Огляд Pixel 9 Pro XL: живі фотографії, порівняння з конкурентами. Вся інформація про ТОП-флагман від Google

28.07.2024 14162 0

Привіт, друзі. Сьогодні знаменна подія для всіх шанувальників компанії Google. У нас на руках гаряча новинка – топовий Pixel 9 Pro XL, і ми готові поділитися з вами всією інформацією про цього красеня.

 

 

Телефони від Гугл – це завжди стабільність, надійність, інноваційні фішки та приголомшлива камера. Сьогоднішній суперфлагман продовжує традицію. Ба більше, у нього є дещо цікаве, що точно викличе захват у користувачів. Влаштовуйтеся зручніше і розпочинайте читання огляду Pixel 9 Pro XL і пам'ятайте, що смартфони Google відрізняються від усього того, що пропонує ринок.

 



 

Огляд Pixel 9 Pro XL: живі фотографії, порівняння з конкурентами. Вся інформація про ТОП-флагман від Google

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали корпусу, габарити

Дисплей

Продуктивність

Операційна система та ШІ

Камери

Автономність

Ціна і висновки

Відеоогляд 

 

Технічні характеристики

Матриця:

LTPO OLED

Діагональ екрана:

6.8″

Роздільна здатність дисплея:

1344 x 2992 пікселів

Інші параметри екрана:

Щільність пікселів – 487 ppi, частота оновлення – 120 Гц, підтримка HDR10+

Матеріали корпусу:

Скляна задня кришка та алюмінієві грані

Захист:

IP68 (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин), захисне скло Gorilla Glass Victus 2

Процесор:

4-нанометровий Google Tensor G4

Варіанти пам'яті:

12/256, 12/512, 16 ГБ/1 ТБ

Основна камера:

Основна камера: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.7, сенсор 25 мм, розмір матриці 1/1.31», розмір пікселя 1.2µm, багатозонний лазерний автофокус, двопіксельний PDAF, оптична стабілізація;

Телефото: роздільна здатність 48 Мп, розмір матриці 1/2.51», двопіксельний PDAF, оптична стабілізація, 5-кратний оптичний зум;

Надширококутний об'єктив: роздільна здатність 48 Мп, розмір матриці 1/2.51», двопіксельний PDAF

Запис відео в 4K з 60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 42 Мп, розмір матриці 1/2.51», PDAF

Запис відео в 4K@60fps

Комунікації:

Мережа 5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS

Звук:

Стерео

Місткість акумулятора:

5050 мАг

Зарядка:

Дротова 30 Вт (до 50% за 30 хвилин), бездротова 23 Вт

Ціна:

Від 1199 євро

 

За першим враженням можемо сказати, що Pixel 9 Pro XL – гідний наступник попередньої серії. Радує, що топова модель 9 Про пропонується у двох розмірах – стандартному і збільшеному. Сьогодні мова піде якраз про останній.

 

 

Діагональ екрана 6.8 дюймів значна, і це точно не варіант для любителів компактних смартфонів. А ось якщо потрібен справжній гігант з величезним якісним дисплеєм для перегляду відео та ігор, Pixel 9 Pro XL відмінно підходить. Але не будемо забігати наперед і проведемо поетапне знайомство з новинкою.

 

Комплектація

Не можемо дозволити собі пропустити пункт з комплектом постачання, хоча свідомо нічого цікавого в ньому немає. Разом з Пікселем покупець отримує кабель USB Type-C і скріпку для відкриття SIM-слота. Усе, більше жодних цікавих елементів.

 

 

Блок живлення потрібно купувати окремо. Та і якісний чохол не завадив би, щоб максимально продовжити термін експлуатації телефону. Прибираємо коробку і рухаємося далі.

 

 

Дизайн, матеріали корпусу, габарити

У зовнішньому вигляді Google Pixel 9 Pro XL бачимо нові деталі, які були відсутні в дизайні попередніх моделей. Прямокутний ободок у верхній частині корпусу замінили на довгастий овальний п'єдестал, який значно виступає над панеллю.

 

 

На перший погляд, блок камер нагадує щось космічне. Виглядає незвично, на любителя. Три сенсори розташувалися в горизонтальну лінію.

 

 

Грані та задня кришка Pixel 9 Pro XL плоскі, тоді як Pixel 8 Pro був весь заокруглений. Тренд на плоскі рамки дістався і до Гугл. Цим новинка трохи схожа на Pixel 8A, хоча їхні розміри кардинально відрізняються.

 

За габаритами наш сьогоднішній красень такий самий, як Піксель 8 Про. Порівняємо цифри: 163.9 x 75.9 x 8.9 мм у новинки та 162.6 x 76.5 x 8.8 мм у попередника. Мобільний пристрій важкий, для декого будуть незручними плоскі грані.

 

 

Задня панель Pixel 9 Pro XL виконана з матового скла. Виглядає дорожче і цікавіше за глянцеве. Є чотири кольори: класичний чорний, порцеляновий (білий), сірий та рожевий.

 

 

Усі кнопки та роз'єми на місці, як і підекранний оптичний сканер відбитків пальців. Стереозвук і вібромотор царські, в найкращих традиціях Пікселів.

 

 

Порівняємо з конкурентом Apple iPhone 15 Pro Max. За вагою й товщиною вони майже однакові. Pixel 9 Pro XL трохи вище, але це не суттєво. Тому робимо висновки, що ергономіка у них аналогічна.

 

Невеликі підсумки щодо зовнішнього вигляду Пікселя 9 Про ХЛ: багатьом сподобається оновлений дизайн із заокругленим острівцем камери, плоскими гранями й матовим корпусом.

 

 

Якість збірки ідеальна, скло відчувається преміально. Навіть великі розміри й вагу не можна віднести до мінусів, оскільки це одна з головних фішок моделі XL.

 

 

Дисплей

Діагональ екрана Pixel 9 Pro XL величезна – 6.8 дюймів з роздільною здатністю 1344 x 2992 точок. Пікова яскравість у режимі HDR досягає 2050 ніт. Реальне значення при повсякденному використанні, звісно, нижче, але на сонці все прекрасно видно.

 

 

Рамки навколо екрана симетричні та тонкі. Вони навіть тонші, ніж в iPhone 15 Pro Max.

 

Через великий дисплей конкурентом Пікселя можна вважати Samsung Galaxy S24 Ultra. Корпус там квадратний, із загостреними краями. Виглядає таке рішення більш грубо. Але і дисплей у Самсунга кращий завдяки роздільній здатності 1440 x 3120 пікселів.

 

 

Загалом, екран Pixel 9 Pro XL чудовий. Приємна кольоропередача з можливістю налаштування, достатня яскравість, висока контрастність. Дисплей повністю відповідає флагманським вимогам.

 

 

Продуктивність

Говорячи про Пікселі, рідко хто вживає слово «суперпродуктивність». Ми звикли, що фірмові процесори Tensor не демонструють якихось захмарних результатів. Так, у повсякденному використанні все літає. Так, потужні іграшки йдуть, у принципі, без проблем.

 

 

Але Пікселі майже завжди програвали у порівнянні з іншими флагманами на останніх версіях Qualcomm Snapdragon. Попередній Pixel 8 Pro отримав Tensor G3, і навіть дев'ять ядер не змогли продемонструвати крутий результат.

 

 

Pixel 9 Pro XL став власником нового чипсета під назвою Tensor G4. Виробник повернувся до стандартних восьми ядер.

 

Як завжди, ми чуємо розмови про підвищену енергоефективність і продуктивність, зниження нагріву і тротлінгу. У реальності картина залишається та сама.

 

 

Гаразд, енергоефективність справді покращилася. Але до цього питання ми ще повернемося.

 

Щоб ви розуміли, Tensor G4 – це трохи перероблена версія Exynos 2400 з порізаними ядрами та покращеною енергоефективністю. Інакше кажучи, компанія просто взяла за основу цей процесор від Samsung. І звичайно, Tensor G4 не дотягує до Snapdragon 8 Gen 3.  

 

 

В AnTuTu новинка набрала 1 176 410 балів. Це був би чудовий результат для середньобюджетника, але точно не для топового дорогого флагмана.

 

 

У Geekbench 6 в одноядерному та багатоядерному тесті Pixel 9 Pro XL демонструє 1590 та 3821 бал відповідно.

 

 

Грати у вимогливі ігри можливо, але потрібно приготуватися до тротлінгу і нагрівання.

 

Для більшості користувачів це не стане проблемою. Давайте будемо чесні: хто купує Пікселі, щоб грати на них? У цих смартфонів є безліч інших переваг, завдяки яким вони стають повсюдними улюбленцями.

 

 

З модифікаціями пам'яті у Pixel 9 Pro XL все відмінно. Базова версія на 12 ГБ оперативної та 256 ГБ постійної пам’яті. Є варіант на 512 ГБ. Преміумверсія містить 16 ГБ ОЗП та 1 ТБ ПЗП. Використовується швидкісний стандарт UFS 4.0.

 

 

Операційна система та ШІ

Стабільний і багатофункціональний софт – ось за що обожнюють ці смартфони. А з поширенням штучного інтелекту нові опції стають дедалі цікавішими.

 

 

Pixel 9 Pro XL поставляється з новітньою операційною системою Android 15. І це ще не всі хороші новини. Як заявляє виробник, девайс оновлюватиметься цілих сім років. Йдеться про повноцінні нові версії ОС. Термін отримання патчів безпеки теж становитиме сім років.

 

 

Нарешті Android-смартфони наздогнали Айфони за термінами підтримки. А тепер трохи про нові функції ШІ.

 

Інструмент «Circle to Search» дає змогу миттєво отримувати розширену інформацію про будь-які предмети на фото або відео. Досить обвести елемент, який цікавить. Працює в більшості додатків.

 

 

Завдяки опції «Pixel Screenshot» можна зберігати інформацію про події, місця, людей, і переглядати її в будь-який зручний час. Гарантується конфіденційність і безпека контенту. Система пошуку за збереженою інформацією оптимізована, зручна і швидка.

 

 

Можливості фірмового штучного інтелекту Gemini теж покращилися. Нам обіцяють просунуті алгоритми спілкування і генерування тексту.

 

 

Також покупці Pixel 9 Pro XL отримують у подарунок річну підписку Gemini Advanced. В Європі вона коштує близько 200 євро на рік, в Україні – 900 грн/місяць. Що пропонує:

 

  • Робота не тільки з текстом, а й з різними типами інформації (фото, відео, документи). Наприклад, аналіз та обробка PDF файлів.
  • Написання коду Phyton та пошук помилок.
  • Аналіз електронної пошти, пошук потрібних листів тощо.
  • Хмарне сховище на 2 ТБ.

 

 

Погодьтеся, що отримати цей функціонал безкоштовно дуже приємно.

 

Камери

Фото- і відеозйомка – найсильніші сторони будь-якого Пікселя. У новинки в цьому плані теж все чудово. Pixel 9 Pro XL став володарем потрійної камери: головний модуль роздільною здатністю 50 Мп, телефото й ультраширик на 48 Мп.

 

 

Змін порівняно з Pixel 8 Pro вкрай мало. По суті, ми отримуємо той самий набір камер, і результат приблизно однаковий. Фотографує смартфон відмінно в будь-який час доби.

 

 

Але Pixel 9 Pro XL не можна назвати повноцінним конкурентом Samsung Galaxy S24 Ultra. У того роздільна здатність головного сенсора на 200 Мп, і при професійній зйомці різниця в деталізації знімків помітна.

 

 

Запис відео, як і раніше, в 4K з 60fps. Додавати 8K виробник не поспішає. Зате фронтальну камеру круто прокачали: 42 Мп проти 10.5 Мп у попередника. Тож сміливо можемо називати Pixel 9 Pro XL новим крутим камерофоном.

 

 

Автономність

Місткість акумулятора залишилася на рівні 5050 мАг. Але автономність трохи покращилася у порівнянні з попередником. Досягли цього коштом енергоефективного процесора та екрана.

 

При помірному використанні отримуємо не менше як добу роботи на одному заряді.

 

 

Бездротова зарядка на місці, але її потужність у 23 Вт якось не вражає. 30-ватна дротова підживлює батарею до 50% за пів години. Нормальний результат як для Пікселя.

 

 

Ціна і висновки

Настав час підбивати підсумки з огляду Pixel 9 Pro XL, але перед цим озвучимо ціни. Коштує новинка, м'яко кажучи, недешево.

 

Зверніть увагу, що вартість приблизна, на презентації можуть озвучити трохи інші цифри. Нагадаємо, що вона відбудеться 13 серпня. 


Базова версія на 128 ГБ обійдеться в 1199 євро. За 256 ГБ потрібно заплатити 1299 євро, а модифікація 512 ГБ вийде в 1429 євро.

 

 

Чи є сенс платити такі гроші за новинку від Google – кожен вирішує сам. До беззаперечних переваг смартфона можна віднести якісний екран з LTPO, вологозахист IP68, круті камери, стабільне ПЗ із впровадженням штучного інтелекту та 7 років оновлень.

 

 

Дехто зробить вибір на користь Samsung Galaxy S24 Ultra або S24 Plus. Про китайські телефони зараз говорити не будемо, оскільки це інший рівень. Ну а прихильники Apple, ясна річ, придбають iPhone 15 Pro або Pro Max і не будуть нікого слухати.

 

 

Якщо потрібні помірні габарити, можна придивитися до Pixel 9 Pro. Базова модель більш збалансована за характеристиками та ціною.

 

Чи варто переходити з Pixel 8 або 8 Pro на нове покоління? Мабуть, ні, оскільки нововведень не так багато.

 

 

Плюси:

  • Великий LTPO OLED екран;
  • дорогі матеріали корпусу;
  • відмінний звук і вібромотор;
  • повноцінний вологозахист IP68;
  • незвичайний дизайн;
  • багато пам’яті;
  • Android 15 з коробки;
  • 7 років оновлень і патчів безпеки;
  • нові функції ШІ;
  • чудові фото і відео;
  • достатня автономність;
  • є бездротова зарядка.

 

Мінуси:

  • Убога комплектація;
  • громіздкі габарити й вага;
  • продуктивність просто нормальна;
  • немає запису відео у 8K;
  • висока ціна.

 

Відеоогляд 

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 28.07.2024
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube