Огляд Motorola Edge 40 - Вбивця Xiaomi та Realme?

13.09.2023 22734 3

Всім привіт. Мабуть, кожен з вас знайомий з трилогією «Володар перснів». Так от Motorola,  дуже схожий на одного з  персонажів, а саме на Ґандальфа. Судіть самі, сьогодні ця марка виступає певною мірою пенсіонером в стосунку до інших популярних компаній. Глянувши на діяльність компанії за останні кілька років, можна сказати, що вона практично померла як і герой трилогії. Але в завершальній частині наш маг дістає, так би мовити, «апгрейд» і повертається до нас кращим, сильнішим і просто «новим». Так само як і Motorola Edge 40?

 

Пропоную разом дізнатись відповідь на це питання в сьогоднішньому огляді. Отож влаштовуйтесь зручніше, ми починаємо.

 

Motorola edge 40 - Чим ти нАс здивуєш?

Технічні характеристики

Коробка і комплектація

Зовнішній вигляд

Дисплей

Продуктивність

Програмне забезпечення

Камери

Акумулятор

Ціна, висновки

Відеоогляд



Технічні характеристики 

Параметр

Motorola Edge 40

Матриця:

P-OLED

Діагональ екрана:

6.55 дюйма, 103.6см2

Співвідношення площі екрана до корпусу ≈ 90.8%

Роздільна здатність екрану:

1080 x 2400 пікселів

Інші параметри дисплея:

Частота розгортки – 144 Гц, пікова яскравість – 1200 ніт, щільність пікселів – 402 ppi

Операційна система:

Android 13

Процесор:

6-нанометровий Mediatek Dimensity 8020

Кількість ядер:

Чотири ядра Cortex-А78 із тактовою частотою 2.6 ГГц + чотири ядра Cortex-A55 із тактовою частотою 2.0 ГГц

Графічний прискорювач:

Mali-G77 MC9

Варіанти пам’яті:

8/128Гб, 8/256 Гб

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.4, розмір матриці 1/1.55", розмір пікселя 1.0µm, multi-directional PDAF (фазовий автофокус), OIS (стабілізація зображення)

Надширококутний модуль: роздільна здатність 13 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 120˚, розмір пікселя 1.12µm, AF

Запис відео                  4K@30fps, 1080@30/60/120fps, 720p@960fps,

Електронна стабілізація зображення gyro-EIS, HDR 10

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 32 Мп, діафрагма f/2.4, розмір пікселя 0.7µm

Запис відео  

4K@ 30fps,

1080p@30fps

Комунікації:

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Bluetooth 5.2, NFC, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, USB Type-C 2.0

Звук:

Стерео

Акумулятор:

4400 мАг, незнімний

Потужність зарядки:

68 Вт

Бездротова зарядка:

Так, 15 Вт

Розміри:

158.4 x 72 x 7.6 мм

Вага:

171 г (167 г у синьому варіанті)

Матеріали корпусу:

Алюмінієвий каркас, задня кришка – пластик або екошкіра

Кольори:

Nebula Green, Lunar Blue, Eclipse Black, Viva Magenta

Тести продуктивності:

AnTuTu: 688347 (v9)
GeekBench: 3320 (v5.1), 3603 (v6)
GFXBench: 33fps (ES 3.1 onscreen)

Ціна:

Від $409.99

 



 

Коробка і комплектація

 

Коробка зроблена з переробленого картону, що додає плюсів до екологічності, що вже в тренді. Склад коробки стандартний: штифт для виймання Sim-карти, блок живлення, USB typeC — typeC кабель, інструкція, чохол.

 



 

І одразу, хотілося б сказати, кілька слів про нього. Певною мірою це вже класика, що чохол, який іде в комплекті, не надто високої якості, плюс він ще й виглядає так, ніби є на розмір більший (це зроблено для зручності користування дисплеєм), що не додає йому комфорту в руці. Ще одним мінусом є відсутність хоча б якоїсь захисної плівки в комплекті.

 



 

Зовнішній вигляд

 

Каркас виконано з металу, що є звичним для флагманів, проте великою рідкістю для телефонів до 15 000 грн. Задня панель виконана з екошкіри і є максимально приємною на дотик. А якщо додати до цього списку той факт, що телефон ще й досить компактний, то маємо такий собі джекпот у своїй ціновій категорії.

 



 

Ще одним неймовірним сюрпризом є підтримка однієї карти в форматі eSim (віртуальна Sim-карта) –  що також можна віднести до «фішок», адже щось подібне можна зустріти лише в Galaxy A54.

 

 

Клас захисту ІР-68, що дозволить нам пірнати з телефоном на глибину 1.5 метра на пів години, і жодної шкоди телефону це не завдасть.

 

Наш сьогоднішній гість випускається в чотирьох кольорах: зелений, червоний, чорний, та синій – усі, окрім синього, мають вже згадану екошкіру, останній же одягнений в скло.

 

 

Звук стерео – на рівні конкурентів, тут немає повноцінного другого мультимедійного динаміка, проте його роль виконує розмовний спікер.

 

 

 

Сканер відбитків пальців вбудовано в екран, і працює він швидко і безпомилково.

 

 

При сильному бажанні можемо спробувати знайти кілька мінусів, (одразу попереджаю, що вони будуть суб’єктивні та не для кожного це буде мінусом): заокруглені краї, що не для кожного є зручними в користуванні; відсутність захисної плівки; екошкіра задньої поверхні є не надто практичною тому, що її досить часто потрібно протирати від пилу вологою серветкою; відсутність підтримки карт пам’яті; немає флагманського вібромотора.

 

 

 

В цілому, попри ці мінуси, плюсів набагато більше, що дозволяє поставити нашому піддослідному найвищі бали у цій номінації.

 

Дисплей

 

При обговоренні дисплея, не можна оминути теми кольоропередавання, яка в даному смартфоні виконана, на нашу думку, не найкращим чином. Оскільки єдине, на що ви можете вплинути - це вибір поміж природними і яскравими. Тут хотілося б трішки більших можливостей.

 

 

 

Проте все інше продовжує нас дивувати з кращого боку. Лише погляньте на значення ШІМ. З конкурентів лише Realme GT Neo3 має подібні значення, а решта помітно програють в даному аспекті.

 

 

Super Amoled дисплей плюс частота розгортки 144 Гц – це черговий приємний сюрприз, адже в цьому ціновому діапазоні ви кращого не знайдете.  Хоча тут, варто сказати, що ці самі 144 Гц вмикаються лише в іграх, і це не більше ніж маркетинговий хід, проте це також і приємна опція в вашому гаджеті.

 

 

Загалом, дисплей заслуговує на найвищу оцінку, єдине що псує картинку – кольоропередавання, над нею, на нашу думку,  розробникам слід ще попрацювати.

 

Продуктивність

 

А тут вже б могли піти мінуси телефону. Але ні, ми знову залишилися задоволені побаченим, тому що процесор Mediatek Dimensity 8020 є конкурентом Snapdragon 778, це досить потужний процесор і, за свої гроші, це один з найкращих варіантів на ринку. Так, він програє вже згаданому сьогодні Realme GT Neo3, але інших конкурентів випереджає.

 

 

 

Що  ж дає нам цей процесор? По-перше, швидка і плавна робота інтерфейсу. По-друге, миттєве відкриття додатків, та доволі непогану продуктивність в іграх. Та, слід сказати, що для комфортної гри потрібно обов’язково вмикати продуктивний режим, і тоді «мікрофрізи» вас турбувати не будуть.

 

 

Але хочемо одразу попередити, що даний телефон не геймерський, і, наприклад, гра Genshin Impact буде більш-менш плавно працювати на середніх налаштуваннях графіки (хоча періодичні «мікрофрізи» все ж були).

 

 

Отже, хоч процесор в цьому телефоні і не флагманський (чого, враховуючи його ціну, не варто було очікувати) він доволі непоганий, і серед більшості конкурентів вирізняється в кращу сторону.

 



 

Програмне забезпечення

 

Нас зустрічає Android 13 з деякими фірмовими «фішками», серед яких можливість налаштування форми значків як, наприклад, в інтерфейсах Realme.

 

 

 

Попри наявність в характеристиках функції Always On, вона тут працює дещо інакше, а саме по дотику або коли телефон опиняється в руках чи просто ви дивитесь на нього. Прикольною фішкою є можливість перейти з цього екрану в той додаток, з якого прийшло сповіщення.

 

 

 

З мінусів – занадто маленький шрифт. Так, його можна змінити в налаштуваннях, проте перше враження псується від цього.

 

Щодо всього іншого у нас претензій немає. Слід також зауважити, що нам обіцяють два роки оновлень Android, та п’ять років оновлень патчів безпеки.

 

 

Також є можливість під’єднати смартфон до монітора або телевізора і отримати такий собі десктопний інтерфейс (щось на зразок Samsung DeX).

 

 

Попри те, що інколи можна було зауважити мікофрізи, побачене в даному смартфоні залишило приємні враження. І хоч над оптимізацією ще можна попрацювати, та вона виконана на досить пристойному рівні.

 

Камери            

 

Основний сенсор такий же як у флагманського Huawei P50 Pro, тобто він топовий від компанії Omnivision. А надширококутна камера отримала автофокус, чого немає в жодному іншому конкуренті, окрім, хіба що, Nothing Phone 1.

 

 

 

В цій номінації супротивниками нашого піддослідного будуть Realme GT Neo 3 та Poco F5. І при нормальному денному світлі єдина різниця стосується кольоропередавання, Motorola стабільно перенасичена.

 

 

 

Це саме стосується і портретних фото.

 



 

Якщо ж не використовувати портретний режим, то наш сьогоднішній гість має природній яскраво виражений ефект Боке, як на флагманських смартфонах, що надає йому помітну перевагу в боротьбі з конкурентами.

 

 

 

Нічні фото теж не дали нам чіткого лідера поміж цих трьох гаджетів. Realme дає кращу деталізацію, але програє щодо джерел світла.

 

 

 

Відео у Motorola з максимальною роздільною здатністю 4K@30fps. Звук, плюс мінус, як і у конкурентів.

 

 

 

Щодо надширококутної камери, то тут було відверте побиття конкурентів від нашого гостя.

 

 

 

Фронтальна камера теж перевершила конкурентів можливістю записувати відео в 4K форматі.

 

 

 

Камери в цьому смартфоні заслуговують найвищої оцінки, якщо враховувати ціну самого гаджета, в поівнянні з конкуентами він, або практично не прогає, або і зовсім їх випереджає.

 

Акумулятор

 

Час автономної роботи виявився, такою собі, ахіллесовою п’ятою телефону. 4400 мАг – це менше в порівнянні з конкурентами. Але повного заряду все одно вистачає на повний робочий день.

 

 

В нашому тесті автономності він протримався 8 годин 52 хвилини.

 

 

Батарея заряджається від 0 до 100% за 39 хвилин, а за 15 хв на 58%.

 

 

Так само тішить присутність розумної зарядки, тобто є можливість встановити максимальний рівень заряджання 80%.

 

 

Хоч акумулятор встановлений в даному пристрої і не найбільшої ємності, проте присутність дійсно швидкої та оптимізованої зарядок дещо перекривають цей мінус.

 



 

Ціна, висновки

 

В Україні ціна коливається від 13 499 до 15 000 грн.

 

 

Щодо плюсів цього телефону то це: низька ціна; ІР68; бездротова зарядка; потужний процесор; рівень ШІМ.

 

Мінуси в цього гаджета теж є, серед них: задня поверхня збирає бруд; батарея 4400 мАг; кольоропередавання дисплея.

 

 

Даючи відповідь на питання, яке ми задавали собі на початку огляду, то це однозначно так. Пенсіонери здивували. Зв'язок з кіногероєм і в третьому аспекті теж проглядається.

 

Отже, підсумовуючи, слід сказати, що в цьому ціновому аспекті це один з найкращих варіантів, не без недоліків, але, як то кажуть, ніхто не ідеальний.

 

Відеоогляд

 

Автор: Богдан Мандзій Дата публікації: 13.09.2023
Коментарі
Всього коментарів: 3
 
Артем
0
Взяв цей апарат ,але засмутило те що немає аудіоплеєра ,не підскажете який поміж всих краще всього встановити
01.11.2024 20:39
Відповісти
Максим
0
Підкажіть, що краще взяти едж 40 чи realme gt neo 3?
29.09.2023 10:08
Відповісти
Роман
0
Вже edge 40 neo выйшов, який +- за тіж гроші наче гірший...
17.09.2023 13:37
Відповісти

Останні ролики на YouTube