Огляд Asus Rog Ally - це найкращий варіант для геймінгу у 2023 році!
Привіт, друзі! Сьогодні ми відійдемо від звичної теми смартфонів та розглянемо портативну ігрову консоль під назвою Asus Rog Ally. Упевнені, що серед вас є затяті геймери, які не проти провести час за захоплюючою грою. І портативна приставка якраз може виконати цю вимогу. Але важливе питання полягає у тому, як підібрати ідеальну модель.
У сьогоднішньому огляді ми докладно розповімо про приставку Asus Rog Ally, а також порівняємо її з прямим конкурентом – Valve Steam Deck. Якщо зацікавилися, влаштовуйтесь зручніше, а ми починаємо.
Огляд Asus Rog Ally - це найкращий варіант для геймінгу у 2023 році!
Матриця: |
IPS |
Діагональ екрану: |
7″ |
Роздільна здатність дисплея: |
1920 x 1080 пікселів |
Частота розгортки екрана: |
120 Гц |
Габарити: |
111 x 280 x 32 мм, вага 0.61 кг |
Кольори: |
Білий |
Процесор: |
AMD Ryzen Z1 Extreme |
Графічний прискорювач: |
AMD RDNA 3 |
Продуктивність відеокарти: |
8.6 TFLOPS |
Пам'ять: |
16 ГБ оперативної та 512 ГБ постійної |
Операційна система: |
Windows 11 |
Комунікації: |
Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2. |
Інтерфейси: |
USB Type-C, 3.5 мм аудіоджек та слот для micro SD |
Місткість батареї: |
40 Вт-год |
Ціна: |
Близько 36 000 грн |
Отримуємо такий невеликий набір основних характеристик Asus Rog Ally. За першим враженням можна сказати, що у приставки все добре і з роздільною здатністю екрану, і з габаритами, і з процесором, і з варіантами пам'яті. Багатьох, думаю, також потішить операційна система Windows 11, яка надає широкий вибір взаємодій із приставкою.
Як завжди, з більш докладними характеристиками ви можете ознайомитись на сторінці товару у Е-каталозі. А ми поки що переходимо до ближчого знайомства з Asus Rog Ally, оскільки ця крихітка вже встигла нас зацікавити.
Комплектація
Хоч ми оглядаємо і не телефон, але змінювати свою традицію не будемо. Насамперед потрібно розглянути комплект постачання. Asus Rog Ally приходить до нас у прямокутній світло-сірій упаковці з невеликими голографічними вставками. Виглядає коробка симпатично, хоч і не можна сказати, що в ній є якийсь преміальний пристрій.
Сам комплект постачання також далеко не преміальний. Разом з Asus Rog Ally ми отримуємо лише важкий зарядний пристрій на 65 Вт, документацію та жахливу картонну підставку, єдина мета якої – зганьбити консоль.
Цей жалюгідний виріб з картону навіть не хочеться називати док-станцією, тому відкладемо його вбік і просто забудемо.
До зарядного пристрою Asus Rog Ally також є питання. Опустимо те, що він дуже громіздкий і з товстим дротом. Проблема полягає у його кольорі. Сама приставка біла, то навіщо виробник поклав до неї чорну зарядку? Звичайно, це дрібниця, яка не відіграє ніякої важливої ролі, але все одно враження залишається не дуже.
Зовнішній вигляд та габарити
Відкладаємо комплектуючі елементи убік і переходимо безпосередньо до нашої сьогоднішньої героїні. Відразу скажемо, що в білому кольорі Asus Rog Ally виглядає виграшно і яскраво. Втім, інших варіантів кольору все одно немає. Конкурентка в особі Valve Steam Deck має чорний нудний корпус, який ще й дуже маркий.
Складання консолі надійне і ніяких претензій не викликає. Все зроблено добротно і на совість – немає ні скрипів, ні люфтів. Це стосується всіх клавіш та елементів. Більшість матеріалів Asus Rog Ally – це старий добрий пластик. Так, не особливо преміально, зате практично, та й розміри та вага невеликі.
До речі, скажемо кілька слів про габарити. Розміри Asus Rog Ally становлять 111 x 280 x 32 з вагою 600 грамів. Враховуючи, що в консолі встановлено суперпотужне залізо, такі габарити і особливо вага вважатимуться прекрасними.
На лицьовій панелі Asus Rog Ally розміщені головні елементи керування в стилі Xbox, чотири додаткові клавіші керування режимами та роз'єми для динаміків. Звук дуже якісний та гучний. Навіть не гірше, ніж у більшості ноутбуків.
На верхній грані ви знайдете чотири важелі управління, і ось до них можна причепитися через те, що вони трохи страждають на ергономіку. Коли тримаєш консоль у руках, то вказівні пальці автоматично лягають на нижні курки, а до верхніх потрібно трохи тягнутися. Пристосуватися, звісно, можна, але не всі приставки мають такі проблемки. Наприклад, у того ж контролера Playstation 5 справи з ергономікою краще.
До складання курків та решти клавіш Asus Rog Всі претензій немає. Натискаються легко, нічого не скрипить і не вивалюється. Але як довго вони прослужать – невідомо. Адже всі ці елементи не можна просто взяти та замінити на нові. Вони повинні витримати весь термін експлуатації приставки.
Ще на верхній грані Asus Rog Ally розміщується безліч важливих деталей – це кнопка живлення, в яку вбудований сканер відбитків пальців, індикатори роботи та заряджання, кнопка гучності, порт USB Type-C, фірмовий роз'єм, слот для картки пам'яті та аудіоджек для дротових навушників.
Отвори для охолодження теж знаходяться на цій грані, і їхнє розміщення добре продумане. Навіть коли приставка сильно нагріється, ви не відчуватимете тепло на корпусі, оскільки струмені гарячого повітря видуваються убік.
Вентилятори Asus Rog Ally досить галасливі. Звук самої консолі здатний перебити їхній шум, але якщо ви гратимете в навушниках, то оточуючим буде чудово чути цей шум, і не у всіх ситуаціях це прийнятно.
Ну і насамкінець залишилося розглянути задню панель Asus Rog Ally, на якій розмістилися лише два додаткові курки для виконання певних дій у різних іграх та отвори для відведення теплого повітря.
Отже, підсумуємо дизайн Asus Rog Ally: приставка виглядає симпатично і використовувати її досить зручно. Складання якісне – як самого пристрою, так і всіх елементів керування. Пластикові матеріали добре вписуються в загальну картину і не дешевлять консоль.
Якість екрану
Тепер перейдемо до екрану Asus Rog Ally. Тут у нас 7-дюймова IPS- матриця з роздільною здатністю Full HD, частотою розгортки 120 Гц і яскравістю 500 ніт. Для приставки це хороші параметри, особливо якщо порівнювати Asus Rog Ally з Valve Steam Deck, у якої через слабший процесор встановлений дисплей роздільною здатністю всього 720p і частотою розгортки 60 Гц.
До речі, провести детальне порівняння всіх параметрів Asus Rog Ally та Valve Steam Deck ви можете на Е-каталозі. Таблиця порівняння дуже зручна та зрозуміла.
Різниця між якістю екранів цих двох приставок помітна неозброєним оком. У Asus Rog Ally картинка максимально приємна, немає ніякого зерна, все гладко та чітко. У Steam Deck якість вже гірша.
Звичайно, у користувачів може з'явитися резонне питання – чому в таку дорогу приставку, як Rog Ally, не встановити AMOLED- матрицю або роздільну здатність 2K? Відповідь проста – приставка просто не впорається з такими параметрами.
Яке б потужне не було залізо, необхідно розуміти, що це все одно не смартфон, здатний вивезти високу роздільну здатність дисплея і не відлетіти в аут. Так що Full HD для консолі більш ніж достатньо.
І, звичайно ж, IPS не жере стільки заряду, як AMOLED. Якщо в телефоні це все можна грамотно оптимізувати і навіть збільшити час автономної роботи завдяки АМОЛЕДу, то в приставці це дуже проблематично. А ми відразу скажемо, що з автономністю у Asus Rog Ally і так спостерігаються проблеми.
Отже, повертаємось до дисплея Asus Rog Ally. Частота розгортки 120 Гц радує, все плавно і красиво. Яскравості в 500 ніт цілком достатньо, але під прямим сонячним промінням можуть виникнути невеликі труднощі з розпізнаванням вмісту на екрані. Тож якщо захочете десь у парку пограти в консоль, доведеться шукати тінь.
Процесор та пам'ять
Рухаємося до «начинки» Asus Rog Ally, і тут самий смак. Пройдемося за характеристиками: консоль отримала потужне залізо AMD Ryzen Z1 Extreme з відеокартою AMD RDNA 3 та потужністю 8.6 терафлопс. Це дуже висока потужність, адже якщо порівняємо зі стаціонарною PS5, то вона потужніша вьсого на 20%, а Steam Deck взагалі в 5 разів слабкіша, бо там отримуємо всього 1.6 терафлопс.
Asus Rog Ally реально одна з найпотужніших портативних приставок, і ви можете не боятися, що якісь ігри стануть для неї проблемою. Навіть найновіші та найвибагливіші іграшки без проблем йдуть на Rog Ally, але необхідно розуміти, що максимальні налаштування не завжди можливі. Втім, це вже інша тема, адже консоль змусить вас добре помучитися з виставленням правильних налаштувань і FPS.
Якщо все добре налаштувати, то позитивний результат не змусить себе чекати. Наприклад, Hogwarts Legacy на середніх налаштуваннях графіки просто літає, а ця іграшка неймовірно вимоглива і ненажерлива. God of War теж йде дуже добре і жодних фокусів не викидає.
Asus Rog Ally можна вважати цілком непоганим портативним комп'ютером. Монітор підключаємо до роз'єму USD Type-C, а клавіатуру синхронізуємо через Bluetooth (благо, ця бездротова технологія підтримується). І ось ви зможете не лише працювати, а й відео монтувати – продуктивність приставки це дозволяє.
Але засмучує лише один порт Type-C, оскільки не вдасться одночасно взаємодіяти та заряджати консоль. Для цього знадобиться спеціальна док-станція, а це вже додаткові витрати.
Консоль пропонує 512 ГБ пам'яті і цього достатньо для комфортного використання. Ви зможете встановити не менше 5-6 важких ресурсомістких ігор та безліч іграшок простіше. Не забуваймо ще про підтримку карти пам'яті. Ось тільки швидкість завантаження ігор із цих карт досить погана. Але просто зберігати образи ігор і змінювати їх за настроєм – також непоганий варіант.
Загалом, за продуктивністю Asus Rog Ally однозначно в числі лідерів. Але не варто радіти завчасно: якоюсь мірою цей плюс нівелюється програмним забезпеченням, до якого ми маємо великі питання.
Читайте також: Кращі смартфони 2023 року
Програмне забезпечення
З програмним забезпеченням у Asus Rog Ally все далеко не так гладко, як хотілося б. Почнемо з того, що консоль працює під керуванням операційної системи Windows 11, і це можна вважати плюсом. Адже можливості цієї системи дуже різноманітні та розширені. По суті, на руках у нас компактний ноутбук, і в такому разі використовувати Asus Rog Ally можна не тільки для ігор.
Але незважаючи на те, що Windows 11 – це перевага консолі, проблем вона завдає чимало. І неприємності починаються з перших хвилин використання. При першому вмиканні приставки не можна просто взяти і розпочати завантаження ігор.
Система вимагає спочатку увійти в обліковий запис Microsoft, і робити це на такому маленькому екрані дуже незручно. Адже розміри ікон і взагалі весь інтерфейс зовсім не оптимізовані під консоль.
Після входу в обліковий запис у мене з незрозумілих причин перестав працювати сенсорний екран, і цей глюк нікуди не йшов навіть після перезавантаження пристрою. Цілком вимкнути її теж було проблематично, адже комбінації клавіш лише вводили її у стан сну.
На щастя, правий стік на панелі приставки відповідає за курсор мишки, і таким чином Asus Rog Ally можна перезавантажити або вимкнути стандартним способом, як на комп'ютерах. Але, знову-таки, через проблеми з розмірами іконок курсор мишки просто проскакував потрібне місце. Після тривалої метушні пристрій все-таки перезавантажився.
Думаєте, на цьому пригоди з початковим налаштуванням закінчилися? Зовсім ні. З якоїсь речи консолі знадобилося оновлювати BIOS, і для цього вона вимагала обов'язкового підключення до мережі. Це оновлення зайняло досить багато часу, і з першого ввімкнення до закінчення всіх цих маніпуляціях пройшло близько 2 годин.
Навіть коли всі ці нудні етапи були пройдено, довелося почати індивідуальне налаштування графіки кожної гри. Якщо викрутити все на максималку – Asus Rog Ally просто не впорається. Якщо виставити на мінімум, графіка відверто ніяка. І починаються довгі танці з бубном, щоб отримати баланс між графікою та ФПС.
Але це скоріше питання продуктивності, а ми відхилилися від основної теми – програмного забезпечення.
Отже, Asus Rog Ally також оснащена фірмовим софтом. Давайте подивимося, навіщо він потрібний. Зліва від дисплея ви знайдете кнопку, що викликає меню зі швидкими налаштуваннями. У цьому меню можна змінити роздільну здатність, частоту розгортки або виставити ліміт fps (ось тільки багато ігор на нього не реагують і вимагають індивідуальне налаштування всередині самої гри).
Ще в цьому меню ви можете змінити керування та вибрати відповідний режим потужності Asus Rog Ally. На вибір надається три основні режими – турбо, оптимальний та економний. Відповідно, від цих режимів залежить час автономної роботи, про що поговоримо в наступному пункті.
Ще під час тестування фірмовий моніторинг навантаження та ФПС просто відмовився показувати відеокарту, і цей збій пройшов лише після перезавантаження. І навіть це перезавантаження потрібно проводити вручну – консоль дуже любить просто йти у сплячий режим.
Незважаючи на всі мінуси Windows, є і суттєві плюси. Ви можете встановити будь-які ігри: можна купити передплату Xbox, поставити емулятори старих консолей, або взагалі скачати ігри самі знаєте звідки (хоч це і неправильно, і ми не рекомендуємо цього робити).
На Asus Rog Ally часто прилітають оновлення, і в останній такій збірці була усунена проблема з тріском звуку при максимальних навантаженнях.
Але є й поганий момент – карти microSD масово згоряють при використанні приставки, оскільки слот знаходиться біля радіатора охолодження. Якщо хочете вберегти SD-картку від швидкої смерті, витягуйте її відразу з приставки після встановлення гри.
Автономність
Час автономної роботи – ще одна пекуча тема Asus Rog Ally нарівні з погано оптимізованим ПЗ. Якщо вибрати максимальну продуктивність, то приставка витримає без підзарядки лише 62 хвилини. Це дуже мало.
Якщо виставити оптимальний режим зі швидких фірмових налаштувань, цей час можна збільшити до 1 години 40 хвилин. А в економному режимі взагалі отримуємо 2 години 40 хвилин, що можна вважати святом.
Але необхідно розуміти, що для вимогливих іграшок підійде лише максимальний та оптимальний режим. Економний режим згодиться тільки для слабких ігор на кшталт платформерів або емуляторів. Таким чином, навіть за максимального обмеження продуктивності Asus Rog Ally не здатна пропрацювати і 3 години.
Ситуація трохи покращується завдяки швидкій зарядці, на яку йде всього 80 хвилин. Такий термін може здатися вам великим, але для консолі це більш ніж нормально. Asus Rog Ally можна підживлювати не тільки від рідного зарядного пристрою, але і від звичайних повербанків. Підходить стандартна потужність 30 Вт та навіть 20 Вт.
І все ж таки перед придбанням нового блоку живлення або повербанку рекомендуємо перевірити сумісність з консоллю. Від деяких гаджетів приставка може не заряджатися.
Проблеми з автономністю пов'язані саме з Windows, яка дуже ненажерлива. Виробник недостатньо її оптимізував, через що отримуємо суттєві неполадки. Але, можливо, ситуація трохи покращає з виходом нових оновлень.
Ціна та висновки
Давайте тепер дізнаємось, скільки коштує Asus Rog Ally. В Україні наразі приблизна ціна на цю консоль становить 36 тисяч грн. Для порівняння Valve Steam Deck пропонується за ціною 30 тисяч теж за версію 512 ГБ. Хоч Steam Deck і дешевше, але вона набагато слабша за Rog Ally, так що вибір очевидний.
Переглянути ціновий діапазон Asus Rog Ally у різних магазинах ви можете на Е-каталозі. Там вказані найвигідніші пропозиції.
Але з приставкою Steam Deck є невелика хитрість – можна купити версію на 64 ГБ лише за 19 тисяч грн, і потім просто докупити за 4 тисячі картку пам'яті на 1 ТБ. Усього ця історія обійдеться в 23 тисячі. Але швидкість завантаження ігор зі стороннього накопичувача все одно невелика. Та й версія на 512 ГБ пропонує більш якісний екран з покриттям антивідблиску.
Якщо судити з продуктивності (а це головний критерій при виборі приставки), то Asus Rog Ally – однозначний лідер. Додамо сюди ще чудовий екран, невеликі габарити та вагу – і консоль взагалі виходить поза конкуренцією.
Також не забуваємо, що Asus – це надійний виробник, і ви зможете у разі поломки відремонтувати Rog Ally в офіційному сервісному центрі. Та й придбати офіційні аксесуари не становитиме великих труднощів.
Asus Rog Ally однозначно заслуговує на вашу увагу, якщо шукаєте портативну приставку. Особливо, якщо ви є любителем Windows. Так, консоль вимагатиме багато вашого часу для всіх налаштувань, але це того варте. Скільки б не було у неї мінусів, переваги все одно вагоміші. На цьому ми прощаємось. Не забудьте переглянути наш відеоогляд, а також пишіть у коментарях, чи сподобався вам огляд Asus Rog Ally.
Плюси:
- цікаве біле забарвлення;
- практичні матеріали корпусу;
- непогана ергономіка;
- невеликі габарити та вага;
- якісне складання;
- гарний екран із частотою розгортки 120 Гц;
- потужне залізо;
- модифікація пам'яті на 16 ГБ;
- продумана система охолодження;
- операційна система Windows 11;
- відносно швидка зарядка.
- надійний виробник.
Мінуси:
- один роз'єм Type-C;
- проблеми при початковому налаштуванні;
- погана оптимізація ПЗ;
- часті збої у функціонуванні;
- короткий час автономної роботи.