Огляд Poco F5 Pro – флагмани більше не потрібні!

28.05.2023 36577 6

Привіт, друзі! Нещодавно лінійка Poco поповнилася двома новими цікавими моделями – F5 та F5 Pro. Молодшу модель ми вже розглянули у цьому огляді, а з Pro-версією познайомимося сьогодні. Ця новинка теж відноситься до середньобюджетного цінового сегменту, конкуренція в якому просто величезна. Тому дуже цікаво, чи змогла компанія Xiaomi створити «ТОП за свої гроші» або навіть «вбивцю флагманів». Сідайте зручніше, а ми починаємо.

Огляд Poco F5 Pro – флагмани більше не потрібні!

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, зовнішній вигляд та матеріали корпусу

Якість екрану

Процесор, продуктивність в іграх та пам'ять

Операційна система та стабільність роботи

Камери та якість фото та відео

Комунікації та звук

Автономність

Ціна та доступність на ринку

Висновки

Відеоогляд

 

Технічні характеристики

Матриця:

AMOLED

Діагональ екрану:

6.67″

Роздільна здатність дисплея:

1440 x 3200 пікселів

Інші параметри екрана:

Частота розгортки – 120 Гц, стандартна яскравість – 1000 ніт, пікова яскравість – 1400 ніт, підтримка технології Dolby Vision та формату HDR10+

Розміри:

162.8 x 75.4 x 8.6 мм при масі 204 грами

Матеріали корпусу:

Скляна задня панель та пластикові грані

Захист:

IP53 (від пилу та бризок) + скло Gorilla Glass 5 на екрані

Кольори:

Білий, чорний

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1

Графічний прискорювач:

Adreno 730

Кількість ядер:

Одне ядро Cortex-X2 із тактовою частотою 3.0 ГГц + три ядра Cortex-A710 із частотою 2.5 ГГц + чотири Cortex-A510 із частотою 1.80 ГГц

Операційна система:

Android 13 з фірмовою прошивкою MIUI 14 POCO

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 64 Мп, діафрагма f/1.8, розмір матриці 1/2", розмір пікселя 0.7µm, PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Надширококутний сенсор: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, розмір матриці 1/4", розмір пікселя 1.12µm;

Макрооб'єктив: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4

Запис відео в максимальній якості 8K@24fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5, розмір матриці 1/3.06", розмір пікселя 1.0µm

Запис відео в 1080p@/60fps

Комунікації:

Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, інфрачервоний порт, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS

Звук:

Стерео

Акумулятор:

5160 мАг

Потужність заряджання:

Дротова – 67 Вт, бездротова – 30 Вт

Ціна:

Від 22 999 грн

  

Ось такий набір параметрів отримав Poco F5 Pro. На перший погляд, все дуже солідно: AMOLED- екраном із частотою розгортки 120 Гц і високою роздільною здатністю, флагманський процесор Snapdragon 8+ Gen 1, невеликий вологозахист і навіть наявність бездротової зарядки. Так, смартфон середнього класу нарешті отримав бездротову зарядку, що дуже круто. Згодні, що не всі користуються цією технологією, але її зручність не можна заперечити.

 

 

Перше враження від характеристик Poco F5 Pro є виключно позитивним. Якщо щось трохи і напружує, то це пластиковий каркас корпусу, маленький вибір кольорів і вже набридлий 64-мегапіксельний модуль основної камери. Та й потужність дротової зарядки на 67 Вт не можна назвати якоюсь особливою та примітною, адже на ринку вже повно варіантів зі 100 Вт і більше. Ну що, друзі, погнали далі?

 

Комплектація

Як завжди, огляд починаємо з комплекту постачання, хоч нічого цікавого в ньому немає. Poco F5 Pro приходить у чорній однотонній коробці з жовтими написами – це фірмовий стиль бренду. «Внутрішності» упаковки теж жовтого кольору. Захисна плівка вже дбайливо наклеєна на екрані апарата.

 

 

Усередині нас зустрічає USB-кабель, блок живлення на 67 Вт, макулатура та прозорий чохол. Напевно, вам уже набридло читати про такі банальності, тому плавно переміщуємося до цікавішої частини.

 

Дизайн, зовнішній вигляд та матеріали корпусу

Розпаковуємо нашого сьогоднішнього героя та уважно знайомимося з його дизайном. Хотілося б сказати, що Poco F5 Pro відрізняється від своїх конкурентів крутим зовнішнім виглядом, але нічого такого немає.

 

Це звичний важкий смартфон зі скляною задньою кришкою та пластиковими гранями. Останній факт якось засмучує, оскільки вносить дешевизну в дизайн апарату. Ще прикро, що покриття глянсове і охоче збирає всі відбитки. Телефон слизький (знову-таки, через скляний глянсовий корпус), тому без чохла його носити не варто.

 

 

Китайці поскупилися на забарвлення і випустили Поко Ф5 Про лише у чорному та білому кольорах. Це якось зовсім нудно, погодьтеся. Версія для внутрішнього ринку (Redmi K60) хоч могла похвалитися більш широкою палітрою кольорів.

 

З іншого боку, треба сказати виробнику «дякую», що він не намудрив із дизайном. Жодних помітних написів і непотрібних елементів на корпусі немає. Блок основної камери прямокутний і витягнутий, що трохи відрізняється від конкурентів, але зроблений він акуратно і в око не впадає. Особисто мені таке оформлення камери подобається, але це, звичайно, справа смаку.

 

 

На правій грані Poco F5 Pro можна помітити кнопку живлення і гойдалку гучності, а ліва грань порожня. На верхньому торці розташовується ІЧ-порт. Карту пам'яті встановити не можна, та й аудіоджек відсутній, що було цілком очікувано. Сканер відбитків пальців знаходиться під дисплеєм. Спрацьовує швидко, претензій нема.

 

Висновки по дизайну Поко Ф5 Про наступні: телефон виглядає симпатично і виправдовує свою вартість. Коли береш мобільний пристрій до рук, не виникає думки, що це якийсь бюджетник. Ще б додали металевий каркас – і взагалі була б цукерочка.

 

 

Читайте також: Кращі смартфони 2023 року

 

Якість екрану

Дисплей Poco F5 Pro заслуговує на окрему увагу – і все тому, що він чудовий. Тут нас зустрічає AMOLED- матриця з частотою розгортки 120 Гц, піковою яскравістю 1400 ніт і роздільною здатністю 1440x3200 пікселів. Додатково є підтримка Dolby Vision і HDR10+.

 

 

Як на папері, так і в реальному використанні екран Poco F5 Pro просто відмінний – соковиті кольори, висока яскравість та чіткість, немає спотворень кольору при нахилі дисплея. Ми не покривимо душею, якщо скажемо, що у своєму ціновому сегменті екран Поко Ф5 Про один із найкращих. Так, у флагманському сегменті є смартфони з крутішою матрицею і, наприклад, технологією LTPO, але це вже інший рівень, який сьогодні чіпати не будемо.

 

 

До речі, показники ШІМу у Poco F5 Pro теж не розчаровують. З нашими вимірами ви можете ознайомитись нижче (у лівому стовпці рівень яскравості, у правому – ШІМ):

  • 100% - 18%
  • 75% - 18%
  • 50% - 18%
  • 35% - 18%
  • 25% - 18%
  • 15% - 4%
  • 0% - 10%.

Нагадаємо, що якщо ШІМ не перевищує 20%, то його можна вважати абсолютно нешкідливим. Докладніше про шкоду широтно-імпульсної модуляції читайте тут.

 

Процесор, продуктивність в іграх та пам'ять

Ось ми й дісталися «серця» Poco F5 Pro – його процесор. І тут встановлений топовий чіп Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Це флагманське рішення, тому бачити його у смартфоні середнього класу дуже приємно. У повсякденному використанні все літає, програми відкриваються швидко, ніяких підвисань та глюків.

 

 

В іграх теж все чудово – і, що дуже важливо, тротлінг та нагрівання в межах допустимого. Під час гри в таку вимогливу річ, як Genshin Impact , отримуємо стабільні 60 FPS. Нагрівання корпусу в межах 40-44°C після 30 хвилин гри.

 

 

З графікою тротлінгу ви можете ознайомитися на зображенні нижче. Як бачимо, серйозних просадок немає, виходить відносно рівна зелена лінія.

 

 

З модифікаціями пам'яті виробник розщедрився. Базова версія йде на 8/256 ГБ, а топова – на 12/512 ГБ. Погодьтеся, що такого обсягу буде достатньо навіть для найактивніших користувачів. Ще є середня модифікація на 12/256 ГБ, яку можна вважати золотою серединою.

 

 

Так що в плані заліза у Poco F5 Pro все чудово. Продуктивності даного апарату вам точно вистачить із головою. Чи можна вважати сьогоднішню новинку геймерським пристроєм – мабуть так. Виробнику вдалося зберегти баланс між потужністю чіпа, його нагріванням і тротлінгом. Адже ми чудово знаємо, як це буває у флагманських телефонів – залізо найкрутіше, а перегрів такий скажений, що руки обпалиш, і всі переваги топового чіпа сходять нанівець.

 

 

Операційна система та стабільність роботи

Xiaomi Poco F5 Pro з коробки працює на новій версії операційної системи – Android 13. Все це під фірмовою оболонкою MIUI 14 for Poco. Тут, у принципі, й коментувати нема чого. Стабільність роботи така сама, як і в інших молодших флагманів цього бренду. Відчутних проблем немає. Розраховувати можна приблизно на 2 роки оновлень.

 

  

Камери та якість фото та відео

Далі на черзі камери, і їх можна вважати слабкою стороною Poco F5 Pro. Не те щоб результати зовсім погані, але в середньорівневому ціновому сегменті є мобільні пристрої з набагато крутішими камерами. Вся справа в тому, що в Поко Ф5 Про встановлений 64-мегапіксельний сенсор від OmniVision. Він уже трохи застарів, тож програє своїм конкурентам.

 

 

Щоб було зрозуміліше, ми провели порівняння камер Poco F5 Pro з Redmi K60 Pro (який не представлений на глобальному ринку) та OnePlus 10 Pro. При природному освітленні результати схожі, але Поко злегка програє і з деталізацією, і з кутом огляду, і з динамічним діапазоном. У цій трійці лідером стає саме OnePlus , хоча слави крутого камерофона ця модель не заслужила.

 

 

У нічних умовах ситуація схожа: Poco F5 Pro пасе задніх, а OnePlus 10 Pro показує найкращі результати. Щоправда, є деякі моменти, коли Poco навпаки справляється краще, але це залежить від програмної обробки фото.

 

Ультраширік у Поко Ф5 Про теж посередній. Не можна сказати, що він прямо жахливий, але кут огляду невеликий, деталізація середня, а кольоропередача неприродна. Користуватися можна, але на результат «вау» чекати не варто.

 

 

Запис відео на основну камеру Poco F5 Pro можливий у величезній роздільній здатності 8K@24fps, але користуватися нею навряд чи хтось буде. Набагато цікавіше протестувати запис відео у 4K , і тут результат непоганий. Якість відео нормальна, хіба що є невеликий червоний відтінок. Запис звуку середній – занадто тихий, та й якість звуку так собі.

 

 

Фронтальна камера Поко Ф5 Про теж посередня. Знову ж таки, селфі непогані, але деталізація страждає, та й колір шкіри передається неприродно. Знову виграє конкурент від OnePlus.


 

Підбиваючи підсумки з камер Xiaomi Poco F5 Pro, можна сказати, що результати нас швидше засмутили. У цьому ціновому сегменті можна знайти безліч варіантів із більш крутою камерою. Якщо для вас не дуже важлива якість фото, і ви інколи робите аматорські знімки – тоді проблем не виникне. Але вимогливі користувачі можуть бути розчаровані. Той же realme GT Neo 3 або OnePlus Ace та Ace 2 коштують приблизно стільки ж, як і Поко, а фотографують краще.

 

 

Вас зацікавить: Як обрати камерофон у 2023 році! Невже 200 Мп – це лише маркетинг?

  

Комунікації та звук

Тут пройдемося за найважливішими параметрами – вібромотор, звук та датчик наближення. І по всіх цих фронтах у Poco F5 Pro все гаразд. Стереозвук приємний та гучний, вібромотор теж відмінний, а датчик наближення спрацьовує коректно.

 

 

Здавалося б, це дрібниці, і у субфлагмана так все й має бути. Але давайте згадаємо, що ще кілька поколінь тому смартфони Poco (як і інші моделі від Xiaomi) жахливо дратували датчиком наближення, який дуже лагав. Те, що в останніх телефонах цю проблему врешті-решт прибрали – реально важливий апгрейд.

 

Автономність

У плані автономної роботи Poco F5 Pro – справжній красень. Телефон отримав акумулятор ємністю 5160 мАг, і у зв'язці з енергоефективним екраном та процесором це забезпечує до 7-8 годин роботи екрану. У нашому фірмовому тесті смартфон протримався 10 годин та 42 хвилини, і, як ви можете бачити за таблицею, він випередив більшість інших моделей.

