Огляд OnePlus 12 – ідеальний флагман з не ідеальною ціною

06.12.2023 10062 5

Привіт, друзі! Тільки відгриміла довгоочікувана презентація OnePlus 12, як ми вже поспішаємо до вас із оглядом цієї новинки. Цей смартфон цілком заслужено можна назвати одним з найочікуваніших наприкінці 2023 року, оскільки в ньому поєдналися всі круті флагманські фішки.

 

OnePlus 12, як самий топовий смартфон бренду, повинен отримати найкращий екран, найкраще залізо та найкращі камери. Звісно, і ціна буде відповідна. Якщо ви так само заінтриговані, як і ми, беріть гарячий напій, влаштовуйтесь зручніше та приступайте разом з нами до знайомства з Ванпласом 12. Обіцяємо, що буде цікаво та гаряче!

 

 

Огляд OnePlus 12 – ідеальний флагман з не ідеальною ціною

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, габарити, матеріали корпусу

Якість дисплея

Продуктивність, ОС та пам'ять

Камери

Автономність

Ціна та висновки

 

Технічні характеристики

Матриця:

LTPO OLED

Діагональ екрану:

6.82″

Роздільна здатність екрану:

1440x3168 пікселів (2K)

Інші параметри дисплея:

Частота оновлення – 120 Гц, стандартна яскравість – 1600 ніт, пікова яскравість – 4500 ніт, щільність пікселів – 510 ppi, підтримка Dolby Vision та HDR10+

Габарити:

163.3 x 75.8 x 9.2 мм при вазі 220 г

Матеріали корпусу:

Скляна задня кришка та алюмінієві грані

Вологозахист:

IP65 (від пилу та бризок)

Кольори:

Білий, чорний, зелений

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Кількість ядер:

Одне ядро Cortex-X4 із тактовою частотою 3.3 ГГц + п'ять ядер Cortex-A720 із частотою 3.2 ГГц + два ядра Cortex-A520 із частотою 2.3 ГГц

Графічний прискорювач:

Adreno 750

Операційна система:

Android 14 із фірмовою прошивкою ColorOS 14 (для Китаю) або OxygenOS 14 (для міжнародного ринку)

Основна камера:

Основний модуль: Sony LYT-808, роздільна здатність 50 Мп, сенсор 23 мм, діафрагма f/1.6, розмір матриці 1/1.4", розмір пікселя 1.12µm, різноспрямований PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Перископне телефото: роздільна здатність 64 Мп, діафрагма f/2.6, сенсор 70 мм, розмір матриці 1/2.0", розмір пікселя 0.7µm, 3-кратний оптичний зум, PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Надширококутний модуль: роздільна здатність 48 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 14 мм, кут огляду 114˚, розмір матриці 1/2.0", розмір пікселя 0.8µm, PDAF (фазовий автофокус)

Запис відео в максимальній якості 8K@24fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 32 Мп, діафрагма f/2.4, сенсор 21 мм, розмір матриці 1/3.14", розмір пікселя 0.7µm

Комунікації:

Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS

Ємність акумулятору:

5400 мАг

Потужність зарядки:

Дротова 100 Вт, бездротова 50 Вт, реверсивна 10 Вт

Ціна:

Від 606 доларів (китайська версія)

 

Ну як вам, друзі, такі технічні характеристики OnePlus 12? Давайте дружно визнаємо, що тут все шикарно: величезний екран з роздільною здатністю 2K, потужне залізо Snapdragon 8 Gen 3, набір крутих камер з оптикою Hasselblad, акумулятор з великою ємністю, потужна дротова зарядка і наявність бездротової.

 

 

Ніхто не має сумніву в тому, що OnePlus 12 – це справжній флагман, у якого поки що досить мало конкурентів. Найочевидніший суперник – це Xiaomi 14 Pro, про який ми розповідали тут. Давайте ближче познайомимося з OnePlus 12 і з'ясуємо, чи заслуговує він на наше захоплення.

 



 

Комплектація

Наш огляд OnePlus 12 стартує з комплектації. Смартфон приходить у дуже симпатичній червоній упаковці, виконаній у мінімалістичному стилі. На коробці зображений єдиний помітний елемент – цифра 12 у верхньому лівому кутку. Але давайте подивимося, що знаходиться всередині цієї упаковки.

 

 

А тут все стандартно – однотонний чохол гідної якості, червоний USB-кабель, документація, скріпка для SIM-лотка та блок живлення потужністю 100 Вт. Як завжди, у разі купівлі китайської версії буде потрібно придбання спеціального перехідника.

 

 

Комплект постачання OnePlus 12 справляє позитивне враження. Тут є все, що може знадобитися для комфортного використання. Вам не доведеться окремо докуповувати нормальний чохол чи адаптер живлення, тому що компанія подбала про все заздалегідь. У цьому плані OnePlus молодці, як і Xiaomi. Ну що, давайте рухатись далі.

 

Читайте також: Огляд Poco X6 Pro (Redmi K70E) – ви будете в захваті від цього бюджетника!

 

Дизайн, габарити, матеріали корпусу

Напрочуд, зовні OnePlus 12 практично не відрізняється від свого попередника. Тут такий самий круглий блок камер із металевою підкладкою, розташованою з одного боку. Ось тільки він став ще більшим. Можливо, певна родзинка у цьому є.

 

 

Металевий п'єдестал трохи відволікає увагу на себе та робить верхню частину корпусу більш цікавою та збалансованою. Якщо ми порівнюватимемо дизайн новинки із заслуженими камерофонами, такими як Oppo X6 Pro або Xiaomi 13 Ultra, то OnePlus 12 виглядає ще більш-менш нормально. Хоча деяким, можливо, більш симпатичним здадуться Xiaomi 14 і 14 Pro.

 

Задня панель OnePlus 12 зроблена зі скла. Пропонується три забарвлення – сріблясте, чорне та зелене з цікавими мармуровими візерунками. Сріблястий варіант йде з цікавими блискучими вкрапленнями, а чорне матове забарвлення максимально строге. Тут все добре, жодних надмірностей.

 

 

Передня панель OnePlus 12 захищена загартованим склом Gorilla Glass Victus 2 – досить серйозний стандарт, але проводити краш-тести ми б вам не рекомендували. Задня кришка телефону теж знаходиться під надійним (чи не дуже) захистом скла Gorilla Glass, але покоління виробник не уточнив.

 

 

Тепер важливе питання про вологозахист OnePlus 12. І тут все не так райдужно, як хотілося б. Замість звичного стандарту IP68 ми отримали лише IP65. Такий стандарт здатний уберегти смартфон від пилу та бризок, але це не повноцінний вологозахист. Якщо на апарат потрапить велика кількість води, це може спричинити непередбачені наслідки.

 

Ви вже напевно помітили, що у смартфонів OnePlus постійно якась проблема із захистом від вологи. Попередня модель взагалі отримала лише IP64. Все це досить сумно, а враховуючи чималий цінник, ми маємо повне право висувати претензії.

 

 

Габарити OnePlus 12 теж якісь не обнадійливі: порівняно з попередником вага зросла з 205 до 220 грамів. Розміри залишилися на тому ж рівні – 163.3 x 75.8 x 9.2 мм. Телефон дуже важкий і великий, але особливого дискомфорту при використанні немає. Екран вигнутий, але заокруглення невеликі, тому нічого не врізається в руку.

 

Звук стерео, і тут все дуже добре. Звучання гучне та максимально якісне. Вібромотор також не розчарував. Все, як і має бути у флагманів.

 

 

Що можемо сказати про дизайн OnePlus 12: він специфічний, але зараз майже всі топові мобільні пристрої виглядають, м’яко кажучи, досить незвичайно. Виробнику потрібно кудись помістити круті модулі камер, тому нам доведеться миритися з величезними шайбами.

 

В іншому все чудово – преміальні матеріали корпусу, точний підекранний сканер відбитків пальців, цікаві забарвлення. Причепитися можна лише до відсутності повноцінного вологозахисту та великої ваги.

 

 

 

Якість дисплея

Тепер обговоримо екран OnePlus 12. Почнемо з того, що він просто величезний – 6.82 дюйми. Ще трохи, і ми вже матимемо повноцінні планшети замість смартфонів. Але жарти убік. Дисплей OnePlus 12 правда дуже крутий і це підтверджується як при перегляді технічних характеристик, так і при реальному використанні.

 

 

Тут заявлена AMOLED-матриця з підтримкою технології LTPO 3.0 та роздільною здатністю 2K. Все по-флагманські, все по-дорослому. Частота оновлення 120 Гц вже звична та особливого інтересу не викликає. Проте хочеться поговорити про яскравість дисплея OnePlus 12.

 

 

До презентації було безліч чуток, що новинка отримає пікову яскравість 4500 ніт. Цифра здається якоюсь нереальною, але ці чутки підтвердилися. Щоправда, лише частково. Дисплей OnePlus 12 здатний видавати таку яскравість, але лише при використанні HDR. Це пікове значення, яке використовується лише в поодиноких випадках.

 



 

При стандартному повсякденному використанні яскравість екрану Ванпласа 12 становить 1600 ніт, що теж дуже добре. Навіть під прямим сонячним промінням буде добре видно те, що відбувається на екрані. Варто похвалити компанію за те, що вона не стала пускати пилюку в очі і заявляти про постійну яскравість в 4500 ніт. Всі ми розуміємо, що це більший маркетинговий хід.

 

 

З ШІМом у OnePlus 12 жодних проблем. Все чітко та без шкідливого випромінювання. Кольоропередача на висоті, є купа налаштувань, дисплей дуже соковитий і якісний – що ще потрібно для комфортного використання? Новинка отримала всілякі флагманські фішки, тому її екран можна лише хвалити. Тут розібралися, переходьте до наступного пункту.

 

Продуктивність, ОС та пам'ять

Саме час поговорити про залізо OnePlus 12. Як і личить флагману, смартфон отримав новітній процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, з яким ми вже знайомі з Xiaomi 14 і 14 Pro.

 

 

 

На презентації було сказано багато слів про те, що конкуренти не змогли забезпечити нормальне охолодження чіпа, через що при великих навантаженнях був значний перегрів апарату та тротлінг. За словами представників OnePlu , їх дітище було позбавлене таких проблем.

 

Але ми розуміємо, що це черговий маркетинг. Ванплас 12 так само гріється і тротлить, як і конкуренти. Це просто неминуча ситуація з огляду на потужність чіпу. Подібну картину ми бачили і у попереднику з чіпом Snapdragon 8 Gen 2 на борту. Новий процесор демонструє результати трохи краще, але все одно нагрівання буде, хоч і не критичне.

 

 

Це не означає, що ви не зможете грати у вимогливі іграшки на ультрависоких налаштуваннях. Вони йтимуть без проблем, адже інакше яка користь від флагманів? Але не варто сподіватися на ідеальну рівну лінію у тротлінг-тестах.

 

 

З більш простими іграми ситуація взагалі казкова: нагрівання корпусу не перебільшує 35°C, а частота кадрів становить стабільні 59 fps. В AnTuTu OnePlus 12 набирає рекордні 2 мільйони балів із хвостиком.

 

 

Загалом, продуктивність Ванпласа 12 у важких сценаріях викликає приємні враження. Тут немає якихось критичних проблем і грати на смартфоні можна із задоволенням. Плюс-мінус так само, як і у OnePlus 11.

 

 

З варіантами пам'яті OnePlus 12 все дуже добре, навіть занадто. Базова версія вже йде на 12/256 ГБ, а топова взагалі пропонує 24 ГБ оперативної та 1 ТБ постійної пам'яті. Вам не здається, що виробники вже стали трохи перегинати палицю? Важко уявити сценарії, для яких у 2024 році може знадобитися цілих 24 ГБ оперативної пам'яті.

 

 

З програмним забезпеченням у OnePlus 12 все чудово. Телефон отримав свіжу операційну систему Android 14, а як прошивка буде використовуватися фірмова OxygenOS 14 або ColorOS 14, залежно від версії та регіону. Про «начинку» Ванплас 12 поговорили. Будемо переходити до камер.

 

 

 

Камери

Хотілося б сказати, що камери повинні бути основною перевагою OnePlus 12, але в цьому смартфоні так багато фішок, що круті камери – не єдине його багатство. А фоткає апарат правда приголомшливо.

 

 

Основний модуль у нас називається Sony LYT-808, і його роздільна здатність становить 50 Мп. Додатково є перископне телефото на 64 Мп і ультраширік на 48 Мп. З більш детальними параметрами камер ви можете ознайомитись у таблиці на початку статті.

 

 

Технічні характеристики сенсорів солідні, і при реальному тестуванні стає зрозумілим, що це не просто гарні цифри. Телефон чудово справляється як із нічною, так і з денною зйомкою. Як на основний модуль, так і на ультраширік та перископне телефото. Це справжній флагманський рівень, до якого ми маємо мінімальні претензії.

 

 

Щоб визначити, який смартфон фотографує краще – Xiaomi 14 Pro або OnePlus 12, потрібно проводити детальне скрупульозне порівняння. Тому що з першого погляду здається, що обидва телефони демонструють чудові результати.

 

 

 

Записувати відео OnePlus 12 вміє у 8K@24fps або 4K@60fps, як і попередня модель. Тут теж все чудово: що картинка, що якість звуку.

 

 

Прославляти OnePlus 12 можна не тільки за основну камеру, але й за фронтальну. Новинка тепер може похвалитися фронталкою на 32 Мп, тоді як OnePlus 11 мав роздільну здатність лише 16 Мп. Якість запису відео також збільшилася до 4K@30fps. Селфі виходять із відмінною деталізацією та природною кольоропередачею.

 

Вас може зацікавити: Огляд Poco F6 Pro (Redmi K70) – найтоповіший середньобюджетник на 2024 рік!

 

Всі приклади фото, зроблених на OnePlus 12, ви можете переглянути вище. Нам камера новинки дуже сподобалася, і вона однозначно краща, ніж була у попередника. Хоча і там рівень дуже гідний.

 

 

 

Автономність

І знову OnePlus 12 приємно дивує нас. Замість звичних 5000 мАг акумулятор тепер на 5400 мАг. Повірте, при реальному використанні різниця буде помітна, хоч вона і не дуже велика. Спокійно можна досягти двох днів роботи.

 

 

А для швидкого заповнення заряду передбачена 100-ватна дротова та 50-ватна бездротова зарядка. Так-так, нарешті флагман Ванплас отримав бездротову зарядку, ще й із такою гарною потужністю. Як заявляє виробник, по дроту новинка підживиться до 100% лише за півгодини. На зарядку від бездротової технології піде вже близько години.

 

 

Бонусом іде 10-ватна реверсивна бездротова зарядка. Дрібниця, а приємно. З автономністю у Ванпласа 12 все так добре, що навіть причепитися нема до чого.

 

 

Ціна та висновки

Ось ми і на фінішній прямій, друзі. Озвучимо ціну OnePlus 12, яка за сумісництвом є і його головним мінусом. Китайська версія смартфона на 12/256 ГБ коштує 606 доларів, а за топову модифікацію потрібно віддати вже 820 доларів. Здавалося б, цінник адекватний, але згадаймо, що це тільки за китайський апарат.

 

 

У Європі новинка коштуватиме вже значно дорожче – близько 900 доларів. На меншу вартість не варто сподіватися, знаючи божевільні націнки міжнародного ринку.

 

Так, в Україні можна буде придбати китайську версію, але за ціною не менше ніж 700 доларів. Віддавати 700 доларів за китайський апарат і потім миритися з усіма проблемами – такий собі варіант. Ми впевнені, що більшість користувачів віддадуть перевагу саме глобалці, а там цінник вже не те що кусається, а готовий з'їсти вас цілком.

 

Ну, дивіться, друзі. OnePlus 12 – однозначно крутий смартфон з чудовим екраном, потужним залізом, гарним програмним забезпеченням, топовими камерами та суперською автономністю. Але немає повноцінного вологозахисту, а це вже вагомий недолік. Не всі погодяться викласти за телефон 900 доларів, а потім оберігати його від води як зіницю ока.

 

 

Ви скажете, навіщо морочитися, якщо є Google Pixel 8 Pro, який за ціною недалеко пішов? І ви будете праві. Та й Xiaomi 14 Pro з повноцінним вологозахистом виглядає теж гідно на фоні Ванпласа, хоча і там вартість буде значною.

 

 

Але нам уже давно потрібно забути про таке поняття, як «доступний флагман». Хочете топовий мобільний пристрій – будьте готові заплатити чималі гроші. Звичайно, є «ТОПи за свої гроші», у яких і камери нормальні, і залізо флагманське, і цінник адекватний. Але зараз ми говоримо не про них, а про справжні флагмани, у яких має бути ідеально майже все.

 

 

Ось такі справи. Новинка однозначно відмінна і вартує вашої уваги, але не поспішайте її купувати. Давайте дочекаємося європейської презентації, дізнаємося ціни і тоді вже сумуватимемо (чи може радітимемо?) На цьому сьогодні з вами прощаємось. Напишіть у коментарях, чи сподобався вам OnePlus 12 і чи міркуєте над його покупкою. До зустрічі!

 



 

Плюси:

  • повноцінна комплектація;
  • преміальні матеріали корпусу;
  • цікаві кольори;
  • відмінний стереозвук та вібромотор;
  • захисне скло Gorilla Glass Victus 2 на екрані;
  • не сильно вигнутий екран;
  • LTPO AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 2K;
  • стандартна яскравість 1600 ніт та пікова 4500 ніт;
  • топове залізо;
  • гарна продуктивність у вимогливих іграшках;
  • круті варіанти пам'яті;
  • Android 14 із фірмовим програмним інтерфейсом;
  • відмінний набір камер;
  • запис у 8K на основну камеру та 4K на фронталку;
  • акумулятор ємністю 5400 мАг;
  • дротова зарядка 100 Вт та бездротова 50 Вт.

 

Мінуси:

  • немає вологозахисту за стандартом IP68;
  • велика вага та габарити;
  • поки що тільки китайська версія;
  • висока ціна.
Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 06.12.2023
Коментарі
Всього коментарів: 5
 
Виталий
0
Есть ли в OnePlus 12, режим фото в 150 градусов, такой как был на OnePlus 10?
25.03.2024 03:04
Відповісти
Влад
-4
Смартфон - дно. Дірявий корпус, вологозахисту немає, камера урод - це флагман від ванплас? Бугагага
06.01.2024 05:58
Відповісти
Андрій
-5
Нахрена він кому здався з дебільною задньою шайбою яка визиває рвотний рефлекс.. Дно.
21.12.2023 12:17
Відповісти
Тимур
5
Отличный телефон, да и цена норм
Что касается дизайна, то явно лучше остальных китайцев
25.12.2023 18:15
Відповісти
Andrew
2
Если ты баба, для которой важен дизайн, возможно. Если ты мужик и смотришь на характеристики, цена-производительность, то быстро понимаешь, что это лучшее предложение на рынке. (Ещё есть Realme gt5 pro, но будем объективными там есть довольно серьёзные "но", чтобы наравных тягаться с условным s24 ultra или iPhone 15 pro max)
02.01.2024 12:50
Відповісти

Останні ролики на YouTube