Огляд Google Pixel 9 - копіюй iPhone тільки не під копірку

04.08.2024 9717 0

Привіт, друзі. Нещодавно ми оглядали топовий флагман Pixel 9 Pro XL, а сьогодні поговоримо про базову модель. Офіційна презентація новинок відбудеться 13 серпня, але про всі характеристики ми розповімо просто зараз! Купити Google Pixel 9 можна в нашому магазині за вигідною ціною.

 

 

Це компактний смартфон з відносно невеликим екраном, крутими камерами й прокачаним інтерфейсом з підтримкою ШІ. Смартфони Google Pixel отримують рекордні терміни оновлень, вважаються надійними й стабільними.

 

Не будемо затягувати та почнемо знайомитися з довгоочікуваною новинкою.

 

Огляд Google Pixel 9

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, габарити й матеріали

Якість екрана

Процесор і пам'ять

Операційна система

Камери

Автономність

Ціна і висновки

Відеоогляд

 

Технічні характеристики

Матриця:

OLED

Діагональ екрана:

6.24″

Роздільна здатність дисплея:

1080 x 2424 пікселів

Інші параметри екрана:

Щільність пікселів – 425 ppi, частота оновлення – 120 Гц, підтримка HDR10+

Матеріали корпусу:

Скляна задня кришка та алюмінієві грані

Захист:

IP68 (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин), захисне скло Gorilla Glass Victus

Процесор:

4-нанометровий Google Tensor G4

Варіанти пам'яті:

12/128, 12/256 ГБ

Основна камера:

Основна камера: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.7, сенсор 25 мм, розмір матриці 1/1.31», розмір пікселя 1.2µm, багатозонний лазерний автофокус, двопіксельний PDAF, оптична стабілізація;

Надширококутний об'єктив: роздільна здатність 48 Мп, розмір матриці 1/2.51», автофокусування

Запис відео в 4K з 60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 10.5 Мп, розмір матриці 1/3.1", розмір пікселя 1.22µm

Запис відео в 4K@60fps

Комунікації:

Мережа 5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS

Звук:

Стерео

Місткість акумулятора:

4575 мАг

Зарядка:

Дротова 27 Вт (до 50% за 30 хвилин), бездротова 18 Вт

Ціна:

Від 799 євро

 

Ознайомившись з технічними характеристиками, можна відзначити, що у Pixel 9 помітні поліпшення порівняно з попередником. Екрани й автономність однакові, а ось процесор новіший, ультраширик прокачаний, більше оперативної пам'яті.

 

 

Комплектація

Перш за все, комплект постачання. Компанія Гугл завжди дуже скупа в цьому плані, тому нічого цікавого від комплектації Pixel 9 чекати не доводиться. Виробник додав тільки кабель USB Type-C і скріпку для SIM-лотка.

 

 

Купівля блоку живлення і чохла лягає на ваші плечі. Втім, як і завжди. Тож переходьмо до цікавіших моментів.

 

Дизайн, габарити й матеріали

За дизайном Pixel 9 дуже схожий на свого старшого брата. Можна навіть сказати, що це його зменшена копія. Звісно, різниця в габаритах доволі велика. А ось блок камери залишили аналогічний. П'єдестал так само випирає над задньою кришкою, через що з легкістю дряпається.

 

 

Все ж Піксель 9 не зовсім відповідає званню «компактного флагмана». Якщо порівнювати з iPhone 15 Pro, то він значно менший за висотою і трохи менший за шириною. За вагою вони практично аналогічні.

 

Сьогоднішній герой перевершує за габаритами Samsung Galaxy S22, S23 і S24. Основна різниця помітна за висотою. Вага теж більша. Чи проблема це? Ні, оскільки за сучасними мірками Google Pixel 9 можна вважати маленьким і легким.

 

 

Матеріали корпусу такі ж, як у 9 Pro XL — скло та алюміній. Тільки задня кришка у стандартної моделі не матова, а глянцева. Відбитки пальців збирає на «ура», носіння чохла обов'язкове.

 

 

Рамка алюмінієва, і ось тут зробили навпаки: глянсове покриття замінили на матове. Виходить інша комбінація, що відрізняє базову модель від збільшеної.

 

 

Google Pixel 9 продаватимуть у чотирьох кольорах — звичний чорний, рожевий, світло-зелений і порцеляновий. Кольори нейтральні та універсальні.

 

Дисплей повністю плоский, як і в Айфона. По краях немає жодних заокруглень. Рамки навколо екрана симетричні, але не особливо тонкі. Навіть у Galaxy S22 тонші, тому до Пікселя можна заявляти невеликі претензії.

 

 

Щодо роз'ємів усе стандартно. Сканер відбитків пальців розміщений під екраном, є NFC і повноцінний вологозахист. Слот вміщує тільки одну nano-SIM, карту пам'яті встановити не можна. Залишився датчик балансу білого, моніторинг температури прибрали.

 

 

Загальний зовнішній вигляд Pixel 9 не будемо обговорювати, оскільки свою думку висловлювали в попередньому огляді. Новий дизайн сподобається більшості користувачів, хоча багато хто буде незадоволений невиправдано великим п'єдесталом камер.

 

 

 

Загалом, якщо вам потрібен відносно компактний флагман, Піксель 9 може впоратися з цим завданням. Але все ж на технологічному ринку є моделі з меншими розмірами й вагою.

 

Якість екрана

Далі розповімо про екран Google Pixel 9. Діагональ знизилася до 6.24 дюйма, тоді як у 9 Pro XL було 6.8″. Роздільна здатність OLED-екрана при цьому доволі висока — 1080х2424 пікселя при частоті оновлення 120 Гц.

 

 

Технологія LTPO відсутня, що відрізняє базову модель від старших братів. Пікова яскравість — близько 1800 ніт, але ми вже звикли не вірити в намальовані цифри. При реальному вимірюванні показник значно нижчий.

 

Підтримується така фішка, як HDR10+. Усе це вже було в попередньому Pixel 8. Як бачимо, їхні екрани практично не відрізняються.

 

 

Якщо порівнювати з конкурентом Samsung Galaxy S24, то у нього є LTPO, та й зазначена пікова яскравість вища. Також очікується, що версія Pixel 9 Pro отримає екран з більшою роздільною здатністю і, можливо, якимись додатковими фішками.

 

Як підсумки скажемо те, що говорили й про топовий флагман. Дисплей флагманський, навіть за бажанням не причепишся до кольоровідтворення або яскравості. Тут все круто, і в реальності складно помітити суттєві відмінності порівняно з Самсунгом або Айфоном.

 

 

Процесор і пам'ять

Наступне питання, яке хочеться обговорити — це продуктивність. І тут теж мінімум відмінностей від Pixel 9 Pro XL. Базова модель стала володаркою аналогічного процесора Tensor G4.

 

 

Ми вже казали в попередньому матеріалі, що нове залізо є потужнішим за попередній Tensor G3, але різниця зовсім несуттєва. Основний акцент у свіжому чипсеті робився на поліпшення автономності. У Pixel 9 Pro XL це було помітно, нас порадував час автономної роботи.

 

 

Повертаючись до продуктивності, подивімось, скільки Піксель 9 набирає в синтетичних тестах. Одразу скажемо, що показники доволі скромні та не можуть змагатися з іншими флагманами.

 

В AnTuTu Pixel 9 демонструє близько 1 071 000 балів. Подібні результати ми бачили в багатьох китайських середньобюджетниках, тож це не вражає.

 

 

У Geekbench новинка набирає приблизно 1653 бали в одноядерному і 3313 балів у багатоядерному тесті.

 

 

Попри відносно невелику продуктивність, залізо Pixel 9 відчутно тротлить. Це можна пробачити для суперпотужних чипів, у яких в AnTuTu до 2 мільйонів балів. Тут же продуктивність посередня для свого класу, але тротлінг і нагрівання все одно присутні. Прикро, чи не так?

 

Думаю, ви вже зрозуміли, що Pixel 9 (як і його брати) — не найкращий варіант для ресурсномістких ігор.

 

 

Але в повсякденному використанні все просто ідеально. Насамперед завдяки оптимізованому програмному забезпеченню. З телефонами Піксель ніколи не виникало проблем при виконанні щоденних завдань.

 

Придбати Google Pixel 9 можна у двох варіантах пам'яті: 12/128 і 12/256 ГБ. Це значно скромніше, ніж у Pixel 9 Pro XL з максимальною версією 16/512 ГБ.

 

 

Операційна система

З програмним забезпеченням все точно так само, як у старшої версії. З коробки апарат працює на новітньому Android 15. Обіцяють сім років оновлень «зеленого робота» + сім років патчів безпеки.