 

 

За реального використання можна розраховувати до двох днів роботи. Дротова зарядка на 67 Вт повністю нагодує батарею за 48 хвилин. Не можна не відзначити і бездротову 30-ватну зарядку, яка стала проривом у середньому ціновому сегменті. Загалом, з акумулятором у Poco F5 Pro все чудово.

 

 

Ціна та доступність на ринку

Xiaomi Poco F5 Pro вже офіційно анонсовано у нашій країні. Приблизні ціни також відомі. Версію на 8/256 ГБ можна придбати приблизно за 22 999 грн, а 12/526 ГБ – 24 999 грн. Так, погодьтеся, що ціна трохи завищена, але на старті продажів це цілком очікуване явище.

 

 

Як ми вже говорили, у Poco F5 Pro є ідентична китайська версія під назвою Redmi K60. І там ціна стартує з 360 доларів за 8/128 ГБ. Але ми вам точно не рекомендуємо купувати китайську версію цього апарату, оскільки в ній відсутній band 7 та band 20, та й китайська прошивка – таке собі задоволення.

 

 

Висновки

Poco F5 Pro точно заслуговує на звання «вбивці флагманів». У цьому смартфоні є все необхідне для суперкомфортного використання – крутий екран, симпатичний дизайн, топовий процесор, чудова автономність та бездротова зарядка. Впевнені, що багато користувачів запитають: навіщо тоді купувати флагман, якщо новинка від Поко оснащена всіма флагманськими фішками?

 

 

Єдиний неприємний момент – ціна. Погодьтеся, що 24 тисячі грн – це досить дорого для середньобюджетного апарату. Якщо ціна впаде на кілька тисяч, такий варіант можна сміливо розглядати до покупки. Так, є й інші класні субфлагмани, але екрани у більшості моделей гірші, а бездротова зарядка відсутня.

 

Перешкодою для деяких може стати камера, тому що в Poco F5 Pro вона досить посередня. Але тут вже доведеться вибирати, що для вас важливіше – екран, процесор, бездротова зарядка або камера. А так це чудовий телефон, який має всі шанси стати хітом продажів.

 

 

На цьому ми завершуємо огляд Poco F5 Pro. Не забудьте поділитися своєю думкою про новинку в коментарях, а також не залишайте без уваги відеоогляд.

 

Плюси:

  • відмінний AMOLED -екран з високою роздільною здатністю;
  • низький рівень ШІМу;
  • непоганий мінімалістичний дизайн;
  • невеликий захист IP53;
  • якісний вібромотор;
  • гучний стереозвук;
  • коректно працюючий датчик наближення;
  • потужний процесор;
  • помірний тротлінг та нагрівання в іграх;
  • багато варіантів пам'яті;
  • тривалий час автономної роботи;
  • наявність 30-ватної бездротової зарядки.

 

Мінуси:

  • пластиковий каркас корпусу;
  • мало кольорів;
  • не підтримується картка пам'яті;
  • немає аудіоджека;
  • середні камери.

  

Відеоогляд

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 28.05.2023
Коментарі
Всього коментарів: 6
 
Богдан Шароа
-1
Samsung 22 коштує приблизно скільки ж. Китайці по ціні зухвало влазять в цінову нішу топів, але при цьому до топів їм ще є куди рости.
16.08.2023 04:09
Відповісти
Олександр
2
До краще зараз обрати poco f5 pro чи one plus 11?
По ціні майже однакові
12.07.2023 14:14
Відповісти
Сергій
1
Батарея меньша за Redmi K60: 5500 проти 5160. А час той самий. Вважаю ближче до Redmi K60 pro. Там батарея 5000.
02.06.2023 19:53
Відповісти
Біба
0
Смарт гарний, Але ціна, треба чекати поки вона зменьшиться. І е питания по Поколончеру, він капець який урізаний порівнянно з звичайним лончером від Ксіомі.
30.05.2023 23:28
Відповісти
Борис
0
Отсутствие гнезда под наушники и игнор карты памяти убивает этого убийцу флагманов.
30.05.2023 03:10
Відповісти
Alexander
1
И много существует флагманов с картой памяти? Или это должна быть такая киллер-фича?
30.05.2023 14:15
Відповісти

Останні ролики на YouTube