Огляд OnePlus Ace 2 Pro (OnePlus 11T) - нова загроза смартфонам Samsung і Xiaomi

20.10.2023 7486 0

Всім привіт! Сьогодні у нас на огляді смартфон OnePlus Ace 2 Pro. Кожен майстер знає, що для створення шедевру недостатньо просто скласти всі складові в одне місце, їх потрібно ще й вдало поєднати. Так для створення картини, що буде вважатись шедевром, не вистачить просто вилити на папір фарби, їх потрібно наносити мазок за мазком з майже хірургічною точністю. І лише тоді отриманий результат буде вважатись шедевром.

 

Так само і з телефонами, недостатньо просто вкласти в середину потрібні елементи. Необхідно їх поєднати між собою таким чином, щоб кожна деталь показала свої кращі якості. Яскравим представником цього в світі телефонів є OnePlus Ace 2 Pro. Та чи так це наспавді? Чи під обгорткою цукерки на нас чекає зовсім не смаколик?

 

OnePlus Ace 2 Pro – Шедевр чи фіаско?

 

Технічні хаактеистики 

Коробка

Зовнішній вигляд

Дисплей

Продуктивність

Акумулятор та автономність

Камери

Програмне забезпечення

Пам'ять

Ціна та висновки

Відеоогляд

 

Технічні хаактеистики

 

Параметр

OnePlus Ace 2 Pro

Матриця:

Super AMOLED

Діагональ екрану:

6.74 дюйма, 109.2см2

Співвідношення площі екрана до корпусу ≈ 90.3%

Роздільна здатність екрану:

1240 x 2772 пікселів

Інші параметри дисплея:

Частота розгортки – 120 Гц, пікова яскравість – 1600 ніт, щільність пікселів – 451 ppi

Операційна система:

Android 13, ColorOS 13.1

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2

Кількість ядер:

Одне ядро Cortex-X3 із тактовою частотою 3.2 ГГц + два ядра Cortex-A715 із тактовою частотою 2.8 ГГц + два ядра Cortex-A710 із тактовою частотою 2.80 ГГц + три ядра Cortex-A510 із тактовою частотою 2.0 ГГц

Графічний прискорювач:

Adreno 740

Варіанти пам’яті:

12/256Гб, 16/512 Гб, 24/1 Тб

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, сенсор 24mm, розмір матриці 1/1.56", розмір пікселя 1.0µm, PDAF (фазовий автофокус), OIS (стабілізація зображення)

Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 112˚, розмір матриці 1/4.0", розмір пікселя 1.12µm, AF

Макро: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4

Запис відео                  4K@30/60fps, 1080@30/60/120/240fps,

Електронна стабілізація зображення gyro-EIS, OIS

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.4, сенсор 26mm розмір матриці 1/3.09", розмір пікселя 1.0µm

Запис відео  1080p@30fps

Комунікації:

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, Bluetooth 5.3, NFC, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, USB Type-C 2.0,

Звук:

Стерео

Акумулятор:

5000 мАг, незнімний

Потужність зарядки:

150 Вт

Бездротова зарядка:

Ні

Розміри:

163.1 x 74.2 x 9 мм

Вага:

210 г

Матеріали корпусу:

Пластиковий каркас, скляна задня кришка (Gorilla Glass 5)

Кольори:

Aurora Green, Titanium Gray

Ціна:

Від 380 EUR

 



 

Коробка

 

Телефон до нас приїхав в коробці червоного кольору. Що вже було невеличкою несподіванкою, адже переважно виробники обирають більш «стандартні» кольори. Хоча це питання смаку, і скажу чесно нам сподобалось.

 

 

В середині на нас чекали: стандартний прозорий чохол, кабель USB typeC, голка, інструкція та блок живлення потужністю 150 Вт.

 

 

Одразу кілька слів про чохол, так як єдиним плюсом є лише його наявність. На цьому весь позитив від зустрічі з ним закінчується, адже його якість, м’яко кажучи, на досить низькому рівні, особливо,  якщо порівнювати з тим, що ми зустрічали в OnePlus 9 RT або Realme GT Neo2.

 

 

Проте цей негатив перебиває плівка з непоганим олеофобним покриттям. Однак вона є лише тимчасовим рішенням, і після покупки радимо придбати більш якісний варіант покриття екрана.

 

 

Коробка і її вміст – це стандарт для більшості телефонів. Плюс – це те, що в наявності є все, оскільки останнім часом навіть у дорогих моделях під час розпаковування можна було легко не дорахуватися якогось елемента, як, напиклад, плівки (Blackview A 200 Pro), а то і зовсім,ї зарядного блоку (Google Pixel 8 Pro). Мінус – чохол і скло потрібно буде міняти.

 

 Зовнішній вигляд

 

Тут одразу трохи негативу, бо рамки цього девайсу виконані з пластику. Чому це негатив? Тому що, наприклад,  Motorola Edge 40, який нагадаємо вартує 14 000 грн має рамки металеві. Тож чому не можна було зробити цього тут? Для нас, нажаль, це загадка.

 

 

Задня панель виконана зі скла, найкращою функцією якого є колекціонування відбитків пальців. Так, добре що не пластик, проте це знову радше мінус, аніж плюс.

 

 

І тут, в цьому морі банальності, нас раптом накриває несподівана хвиля – фірмовий перемикач звукових профілів перемістився з правої грані на ліву. Що спонукало розробників піти на такий крок? Це таємниця, що, напевно, вже не буде розкритою.

 

 

На жаль, з цим телефоном ви не попірнаєте, адже жодного захисту від води та пилу тут немає. Але не все так погано, тому що на противагу цьому виробник встановив окремий чип, що дозволить сенсору працювати навіть тоді, коли на ньому буде волога. Тобто реалізована можливість зручного користування телефоном в дощову погоду. Детальніше про цю функцію ми розповімо в розділі «Дисплей».

 

 

Щодо звуку, то жодних претензій немає. Реалізація плюс мінус як на OnePlus 11. Так це не найкращий варіант на ринку, проте для цієї цінової категорії це, одннозначно, плюс. 

 

 

Теж саме стосується і вібромотора, який перекочував сюди із, вже згаданої нами, одинадцятки.

 

Наш сьогоднішній піддослідний побачив світ у двох кольорах – Aurora Green та Titanium Gray. Хтось скаже  могло б бути більше, проте, слід пам'ятати, що могло б бути і менше. Тож за можливість вибору  плюс.

 

 

Одразу кілька слів про фірмову фішку – блок камер. Так, це не стандартно, оригінально, так як більшість людей звикла до квадратнного «острівця». Проте таке розташування не залишає байдужим, воно або подобається або ні. 

 

 

Даний гаджет має свої переваги та недоліки, і, на жаль, недоліків в цій номінації більше ніж переваг. Однак специфічне розташування блоку камер зробить його впізнаваним  будь-де.

 

Дисплей

 

А от тут вже будемо хвалити компанію, тому що дисплей в цьому телефоні заслуговує на найкащі оцінки, як для своєї ціни. Адже на ньому встановлено флагманську панель від компанії  BOE (без підтримки функції ETPO).

 

Захисне скло нашого піддослідного від японської компанії Asahi Glass, яка є одним з найбільших виробників скла у світі.

 

 

Також тут нас зустрічає матриця – Super AMOLED, 10-бітні кольори, частота розгортки 120 Гц та пікова яскравість в 1600 ніт (доступно лише при перегляді HDR контенту, звичайна яскравість – 550 ніт, максимальна без HDR –1200 ніт).

 

Так, пікова яскравіть у 1600 ніт не буде, як то кажуть, в вільному доступі, та слід пам'ятати, що в багатьох дорощих телефонах такого показника немає взагалі.

 

 

З ШІМ немає жодних проблем. Показники не найкращі, але для комфортної роботи цього більш ніж достатньо.

 

 

Також несподіванкою стало розташування сканера відбитків пальців, трохи нижче центра, що набагато вище ніж звичайне розташування в смартфонах  цієї марки.

 

 

Вже згаданий нами чип дозволить сенсору працювати навіть з краплями води на поверхні.

 

Хочеться трішки детальніше розповісти вам про цю фішку від OnePlus, яка реалізована тут за допомогою технології Rain Water Touch, як повідомляється телефон зможе розпізнавати дотики до екрану навіть в умовах сильного дощу.

 

 

Це нововведення сильно відрізняє OnePlus Ace 2 Pro від конкурентів на ринку смартфонів, включно з флагманами інших компаній, серед яких Apple і Xiaomi, адже в гаджетах від інших виробників ми нічого подібного не бачили.

 

Щоб продемонструвати нову фішку і всі її переваги, OnePlus опублікувала відео-порівняння Ace 2 Pro з iPhone 14 Pro, в якому обидва смартфони піддавалися впливу штучного дощу під різними кутами. В результаті, там де «Яблучко» мало сер’йозні проблеми з реакцєю на дотики, наш сьогоднішній гість продовжував працювати без проблем.

 

 

Як повідомляється, для досягнення такого ефекту використовується спеціальний чіп та алгоритм, який визначає положення та силу натискання пальця на екран.

 

Так, зміни не фундаментальні , проте радує сама їх наявність, бо це ознака того, що компанія не стоїть на місці.

 

 

В цілому до дисплея немає жодних претензій, якщо пам’ятати що це не флагман. В ньому однозначно більше плюсів: панель від компанії ВОЕ, Super AMOLED та 1600 ніт пікової яскавості є головним доказом того, що за ці гроші це, напевно, одне з кращих рішень.

 

Продуктивність

 

Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 – це доволі непогане оновлення відносно попередника.  А якщо додати заявлену класну систему охолодження, то на папері отримуємо, можливо, найкращий ігровий смартфон цього року, та це тільки на папері.

 

 

 

Коли ми прочитали, яке залізо було вкладено в середину, то не могло бути сумнівів, що за свої гроші кращого не знайти. На практиці ж деякі тести наш піддослідний взагалі не може пройти до кінця та видає повідомлення про перегрів.

 

 

Під час гри, наприклад, в Genshin Impact телефон в перші 15 хвилин видавав біля 40 fps, потім ситуація трохи виправилась до 50-60 fps. Але до стабільності було дуже далеко. Оскільки вже згаданий нами показник fps постійно стрибав, що ніяк не додавало комфоту процесу гри.

 

 

Ще одним вагомим мінусом є те, що гаджет дуже сильно нагрівався, що теж не було надто приємним. Складається враження, що про систему охолодження тут банально забули.

 

 

Попри те, що на папері все виглядає супер, на практиці ж маємо сильний перегрів телефону, що спричиняє дискомфорт у користуванні даним гаджетом. Попри крутий процесор якість його роботи тут теж не характеризує його з кращого боку.

 




 

Акумулятор та автономність

 

В порівнянні зі своїм попередником, наш сьогоднішній гість отримав зарядку потужністю 150 Вт (було 100 Вт).

 

 

Тож акумулятор ємністю 5000 мАг заряджається дійсно дуже швидко, орієнтований час 100% заряджання 18-19 хв, а перші 50% – 7-8 хв. Інакше кажучи, поки ви п'єте каву, телефон зарядиться на половину, а якщо додати ще і булочку, то маємо на завершення трапези повний заряд акумулятора.

 

 

Час автономної роботи тут приблизно такий же як і в OnePlus 11, з різницею максимум у 5%. Проте на практиці це майже не відчувається. Навіть під час активного користування можна сміливо розраховувати на один робочий день.

 

Мінусом є відсутність бездротової зарядки. На нашу думку, можна було б залишити 100 Вт стандартної зарядки та додати сюди ще й бездротову.

 

 

Швидка зарядка та тривалий час автономної роботи явно додають плюсів нашому піддослідному, але відсутність бездротової є такою собі «ложкою дьогтю», що псує, здавалося б, ідеальний смак.

 

Камери

 

Для кращого розуміння якості камери в OnePlus Ace 2 Pro, ми обрали йому в суперники Xiaomi 13T.

 

Денні та нічні фото краще вийшли саме на OnePlus, так як деталізація і скін тон набагато краще вдались саме йому. Тож перший раунд за нашим піддослідним.

 

 

 

Портретні фото так само залишились за нашим сьогоднішнім гостем. А це вже 2-0.

 

 

 

А от надширококутна камера не виявила переможця.

 

 

 

Результат роботи фронтальної камери, на жаль, не приніс нам таких же хороших результатів, і тут уже помітно, що це не флагман, вийшло непогано але без ефекту «Вау».

 

Шкода, але фронтальна камера поки що не навчилась писати відео в 4К форматі. Чого не скажеш про відео зняті на основну камеру.

 

 

Камери тут дійсно працюють дуже якісно, в цьому аспекті смартфон явно виграє в своїх конкурентів. Проте до фронтальної камери є питання, вона могла б бути трохи кращою.

 

Програмне забезпечення

 

Смартфон приїжджає з локальною прошивкою Android 13, ColorOS 13.1. Шкода, але глобальної прошивки немає, проте це ніяк не впливає на роботу Google сервісів.

 

 

Сильним мінусом є відсутність української мови, також, слід пам’ятати, що китайські версії блокуються за межами піднебесної. У нас поки що цього не сталося, проте про такі ризики треба пам’ятати.

 

 

Єдиний варіант вирішення проблеми, на нашу думку, це дочекатись виходу глобальної прошивки для OnePlus 11T і встановити її на даний телефон.

 

Так само мінусом є те, що виробник ніяк не вирішив проблему з датчиком освітлення, і схоже що рішення цієї проблеми ми так і не дочекаємось.

 

 

В цій номінації  сам лиш негатив, починаючи з відсутності української мови, і закінчуючи ризиком, що смартфон вам можуть заблокувати через відсутність глобальної прошивки. Хотілося б сказати, що виробник вирішить хоча б деякі з проблем, та глянувши на давність проблеми з датчиком освітлення, надії на це мало.

 

Пам'ять

 

Нас сильно зацікавив той факт, що тут повинно бути 24 Гб оперативної пам’яті + 8 Гб віртуальної, так як такої кількості ми ще не зустічали. Для перевірки цього твердження ми встановили велику кількість додатків, і почергово їх відкривати та згортати, щоб перевірити як цей смартфон завантажуватиме їх з фону. Щоб нашому піддослідному не було «самотньо» ми взяли йому в компанію OnePlus Ace 2V, який має в своєму розпорядженні 12 Гб оперативки.

 

 

Для експерименту ми завантажили по 20 однакових додатків на кожен смартфон. Перевірятимемо який з смартфонів буде відкривати їх швидше, та в котрому з них більше додатків залишиться працювати в фоні.

 

 

Результати:

 

Щодо швидкості завантаження з фону то тут нічия, оскільки це відбувалося практично синхронно.

 

 

Але OnePlus Ace 2V після завантаження 10-го додатку почав вивантажувати перший.  Тож для нього це межа, в той час як його конкурент продовжив свій шлях, і після 20-ти додатків проблем не виникло. Ми пішли далі, 30 додатків – легко, 35 – теж без проблем. Потім ми зайшли в гру Genshin Impact, і аж після деякого часу додатки все ж почали вивантажуватись.

 

 

Тож тут, дійсно, все гаразд з оперативкою.

 

Ціна та висновки

 

Офіційна ціна стартує від 410$ за версію 12/256 Гб.

 

 

 

Отже, попри те що смартфон не ідеальний (проблеми з процесором, відсутність глобальної прошивки та української мови, не надто швидкий USB 2.0, пластиковий каркас), все ж плюси в нього теж є – це камера та дисплей.

 




 

Відеоогляд



Автор: Богдан Мандзій Дата публікації: 20.10.2023
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube