Огляд Motorola Moto G85 - гідне оновлення бюджетної серії

15.07.2024 14348 2

Привіт, друзі! Сьогодні я хочу поділитися з вами своїми враженнями від нового смартфона Motorola Moto G85. Це одна з найсвіжіших моделей в середньому-бюджетному ціновому сегменті, яка привертає увагу своїм дизайном та непоганими характеристиками. Але чи дійсно вона настільки хороша, як здається на перший погляд? Зараз розберемося.

 

 

Недорогі смартфони Motorola останнім часом стрімко завойовують серця користувачів, завдяки дуже приємним характеристикам за свою вартість. Новинка не стала виключенням і також є дуже сбалансованим пристроєм, який сподабається багатьом покупцям.

 

Варто зазначити, що підбір смартфона - діло кожного. І можу одразу зазначити, кому цей смартфон не підійде. По-перше, фанатам мобільного геймінгу, тут вам треба однозначно брати якийсь Poco. А ще преміальні тактильні відчуття, тут їх нема, якщо хочеться цього - треба брати смартфон хоча б на одну цінову категорію вище. 

 

 

Ну а остаточний висновок про те, чи захочете саме Ви купити Motorola Moto G85, кожен вже після ознайомлення з повним оглядом нижче.

 

 Огляд Moto g85

 

Характеристики

Матриця:

P-OLED

Діагональ екрана:

6.67″

Роздільна здатність:

1080x2400 пікселів

Додаткові параметри екрана:

Частота оновлення – 120 Гц, яскравість – 1600 ніт (пік)

Габарити:

161.9 x 73.1 x 7.6 мм при вазі 171 г або 173 г

Матеріали корпусу:

Скляний перед (Gorilla Glass 5), пластикова рама, пластикова задня частина або силіконова полімерна (еко шкіра) задня частина

Кольори:

Olive Green, Cobalt Blue, Urban Grey, Magenta

Захист:

Дизайн, що відштовхує воду, скло Corning Gorilla Glass 5

Процесор:

6-нанометровий Qualcomm SM6375 Snapdragon 6s Gen 3

Графічний прискорювач:

Adreno 619

Кількість ядер:

Два ядра Kryo 660 Gold із тактовою частотою 2.2 ГГц + шість ядер Kryo 660 Silver із тактовою частотою 1.7 ГГц

Операційна система:

Android 14

Основна камера:

Основний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, розмір матриці 1/1.95", розмір пікселя 0.8µm, PDAF, OIS;

Ультраширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, 118˚, розмір пікселя 1.12µm, автофокус

Запис відео у 1080p@30/60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 32 Мп, діафрагма f/2.4

Запис відео у 1080p@30fps

Комунікації:

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1, NFC (залежить від регіону), навігаційні служби GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS

Звук:

Стерео

Акумулятор:

5000 мАг

Швидка зарядка:

33 Вт дротова. Бездротова - відсутня

 

 

комплектація

 

Комплект поставки Moto G85 доволі стандартний для смартфонів Motorola. В коробці ви знайдете сам смартфон, зарядний блок, кабель USB Type-C, скріпку для виймання лотка SIM-карти, інструкцію користувача та гарантійний талон.

 

 

Приємно, що Motorola має зарядний блок в комплекті, хоч і з потужністю 33 Вт. Хоча це не рекордний показник, але для смартфона бюджетного класу цілком непогано.З таким блоком Motorola Moto G85 заряджається від 0 до 100% приблизно за годину. Але, головний плюс зарядки цього пристрою - підтримка стандарту Power Delivery - ті, у кого є ультрабук це точно зацінить. Довжина кабелю один метр.

 

 

Дизайн та ергономіка

 

Дизайн Motorola Moto G85 можна описати двома словами - простий і лаконічний. Ніяких надмірностей, вигадливих форм чи кричущих елементів. Все дуже стримано і зрозуміло. Задня панель та бокові грані виконані з матового пластику. На дотик він приємний, не слизький, не збирає відбитки пальців. Я б навіть сказав, що він створює якийсь ефект "софт-тач". Варіантів кольорів кілька - сірий, синій, зелений і рожевий. Мені особисто більше до вподоби класичний сірий, але це справа смаку.

 

 

Блок основної камери злегка виступає над поверхнею задньої кришки. Він має прямокутну форму зі злегка закругленими кутами і містить два об'єктиви, LED-спалах та лазерний автофокус. Виглядає непогано, але без якогось особливого шарму. Загалом, дизайн Moto G85 навряд чи можна назвати унікальним або вражаючим. Він простий, функціональний і ненав'язливий. Хтось може сказати - нудний. Але, на мою думку, для смартфона середнього класу це цілком прийнятно. Головне, що він не виглядає відверто дешево.

 

Що стосується ергономіки, то з нею все добре. Незважаючи на доволі великі розміри (161.9 x 73.1 x 7.6 мм), Motorola Moto G85 зручно лежить в руці - завдяки трохи заокругленим кутам, невеликий товщині (7.6 мм) та вагою в 171 грам. Керувати смартфоном однією рукою цілком реально, але щоб дотягнутися до верхньої частини екрану, перехоплювати смартфон все ж доведеться.

 

 

Всі кнопки тут на правій грані - качелька регулювання гучності, та кнопка блоквання. Для тих, у кого звичайний Android смартфон був до цього - нічого нового, якщо переходите з iPhone - доведеться перевчатися.

 

Корпус Motorola Moto G85 має захист від вологи та пилу за стандартом IP52. Бризки води йому не страшні, але не більше. Занурювати в воду категорично не раджу.

 

Екран

 

Одна з найсильніших сторін Motorola Moto G85 в цьому ціновому сегменті є дисплей. Компанія встановила сюди 6.67-дюймову OLED-матрицю з роздільною здатністю Full HD+ (2400x1080) і частотою оновлення 120 Гц. Коли я дивився на його "однокласників" з цього цінового сегменту - у більшості IPS.

 

 

Перше, що впадає в очі при знайомстві з дисплеєм Motorola Moto G85 - це його яскравість і контрастність. Все-таки OLED-матриці в цьому плані значно перевершують IPS. Чорний колір тут дійсно глибокий, майже ідеальний. Білий - яскравий і чистий. Кольори насичені, але не виглядають неприродно.

 

Максимальна яскравість дисплея - 1600 ніт. Що можу сказати - для цього цінового сегменту добре. Кути огляду максимально широкі, що характерно для OLED-матриць. Картинка не спотворюється і не вицвітає навіть при дуже гострих кутах. Олеофобне покриття теж не залишило у мене питань - відбитки пальців майже одразу стираються.

 

 

До речі, є підтримка технології HDR10, що дозволяє переглядати відповідний контент з розширеним динамічним діапазоном. А ще хочу сказати дякую за повноцінний Always On Display, бо Xiaomi часто над бюджетниками в цьому плані знущається і дає його увімкнути усього на десять секунд. Приємний бонус - функція DC Dimming, вона дозволяє зменшити мерехтіння екрану на низькій яскравості, що зменшує навантаження на очі. Також є нічний режим з можливістю регулювання кольорової температури та інтенсивності фільтрації синього світла.

 

Камери

 

Основна камера Motorola Moto G85 складається з двох модулів: 50 Мп сенсора Sony LYT-600 з апертурою f/1.8, фазовим автофокусом і оптичною стабілізацією, а також 8 Мп ширококутного об'єктива. На фронтальній стороні знаходиться 32 Мп селфі-камера.

 

 

Якість фото і відео приємно дивує. Основна камера видає деталізовані, контрастні знімки з правильним балансом білого і широким динамічним діапазоном. Нічний режим непогано висвітлює кадр і придушує шуми. Ширик просто відповідно до свого цінового сегмента.

 

 

Дуже мені сподобалися алгоритми обробки зображень в портретному режимі - ефект боке приємний, помиляється рідко.

 

 

Як я і сказав трохи раніше, надширококутний модуль тут просто ок, за свої гроші. Зірок з неба не хватає.

 

 

Фронталка тут на - 32 Мп - вони дозволяють отримати чіткі, деталізовані селфі якщо не стаєте проти сонця, однак якщо стаєте - результат доволі посередній. Є портретний режим з непоганим розмиттям фону.

 

 

Продуктивність та ПЗ

 

"Серцем" Motorola Moto G85 виступає процесор Snapdragon 6s Gen 3 - 8-ядерний чіп з максимальною тактовою частотою 2.2 ГГц. Цей чіпсет виготовлений за 6-нм техпроцесом і включає в себе 2 продуктивних ядра Kryo 660 Gold та 6 енергоефективних ядер Kryo 660 Silver. В парі з ним працює графічний прискорювач Adreno 619, який дозволяє запускати більшість топових ігор на середніх налаштуваннях графіки.

 

Оперативної пам'яті в Motorola Moto G85 може бути 8 або 12 ГБ, а вбудованої - 128 або 256 ГБ з можливістю розширення картками пам'яті формату microSD. Оперативна пам'ять типу LPDDR4X - не нова, але цілком ок, а ось накопичувач стандарту UFS 2.2 трохи мене розчаровує, хотілося б хоча б UFS 3.1.

 

 

Працює Moto G85 на чистому Android 14 з мінімальними втручаннями від Motorola. З корисних фішок можна відзначити фірмові жести для швидкого запуску програм, режим Ready For для використання смартфона в якості ПК при підключенні до монітора, а також функцію Peek Display для швидкого перегляду сповіщень. Оболонка виглядає досить мінімалістично і зручно, без зайвих програм та сервісів.

 

Компанія обіцяє для Motorola Moto G85 два великих оновлення Android та чотири роки патчів безпеки. Це означає, що смартфон гарантовано отримає Android 15 та Android 16, а також патчі безпеки до 2028 року. Тобто апарат залишатиметься актуальним та захищеним ще досить довго.

 

 

Що стосується нагрівання, то воно є, але некритичне. При тривалому ігровому навантаженні на високих налаштуваннях задня панель Motorola Moto G85 відчутно теплішає, але не так сильно, щоб це заважало комфортно тримати смартфон в руках. До того ж, є спеціальний ігровий режим, який трохи збільшує продуктивність.

 

Автономність

 

Ємність акумулятора Motorola Moto G85 складає солідні 5000 мАг. Цього вистачає на 1 день активного використання або 2 дні при помірних навантаженнях. В режимі очікування апарат може пролежати до тижня. 

 

 

 

Повний цикл зарядки займає близько години завдяки підтримці швидкої 33-ватної зарядки. Бездротової зарядки, на жаль, немає, проте, в цьому сегменті це було б зажирно. В цілому, автономність пристрою не викликає нарікань - цей смартфон точно не підведе в довгій поїздці або на прогулянці.

 

Переваги та недоліки

 

Переваги:

- Якісний OLED дисплей з частотою 120 Гц 

- 50 Мп основна камера з оптичною стабілізацією

- Чистий Android 14 з корисними фішками 

- Ємний акумулятор на 5000 мАг

- 2 роки оновлення системи та 4 роки патчів системи

- Швидка зарядка на 33 Вт

 

 

Недоліки:

- Пластиковий корпус

- Немає повноцінного захисту від води 

 

Висновок 

Motorola Moto G85 - цікавий ціновому діапазоні. Він пропонує збалансований набір характеристик, які задовольнять потреби більшості користувачів. Хороший екран, продуктивне залізо, якісні камери, чистий Android і відмінна автономність - його головні козирі. Так, він не ідеальний, але важко знайти апарат без компромісів в цьому сегменті. Тут або по якомусь параметру пристрій сильно поступається в угоду іншим характеристикам, або  пропонують здоровий баланс. Moto G85 - про другий варіант.

Автор: Андрій Ш. Дата публікації: 15.07.2024
Коментарі
Всього коментарів: 2
 
Дмитро
0
Підкажить, будь ласка, чи е підтримка NTFS на флешках?
05.12.2024 16:02
Відповісти
Пааел
0
Подскажите, в нем точно есть полноценный always on display, который может отображать информацию непрерывно? Потому что я кроме как у вас нигде не могу найти подтверждение этому. Насколько знаю, у Motorola функция peek display -- свечение экрана секунд 10 после прикосновения.
18.09.2024 08:17
Відповісти

Останні ролики на YouTube