 

 

Виходить, красень точно отримає Android 22. Погодьтеся, що зараз це звучить ще якось дивно. Якщо не любите часто міняти смартфони, просто купуєте дев'ятий Піксель і забуваєте на роки про купівлю нового девайса.

 

За функціоналом відмінностей від Pixel 9 Pro XL вкрай мало. Основний упор робився на поглиблену інтеграцію штучного інтелекту. Це, наприклад, опція Circle to Search, що передбачає миттєвий пошук інформації про об'єкти на фото і відео.

 

 

Або ж Pixel Screenshot, що дає змогу зберігати різні скриншоти й потім оперативно отримувати з них потрібні дані. Штучний інтелект Gemini буде глибоко вбудований у систему для швидкої взаємодії.

 

Загалом, компанія круто попрацювала над поліпшенням функціоналу. Видно, що вони намагаються скласти гідну конкуренцію операційній системі iOS від Apple. А ми рухаємося далі.

 

 

Камери

Pixel 9 — це точно не топовий камерофон. У нього немає перископного модуля, все досить стандартно і розраховано на звичайне повсякденне використання, без надмірностей.

 

 

Основний модуль роздільною здатністю 50 Мп, з діафрагмою f/1.7 і оптичною стабілізацією. У версії Pro встановлено аналогічний модуль. Ультраширик на 48 Мп.

 

 

Фронтальна камера не змінилася порівняно з Pixel 8: все той же модуль на 10.5 Мп. У 9 Pro XL вже крутий 42-мегапіксельний датчик.

 

Фотознімання залишилося приблизно на рівні попередньої базової моделі. Помітно, що прокачали ультраширик, а так інших відмінностей немає. Вдень фотографує круто, вночі теж усе нормально.

 

 

Максимальна якість запису відео — 4K з 60fps. Стабілізація працює добре.

 

Якщо у вас немає особливих вимог до камер і потрібна просто робоча конячка, Pixel 9 не розчарує. Для серйозніших завдань є вже повноцінні камерофони з перископними модулями.

 

Автономність

З часом автономної роботи не все так райдужно. Новинка отримає батарею місткістю 4575 мАг. Абсолютно таку ж, як у Pixel 8. І цього недостатньо, друзі.

 

 

Попередній компактний смартфон від Гугл розряджався ну дуже швидко. Така ж проблема в інших флагманів невеликих розмірів — iPhone 15 Pro, Samsung Galaxy S24, S23 і S22.

 

 

З натяжкою можна очікувати день автономної роботи за доволі помірного використання. Ніяких рекордів автономності тут не буде. А ось у Pixel 9 Pro XL результати вже трохи кращі.

 

Ціна і висновки

Остаточний прайс щодо нової серії Пікселів дізнаємося вже після презентації, яка відбудеться 13 серпня. А поки озвучимо приблизну вартість. У Європі за версію Pixel 9 на 128 ГБ повинні просити 799 євро. Модифікація на 256 ГБ буде дорожчою приблизно на 100 євро.

 

 

Чи нормальна це ціна? Так, враховуючи дизайн, апаратну частину, камери, програмне забезпечення і дуже довгий час підтримки від виробника. Якщо дивитися сегмент компактних флагманів, то Піксель 9 однозначно можна назвати одним із найкращих представників.

 

 

Хтось все одно придбає Samsung Galaxy S24 або S24. Комусь більше до душі Айфони, а хтось узагалі вибере китайський субфлагман за нижчою ціною. Це все справа смаку та бюджету. Особисто ми можемо радити Pixel 9 до покупки. А ви напишіть свою думку в коментарях (і не забудьте подивитися відеоогляд).

 

 

Плюси:

  • Цікавий дизайн;
  • преміальні матеріали корпусу;
  • вологозахист IP68;
  • загартоване скло Gorilla Glass Victus;
  • відмінний OLED-екран з високою роздільною здатністю;
  • частота оновлення 120 Гц і висока пікова яскравість;
  • хороші камери;
  • Android 15 з коробки;
  • 7 років оновлень + 7 років патчів безпеки;
  • функції з підтримкою ШІ;
  • наявність бездротової зарядки.

Мінуси:

  • обмежена комплектація;
  • п'єдестал камер сильно виступає над поверхнею;
  • немає перископного модуля;
  • середня автономність.

 

Відеоогляд 

 
Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 04.08.2024
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube