Огляд iPhone 15 Pro – революція чи маленький крок уперед?

01.10.2023 5731 0

Привіт, друзі. Останнім часом у нас виходили огляди тільки Android-смартфонів, але є щось цікаве і на iOS. А саме нещодавно представлений iPhone 15 Pro від компанії Apple, який має демонструвати нам якісь диво технології. Так, друзі, це був сарказм, оскільки ми знаємо, що з покоління до покоління компанія Епл, в принципі, не додає нічого супер нового до своїх моделей.

 

Можливо, і iPhone 15 Pro – це просто трохи покращена версія торішнього смартфона, і придбання цієї моделі зараз взагалі є недоцільним? Що ж, проведемо детальний огляд Apple 15 Pro і з'ясуємо, чи варто звертати увагу на цю новинку.

 

 

 Огляд iPhone 15 Pro – маленький крок уперед

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали корпусу, розміри

Якість екрану

Продуктивність

Програмне забезпечення

Камери

Автономність 

Ціна та висновки

Відеоогляд

 

Технічні характеристики

Матриця:

LTPO Super Retina XDR OLED

Діагональ екрану:

6.1″

Роздільна здатність:

1179 x 2556 пікселів

Інші параметри дисплея:

Частота розгортки – 120 Гц, стандартна яскравість – 1000 ніт, пікова яскравість – 2000 ніт, підтримка HDR10 та Dolby Vision

Габарити:

146.6 x 70.6 x 8.3 мм при вазі 187 г

Матеріали корпусу:

Скляна задня кришка та титановий каркас

Кольори:

Black Titanium, White Titanium, Blue Titanium, Natural Titanium

Захист:

IP68 (занурення на глибину до 6 метрів протягом 30 хвилин)

Процесор:

3-нанометровий Apple A17 Pro

Кількість ядер:

Два ядра з тактовою частотою 3.78 ГГц та чотири ядра з тактовою частотою 2.11 ГГц

Графічний прискорювач:

Шестиядерний Apple GPU

Варіанти пам'яті:

8/128, 8/256, 8/512 ГБ та 8 ГБ/1 ТБ

Операційна система:

iOS 17

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 48 Мп, діафрагма f/1.8, розмір матриці 1/1.28", розмір пікселя 1.22µm, різноспрямований PDAF (фазовий автофокус), sensor-shift OIS (оптична стабілізація);

Телефото модуль: роздільна здатність 12 Мп, діафрагма f/2.8, сенсор 77 мм, розмір пікселя 1.0µm, PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація), 3-кратний оптичний зум;

Надширококутний модуль: роздільна здатність 12 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 13 мм, кут огляду 120˚, розмір матриці 1/2.55", розмір пікселя 1.4µm, різноспрямований PDAF (фазовий автофокус)

Запис відео в максимальній якості 4K@60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 12 Мп, діафрагма f/1.9, сенсор 23 мм, розмір матриці 1/3.6", PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація)

Комунікації:

Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.3, модуль NFC, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC

Звук:

Стерео

Ємність аккумулятору:

3274 мАг

Заряджання:

Дротова (до 50% за 30 хвилин), бездротова 15 Вт (MagSafe), бездротова 7.5 Вт (Qi), бездротова реверсивна 4.5 Вт

Ціна:

Від 53 500 грн

 

Ну що, друзі, як вам перше враження від iPhone 15 Pro? Як ми й казали, відмінностей, порівняно з попередником, досить мало. З найбільш яскравих нововведень хочеться відзначити новий процесор Apple A17 Pro, який повинен порвати на шматки всіх суперників.

 

 

Ще змінився матеріал каркаса корпусу і додався новий перспективний роз'єм. Давайте з'ясуємо докладніше, у чому полягає новизна Айфона 15 Про.

 

 

Комплектація

Отже, починаємо з комплектації iPhone 15 Pro. Європейська версія телефону приходить у звичній для Айфонів білій коробці із великим зображенням самої моделі. Що ж усередині? А всередині, як завжди, мінімальний набір аксесуарів – це кабель USB-C на USB-C, документація, наклейка та скріпка для відкриття SIM-лотка. Все дуже скупо, як завжди буває у Apple.

 

 

Так, друзі, блок живлення, захисну плівку, чохол та інші комплектуючі елементи вам доведеться купувати окремо. А стоять офіційні аксесуари, м'яко кажучи, не дешево.

 

 

Виробник зекономив навіть на кабелы USB-C. Він у тканинному обплетенні і доволы непоганоъ якості, але не підтримує швидку передачу даних. Кабель із швидкою передачею, знову ж таки, потрібно придбати самостійно, і такий аксесуар коштує на офіційному сайті Apple …70 доларів.

 

 

На щастя, ви завжди можете купити неоригінальні комплектуючі та не паритися. Ну або розщедритися ще на кілька сотень доларів заради оригінальних аксесуарів Епл. Тут все зрозуміло, тож переміщуємось далі.

 

Дизайн, матеріали корпусу, розміри

Що ж у нас із дизайном Apple iPhone 15 Pro? Чи змінився він у порівнянні з попередником? Ні, відмінності тут мінімальні. Візуально свіжу модель можна визначити лише за новим кольором з пафосною (або не дуже) назвою Natural Titan та кнопкою Action.

 

 

Ось тільки в чому проблема: в новому кольорі iPhone розбирають блискавично. Якщо ви купите смартфон у такому ж темно-синьому кольорі, як у нас, то візуально визначити в ньому новинку майже неможливо, і друзі не відразу визначать, що у вас новенький iPhone.

 

Матеріали корпусу iPhone 15 Pro теж змінилися і, на жаль, не на краще. Тепер замість каркасу із хірургічної сталі у нас титан. Матеріал преміальний, але він має матове покриття, і на ньому залишаються сліди використання. Виглядає, скажімо так, не дуже гарно.

 

 

Задня кришка iPhone 15 Pro виготовлена з матового скла, і тут претензій немає.

 

Тепер габарити: наш сьогоднішній гість має важити менше за свого попередника. Принаймні так вказано на папері – 187 грамів проти 206 грамів. Намалювали цифри красиво, але насправді суттєвої різниці немає. Точніше, вона є, але дуже невелика. Назвати телефон супер легким язик не повертається.

 

Габарити практично однакові: у iPhone 15 Pro це 146.6 x 70.6 x 8.3 мм, у 14 Pro – 147.5 x 71.5 x 7.9 мм. Грані новинки трохи скошені, і це позитивно позначилося на ергономіці. Тепер краї корпусу не так сильно врізаються в руку та дискомфорт від плоских граней мінімальний.

 

 

Ще давайте обговоримо нову кнопку Action. Це реально корисне нововведення, адже функціонал цієї кнопки досить великий. За замовчуванням надається кілька опцій: наприклад, за допомогою цієї кнопки ви зможете увімкнути ліхтарик або провести певні взаємодії з камерою.

 

 

При цьому можна вибирати, що саме ви хочете зробити з камерою – запустити зйомку на основний сенсор, створити селфі, зробити портретний знімок тощо.

 

 

Окрім уже вказаних функцій, налаштовуються швидкі команди. Це означає, що можна вибрати практично будь-який сценарій, який активуватиметься за допомогою клавіші.

 

 

Змінився і роз'єм: тепер замість звичного Lightning у нас USB-C 3.2. І це реальне важливе нововведення. По-перше, завдяки новому інтерфейсу збільшилася швидкість передачі даних з телефону на ПК. Навіть великі файли передаються максимально швидко.

 

 

По-друге, тепер відео можна записувати відразу на сторонній накопичувач, і вони не займатимуть місце в пам'яті самого iPhone. Погодьтеся, що для людей, які створюють контент, це дуже зручно.

 

 

Ну і по-третє: iPhone 15 Pro тепер можна під’єднати до телевізора чи монітора для стрімінгу або  ігор. Наприклад, підключаєте телефон до великого екрану, берете геймпад і граєте у якісь унікальні ігри. Геймери точно оцінять. Але є і маленька проблемка – страшне нагрівання Айфона, про яке поговоримо трохи згодом.

 

 

Стосовно дизайну iPhone 15 Pro робимо такі висновки – виглядає телефон так само дорого і преміально, але істотної різниці в зовнішньому вигляді з попередником немає. А ось за багатофункціональну кнопку та роз'єм USB-C апарат отримує кілька балів схвалення від нас.

 

Якість екрану

Саме час поговорити про екран Apple iPhone 15 Pro. Дисплей у нашого сьогоднішнього гостя такий самий, як був у 14 Pro. Немає навіть мінімальних відмінностей. І це не погано, тому що й у попередника все було чудово. Природні кольори, пікова яскравість 2000 ніт, технологія True Tone – що ще потрібне для щастя?

 

 

Але є один момент, до якого за бажання можна причепитися. Це рівень ШІМу, який теж не змінився. Не те щоб показники прямо жахливі, але на фоні китайських телефонів вони все ж таки завищені.

  • 100% - 11%
  • 75% - 10%
  • 50% - 14%
  • 35% - 34%
  • 25% - 36%
  • 10% - 41%
  • 0% - 44%

 

 

Довго затримуватись на екрані iPhone 15 Pro не будемо і перейдемо до наступних параметрів.

 

 

 

Продуктивність

У плані продуктивності Apple iPhone 15 Pro суттєві нововведення завдяки свіжому процесору Apple A17 Pro. На папері все виглядає ідеально, але й тут нас переслідує споконвічна проблема потужних чіпів – божевільне нагрівання. 

 

 

Айфон 15 Про гріється навіть сильніше за свого попередника. При активних навантаженнях нагрівання корпусу сягає майже 54 ℃. Є припущення, що такий перегрів виникає через титановий каркас, оскільки даний матеріал гірше проводить тепло, ніж сталь.

 

 

Але через що виникає перегрів – нам не так вже й важливо. Набагато важливіше, чи збирається компанія якось прибирати цей недолік. Єдиний можливий варіант – це зменшення потужності процесора, після чого знизиться і нагрівання. 

 

При повсякденному використанні ми не помічали надмірного нагрівання iPhone 15 Pro. А ось в іграх, під час зйомки відео та особливо при трансляції ігор на великий екран сильний перегрів спостерігався. Тримати телефон у руках можна, але дискомфорт є.

 

 

 

Що стосується самої продуктивності, то навіть у ресурсомістких іграх на кшталт Genshin Impact на ультрависоких параметрах проблем майже немає. Смартфон під навантаженням зменшує яскравість, але FPS залишається стабільно високим, проте нагрів дійсно робить тримання в руках трохи некомфортним. У рукавичках можна грати активно і з задоволенням)

 

 

Програмне забезпечення

Apple iPhone 15 Pro працює на базі новітньої операційної системи iOS 17. За традицією очікується близько 6 років підтримки від виробника, якщо не більше. Тут все відмінно, тому краще розглянемо нові функції.

 

 

Наприклад, на iPhone 15 Pro покращився функціонал інтерактивних віджетів. Можна зробити велику іконку контакту, миттєво ділитися потрібними контактами, а під час зарядки в горизонтальному положенні на екран смартфона виводитиметься годинник або якась картинка. Ну і, звісно, з'явилися нові шпалери та мелодії дзвінків.

 

 

В iMessage додалися свіжі фішки з Telegram, а в додатку камери тепер важливі налаштування виводяться на панель швидкого доступу.

 

 

Читайте також: Огляд Xiaomi Redmi Note 13 Pro Plus – справжній монстр за копійки

 

Камери

Поговоримо трохи про камери Apple iPhone 15 Pro. Технічно тут немає жодних відмінностей від попередника, а ось у плані програмної обробки камери покращили. Додалося кілька нових фішок, а саме:

  • Завдяки новому режиму зйомки на 24 Мп значно покращилася деталізація знімків.
  • Переключення між сенсорами під час відеозйомки тепер більш плавне та непомітне.
  • Новий процесор прискорив процес зйомки.
  • Обробка нічних фото відбувається трохи швидше.
  • У режимі ProRes відео можна записувати у 4K з 60 fps, але тільки при підключенні зовнішнього накопичувача.
  • При наближенні параметри кратності вказуються у міліметрах.

 

 

Звичайно, Айфони завжди фоткали круто, і нова модель не стала винятком. Але необхідно розуміти, що в плані портретного режиму та ефекту боке iPhone 15 Pro все одно поступається топовим Android-камерофонам, таким як Xiaomi 13 Ultra та Oppo X6 Pro.

 

 

Вночі знімки теж краще виходять на Андроїд-камерофони, хоч iPhone справляється і непогано.

 

 

А ось при денній зйомці все просто чудово. Деталізація, кольоропередача, динамічний діапазон – все на вищому рівні.

 

 

Фронтальна 12-мегапіксельна камера Айфона 15 теж радує. Селф чудові, що ще раз підтверджує, що фронталки у Apple завжди відмінні.

 

 

Якщо ви хочете професійно займатися фото-та відеозйомкою і підбираєте придатний для цього апарат – Apple iPhone 15 Pro є чудовим варіантом.

 

 

Вас може зацікавити: Топ смартфонів для тих, хто не любить китайських виробників: що обрати до 15 000 та до 25 000?

 

Автономність

Які ж справи у Apple iPhone 15 Pro з часом автономної роботи? Адже ми знаємо, що Айфони практично ніколи не були монстрами автономності. І у нашої сьогоднішньої новинки ситуація аналогічна. Можна сміливо розраховувати на день автономної роботи, але не більше. Деякі китайські флагмани все-таки краще в цьому плані.

 

 

Якщо вам потрібен телефон, який витримає два дні при активному використанні, то це iPhone 15 Pro Max. Ось там справді крутий час автономної роботи.

 

Також у користувачів виникали питання, чи можна заряджати новий iPhone сторонніми блоками живлення від китайських виробників. Адже ми пам'ятаємо, що компанія якось заявляла, що таку можливість буде прибрано з їхніх смартфонів. Але ні, Apple iPhone 15 Pro спокійно заряджається від китайського адаптера.

 

 

Звичайно, не можна сказати, що швидкість зарядки прямо якась феєрична. Дротова зарядка Айфона 15 Про всього на 25 Вт, тому на повне заповнення заряду потрібно близько 1.5 години. Погодьтеся, що це довго, особливо якщо порівнювати з китайцями.

 

Про бездротову зарядку взагалі промовчимо: там потужність всього 15 Вт за технологією MagSafe і 7.5 Вт за технологією Qi.

 

Ціна та висновки

Тепер ціни. У нашій країні базову версію Apple iPhone 15 Pro на 128 ГБ можна придбати приблизно за 53 500 грн. Для порівняння iPhone 14 Pro пропонується від 40 000 грн. Різниця досить суттєва.

 

 

Так чи є сенс купувати iPhone 15 Pro, якщо можна купити торішню версію і не паритися? Скажімо так: новий Айфон варто розглядати до купівлі насамперед людям, які створюють контент. Завдяки новому роз'єму та підтримці запису на сторонній накопичувач робити це тепер набагато зручніше та швидше. Тільки на перший погляд здається, що це дрібниця, а насправді нововведення досить серйозне та корисне.

 

 

Всім іншим ми рекомендували б звернути увагу на iPhone 14 Pro. Повірте, втратите ви не багато, якщо купите торішню модель.

 

 

Чи варто переходити з чотирнадцятої версії на п'ятнадцяту? Тут теж все залежить від ваших завдань та цілей. Якщо професійною відеозйомкою не займаєтесь, то такої потреби немає. Так, iPhone 15 Pro – це чудовий телефон з гарним дизайном, екраном та камерою, але все це є й у попередника.

 

 

До продуктивності нової моделі теж є питання через надмірне нагрівання. 14 Pro є більш адекватним у цьому плані, тому не варто вестися на розрекламований свіжий процесор.

 

Якщо ж дивитися взагалі на асортимент флагманів, то Айфон має гідних конкурентів. Але погодьтеся, що китайські Android-флагмани – це вже інша історія. Користувачі, що віддають перевагу iOS, ніколи не звернуть увагу на Андроїди. Те саме і з фанатами Android – навряд чи їх зацікавить новенький iPhone.

 

 

На цьому у нас все. Не забудьте переглянути наш відеоогляд і написати в коментарях свою думку про Apple iPhone 15 Pro. До зустрічі!

 

Плюси:

  • преміальні матеріали корпусу;
  • нова багатофункціональна кнопка Action;
  • новий колір Natural;
  • відмінна ергономіка;
  • трохи менша вага порівняно з 14 Pro;
  • новий роз'єм USB-C;
  • швидкісна передача даних по дроту;
  • крутий дисплей;
  • цікаві свіжі фішки iOS 17;
  • можливість запису відео в 4K з 60 fps на флеш-накопичувач;
  • чудові камери;
  • бездротова зарядка.

 

Мінуси:

  • убога комплектація;
  • є ШІМ;
  • мазкий титановий каркас корпусу;
  • сильне нагрівання процесора;
  • якість нічної зйомки поступається китайським флагманам;
  • низька швидкість заряджання.

 

Відеоогляд 

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 01.10.2023
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube