Огляд Motorola Moto Edge 50 – новий середньобюджетний хіт. Це краще за Xiaomi і Realme!

16.09.2024 16290 0

Привіт, друзі. Сьогодні у нас на огляді черговий смартфон улюбленого бренду. Пристрої цієї фірми вже стають народними хітами й навіть відсувають Xiaomi та Relme на дальній план. Просто зараз обговоримо, чому варто купити Motorola Moto Edge 50 – нещодавню новинку з середнього класу.

 

 

Апарат пропонує кілька нових фішок, які раніше не зустрічалися в цьому ціновому сегменті. Наприклад, вологозахист IP68 і військовий стандарт MIL-STD-810H. Смартфони Motorola в більшості випадків отримують від нас позитивні оцінки. Так що не будемо затягувати й розпочнемо знайомства з новинкою.

 

Огляд Motorola Moto Edge 50 – новий середньобюджетний хіт. Це краще за Xiaomi і Realme!

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, розміри, матеріали корпусу

Екран

Процесор і пам'ять

Операційна система та ШІ

Камери

Автономність

Ціна і висновки

Відеоогляд

 

Технічні характеристики

Матриця:

P-OLED

Діагональ екрана:

6.7″

Роздільна здатність дисплея:

1220 x 2712 пікселів

Інші параметри екрана:

Щільність пікселів – 446 ppi, частота оновлення – 120 Гц, підтримка HDR10+, пікова яскравість – 1200 ніт

Матеріали корпусу:

Задня кришка з екошкіри або екозамші, алюмінієві грані

Захист:

IP68 (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин), стандарт MIL-STD-810H, захисне скло               Corning Gorilla Glass 5

Габарити:

160.8 x 72.4 x 7.8 мм, вага 180 г.

Кольори:

Koala Gray, Jungle Green, Peach Fuzz

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 AE

Кількість ядр:

Одно ядро Cortex-A710 з тактовою частотою 2.5 ГГц + три ядра Cortex-A710 з частотою 2.36 ГГц + чотири ядра Cortex-A510 з частотою 1.8 ГГц

Графічний чип:

Adreno 644

Операційна система:

Android 14

Варіанти пам'яті:

8/256, 12/512 ГБ

Основна камера:

Основна камера: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, розмір матриці 1/1.56», розмір пікселя 1.0µm, різнонаправленний PDAF, оптична стабілізація;

Телефото: роздільна здатність 10 Мп, діафрагма f2.0, сенсор 73 мм, розмір пікселя 1.0µm, PDAF, оптична стабілізація, 3-кратний оптичний зум;

Надширококутний об'єктив: роздільна здатність 13 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 13 мм, розмір пікселя 1.12µm, кут огляду 120˚, PDAF

Запис відео в 4K з 30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 32 Мп, діафрагма f/2.4, розмір пікселя 0.7µm

Запис відео в 4K@30fps

Комунікації:

Мережа 5G, Wi-Fi 6е, Bluetooth 5.2, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO

Звук:

Стерео

Місткість акумулятора:

5000 мАг

Зарядка:

Дротова 68 Вт, бездротова 15 Вт

Ціна:

Від 16 000 грн (8/256)

 

Зізнавайтеся, друзі, що Motorola Moto Edge 50 вас приємно здивував. Від середньобюджетника точно не очікуєш повноцінного вологозахисту, відповідності стандарту MIL-STD-810H, телефотооб'єктива і підтримки бездротової зарядки.

 

 

Тут є майже всі флагманські фішки, а ціна, на хвилиночку, знаходиться в межах 20 тисяч грн. Трохи бентежить Snapdragon 7 Gen 1 AE. Він був представлений ще у 2022 році, і на сьогодні є потужніші рішення. Але, можливо, це не стане проблемою. Дізнаємося просто зараз.

 

Комплектація

Перше, про що поговоримо – комплект постачання Motorola Moto Edge 50. Телефон приходить у невеликій мінімалістичній коробці, виконаній з екокартону. Бренд підкреслює свою турботу про навколишнє середовище. Можливо, з цим пов'язана відсутність блоку живлення.

