Огляд Motorola Moto G84 – гідний бюджетник, але мінус є

04.01.2024 20319 13

Привіт, друзі! Ми знову поспішаємо до вас із оглядом нового недорого смартфона, і сьогодні це буде Motorola Moto G84, який знаходиться в рамках бюджетного сегменту та має пропонувати непогані характеристики. Популярність доступних смартфонів є досить високою серед користувачів, тому завжди цікаво оглядати такі пристрої.

 

В окремому матеріалі ми вже нещодавно розповідали про Moto G54 (Power Edition), і тоді це виявилося трохи розчаруванням. Ця модель не змогла нас вразити. Давайте дізнаємося, що пропонує Motorola Moto G84, оскільки він коштує дорожче і, можливо, параметри будуть крутіші. Знайдіть затишне місце та починайте читати огляд Motorola Moto G84.

 

 

Огляд Motorola Moto G84 – гідний бюджетник, але мінус є

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн

Дисплей

Процесор, пам'ять та ОС

Камери

Автономність

Ціна, конкуренти та висновки

Відеоогляд 

 

Технічні характеристики

Матриця:

P-OLED

Роздільна здатність екрану:

1080 x 2400 пікселів

Діагональ:

6.5″

Інші параметри екрана:

Частота оновлення – 120 Гц, пікова яскравість – 1300 ніт, щільність пікселів – 405 ppi

Матеріали корпусу:

Пластик (+ екошкіра в деяких варіантах)

Габарити:

160 x 74.4 x 7.6 мм при вазі 166.8 грамів

Захист:

IP54 (захист від пилу та бризок)

Процесор:

6-нанометровий Qualcomm Snapdragon 695 5G

Кількість ядер:

Два ядра Kryo 660 Gold із тактовою частотою 2.2 ГГц + шість ядер Kryo 660 Silver із тактовою частотою 1.7 ГГц

Графічний прискорювач:

Adreno 619

Варіанти пам'яті:

12/256 ГБ

Операційна система:

Android 13

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.9, розмір матриці 1/1.5", розмір пікселя 1.0µm, різноспрямований PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, розмір пікселя 1.12µm, розмір матриці 1/4.0", кут огляду 120˚, AF (автофокусування)

Запис відео у 1080p@30/60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5, розмір пікселя 1.0µm

Запис відео у 1080p@60fps

Комунікації:

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, NFC , навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO

Звук:

Стерео

Акумулятор:

5000 мАг

Потужність заряджання:

30 Вт

Ціна:

Близько 9 999 грн

 

Ось ми і ознайомилися з технічними характеристиками Motorola Moto G84 і можемо сказати, що це непоганий представник бюджетного класу. До переваг одразу віднесемо P-OLED екран із частотою оновлення 120 Гц та піковою яскравістю 1300 ніт, захист IP54, гарну подвійну камеру та акумулятор із нормальною ємністю.

 

Але є й негативні моменти, які одразу впадають в око. Один з таких – це процесор Qualcomm Snapdragon 695 5G, який зовсім не заслуговує на довіру в 2024 році. Залізо дуже слабке, тому воно покаже себе очікувано погано в майбутніх тестах. Але давайте не будемо затягувати і відразу перейдемо до найближчого знайомства з Motorola Moto G84.

 

 

 

Комплектація

Найімовірніше, що зараз ви відчуєте ефект дежавю, оскільки про комплектацію смартфонів Moto ми розповідали буквально у попередньому огляді. І, звісно, у сьогоднішньому герої абсолютно нічого не змінилося.

 

 

Motorola Moto G84 завітав до нас у коробці рудуватого кольору, виконаної з натуральних матеріалів. Усередині теж не знайти пластику. Ось така крута турбота про природу.

 

Комплект постачання повноцінний, у чому ми навіть не сумнівалися. Це блок живлення потужністю 30 Вт, USB-кабель, скріпка, макулатура та прозорий чохол. Тут все стандартно і добре, тому впевненими кроками рухатимемося далі.

 

 

 

Дизайн, габарити, матеріали корпусу

Саме час познайомитися із зовнішнім виглядом Motorola Moto G84. Дизайн у нашого сьогоднішнього героя досить простий, але не відразливий.

 

Пропонується три кольори з пафосними назвами Marshmallow Blue, Midnight Blue та Viva Magenta. Найцікавіше забарвлення – саме Viva Magenta. Говорячи простою мовою, це яскраво-малиновий колір, в якому Moto G84 виглядає цілком симпатично та молодіжно. У такому забарвленні смартфон не сплутаєш з якимось Xiaomi, Samsung або realme.

 

 

Варіант Midnight Blue, як вже можна здогадатися, найнудніший із цієї трійки. Але є користувачі, які люблять класику і консерватизм, і їм він підійде.

 

З матеріалами корпусу див не сталося. Тут старий добрий пластик: з нього зроблений що каркас, що сама задня спинка. Але додатково є покриття з екошкіри, і ось воно додає невелику родзинку зовнішньому вигляду Motorola Moto G84. Слід зазначити, що екошкіра є лише у кольорах Viva Magenta та Marshmallow Blu, а консервативний Midnight Blue отримав просто гладку пластикову кришку.

 

 

Габарити у Motorola Moto G84 стандартні – 160 x 74.4 x 7.6 мм при вазі 166.8 грамів. Смартфон великий, але не виглядає і не відчувається лопатою. Вага теж у межах розумного. У руці апарат лежить зручно, тут жодних нарікань. Сканер відбитків пальців ховається під екраном, він працює справно.

 

 

Motorola Moto G84 отримав символічний захист від вологи та пилу за стандартом IP54. Звичайно, ні про який повноцінний вологозахист і не йдеться, але легкі випадкові бризки телефону не страшні. У бюджетному сегменті сподіватися на більше ми й не сміли.

 

 

Однозначно приємний момент – це підтримка картки пам'яті. Ви зможете встановити або дві nano- SIM, або одну сімку та microSDXC. У 2024 році можливість такого вибору тішить. Є й аудіоджек, який у більшості смартфонів став відходити у минуле. А eSIM не завезли, що засмутить багатьох користувачів.

 

 

Мабуть, це все, що ми можемо сказати про дизайн Motorola Moto G84. Виглядає смартфон акуратно, присутні цікаві забарвлення, завезли IP54, а також аудіоджек та підтримку карти пам'яті. Звичайно, хотілося б бачити задню кришку зі скла, але за мірками Moto це вже розкіш у недорогих телефонах.

 

 

Читайте також: Найкращі бюджетні смартфони від маловідомих брендів – Techo, Infinix, Blackview, ZTE

 

Дисплей

Далі обговоримо екран Motorola Moto G84. Тут встановлений 6.5-дюймовий P-OLED дисплей з піковою яскравістю 1300 ніт. Показник яскравості правда непоганий, і ви можете не хвилюватися, що у сонячну погоду виникнуть проблеми з прочитанням інформації на екрані.

 

 

Частота оновлення дисплея у Motorola Moto G84 звична – 120 Гц. Як і на інших телефонах бренду, в налаштуваннях можна вибрати фіксовану або адаптивну частоту. При цьому якщо виставляти фіксовану, є лише два варіанти – 60 та 120 Гц.

 

 

Постійна частота 90 Гц відсутня. Ми завжди рекомендуємо вибирати адаптивну частоту і таким чином надати системі можливість самостійно визначати, скільки герц потрібно для конкретних сценаріїв.

 

У Moto G84 жодних проблем з ШІМом. Ось такі показники ми отримали:

  • 100% - 4%
  • 75% - 4.5%
  • 50% - 6.5%
  • 35% - 10.4%
  • 25% - 7.2%
  • 10% - 13.9%
  • 0% - 13.1%

 

 

Кольоропередача екрану великих питань не викликає, але все одно є виразний синій відтінок. Це проблема багатьох мобільних пристроїв бренду. Відтінки можна підкрутити в налаштуваннях і злегка прибрати цей помітний холодний підтон. В іншому кольоропередача нормальна, екран в міру контрастний і яскравий.

 

 

На жаль, без мінусів не обійшлося. Дисплей Motorola Moto G84 не підтримує режими HDR та Dolby Vision, і це серйозне недогляд. Багато бюджетників можуть похвалитися наявністю даних технологій, і Moto негативно виділяється на їхньому фоні. Чи серйозна це проблема – ні, але не звернути на неї увагу не можна.

 

Процесор, пам'ять та ОС

Ну, друзі, ми наближаємося до головного розчарування цього огляду. Звичайно, йтиметься про продуктивність Motorola Moto G84, яка вселяє серйозні побоювання. Телефон отримав процесор Qualcomm Snapdragon 695 5G, випущений ще далекого 2021 року. Все б нічого, але вже тоді це рішення вважалося слабким і малопродуктивним.

 

 

Snapdragon 695 5G можна зарахувати навіть не до початково-середнього, а до початкового рівня. На його фоні навіть середній MediaTek Dimensity 1080 виглядає мало не флагманським.

 

І нагадаємо, що Motorola Moto G84 не надто бюджетний, його ціна знаходиться в межах 9-10 тисяч грн. За ці гроші можна знайти безліч моделей з продуктивнішим залізом, але про конкурентів поговоримо пізніше.

 

 

Зараз повернемося до Qualcomm Snapdragon 695 5G і подивимося, скільки він набирає у Geekbench та AnTuTu. У першому тесті Motorola Moto G 84 програє навіть дешевому Redmi 12 5G, а в другому демонструє результати набагато гірше, ніж Samsung Galaxy A34 та Redmi Note 12 Pro 5G. Так, ці телефони коштують дорожче, але різницю в ціні не можна назвати величезною.

 

 

Насправді, вибір процесорів у бюджетному сегменті дуже великий – це MediaTek Dimensity 1080, Dimensity 8020 і 8050, Qualcomm Snapdragon 778G і 778G+, Snapdragon 4 Gen 2. Реально є де розгулятися, але Moto вирішили обрати для свого пристрою застарілий Snapdragon 695 5G.

 

 

Немає сенсу говорити, що у всіх більш-менш вимогливих іграшках смартфон буде жахливо глючити. Ви й самі це чудово розумієте. У звичайному повсякденному використанні справи будуть кращими, але через кілька років навіть там почнуться проблеми.

 

 

З варіантами пам'яті Motorola Moto G84 все відносно нормально. Вірніше, з одним варіантом, оскільки виробник дозволив додати тільки одну модифікацію на 12 ГБ оперативної і 256 ГБ постійної пам'яті. Такого обсягу цілком достатньо в недорогому апараті, але типи використовуються застарілі та низькошвидкісні – UFS 2.2 та LPDDR4x.

 

 

Програмне забезпечення у Motorola Moto G84 таке саме, як у всіх смартфонів бренду. Тут без змін: операційна система Android 13 із деякими фірмовими функціями.

 

 

 

 

Камери

Хоч ми й засмутилися через погану продуктивність Motorola Moto G84, але давайте дамо цьому смартфону ще один шанс та обговоримо камери. Тут заявлений маловідомий головний модуль Samsung ISOCELL S5KGN9 на 50 Мп з оптичною стабілізацією та надширококутний Samsung ISOCELL S5K4H7AF на 8 Мп з автофокусуванням.

 

 

 

Як завжди, спочатку розглядаємо денні знімки на головний сенсор Motorola Moto G84. Результати цілком непогані: нормальний динамічний діапазон і деталізація, приємна кольоропередача, але трохи не вистачає різкості. У деяких сценаріях помітні легкі шуми. Загалом, фотки гідні свого цінового сегмента і не поступаються конкурентам.

 

 

Нічна зйомка на Motorola Moto G84 також нормальна. Фото в міру яскраві та деталізовані, з непоганим контрастом та гарною обробкою деталей. Рекомендуємо використовувати спеціальний нічний режим для підвищення яскравості та деталізації знімків.

 

 

Тепер надширококутний модуль. Тут також зображення прийнятні, але по краях все одно є шуми та розмитість. Але ми не можемо вимагати більшого від бюджетника.

 

Вночі знімки на ультраширік гірші, з'являється велика кількість шумів і не вистачає різкості. Але користуватись можна, нічого критичного.

 

Як ми вже говорили, Motorola Moto G84 оснащений ультраширіком з автофокусуванням. І завдяки їй є можливість створювати макрознімки. Нагадаємо, що окремий модуль для макро тут не передбачено, та він і не потрібен. Ультраширік із цим завданням справляється відмінно, якість макрознімків однозначно радує.

 

 

Відео Motorola Moto G84 вміє записувати лише у 1080p, але хоч є 60 fps. Запис у 4K відсутній, і звинувачувати в цьому слід слабкий процесор. Але й у 1080p@60fps якість відеороликів пристойна. І кольори яскраві, і деталізація нормальна, і звук пише добре.

 

 

Нам залишилося розглянути лише фронтальну камеру. Тут 16-мегапіксельний сенсор і фоткає він дуже круто. Селфі виходять із відмінною деталізацією, скінтон точний, розмиття заднього фону працює правильно.

 

 

Але засмучує запис відео на фронталку тільки в 1080p@30fps. Це дуже обмежена роздільна здатність і багато чого від неї чекати не варто.

 

 

 

Вас може зацікавити: Підсумки року: найкращі смартфони Samsung за 2023 рік. ТОП-6 флагманів, середньобюджетників та бюджетників

 

Автономність

Ось ми і дісталися часу автономної роботи Motorola Moto G84. Ємність батареї стандартна – 5000 мАг, до яких ми вже давно звикли. Скажімо те, що завжди говоримо про телефони з такою ємністю батареї – розраховуйте на півтора-два дні роботи при помірному використанні.

 

 

Потужність заряджання Motorola Moto G84 зовсім невелика – лише 30 Вт. Знову ж таки, це невигідно відрізняє цей смартфон від конкурентів.

 

Ціна, конкуренти та висновки

Ось ми й дісталися фіналу огляду, друзі. Ціна на Motorola Moto G84 в Україні стартує приблизно з 8 880 грн, але найчастіше цю модель можна знайти у продажу за 9 999 грн. І, повірте, у цьому ціновому сегменті не обійшлося без гідних конкурентів.

 

 

Одним із найбільш відповідних суперників можна вважати Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G. Ціна у нього практична така ж, як у Moto, але характеристики набагато кращі. Тут і екран із підтримкою HDR10+ та Dolby Vision, і нормальний процесор Dimensity 1080, і зарядка на 67 Вт. Єдиний момент – пам'яті у базовій модифікації менше.

 

 

Далі йдуть Poco X5 та Poco X5 Pro. Це дві чудові моделі, і вибрати відповідну ви можете, виходячи з власного бюджету. Обидва смартфони вважаються бюджетними та дуже хорошими за свою ціну. Ось тільки зверніть увагу: у Poco X5 використовується таке ж залізо, як і в Moto G84. Тому якщо вам потрібна продуктивніша «начинка», дивіться у бік Poco X5 Pro з Snapdragon 778G 5G на борту.

 

 

Трохи дорожче можна вибрати Samsung Galaxy A34 із Exynos 1380 або MediaTek Dimensity 1080 (залежно від версії). Ще радимо придивитися до Realme 11 5G, у якого встановлено чіп Dimensity 6100+. Ну і найбюджетніший варіант – Redmi 12 5G c процесором Snapdragon 4 Gen 2, який знаходиться приблизно на одному рівні з Snapdragon 695 5G, але є свіжішим рішенням.

 

 

Отже, що в нас виходить. Motorola Moto G84 – однозначно непоганий смартфон, який можна похвалити за відмінний екран, захист IP54, нормальні камери та гарну автономність. Єдиний серйозний недолік полягає в залізі, але якщо ви не граєте в ігри і не збираєтеся купувати телефон на 5 років вперед, проблем з продуктивністю Moto G84 у вас не виникне.

 

 

 

Так, у цього смартфона багато суперників, і деякі виявляються значно кращими за певними характеристиками. Але списувати Moto G84 з рахунків також не варто. Це цілком конкурентна модель. Moto G84 сподобався нам більше, ніж його молодший брат G54.

 

А що ви думаєте про сьогоднішній смартфон? Обов'язково ділитесь своєю думкою у коментарях, а ми на цьому прощатимемося. До зустрічі!

 

Плюси:

  • повноцінна комплектація;
  • цікаві кольори;
  • є версії з покриттям з екошкіри;
  • вологозахист IP54;
  • відносно невелика вага;
  • якісний P-OLED екран з нормальною яскравістю;
  • підекранний сканер відбитків пальців;
  • підтримується картка пам'яті;
  • є аудіоджек;
  • базова версія йде на 12/256 ГБ;
  • стабільне та багатофункціональне ПЗ;
  • нормальна основна камера;
  • відмінна фронталка;
  • ультраширік з автофокусуванням та можливістю робити макрознімки;
  • акумулятор на 5000 мАг;
  • доступна ціна.

 

Мінуси:

  • повністю пластиковий корпус;
  • не підтримується eSIM;
  • потрібно самостійно налаштовувати кольоропередачу екрана;
  • слабкий процесор;
  • лише один варіант пам'яті;
  • застарілі стандарти ПЗП та ОЗП;
  • немає запису відео у 4K;
  • ультраширік погано фотографує вночі;
  • потужність заряджання всього 30 Вт.

 

Відеоогляд 

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 04.01.2024
Коментарі
Всього коментарів: 13
 
Pinochet
0
Брехня
06.05.2024 04:59
Відповісти
Макс
2
Ну да, надо приводить пример с ксиаоми. Где их оболочка начнёт быстрее лагать чем начнёт подтупливать мотор. Самсунг с их оболочками тоже мимо. Понимаю сравнивать с хуавеями, к моему удивлению работают плавно на данный момент даже с 3гб оперативки. Но тоже смысла нет без гугл сервисом. Да, есть косяк с блутуз ушами на программном уровне, но даже с этим дискомфорта не чувствую. Для тех кто не играет в игры, г84 очень достойный аппарат
18.03.2024 12:38
Відповісти
Георгий
0
По сравнению с унылыми моторолами, которые - китайское г-но, сяоми - просто луч света качества и передовых технологий. Голый андроид вообще мало на что пригоден.Так что не надо бла-бла...
25.06.2024 08:44
Відповісти
Атай
2
При выборе телефона, зашёл в магазин и подержал все устройства до 20 тысяч сом(Кыргызская валюта). И выбрал именно g84. И всё дело было в оболочке. О которой вы почему-то ни слова не сказали при сравнении с другими смартфонами. Голый андроид просто прекрасен. Просто подержите в руках тот же ксяоми 12 про Макс сюпер Дюпер и моту. И вы сразу всё поймёте.
17.03.2024 16:25
Відповісти
Тарас
3
А процесом MediaTek Dimensity 7020у Motorola G54 кращий?
24.01.2024 10:11
Відповісти
Роман.
3
Класний варіант як для мене :12/256+ підекранний сканер до 10000. Хто таке ще запрпонує? А проц нормальний.
07.01.2024 17:43
Відповісти
Виктор
4
Детский сад. Если не сяоми, с их миу, то шлак?
Зачем кому-то нужны резиновые тесты, если, в процессе пользования, аппарат не доставляет никакого дискомфорта?
07.01.2024 14:40
Відповісти
Вася
1
Не упомянули про отвратительное звучание наушников. Если через провод ещё можно подстроить.....то через блютуз полнейший шлак и низкая громкость. Проблема со всеми устройствами
05.01.2024 08:59
Відповісти
Виктор
0
Soundcore Anker A40, полет норм, не ясно о чем идёт речь..
07.01.2024 14:43
Відповісти
Олег
0
Правда. Сам користуюсь цим телефоном. Звук навушників через блютуз дуже тихий
09.01.2024 08:51
Відповісти
Олег
0
Проблему виявили ще 2 місяці тому. Моторола не поспішає вирішувати цю проблему....
09.01.2024 11:11
Відповісти
Атай
0
Бро, кажется тебе нужно проверить свои наушники. У меня что полноразмерные sondcore life 2 neo что вкладыши redmi buds 5 pro звучат хорошо
17.03.2024 15:57
Відповісти
Pinochet
0
Я маю старі добрі aiwa. Усё звучить на 4+)) при 5ти-бальній шкалі)))
Телефон і країна проживання - Америка)))
06.05.2024 05:04
Відповісти

Останні ролики на YouTube