Огляд Nothing CMF Phone 1 – розбірний красень за копійки

10.08.2024 7217 0

Привіт, друзі. Сьогодні обговоримо смартфон з незвичайним дизайном, який урізноманітнює нудний сегмент бюджетних апаратів. В огляді CMF Phone 1 поговоримо про його конструкцію, екран, продуктивність, камери та автономність. Купити CMF Phone 1 можна за ціною в межах 300 євро.

 

Як уже зрозуміло з назви, модель належить бренду Nothing, у якого виходили апарати з цікавим зовнішнім виглядом з різних цінових сегментів. Смартфони Nothing мають велику популярність в Європі, як і фірмові аксесуари. Не будемо затягувати та почнемо знайомство з новинкою.

 

Огляд Nothing CMF Phone 1 – розбірний красень за копійки

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали, габарити

Якість екрана

Процесор і пам'ять

Операційна система

Камери

Автономність

Ціна, конкуренти і висновки

 

Технічні характеристики

Матриця:

AMOLED

Діагональ екрана:

6.67″

Роздільна здатність екрана та інші параметри:

1080 x 2400 пікселів, частота оновлення – 120 Гц, щільність пікселів – 395 ppi, стандартна яскравість – 500 ніт, пікова яскравість – 2000 ніт

Габарити:

164 x 77 x 8.2 мм, вага 197-202 г

Матеріали корпусу:

Пластик або екошкіра

Вологозахист:

IP52 (від бризок)

Кольори:

Помаранчевий, чорний, синій (індійська версія), світло-зелений

Процесор:

4-нанометровий Mediatek Dimensity 7300

Кількість ядер:

Чотири ядра Cortex-A78 з тактовою частотою 2.5 ГГц + чотири ядра Cortex-A55 з частотою 2.0 ГГц

Графічний прискорювач:

Mali-G615 MC2

Варіанти пам'яті:

6/128 (Індія), 8/128, 8/256 ГБ

Операційна система:

Android 14

Основна камера:

Головний датчик: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, PDAF

Додатковий датчик: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4

Запис відео в 4K@30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.0

Запис відео в 1080p@30fps

Комунікації:

Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, навігаційні служби GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS

Місткість батареї:

5000 мАг

Потужність зарядки:

Дротова 33 Вт, реверсивна 5 Вт

Ціна:

Орієнтовно 16 140 грн (8/128)

 

Якщо дивитися за технічними характеристиками, Nothing CMF Phone 1 — стандартний представник початково-середнього класу. Його не можна назвати бюджетником, але й до молодшого флагмана він не дотягує.

 

 

Тут у нас AMOLED-екран з хорошою роздільною здатністю, продуктивний процесор Dimensity 7300, запис відео в 4K@30fps і акумулятор на 5000 мАг. З негативних моментів варто відзначити відсутність оптичної стабілізації, та й ультраширика немає. Основним конкурентом CMF Phone 1 можна назвати Poco X6.

 

Комплектація

Оригінальний підхід помітний вже на етапі розпакування. Зазвичай телефони приходять в однотонних коробках, де єдиними декоративними елементами є назви моделей і логотипи.

 

 

У Nothing CMF Phone 1 ми бачимо упаковку із зображенням камери смартфона. А також гвинти, які можна вважати відмінною деталлю мобільного пристрою. Складники обмежені — тільки USB Type-C і скріпка для вилучення SIM-лотка.

 

Можливо, ви звикли, що бюджетні апарати отримують у комплекті блок живлення і чохол. Nothing поскупилися на ці елементи. Більше тут нічого цікавого, тому рухаємося далі.

 

 

Дизайн, матеріали, габарити

Зовнішній вигляд — головна фішка Nothing CMF Phone 1. Дизайн можна схарактеризувати як індустріальний та інженерний. На задній панелі бачимо знімні болти з нержавіючої сталі. Відкручуєте їх і замінюєте кришку.

 

Так-так, у телефона знімний корпус. Це дає змогу змінювати задні панелі так само як міняємо чохли. Особливих умінь для цього не потрібно. Офіційно компанія пропонує чотири кришки різних кольорів: помаранчеву, світло-зелену, чорну і синю. Остання доступна тільки в Індії.

 

 

Вартість однієї панелі — 35 євро. З упевненістю заявляємо, що скоро з'явиться безліч кастомізованих варіантів від китайців. Їх можна буде за копійки придбати на AliExpress та інших подібних майданчиках.

 

Ба більше, у Nothing CMF Phone 1 спрощена заміна акумулятора. Багато користувачів зможуть з легкістю міняти батарею самостійно в домашніх умовах.

 

 

У нижньому кутку корпусу передбачена спеціальна кнопка для кріплення додаткових аксесуарів. Це ремінець, підставка і чохол для банківської картки. Кожен аксесуар коштує по 25 євро. Гаманець кріпиться не дуже просто, а ось під'єднати ремінець або підставку не складе труднощів.

 

 

За матеріалами все стандартно. У чорному і світло-зеленому забарвленні пластик, а помаранчеве і синє з екошкіри. Звичайно, за таку ціну про метал мови не йде. Грані корпусу теж пластикові, а ось довгастий ободок камери металевий.

 

Дизайн специфічний, сподобається не всім. Але це хоча б щось нове і незвичайне. Сканер відбитків пальців розташований під дисплеєм, працює справно.

 

 

А ось великою кількістю інтерфейсів Nothing CMF Phone 1 похвалитися не може. Аудіоджека та ІЧ-порту немає. Слот для карти пам'яті гібридний. Відсутність NFC для багатьох стане суттєвою проблемою.

 

Захист теж на середньому рівні. Дисплей без загартованого скла Gorilla Glass. Є тільки стандарт IP52 від невеликих крапель.

 

 

За розмірами Nothing CMF Phone 1 доволі великий: 164 x 77 x 8.2 мм при вазі від 197 до 202 грамів (залежно від обраної задньої кришки). Але ергономіка не страждає, у руці лежить зручно.

 

Девайс отримав тільки один динамік. Звучить непогано, на середньому рівні. Гучність хороша, але меломани навряд чи будуть задоволені якістю звучання. Їм радимо підключати навушники.

 

 

Загалом, дизайн Nothing CMF Phone 1 оригінальний і стане справжнім відкриттям для ентузіастів. Для бюджетного сегмента відмінно.

 

Якість екрана

Далі обговоримо дисплей Nothing CMF Phone 1. Одразу зазначимо, що грані навколо екрана доволі товсті. Не критично, але на тлі інших смартфонів виглядає посередньо.

 

 

За технічними параметрами все чудово: матриця AMOLED, роздільна здатність Full HD+, частота оновлення 120 Гц. Заявлена стандартна яскравість становить 500 ніт, що відповідає реальним вимірам. А ось пікова неправдоподібна — цілих 2000.

 

При тестуванні в ручному режимі яскравість CMF Phone 1 досягає 720 ніт, в автоматичному — 1250 ніт. Це краще, ніж у Nothing Phone 2a і Moto G84. В автоматичному режимі Poco X6 демонструє результат трохи кращий, але різниця невелика.

 

 

Впевнена, що при повсякденному використанні ніхто не згадуватиме про ці цифри. На сонці вміст екрана видно добре. Якість дисплея теж відмінна.

 

А ось популярні фішки на кшталт HDR і Dolby Vision відсутні. Вірніше, режим Ultra HDR підтримується тільки для фото, але не для відео.

 

 

У своїй ціновій категорії дисплей Nothing CMF Phone 1 дуже хороший. Так, він не може змагатися з повноцінними молодшими флагманами, але це і не потрібно. У повсякденному використанні ви не помітите жодних проблем з яскравістю або кольоровідтворюванням.  

 

Процесор і пам'ять

Тепер розкриємо питання продуктивності Nothing CMF Phone 1. На борту стоїть 4-нанометровий чип MediaTek Dimensity 7300, що належить до середнього рівня. Попередня версія називалася Dimensity 7050 і теж демонструвала гідні результати.

 

 

Подивимося на тести продуктивності. В AnTuTu сьогоднішній герой набирає близько 640 000 балів, і навіть на пару значень випереджає Poco X6. Так, це не мільйон балів, як у сублагманів, і не два мільйони, як у топових пристроїв.

 

 

Nothing CMF Phone 1 трохи зливає таким моделям, як Nothing Phone 2 і 2A. Чи буде ця різниця помітна при повсякденному використанні? Ні. Базові завдання виконуються швидко і просто.

 

Пограти в ресурсомісткі ігри на високих налаштуваннях не вдасться. А ось простіші іграшки йдуть нормально. Ми не можемо вимагати більшого від апарату вартістю 300 євро.

 

 

Хороша новина: тротлінг і нагрівання у Nothing CMF Phone 1 практично відсутні. Синтетичний тест видає відносно рівну зелену лінію без серйозних просадок.

 

В Європі смартфон пропонується в модифікаціях 8/128 і 8/256 ГБ. Це оптимальні варіанти для бюджетника. Є і функція розширення оперативної пам'яті коштом постійної.

 

 

Підсумки по продуктивності Nothing CMF Phone 1: смартфон демонструє один з найкращих результатів у доступному сегменті. Новий процесор спритний і енергоефективний. Dimensity 7300 розчарує тільки в разі, якщо будете грати у вимогливі іграшки з максимальною графікою.

 

Операційна система

CMF Phone 1 працює на Android 14 з фірмовою прошивкою Nothing OS 2.6. За функціоналом оболонка схожа на «чистий» Андроїд, з мінімумом унікальних опцій.

 

 

Зате інтерфейс кастомізований і виконаний у сірому монохромному забарвленні. Робочий стіл, іконки та системні застосунки в одному стилі. Виглядає цікаво, хоч і специфічно.

 

Щодо термінів оновлення все досить скромно. Виробник гарантує два роки оновлень «зеленого» робота і три роки патчів безпеки. У принципі, це стандартний показник для Android-девайсів. Хоча ми бачили результати й кращі.

 

 

Камери

Ще на етапі ознайомлення з технічними характеристиками було зрозуміло, що камери у Nothing CMF Phone 1 дуже посередні. Відсутній навіть базовий ультраширик з невеликою роздільною здатністю.

Основний модуль Sony IMX882 на 50 Мп, без оптичної стабілізації та інших фішок.

 

 

Очікувано, денне знімання у Nothing CMF Phone 1 нормальне. Знімки якісні, з хорошим динамічним діапазоном. Кольоровідтворювання природне, контрастність у міру. Трохи не вистачило різкості, але це якщо придивлятися.

 

 

 

Вночі результати теж непогані як для бюджетника. Добре опрацьовані світлі ділянки, дрібні об'єкти з достатньою різкістю. Шумів небагато.

 

 

Додатковий 2-мегапіксельний сенсор доданий більше для галочки, йому увагу приділяти не будемо. Краще поговоримо про фронтальну камеру на 12 Мп.

 

Денні та нічні селфі прийнятної якості. Залежно від освітлення, десь не вистачає динамічного діапазону, десь – контрастності та різкості. Але це якщо детально вивчати кожен знімок мало не під мікроскопом. Для повсякденного знімання результати хороші.

 

 

Знімання на основну камеру Nothing CMF Phone 1 у максимальній роздільній здатності 4K з 30fps. За це потрібно дякувати процесору Dimensity 7300.

 

Є і поганий момент: відчутна нестача стабілізації. Як ми вже говорили, оптичної немає, а електронна не справляється зі своїм завданням. Картинка постійно стрибає.  Якість відео непогана.

 

 

Фронталка пише в 1080p@30fps. Тут похвалитися нічим, тому рухаємося далі.

 

Автономність

Перед тим, як підбивати підсумки, розберемося з часом автономної роботи Nothing CMF Phone 1. Показники просто шикарні. Смартфон тримає заряд набагато краще, ніж Poco X6 або Oppo Reno12 Pro, хоча і там результати відмінні.

 

 

Завдяки енергоефективному екрану і процесору можна розраховувати до двох днів роботи при звичайному використанні.

 

Потужність зарядки всього 33 Вт. Бездротова, зрозуміло, відсутня. Блок живлення потрібно купувати окремо. Добре, що зарядні пристрої з такою потужністю недорогі. На повну зарядку потрібно майже півтори години.

 

 

Ціна, конкуренти і висновки

У нашому магазині можна придбати Nothing CMF Phone 1 на 8/128 ГБ орієнтовно за 16 140 грн. Ціна приблизна і може змінюватися. З огляду на вартість, новинку слід віднести до бюджетно-середнього сегмента.

 

 

Конкурентів у CMF Phone 1 дуже багато, починаючи від Samsung і закінчуючи Xiaomi. Наприклад, Galaxy A35 пропонує повноцінний вологозахист IP67, основну камеру з OIS, ультраширик і стереозвук.

 

У Poco X6 вища роздільна здатність екрана, теж є оптична стабілізація і надширококутний об'єктив. Базова версія вже на 256 ГБ, а потужність зарядки становить 67 Вт.

 

Якщо хочете придбати щось від Nothing, але з більш просунутими характеристиками, зверніть увагу на Phone 2a. Це вже субфлагман. Там більше модифікацій пам'яті, ультраширик на 50 Мп, а фронталка на 32 Мп. Є NFC і стереозвук, потужність зарядки 45 Вт.

 

 

Основна причина, через яку варто розглядати Nothing CMF Phone 1 до покупки, —ексклюзивний дизайн і розбірна конструкція. Якщо набридла однотипність, хочете поекспериментувати із задніми кришками або аксесуарами.

 

Смартфон може похвалитися якісним екраном, хорошою продуктивністю й автономністю. Цього достатньо для комфортного використання.

 

 

 

Плюси:

  • Цікавий дизайн;
  • змінна задня кришка;
  • сумісність з аксесуарами;
  • слот для карти пам'яті;
  • підекранний сканер відбитків пальців;
  • хороший AMOLED-екран;
  • продуктивний процесор MediaTek Dimensity 7300;
  • нормальне денне знімання на основну камеру;
  • запис відео в 4K@30fps;
  • відмінна автономність.

 

Мінуси:

  • Обмежена комплектація;
  • пластикові матеріали корпусу;
  • низький ступінь вологозахисту;
  • немає аудіоджека і NFC-модуля;
  • один динамік;
  • основна камера без OIS;
  • немає ультраширика;
  • низька потужність заряджання.
Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 10.08.2024
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube