Огляд OnePlus Ace 3 (12R) – перший убивця флагманів у 2024 році

07.01.2024 14163 6

Привіт, друзі! У Китаї відбулася презентація смартфона OnePlus Ace 3, який з нетерпінням чекали багато користувачів. На глобальний ринок модель вийде під назвою OnePlus 12R і, як вже можна зрозуміти, це буде молодша версія гарячого флагмана Ванплас 12. В окремому огляді ми докладно розповідали про цього красеня, і головним мінусом там була досить висока ціна.

 

А ось OnePlus Ace 3 (12R) – це вже доступніший телефон, що відноситься до середньобюджетного сегменту. Ми маємо отримати крутий субфлагман із топовим залізом, якісним екраном та хорошими камерами. Давайте подивимося, чи це так, і чи виправдає OnePlus Ace 3 (12R) наші високі очікування.

 

 

Огляд OnePlus Ace 3 (12R) – перший убивця флагманів у 2024 році

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали корпусу, габарити

Якість екрана

Процесор, ОС та варіанти пам'яті

Камери

Автономність

Ціна, коли вийде на світовий ринок, висновки

 

Технічні характеристики

Матриця:

LTPO AMOLED

Діагональ екрану:

6. 7 2

Роздільна здатність екрану:

1264x2780 пікселів

Інші параметри дисплея:

Частота оновлення – 120 Гц, стандартна яскравість – 1600 ніт, пікова яскравість – 4500 ніт, щільність пікселів – 450 ppi, підтримка Dolby Vision та HDR10+

Габарити:

163.3 x 75.3 x 8.8 мм при вазі 207 г

Матеріали корпусу:

Скляна задня кришка та алюмінієві грані

Кольори:

Black, Blue, Rose Gold

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

Кількість ядер:

Одне ядро Cortex-X3 із тактовою частотою 3.2 ГГц + два ядра Cortex-A715 із тактовою частотою 2.8 ГГц + два ядра Cortex-A710 із тактовою частотою 2.8 ГГц + три ядра Cortex-A510 із тактовою частотою 2.0 ГГц

Графічний прискорювач:

Adreno 740

Операційна система:

Android 14 з фірмовою прошивкою ColorOS 14

Основна камера:

Основний модуль: Sony IMX890, роздільна здатність 50 Мп, сенсор 24 мм, діафрагма f/1.8, розмір матриці 1/1.56", розмір пікселя 1.0µm, різноспрямований PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 16 мм, кут огляду 112˚, розмір матриці 1/4.0", розмір пікселя 1.12µm

Макромодуль: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4

Запис відео у максимальній якості 4K@/60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.4, сенсор 26 мм, розмір матриці 1/3", розмір пікселя 1.0µm

Комунікації:

Bluetooth 5.3, Wi-Fi 7, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, ІЧ-порт, NFC

Ємність аккумулятору:

5500 мАг

Потужність заряджання:

Дротова 100 Вт (зарядка до 100% за 27 хвилин)

Ціна:

Близько 370 доларів (китайська версія)

 

Ось такими характеристиками може порадувати нас OnePlus Ace 3 (12R). Визнайте, що ви приємно здивовані, оскільки параметри і справді круті, а ціна при цьому впевнено знаходиться в рамках середньобюджетного сегменту. Тут і преміальні матеріали корпусу з алюмінієм та склом, і LTPO AMOLED-екран з піковою яскравістю 4500 ніт, і флагманський процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

 

 

Схоже на те, друзі, що молодші флагмани переходять на новий рівень, і в 2024 ми побачимо ще дуже багато гідних моделей. Тішить, що цю ініціативу запровадить бренд OnePlus, оскільки їхня продукція вважається еталоном якості (принаймні серед китайських виробників). Ну що, давайте далі знайомитись із гарячою новинкою.

 

Комплектація

Не відходитимемо від традиції і почнемо огляд OnePlus Ace 3 (12R) з комплекту поставки. Заздалегідь підготуйтеся до наших нудних слів, які ви вже чули багато разів. Комплектація сьогоднішнього героя абсолютно не змінилася порівняно з іншими телефонами цього бренду (та й не лише цього).

 

 

Комплект постачання OnePlus Ace 3 (12R) максимально повний. У ньому присутні всі елементи, завдяки яким ви можете відразу взяти і користуватися придбаним смартфоном, не докуповуючи аксесуари, яких бракує. Усередині симпатичної коробки ви знайдете документацію, блок живлення потужність 100 Вт, скріпку для вилучення SIM-лотка, USB-кабель, однотонний чохол приємної якості, та й самого винуватця свята.

 

Тут все дуже добре, тож претензій жодних. Єдиний момент: якщо все-таки надумаєте купувати китайську версію (саме OnePlus Ace 3, а не майбутній 12R), не забудьте придбати перехідник під наші розетки.

 

Дизайн, матеріали корпусу, габарити

Давайте відкладемо в бік комплектацію, яка вже набридла, і розглянемо ближче зовнішній вигляд OnePlus Ace 3 (12 R). Можливо, ви думаєте, що ми розповідатимемо про нудний і однотипний дизайн новинки. Поспішаємо вас переконати: зовнішній вигляд OnePlus Ace 3 (12R) далеко не нудний і більше нагадує повноцінний флагман, а не середньобюджетник.

 

 

Звичайно, в дизайні присутні всі фірмові фішки стилю Ванпласа – металевий п'єдестал з одного боку корпусу, круглий модуль основної камери, акуратний логотип по центру задньої кришки. Через це OnePlus Ace 3 (12R) досить сильно схожий на свого старшого брата OnePlus 12. Тільки у дванадцятої моделі шайба більшого розміру, оскільки модулі там крутіші.

 

 

Майже не відрізняються і габарити. OnePlus Ace 3 (12R) має стандартні розміри 163.3 x 75.3 x 8.8 мм, але вага трохи менша, ніж у дванадцятого флагмана – 207 грамів проти 220 грамів. Екран у новинки вигнутий, але в міру, завдяки чому смартфон непогано лежить в руці і не доставляє дискомфорту. З ергономікою особливих проблем немає.

 

 

Матеріали корпусу нашого сьогоднішнього гостя також на висоті – це скляна задня кришка та алюмінієві грані з матовим покриттям. Коли береш телефон до рук, немає відчуття, що це якийсь типовий середньобюджетник. І виглядає, і відчувається OnePlus Ace 3 (12R) дорого та преміально.

 

 

Передня панель смартфона захищена загартованим склом Gorilla Glass Victus 2, що гарантує високу міцність та захист від подряпин. А ось стандарт вологозахисту не заявлений, навіть самий базовий. Але ми вже звикли, що смартфони OnePlus постійно мають якісь проблеми зі стандартами захисту. Навіть топовий флагман Ванплас 12 отримав не звичні IP68, а лише IP65.

 

 

Пару слів скажемо про забарвлення OnePlus Ace 3 (12R). Крім стандартного чорного та блакитного кольору додався світло-рожевий, який навіває приємні спогади про старі лінійки Айфонів. Тоді колір «Рожеве золото» був неймовірно популярний, та й зараз таке рішення виглядає свіжо та ніжно. Підійде, звичайно, більше жінкам, але не сперечатимемося про смаки.

 

 

Розумію ваше невеличке дивування, бо на фото вище, важко знайти щось схоже на рожеве золото. Колір цього смартфона дуже змінюється в залежності від умов освітлення, ось приклад фото на сонці:

 

 

Сканер відбитків пальців у OnePlus Ace 3 (12R) знаходиться під екраном: розташування зручне, та й спрацьовує швидко та чітко.

 

Всі роз'єми та інтерфейси у смартфона на місці – це динаміки, мікрофон з шумозаглушенням, слот для SIM-лотка, порт USB-C та інфрачервоний датчик. Також зберегли фірмовий триступеневий перемикач, який займає своє місце на бічній грані. За допомогою нього можна швидко перемикатися між звуковими режимами.

 

 

Отже, короткі підсумки з дизайну OnePlus Ace 3 (12R). Нам сподобався не лише зовнішній вигляд смартфона, а й його матеріали корпусу та забарвлення. Якщо не брати до уваги відсутність вологозахисту, то мінусів у дизайні новинки взагалі немає. Ну а фірмовий стиль Ванпласа та кругла шайба – це вже справа смаку.

 

Читайте також: Огляд Motorola Moto G84 – гідний бюджетник, але мінус є

 

Якість екрана

Питання із зовнішнім виглядом OnePlus Ace 3 (12R) закрили, а тепер обговоримо дисплей. Для початку трохи розповімо про технічні характеристики. На відміну від попередника, тут встановлено не просто AMOLED-екран, а LTPO AMOLED. Нещодавно технологія LTPO зустрічалася тільки в топових флагманах, але тепер, схоже, ми її бачитимемо і в середньобюджетниках.

 

 

Якщо у OnePlus 12 була роздільна здатність 2K, то у OnePlus Ace 3 (12R) її знизили до 1.5K, що цілком виправдано. І повірте, такої роздільної здатності вистачає з головою, картинка дуже деталізована та приємна, ніякого натяку на зерно. А ось яскравість дисплея взагалі не відрізняється від топової моделі – все ті ж стандартні 1600 ніт і пікові 4500 ніт.

 

Але ми вже розповідали в попередніх оглядах, що собою являє пікова яскравість 4500 ніт. Всі ми розуміємо, що ця цифра намальована більше для маркетингу, і при реальному використанні ми її не отримаємо навіть при знаходженні під прямим сонячним промінням.

 

 

А ось 1600 ніт – це вже реальніше. Але не заглиблюватимемося в цю тему і просто скажемо, що з яскравістю екрана у OnePlus Ace 3 (12R) теж ніяких проблем. Тут все просто ідеально.

 

Як і з кольоропередачею, яку можна детально налаштувати в параметрах на свій смак. Хвилюєтеся через ШІМ? Не варто, оскільки дисплей підтримує високу частоту 2160 Гц, через що ваші очі не будуть розпізнавати шкідливе мерехтіння. Частота оновлення екрану стандартна та звична – 120 Гц, так що на цьому довго зупинятись не будемо.

 

 

Ми вже зрозуміли, що екран OnePlus Ace 3 (12R) дуже крутий, але як справи з продуктивністю? Давайте швидше переходити до «начинки» апарата.

 

Процесор, ОС та варіанти пам'яті

Поки що наш огляд OnePlus Ace 3 (12R) йде як по маслу. Ми задоволені і дизайном новинки, і її екраном. Але чи все так ідеально з продуктивністю? Ловіть спойлер: так, залізо у нашого сьогоднішнього героя теж чудове.

 

 

Телефон став володарем дуже відомого процесора Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, про який ми розповідали вже багато разів. Адже саме цей чіп встановлювався у більшість флагманів 2023 року (якщо не в усі). Ви добре знаєте, на що здатний Snapdragon 8 Gen 2, і в OnePlus Ace 3 (12R) нічого не змінилося. Хіба тільки нагрівання стало трохи менше, як і тротлінг, за що варто висловити подяку виробнику.

 

 

Зрозуміло, порівнювати з топовим дванадцятим флагманом не варто, оскільки там встановлений найновіший Snapdragon 8 Gen 3. Але ж мають бути хоч якісь відмінності між флагманським і субфлагманським пристроєм. Ми вважаємо, що компанія і так створила собі внутрішню конкуренцію, оскільки багато користувачів відмовляться від покупки OnePlus 12 після виходу OnePlus 12R. Бо навіщо переплачувати? Але про це трохи згодом.

 

У синтетичних тестах з OnePlus Ace 3 (12R) все чудово. В AnTuTu смартфон набирає близько 1 660 000 балів, і це чудовий показник. Але ми вже говорили, що не варто сильно покладатися на результати синтетичних тестів, оскільки важливе значення мають умови, в яких проводилося тестування (скажемо по секрету, що більшість таких тестів проводиться в холодильнику, а це, погодьтеся, не дуже чесно).

 

 

Але й у реальному використанні OnePlus Ace 3 (12R) демонструє хороші результати, не димить як піч і не сильно тротлить. Після 10 хвилин у Genshin Impact корпус у деяких місцях нагрівається до 40 ℃ , і за подальшої гри температура збільшується лише на 3-4 ℃ . Тобто грати на OnePlus Ace 3 у потужні іграшки на ультрависоких налаштуваннях можна, та ще й із великим комфортом.

 

Модифікації пам'яті у OnePlus Ace 3 (12R) шикарні: 12/256, 16/512 та 16/1 ТБ. Для повсякденного використання вистачатиме і базової версії, але, якщо хочете ні в чому собі не відмовляти, можна купити середню або топову модифікацію. Все одно ціни приємні (як шкода, що тільки на китайську версію).

 

 

Із програмним забезпеченням ситуація стандартна. Китайська версія отримала фірмову прошивку ColorOS 14, а в міжнародній, швидше за все, використовуватиметься OxygenOS 14. Все це засноване на операційній системі Android 14. Про функціон даних прошивок ви знаєте, тому давайте рухатися далі.

 

 

Камери

Ну що, друзі, ось ми й дісталися камер. Хотілося б сказати, що тут теж круті нововведення та суттєвий апгрейд, але ні. На жаль, виробник взагалі не став морочитися над камерами OnePlus Ace 3 (12R) і встановив той самий набір, який був у OnePlus Ace 2 (11R).

 

 

Основний модуль у нас, як і раніше, Sony IMX890 роздільною здатністю 50 Мп. Чи це погано? Ні, оскільки попередник фотографував дуже круто і навіть перемагав дорожчі моделі.

 

OnePlus Ace 3 (12R) зберігає цю тенденцію і показує відмінні результати що вдень, що вночі. Так, це не OnePlus 12, але зараз ми говоримо про середньобюджетник, і для свого рівня якість фото однозначно солідна. Всі приклади знімків можна подивитися на прикріплених зображеннях.

 

 

Ультраширік також не змінився. Здавалося б, роздільна здатність у нього всього 8 Мп, і він не повинен якось виділятись, але отримані результати нас однозначно радують. Якщо не збільшувати картинку, то якість відмінна, з приємною кольоропередачею, нормальною деталізацією і кутами огляду.

 

Фронтальна камера OnePlus Ace 3 (12R) аналогічно не змінилася. Нам подобаються селфі і по скінтону, і деталізації. Все добре, якби не запис відео тільки у 1080p@30fps.

 

 

А ось основна камера нашого сьогоднішнього героя вміє записувати відео у 4K з 60 кадрами в секунду, і робить це добре. Якість цілком гідна. Запису у 8K немає, та це й не потрібно більшості користувачів.

Загалом камери OnePlus Ace 3 (12R) залишаються на тому ж рівні, що й у попередника. І ми не можемо лаяти виробника за таке рішення, оскільки підсумкові результати відмінні.

 

 

Вас може зацікавити: Підсумки року: найкращі смартфони OnePlus за 2023 рік. ТОП-6 бюджетників, молодших флагманів та топових пристроїв

 

Автономність

Закриємо питання з автономністю, озвучимо повні ціни і вже підбиватимемо підсумки. Акумулятор OnePlus Ace 3 (12R) йде на 5500 мАч – чудова ємність, завдяки якій ви спокійно отримаєте півтора-два дні без підзаряджання. Це трохи більше, ніж у попередньої моделі.

 

 

Дротова зарядка може похвалитися великою потужністю 100 Вт. За заявою виробника, на повне підживлення моделі піде лише півгодини. Технологія бездротової зарядки відсутня. Звичайно, це трохи засмучує, але ми вимагаємо вже надто багато від молодшого флагмана.

 

 

 

Ціна, коли вийде на світовий ринок, висновки

Отже, ціни. У Китаї базову версію OnePlus Ace 3 (12R) на 12/256 ГБ можна придбати за 370 доларів. Версія на 16/512 ГБ коштуватиме приблизно 425 доларів, а за топову модифікацію 16 ГБ/1 ТБ потрібно буде віддати вже 495 доларів.

На світовий ринок OnePlus Ace 3 вийде під назвою OnePlus 12R і міжнародний реліз відбудеться вже 23 січня. Відповідно, ціни на мобільний пристрій також зміняться. Звичайно, не на краще. Подорожчання може становити до 30%, і тоді новинка вже не виглядатиме так привабливо.

 

 

Але те, що ми зараз побачили у китайському OnePlus Ace 3, нам дуже сподобалося. Якщо не брати до уваги камери, то новинка практично не поступається флагманам. Смартфон пропонує все, чим можуть похвалитися топові пристрої – преміальні матеріали корпусу, LTPO AMOLED екран із приголомшливою яскравістю, потужне залізо та ємний акумулятор. Не вистачає лише вологозахисту та бездротового заряджання.

 

Звичайно, для багатьох важливі чудові камери з телевіком і крутим ультраширіком. Ці користувачі, швидше за все, купуватимуть саме OnePlus 12. Але, якщо ви не займаєтеся професійною фотозйомкою, для всіх інших завдань чудово вистачатиме і Ванпласа 12R.

 

 

Смартфон вийшов крутий, і за ціною, ясна річ, найбільш вигідно виглядає китайська версія. Якщо ви знаєте, що робити з таким апаратом і зможете його перепрошити, то чому б не купити OnePlus Ace 3. Всім іншим користувачам, які не хочуть морочити голову з перепрошивками, ми радимо дочекатися глобальної презентації та купувати вже OnePlus 12R.

 

 

На цьому ми з вами прощаємось. Напишіть у коментарях, чи сподобався вам OnePlus Ace 3 (12R) і чи чекаєте глобальну презентацію. До зустрічі!

 

Плюси:

  • повноцінна комплектація;
  • стильний дизайн;
  • цікаві кольори;
  • у матеріалах корпусу тільки скло та алюміній;
  • захисне скло Gorilla Glass Victus 2;
  • є фірмовий перемикач звуку;
  • LTPO AMOLED-екран роздільною здатністю 1.5K;
  • немає проблем із ШІМом;
  • потужний процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2;
  • помірне нагрівання в іграх;
  • царські модифікації пам'яті;
  • відмінне програмне забезпечення;
  • основний модуль Sony IMX890 на 50 Мп;
  • хороший ультраширік та фронтальна камера;
  • акумулятор ємністю 5500 мАг;
  • дротова зарядка 100 Вт;
  • вигідна ціна.

 

Мінуси:

  • немає вологозахисту;
  • не всім сподобається вигнутий екран;
  • камери не змінилися порівняно з попередником;
  • відсутня телевік;
  • запис відео на фронтальну камеру лише у 1080p@30fps;
  • немає запису відео на основну камеру у 8K;
  • поки що тільки китайська версія.
Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 07.01.2024
Коментарі
Всього коментарів: 6
 
Євгеній
0
А гугли будуть якщо купувати Ace, а не 12r в Україні?
16.02.2024 22:28
Відповісти
Сергей
1
Без телевозраста, в принципе, можно жить, с такой-то ценой) А если брать китайскую версию и извиниться, то подавно.
Сейчас новые аппараты выпускают со всякими AI-фишками (новые S24, Oppo Find X7 Ultra), то Oneplus 12 на этом фоне уже не выглядит так круто)
20.01.2024 08:18
Відповісти
Dmitriy
-1
Ура, новости интересные подъехали, почитал с удовольствием!
12.01.2024 03:53
Відповісти
Антон Шевченко
0
З нетерпінням чекаю на глобальну презентацію.
08.01.2024 08:31
Відповісти
Ваше ім'я
1
"Відсутність бездротової технології відсутня."
07.01.2024 18:53
Відповісти
Аліна Нікітіна
1
Дякую, виправили
08.01.2024 01:03
Відповісти

Останні ролики на YouTube