Огляд Motorola Moto G54 - потужний конкурент Xiaomi та Samsung
Привіт, друзі. Ми продовжуємо радувати вас новими оглядами. І якщо у своїх останніх матеріалах ми обговорювали здебільшого флагмани та середньобюджетні мобільні пристрої, то сьогодні розглянемо недорогий варіант, а саме Moto G54 (Power Edition). Це має бути дуже бюджетна модель, але при цьому якісна та з відмінними технічними характеристиками.
Звісно, будувати повітряні замки не варто – тут усе в межах свого цінового сегмента, без надмірностей. Але всі ми знаємо, як складно знайти хороший бюджетний апарат, який не глючитиме на кожному кроці і зможе робити симпатичні фотки. Так що давайте дізнаємося, чи гідний Motorola Moto G54 нашої уваги, чи це черговий посередній телефон.
Огляд Moto G54 (Power edition) – зовсім (НЕ)топовий бюджетник
Дизайн, матеріали корпусу, габарити
Технічні характеристики
Матриця: |
IPS |
Діагональ екрану: |
6.5″ |
Роздільна здатність дисплея: |
1080 x 2400 пікселів |
Інші параметри екрана: |
Частота оновлення – 120 Гц, щільність пікселів – 405 ppi |
Розміри: |
161.6 x 73.8 x 8.9 мм при масі 192 грами |
Матеріали корпусу: |
Пластик |
Кольори: |
Midnight Blue, Pearl Blue, Mint Green |
Процесор: |
6-нанометровий Mediatek Dimensity 7020 |
Графічний прискорювач: |
IMG BXM-8-256 |
Кількість ядер: |
Два ядра з тактовою частотою 2.2 ГГц + шість ядер із тактовою частотою 2.0 ГГц |
Операційна система: |
Android 13 |
Основна камера: |
Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, розмір пікселя 0.61µm, PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація); Надширококутний сенсор: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, розмір пікселя 1.12µm, кут огляду 118˚, AF (автофокусування) |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.4, розмір пікселя 1.0µm Запис відео в 1080p@30fps |
Комунікації: |
Wi-Fi 802.11 a/b/g /n/ac, Bluetooth 5.3, NFC , навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
Звук: |
Стерео |
Акумулятор: |
6000 мАг |
Потужність заряджання: |
Дротова 33 Вт |
Ціна: |
8 499 грн |
Ось такі характеристики може запропонувати нам Moto G54 (Power edition). Погодьтеся, що тут все досить скромно: IPS-екран зі стандартною роздільною здатністю, 6-нанометровий процесор і потужність зарядки 33 Вт.
Але й ціна при цьому невелика. За першим враженням складно сказати, чи варто розглядати Moto G54 (Power edition) до покупки, тому давайте ближче познайомимося з телефоном.
Комплектація
Смартфони Moto цілком можна назвати королями комплектацій. Мало того, що в упаковці використовуються виключно натуральні матеріали, так ще й повний комплект поставки, а цим можуть похвалитися далеко не всі виробники. Але давайте про все по порядку.
Moto G54 (Power edition) приходить у картонній коробці рудуватого кольору з синіми елементами – фірмовий стиль бренду. Усередині повна відсутність пластику (за винятком чохла).
Разом зі смартфоном користувач отримує блок живлення зі скромною потужністю 33 Вт, USB-кабель, скріпку для SIM-лотка, документацію і цей прозорий чохол сумнівної якості. Все добре, аби тільки пенал надійніший, але ми не можемо пред'являти такі претензії бюджетнику.
Дизайн, матеріали корпусу, габарити
Беремо Moto G54 (Power edition) в руки та знайомимося з його зовнішнім виглядом. Відразу стає зрозуміло, що дизайн смартфона максимально простий та невигадливий. Апарат можна придбати у трьох кольорових варіантах – Pearl Blue, Mint Green та Midnight Blue. І якщо перші два кольори ще досить симпатичні, то останній зовсім якийсь нудний.
Блок камер квадратної форми акуратний і не впадає в око. Та й там всього два модулі із середніми характеристиками, тому величезної шайби ми й не чекали.
У матеріалах корпусу Moto G54 (Power edition) використовується виключно пластик – це стосується і задньої панелі, і каркасу. Могли хоча б додати скляну кришку, оскільки пластик у 2023 році є вже надто нецікавим рішенням навіть у бюджетнику.
Ще неприємний момент полягає в тому, що у всіх кольорах задня панель Moto G54 (Power edition) матова, і вона охоче буде збирати всі сліди від пальців. Так що носіння чохла обов'язково з першого дня використання (і спочатку підійде навіть прозорий комплектний пенал).
Тепер о габаритах Moto G54 (Power edition). Розміри досить значні, незважаючи на діагональ екрану 6.5 дюймів, яка виглядає вже невеликою на фоні останніх топових флагманів. Це 161.6 x 73.8 x 8.9 мм при масі 192 грами. Телефон важкий, але це можна пояснити великою ємністю акумулятора, тому прощаємо.
У Moto G54 (Power edition) однозначно радує можливість встановити карту пам'яті. Це вже велика рідкість навіть серед бюджетних апаратів. Слот для nano-SIM один, але ви можете скористатися технологією eSIM та підключити віртуальні номери. А ще поставити microSDXC для розширення постійного накопичувача. Тут все зручно та багатофункціонально.
Другий приємний момент – наявність аудіоджека, який теж є рідкісним птахом. Хоча виробники і вважають, що ера дротових навушників канула в Лету, багато користувачів продовжують користуватися ними.
Сканер відбитків пальців розміщено не під дисплеєм, а в кнопці живлення. Для деяких такий варіант навіть зручніший, але виглядає це рішення вже застарілим.
Ось такі справи у Moto G54 (Power edition) з дизайном. Зовнішній вигляд нудний, матеріали корпусу дешеві, немає вологозахисту, зате є картка пам'яті та аудіоджек. Типовий бюджетник, що тут ще сказати.
Читайте також: Огляд Realme GT5 Pro – ось це справжній вбивця флагманів!
Якість екрану
Тепер давайте обговоримо дисплей Moto G54 (Power edition). Відразу скажемо, що тут все дуже скромно і не варто сподіватись на круті показники. Почнемо з матриці: замість AMOLED використовується IPS, яку виробники дедалі менше використовують у своїх пристроях. Навіть багато бюджетників отримують вже AMOLED.
Не можна сказати, що IPS – це погано, деякі користувачі віддають перевагу саме цій матриці через відсутність ШІМу. Але те, що IPS є дешевшою технологією, ніж АМОЛЕД, запереченню не піддається.
Одна з явних проблем із екраном Moto G54 (Power edition) полягає в низькій яскравості. В офіційних технічних характеристиках виробник не вказує, яка стандартна та пікова яскравість у дисплея. І це можна зрозуміти, оскільки параметри дуже скромні. Значення ледве сягає 489 ніт. Всі ми розуміємо, що на сонці цього буде недостатньо, і ви не зможете комфортно користуватися мобільним пристроєм у ясну погоду.
Наступний не дуже приємний момент – легкі проблеми з кольоропередачею екрану. Вже не секрет, що всі смартфони Moto грішать дивною кольоропередачею.
Частота оновлення дисплея Moto G54 (Power edition) стандартна – 120 Гц. У налаштуваннях можна вибрати або конкретну частоту (60/120 Гц), або встановити адаптивну. Другий варіант є кращим, оскільки він заощадить заряд акумулятора.
В принципі, нічого позитивного про екран нашого сьогоднішнього героя сказати не можемо. І таких випадків давно не було, оскільки ми звикли, що навіть бюджетники отримують гідні екрани (дякуємо Xiaomi та realme за впровадження цієї традиції).
Яскравість низька, кольоропередача кульгає, чорний колір дуже бляклий. Звичайно, можна не звертати уваги і не чіплятися до цих деталей, але факт залишається фактом.
Продуктивність, ОС та пам'ять
На жаль, на такій негативній ноті переходимо до продуктивності Moto G54 (Power edition). Хочеться сподіватися, що хоч тут усе буде добре. Телефон став володарем 6-нанометрового процесора Mediatek Dimensity 7020. Цей чіп позиціонується як новий, але це просто перейменована версія Dimensity 930, про який мало хто чув.
Продуктивність Moto G54 (Power edition) у повсякденному використанні не викликає питань. Все працює стабільно, немає підвисань та інших глюків. Але тут більша заслуга добре оптимізованого програмного забезпечення.
У вимогливих іграх продуктивність чіпа вже значно знижується, особливо графічного (тут встановлений таємничий IMG BXM- 8-256 ). Ви не зможете пограти у вимогливі іграшки на кшталт Genshin Impact на ультрависоких налаштуваннях. Це загрожує серйозними зависаннями та лагами.
Простіші ігри таких проблем вже не викличуть. Тож для серйозного геймінгу розглядати кандидатуру Moto G54 (Power edition) категорично не варто.
Щоб вам було зрозуміліше, ми наведемо аналоги Mediatek Dimensity 7020. І найближчі брати за продуктивністю – це Dimensity 1080, Dimensity 6080 і Qualcomm Snapdragon 695. Тобто, це процесори початково-середнього рівня. Для стандартних завдань потужності буде достатньо, а ось ігри краще залишити для потужніших представників виду.
В AnTuTu та інших синтетичних тестах Moto G54 (Power edition) набирає відносно небагато балів, якщо судити за сучасними мірками. У Geekbench у багатоядерному та одноядерному тестах Moto приблизно на одному рівні з Redmi Note 12 Pro, а в AnTuTu вже поступається йому.
Варіанти пам'яті у Moto G54 (Power edition) відносно непогані. Пропонується три версії – 8/128, 8/256 та 12/256 ГБ. Для бюджетника це нормальний обсяг пам'яті, але не для довгострокової перспективи.
З програмним забезпеченням теж все добре. На борту встановлений Android 13, який позиціонується як «чистий». Він майже не відрізняється по функціоналу від того ж Гугл Пікселя. Але не будемо зараз відволікатися і довго розповідати про системний інтерфейс смартфонів Moto. Краще перейдемо до камер.
Камери
Moto G54 (Power edition) отримав всього дві камери – основний сенсор OmniVision OV50D на 50 Мп з фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією та надширококутний модуль Samsung ISOCELL S5K4H7AF на 8 Мп з автофокусуванням. Тішить, що немає зайвих марних сенсорів на кшталт 2-мегапіксельного макро або датчика глибини сцени.
Почнемо із денних фото на основну камеру Moto G54 (Power edition). І результати посередні. Є великі питання до динамічного діапазону та деталізації. Ми зробили порівняння з realme 11 4G, який впорався зі зйомкою набагато краще за свого конкурента. Це добре видно в усіх сценаріях.
У темряві якість знімків ще знижується, що є природним для цього цінового сегменту. Спостерігаються шуми та розмитість об'єктів, і це не є добре. Знову realme 11 4G перемагає Моторолу.
Надширококутний сенсор Moto G54 (Power edition) вдень демонструє терпимі результати. По краях фото ви можете помітити невелику розмитість та шуми. Кольоропередача теж далека від природної. Це бюджетний рівень, але користуватися можна.
Макрознімки на ультраширік Moto G54 (Power edition) теж не найкращі. Їх можна робити завдяки наявності автофокусування, яке працює непогано. З усіма результатами ви можете ознайомитись на прикріплених фото.
Якість запису відео поганенька. Картинка виходить трохи розмитою, з поганою деталізацією і великою кількістю шумів. Хоч трошки тішить оптична стабілізація, а так все доволі сумно. Але конкуренти справляються не краще.
Фронтальна камера Moto G54 (Power edition) на 16 Мп порадувала. У нас виходять якісь гірки, друзі: від розчарування до схвалення та навпаки. Селфі деталізовані та яскраві, колір шкіри передається правильно та природно. Не супер результат, але для недорого телефону більш ніж нормально.
Автономність
Тут у Moto G54 (Power edition) атракціон небаченої щедрості. Як можна зрозуміти з назви, це спеціальна версія з розширеною ємністю батареї. Замість стандартних 5000 мАг виробник порадував нас акумулятором на 6000 мАг. Звідси і велика вага апарата.
Якщо говорити про реальне використання, то спокійно розраховуйте на два дні автономної роботи (якщо, звичайно, не грати цілодобово і не дивитися відео). Але навіть за дуже активного використання можна отримати день роботи без підзарядок.
А ось все, що стосується швидкості заряджання Moto G54 (Power edition), залишає негативні враження. Виробник поскупився на нормальну потужність зарядки та додав лише 33 Вт. Погодьтеся, це зовсім мало і несерйозно. Конкуренти без проблем демонструють 67 Вт, а Moto G54 залишається лише пасти задніх.
Ціна та висновки
Ось і настав час підбивати підсумки, друзі. Для початку озвучимо ціну Moto G54 (Power edition). Модель вільно продається в нашій країні за ціною 8 499 грн, що тримає її в рамках бюджетного сегменту. Це за версію 12/256 ГБ. Так склалося, що в нашій країні продається тільки одна модифікація.
Вартість приємна, але давайте згадаємо все вищесказане і зрозуміємо, що характеристики цілком відповідають низькій ціні. Moto G54 (Power edition) – це ніякий не «ТОП за свої гроші», а цілком звичайний бюджетний смартфон з великою кількістю недоліків. І важко сказати, що він не має гідних конкурентів.
Перша модель, яка спадає на думку – це Xiaomi Redmi Note 12 4G. Коштує вона навіть дешевше за Moto, а параметри пропонує цілком непогані: AMOLED-екран з яскравістю 700 ніт, процесор Snapdragon 685 і вологозахист IP53. Автономність трохи гірша, але величезної різниці ви не помітите. І придбати апарат можна лише за 7 999 грн.
Хочете модель трохи дорожче та краще? Тоді є Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G за 10 999 грн. Тут уже і AMOLED-екран з підтримкою HDR10+ та Dolby Vision, і вологозахист IP53, і потужність зарядки 67 Вт.
Ще один гідний конкурент – це Poco X5 з AMOLED-дисплеєм з яскравістю 700 ніт та підтримкою HDR10, процесором Snapdragon 695 5G та вологозахистом IP53. Знайти цю модель можна за 7 999 грн в офіційному продажу.
І це ми перерахували тільки конкурентів від Xiaomi, не кажучи ще про realme і Samsung, а там теж цікаві представники є. Суперників у Moto G54 (Power edition) так багато, що обговорювати їх можна нескінченно. Зупинимося на тому, що це далеко не найкращий телефон у своєму ціновому сегменті. Так, він бюджетний, але із деякими параметрами реальна проблема.
Єдине, що гірше у конкурентів – це менша ємність акумулятора. Але давайте визнаємо, що й 5000 мАг вам буде достатньо із головою. Так що нічого особливого і крутого Moto не зробили. На цьому закінчуватимемо сьогоднішній огляд. Напишіть у коментарях свою думку про Moto G54 (Power edition). До зустрічі!
Плюси:
- повноцінна комплектація;
- частота оновлення екрану 120 Гц;
- є цікаві забарвлення;
- наявність аудіоджеку;
- підтримується карта пам'яті та eSIM;
- підтримка 5G;
- непогана продуктивність у повсякденному використанні;
- стабільна робота ПЗ;
- нормальна фронтальна камера;
- ультраширік з автофокусуванням;
- ємність акумулятора 6000 мАг;
- низька ціна.
Мінуси:
- нудний дизайн;
- у матеріалах корпусу використовується лише пластик;
- не заявлено захист від бризок;
- дуже маркий корпус;
- IPS-матриця з низькою яскравістю;
- не підтримується HDR10+ та Dolby Vision;
- кольоропередача екрана сподобається не всім;
- середній графічний прискорювач;
- слабка основна камера;
- потужність дротової зарядки 33 Вт.
Может, телефон посредственный из-за посредственности обзорщика?