівняно з попередником. І одразу хочеться відзначити, що виглядає нова модель досить красиво.
Задня кришка тепер виконана з глянсового скла, а грані виготовлені з матового алюмінію. Таку комбінацію можна назвати симпатичною, але нагадуємо, що глянець збиратиме всі ваші відбитки пальців, тому чохол необхідний.
Придбати новинку можна у трьох кольорах – Obsidian (чорний), Hazel (сірий) та Rose (світло-рожевий). Шкода, що не додали блакитного або зеленого забарвлення, оскільки чорний і сірий кольори виглядають якось надто однотипно, а рожевий більше підійде жінкам.
Google Pixel 8 сильно заокруглений з усіх боків – більше немає різких рубаних граней, які некомфортно лежали у долоні. І завдяки такому рішенню користуватися телефоном дуже зручно, він ідеально поміщається в руці. Зменшилися і габарити: розмір новинки становлять 150.5 x 70.8 x 8.9 мм при вазі 187 грамів, тоді як Pixel 7 мав 155.6 x 73.2 x 8.7 мм з масою 197 грамів.
Тішить, що Google дбає про компактність своїх мобільних пристроїв і не дотримується принципу «більше – краще», який підхопили майже всі компанії. Погодьтеся, що лопати вже дуже набридли. Pixel 8 не можна назвати прямо маленьким і дуже легким смартфоном, але навіть у порівнянні з попередньою модель це вже хоч якийсь прогрес.
Злегка зменшилася товщина рамок Google Pixel 8, особливо нижня грань. Тепер рамки виглядають пропорційними та однаковими. В іншому ж дизайн зберігає всі відмінні фішки Пікселів - невеликий логотип по центру корпусу і металевий обідок з камерами у верхній частині задньої панелі.
Звичайно, нікуди не подівся і вологозахист за стандартом IP68. Не варто йому дуже довіряти і спеціально робити для смартфона водні процедури, але випадкових бризок можна не боятися. Встановити ви можете фізичну nano-SIM, також підключити віртуальну eSIM.
Google Pixel 8 став власником покращеної функції розблокування по обличчю. Тепер за допомогою Face Unlock ви зможете не лише розблокувати телефон, а й авторизуватися у додатках та підтверджувати платежі. Звучить привабливо, але ми все одно надто не довіряли б цим нововведенням.
Дизайн Google Pixel 8 справляє позитивне враження. Тут і відмінна ергономіка, і якісні матеріали корпусу, і наявність усіх необхідних фішок типу IP68, eSIM і покращеного Face Unlock. Давайте на такій приємній ноті і продовжимо огляд Гугл Пікселя 8.
Дисплей
Екран Google Pixel 8 теж став меншим – тепер замість 6.3″ у нас 6.2″. За реального порівняння різниця невелика, але вона є. Незважаючи на зменшений розмір, виробник чудово прокачав параметри дисплея.
Частота розгортки екрану нарешті зросла до 120 Гц, і це можна вважати святом. Адже більшість флагманів вже давно працюють на такій частоті, а Google лише зважилася на це нововведення у базовій моделі.
Яскравість дисплея Google Pixel 8 також покращилася. У Пікселя 7 стандартна яскравість становила 1000 ніт, а пікова - всього 1400 ніт. Зате новинка тепер може похвалитися стандартним параметром 1400 ніт і піковим 2000 ніт. Будьте впевнені, що навіть під прямим сонячним промінням можна відмінно розібрати вміст дисплея.
Загалом екран Google Pixel 8 радує у всіх сенсах. Попередні моделі теж не мали жодних проблем з контрастністю, кольором або яскравістю дисплея, але тепер ситуація стала ще кращою. Видно, що компанія постаралася на славу.
Читайте також: Огляд Samsung Galaxy S23 FE – новий хіт чи чергове розчарування?
Процесор, пам'ять та ОС
Ну що, друзі, наближаємося до «начинки» Google Pixel 8, яка дуже зацікавила ще презентації. Почнемо з нового процесора Google Tensor G3, який має (увага!) 9 ядер. Так-так, схоже, скоро почнеться мода на 9-ядерні мобільні чіпи, і Google стане першовідкривачем у цій справі.
В AnTuTu Pixel 8 набирає близько 1 105 000 балів. Результат гідний, але смартфон не входить до списку провідних моделей. На жаль, Піксель 8 у плані продуктивності все ще програє своїм головним конкурентам – iPhone 15 та Samsung Galaxy S23. Ось тільки помітно це насамперед у синтетичних тестах, а при повсякденному використанні всі смартфони справляються чудово.
У новому телефоні компанія обіцяла усунути проблему з перегрівом, але вона все ще є. Корпус Google Pixel 8 є досить невеликим, велика система охолодження туди просто не поміститься. Тому будьте готові до відчутного нагрівання при активних навантаженнях.
Так, ситуація трохи краща, ніж у попередника, але повністю проблема не зникла. І тут справа швидше в новій операційній системі Android 14. Оскільки й інші смартфони Google після оновлення стали менше грітися. Про це ми розповідали тут.
А ось з варіантами пам'яті Pixel 8 ніяких нововведень. Як і у попередника, доступно лише дві версії – 128 ГБ та 256 ГБ. Оперативної пам'яті 8 ГБ у будь-якій модифікації. Все-таки базова версія на 128 ГБ – це вже якось не солідно у 2023 році. Особливо якщо ви купуєте смартфон на 5-6 років, а з новинкою така перспектива можлива.
Справа в тому, що виробник анонсував цілих 7 років оновлень ОС. Це справжній рекорд, який перевершує навіть компанію Apple із 6 роками підтримки. Тільки уявіть – ви зможете 7 років комфортно користуватися апаратом та отримувати свіжі версії.
Звичайно, через 7 років Pixel 8 вже трохи застаріє, і вимогливі користувачі захочуть спробувати щось нове та цікавіше. Але це вже справа смаку (та й бюджету).
Ще варто згадати, що завдяки новому процесору Tensor G3 круто прокачався штучний інтелект. Компанія Google завжди на цьому робила великий акцент. Нововведень досить багато, але не всі будуть доступні в нашій країні. Наприклад, у функції Google Call Screen тепер задіяно більш природний і людський голос, але випробувати цю фішку можна буде лише в США.
Google Assistant тепер вміє аналізувати всю інформацію на веб-сторінці та видавати вам стислий переказ із основними моментами. А завдяки інструменту Fix It набагато знизився ризик припуститися помилки при друкуванні тексту з клавіатури. Але зараз не будемо перераховувати всі нововведення в Android 14 – це тема для окремої статті.
Камери
Фото- та відеозйомка завжди були сильною стороною Google Pixel, і в сьогоднішній новинці ця тенденція збереглася. Google Pixel 8 як базова модель отримав лише два модулі – основний 50-мегапіксельний з оптичною стабілізацією та надширококутний 12-мегапіксельний. Модуля телефото немає – за ним доведеться звернутися до версії Pro.
Фото на головну камеру Google Pixel 8 нам сподобалися. При денному освітленні отримуємо знімки з природною та приємною кольоропередачею. Якщо порівнювати з Samsung Galaxy S23, то він має більш перенасичені фото, які сподобаються не всім.
Але якщо проводити порівняння Pixel 8 з iPhone 15, то останній перемагає у цьому змаганні. Фото на Айфон здаються цілком природними, але при цьому у них краща контрастність, а в деяких сценаріях кольори максимально наближені до реальних.
При штучному освітленні або його нестачі Google Pixel 8 програє своїм конкурентам, хоч різниця і невелика. Знімки на Samsung і iPhone виходять досить яскравими, контрастними і деталізованими, а Піксель видає блякліші і навіть трохи змащені зображення.
При порівнянні Google Pixel 8 і 8 Pro ми бачимо, що базова модель має фотографії зі спокійною і природною кольоропередачею, а на Pro вони яскравіші і насиченіші. Деталізація трохи краще у 8 Pro.
Google Pixel 8 не може похвалитися великим оптичним зумом. Але навіть наявний 30-кратний цифровий зум цілком гідний і трохи перевершує 10-кратний зум у iPhone 15 і 30-кратний у Galaxy S23.
Фото на надширококутний сенсор Google Pixel 8 теж чудові. Тут і великий кут огляду, і широкий динамічний діапазон, і немає проблем з деталізацією.
Якщо порівнювати з iPhone 15, то можна помітити, що на Пікселі фото яскравіші, а у Айфона кольоропередача максимально природна. Втім, це вже більше справа смаку: комусь більше подобаються яскраві знімки, комусь дуже природні.
Фронтальна камера Google Pixel 8 не викликає жодних претензій. Селфі деталізовані, відтінок шкіри передається правильно, динамічний діапазон у порядку. Розмиття заднього фону працює коректно практично у всіх сценаріях.
Тепер про запис відео на Google Pixel 8. Смартфон вміє писати відео в 4K із 60 кадрами на секунду. І це можна вважати оптимальним параметром, оскільки роздільна здатність 8K не користується великою популярністю через величезні розміри файлів. Відео пише чудово, візуально різниця з iPhone 15 практично непомітна.
Також камера Pixel 8 покращилась у плані обробки штучним інтелектом. З'явилося багато корисних функцій: наприклад, інструмент «Найкращий дубль» автоматично визначає найкращий кадр із серії схожих фото. І найчастіше вгадує він правильно.
Підбиваючи підсумки по камерах, можна сказати, що фотографує Google Pixel 8 дуже добре, хоч це і не найкращий результат на ринку. Звичайно, не варто порівнювати його з прокаченими камерофонами (наприклад, Xiaomi 13 Ultra або Oppo Find X6 Pro), у яких і крутий телевік, і матриця величезна. Це вже трохи інший рівень.
Як базовий флагман Гугл Піксель 8 справляється чудово. Необхідно розуміти, що тут найважливішу роль відіграють не стільки технічні характеристики камер, скільки програмна обробка, з якою у Google все чудово.
Автономність
Час автономної роботи Google Pixel 8 залишився на колишньому рівні. Хоча ємність акумулятора трохи збільшилася (4575 мАг проти 4355 мАг), та й екран став меншим. Але при реальному використанні відмінностей по автономності з Pixel 7 ми не помітили.
Потужність дротової зарядки трохи покращала – тепер замість 20 Вт маємо 27 Вт. Різниця крихітна, але все ж таки новинка заряджається трохи швидше попередника. А ось потужність бездротової зарядки навіть зменшилася, правда лише на 2 Вт. Замість 20 Вт у нас 18 Вт, що не відіграє жодної ролі.
Ціна та висновки
Ну що, друзі, настав час підбивати підсумки огляду Google Pixel 8. Але для початку озвучимо ціни. В Україні версія на 128 ГБ пропонується від 29 999 грн, а модифікацію на 256 ГБ можна купити від 34 999 грн. Для порівняння Pixel 7 зараз можна знайти за ціною від 19 000 грн.
Чи є сенс оновлюватись на Pixel 8 з попередньої моделі? Так, якщо вам потрібен компактний та зручний флагман, а ще ви хочете протягом 7 років отримувати оновлення ОС. Новинка зазнала суттєвого апгрейду, і це вже не просто «робота над помилками».
Порівнювати Google Pixel 8 з iPhone 15 якось недоцільно, оскільки тут ключову роль відіграють різні операційні системи. Якщо користувач любить iOS , навряд чи він навіть подивиться у бік нового Пікселя, яким би гарним він не був. Ця ситуація працює і навпаки.
А ось порівняння Pixel 8 із Samsung Galaxy S23 є більш доречним. Samsung має такі ж компактні габарити і максимально схожі екрани, але за продуктивністю Snapdragon 8 Gen 2 все ж таки трохи краще Tensor G3, та й телевік у Самсунга є. Зате у Пікселя ідеальна робота інтерфейсу та безліч фірмових фішок, а також обіцяні 7 років оновлень. Galaxy S23 коштує трохи дешевше – від 24 999 грн.
Якщо просто оцінювати Google Pixel 8 у відриві від конкурентів, то тут переважно лише позитивні враження. Це збалансований флагман з гарною ергономікою, преміальними матеріалами корпусами, вологозахистом, яскравим екраном, стабільним ПЗ та відмінними камерами. Ціна у 700 доларів цілком виправдана.
Якщо шукали зручний і невеликий флагман з хорошими характеристиками і для довгострокового використання – Піксель 8 якраз заслуговує на вашу увагу. Обов'язково поділіться своєю думкою про новинку у коментарях. До зустрічі!
Плюси:
- компактні габарити та невелика вага;
- преміальні матеріали корпусу;
- гарна ергономіка;
- вологозахист IP68;
- підтримка eSIM;
- AMOLED -екран із частотою розгортки 120 Гц та піковою яскравістю 2000 ніт;
- Android 14 на борту;
- 7 років оновлень ОС;
- покращений Face Unlock;
- прокачений ШІ;
- новий продуктивний процесор;
- гарні камери;
- бездротова зарядка.
Мінуси:
- убога комплектація;
- базова версія на 128 ГБ ПЗП;
- процесор гріється за сильних навантажень;
- час автономної роботи не змінився у порівнянні з попередником;
- невелика потужність дротової та бездротової зарядки.