 

 

Ми звикли, що смартфони Мото завжди отримують повноцінну комплектацію, але не в цьому випадку. Зате пластиковий чохол поклали. На дотик якість непогана, колір у тон девайсу. Упаковка ароматизована, у повітрі виникає дуже приємний аромат парфумів.

 

 

Дизайн, розміри, матеріали корпусу

Motorola Moto Edge 50 зберігає фірмові риси лінійки. Це компактний смартфон із вигнутим дисплеєм, який зручно лежить у руці та не відчувається громіздким.

 

Грані виконані з алюмінію, і це важливий момент. Багато недорогих телефонів все ще отримують пластиковий каркас. Оздоблення задньої кришки Moto Edge 50 заслуговує на окрему увагу. Тут у нас не просто скло або пластик, а приємне і м'яке покриття з екошкіри та екозамші (залежно від колірного варіанту).

 

 

Тактильні відчуття на висоті, корпус не вислизає і не збирає сліди від пальців. Але, щоб матеріал не забруднився і не втратив початкового вигляду, рекомендуємо носити девайс у чохлі.

 

Знайти Motorola Moto Edge 50 можна в трьох цікавих і універсальних кольорах – Koala Gray, Jungle Green і Peach Fuzz. У першому забарвленні використовується веганська замша, у двох інших – екошкіра.

 

 

Особисто мені подобається колір Peach Fuzz – ніжний і витончений, що підкреслює переваги елегантного дизайну Moto Edge 50. Але це, звичайно, справа смаку.

 

Розміри блоку камер немаленькі, там розмістилося три модулі та спалах. Але виконано все акуратно. Величезна перевага – повноцінний вологозахист IP68.

 

 

Є навіть стандарт міцності MIL-STD-810H. Ось тільки компанія прямо на офіційному сайті заявляє, що не несе ніякої відповідальності за можливі наслідки.

 

Попри вологозахист і стійкість до механічних пошкоджень, габарити у Motorola Moto Edge 50 стандартні. Це 160.8 x 72.4 x 7.8 мм з вагою 180 грамів. Оптичний сканер відбитків пальців розташований під екраном. Стереозвук і вібромотор просто хороші, нічого особливого.

 

 

Присутня технологія eSIM. Можна встановити одну фізичну nano-SIM і увімкнути віртуальну.

 

Короткі підсумки щодо дизайну Motorola Moto Edge 50. Телефон точно не виглядає дешево. Він запозичив усі круті фішки від справжніх флагманів: вологозахист і стандарт ударостійкості, екошкіра або екозамша, вигнутий дисплей. Виробник зробив усе на найвищому рівні.

 

 

Екран

Переходимо до дисплея Motorola Moto Edge 50. Встановлено матрицю P-OLED з високою роздільною здатністю 1220 x 2712 пікселів (1.5K). Максимальна частота оновлення – 120 Гц, у деяких сценаріях знижується до 60 Гц.

 

 

Пікова яскравість екрана Moto Edge 50 досягає 1600 ніт, а стандартна перебуває на рівні близько 1000 ніт. Тут немає якихось перебільшених цифр, і зазначених параметрів з головою вистачає для використання на сонці.

 

 

У налаштуваннях Motorola Moto Edge 50 можна вибрати кольоропередачу екрана: є яскраві, природні та насичені кольори. Найкраще враження справляє саме природна кольоропередача. Заявлено режим HDR10+, а ось про Dolby Vision виробник промовчав.

 

 

Пропонуємо ознайомитися з рівнем ШІМу:

  • 100% – 7%
  • 75% – 7%
  • 50% – 8%
  • 35% – 9%
  • 25% – 11%
  • 15% – 12%
  • 0% – 13%.

 

 

Якщо до чогось і можна причепитися, так це до застарілого захисного скла на дисплеї. Погодьтеся, що Gorilla Glass 5 виглядає вже якось несерйозно і не може забезпечити таку ж ударостійкість, як Gorilla Victus.

 

Дисплей Motorola Moto Edge 50 чудовий за всіма параметрами. За винятком, мабуть, захисного скла і заокруглених граней. Але для більшості користувачів це не буде проблемою.

 

 

Процесор і пам'ять

Продуктивність – не найсильніша сторона Moto Edge 50. Це стало зрозуміло ще на початку огляду. У принципі, все логічно: розробники вклалися в дизайн, екран і камери, а ось потужністю пожертвували. Чи так все погано насправді?

 

На борту новинки встановлено чип Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 AE, виконаний за 4-нанометровим техпроцесом. Він трохи продуктивніший порівняно зі Snapdragon 778G. Для середньобюджетного сегмента – це хороше рішення, ось тільки виглядає слабенько на тлі конкурентів.

 

 

Наприклад, можна купити Poco F6 із залізом Snapdragon 8s Gen 3, або взагалі Poco F6 Pro з топовим Snapdragon 8 Gen 2. Але там немає повноцінного захисту і телевіка. Тому вибирати пріоритетні характеристики все одно доведеться.

 

Motorola Moto Edge 50 – це історія не про ігри. Якщо вам потрібна потужна робоча конячка, на якій будуть без проблем йти всі ресурсомісткі іграшки на ультрависоких налаштуваннях – дивіться повз цей апарат.

 

 

А ось для повсякденного використання і менш вимогливих ігор наш сьогоднішній герой відмінно підходить. Тротлінг присутній: падіння продуктивності в стрес-тесті склало близько 40%.

 

 

Motorola Moto Edge 50 отримує в AnTuTu 700 000 балів. Непоганий показник, але бачили й кращі. В одноядерному тесті Geekbench 6 набирає приблизно 950 балів, у багатоядерному – 2700.

 

За бажання навіть можна пограти в Honkai: Star Rail на середніх налаштуваннях графіки з 45-50 кадрами в секунду. У Genshin Impact грати комфортніше.

 

 

Moto Edge 50 представлений у двох варіантах пам'яті – 8/256 і 12/512 ГБ. Радимо одразу купувати топову модифікацію, але й базової буде достатньо для комфортного використання.

 

Читайте також: Огляд Moto Edge 50 Ultra – топовий камерофон з дерева! Краще за Samsung Galaxy S24 Ultra?

 

Операційна система та ШІ

Плавно переходимо до питання про програмне забезпечення. Motorola Moto Edge 50 з коробки працює на Android 14 з інтерфейсом Hello UI. Про переваги цієї прошивки ми вже неодноразово розповідали. Це майже «чистий» Андроїд без зайвих функцій, але з невеликими фірмовими можливостями. 

 

 

А що зі штучним інтелектом, запитаєте ви. Адже зараз ця тема на піку популярності. Motorola поки що не поспішає додавати власні опції AI. З корисного – тільки генерація шпалер.

 

Обіцяють до п'яти років оновлень. Найімовірніше, Moto Edge 50 отримає ще п'ять нових версій «зеленого робота».

 

 

Камери

Motorola Moto Edge 50 став володарем чудової основної камери. Головна перевага порівняно з конкурентами – повноцінний телефотооб'єктив із 3-кратним оптичним зумом. Наприклад, у OnePlus Nord 4 він відсутній. 

 

 

Ми зробили невелике порівняння з iPhone 15 Pro. Ясна річ, що це не рівноцінна битва. Айфон у більшості випадків фотографує краще, але й коштує набагато дорожче. Мото справляється цілком нормально.

 

 

Головний модуль Moto Edge 50 з роздільною здатністю 50 Мп і оптичною стабілізацією. Знімки відмінної якості: яскраві, з широким динамічним діапазоном і хорошою деталізацією. Варто зазначити, що переважають холодні кольори.

 

 

Тепер подивіться на нічну фотозйомку.

 

 

Портретний режим цілком непоганий. Точно передається відтінок шкіри, динамічний діапазон у нормі, прийнятна деталізація. Звичайно, не рівень ТОП флагманів, але користуватися можна.

 

 

Другий сенсор у Moto Edge 50 – це 10-кратний телевік з 3-кратним оптичним зумом. Для свого цінового сегмента демонструє дуже хороші результати. Фото чіткі та якісні, з опрацюванням дрібних деталей.

 

 

Ультраширик роздільною здатністю 13 Мп якихось захоплень не викликає. По краях є невелика змазаність. У деяких сценах хотілося б більше деталізації. Але результати не можна назвати поганими.

 

 

Заявлено поліпшення за допомогою штучного інтелекту. По суті, це звичайна автокорекція, яка робить фотографії більш насиченими і яскравими. Усі зображення прикріпили.

 

 

А ось і приклади макрознімків.

 

 

Запис відео на основну камеру Motorola Moto Edge 50 в 4K@30fps. На цьому теж заощадили. Вимагати 8K від середньобюджетника – вже моветон, а ось 60 кадрів на секунду могли б спокійно додати.

 

 

Фронтальна камера на 32 Мп, із записом відео теж у 4K@30fps.  Тут все відмінно, претензій немає.

 

 

Автономність

Батарея Motorola Moto Edge 50 з місткістю 5000 мАг. Тут все звично. Можна розраховувати на день активного використання без підзарядок, як і у більшості середньобюджетників. Це приблизно 7 годин роботи екрана.

 

Дротова зарядка у Moto Edge 50 потужністю 68 Вт, але для цього потрібен відповідний зарядний пристрій. Тоді батарея підживиться до 60% за 30 хвилин, а на повний процес піде година.

 

 

Наш красень навіть отримав бездротову зарядку. У бюджетному сегменті це прямо круто. Звісно, потужність невелика – всього 15 Вт.

 

Вас зацікавить: Огляд Google Pixel 9 Pro – золота середина нової серії. Порівняння з Galaxy S24 Ultra і iPhone 15 Pro

 

Ціна і висновки

Ось ми й дісталися до фіналу огляду Motorola Moto Edge 50. Спочатку озвучимо вартість і підіб’ємо підсумки. Варто зазначити, що телефони бренду офіційно продаються всередині нашої країни. Це глобальні версії з гарантією, а не просто китайські перепрошиті апарати.

 

 

Отже, в Україні Moto Edge 50 на 12/512 ГБ коштує 19 999 грн. Погодьтеся, що це недешево. Але не поспішайте засмучуватися. У нашому інтернет-магазині ми пропонуємо цей же девайс за 18 265 грн.

 

Якщо потрібно заощадити, можете почекати версію на 8/256 ГБ з приблизним прайсом 16 000 грн. Посилання на магазин ви знайдете на початку статті.

 

 

Тепер що стосується актуальності Motorola Moto Edge 50. Чи є сенс взагалі його купувати, адже залізо далеко не найкраще? Дивіться, якщо вам насамперед важливий потужний чіп – проходьте повз цей смартфон. Купіть, наприклад, Poco F6 Pro і забудьте про будь-які проблеми з продуктивністю.

 

Але ж мобільний пристрій – це не тільки потужний чипсет. Інші параметри теж вкрай важливі при щоденному використанні. І ось із цим у Moto Edge 50 все відмінно.

 

 

Дорогі матеріали корпусу, стильний дизайн, ергономіка, підтримка eSIM, вологозахист, військовий стандарт, круті камери, бездротова зарядка – таких фішок ви не знайдете у 70% середньобюджетників. А у Мото вони є, і це вагомий аргумент, щоб схилити чашу терезів на його користь. 

 

Залишайте в коментарях свою думку щодо Motorola Moto Edge 50 і обов'язково подивіться відеоогляд. До зустрічі!

 

 

Плюси:

  • Привабливий дизайн;
  • ергономіка і компактність;
  • покриття з екошкіри або екозамші;
  • вологозахист IP68;
  • гучний і якісний стереозвук;
  • військовий стандарт MIL-STD-810H;
  • підтримка eSIM;
  • P-OLED екран роздільною здатністю 1.5K;
  • низькі показники ШІМу;
  • фірмовий інтерфейс Hello UI;
  • 5 років оновлень Android;
  • відмінний набір задніх камер;
  • хороша фронтальна камера;
  • нормальна автономність;
  • є бездротова зарядка.

 

Мінуси:

  • Блок живлення не йде в комплекті;
  • заокруглені грані сподобаються не всім;
  • немає частоти оновлення екрана 144 Гц;
  • застаріле захисне скло Corning Gorilla Glass 5;
  • середній процесор Snapdragon 7 Gen 1 AE;
  • повільний стандарт пам'яті UFS 2.2.

 

Відеоогляд 

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 16.09.2024
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube