Огляд Poco X5 Pro – новий народний улюбленець
Привіт, друзі! Останнім часом у нас на огляді бувають переважно топові мобільні пристрої. Так, флагмани привертають найбільшу увагу серед користувачів, і оглядати їх дуже цікаво через круті характеристики та фішки. Але не варто забувати про не менш інтригуючий сегмент середньобюджетних смартфонів.
Яскравий представник цієї категорії – Poco X5 Pro. За телефонами Poco давно закріпилося звання «ТОП за свої гроші», але чи відноситься цей вислів до новинки? Поїхали розбиратися.
Огляд Poco X5 Pro – новий народний улюбленець
Дизайн, матеріали корпусу та кольори
Технічні характеристики
Діагональ дисплея: |
6,67″ |
Роздільна здатність екрану: |
1080х2400 пікселів |
Матриця: |
AMOLED |
Додаткові характеристики екрана: |
Частота оновлення – 120 Гц, стандартна яскравість – 500 ніт, пікова яскравість – 900 ніт, щільність пікселів – 395 ppi, розпізнавання 1 мільярда кольорів, підтримка Dolby Vision та HDR10+ |
Матеріали корпусу: |
Пластикова задня панель та пластикові бічні грані |
Кольори: |
Yellow (жовтий), Black (чорний), Blue (блакитний) |
розміри: |
162.9 x 76 x 7.9 мм за масою 181 гр. |
Захист: |
Gorilla Glass 5 (екран) + IP53 (від пилу та бризок) |
Процесор: |
6-нанометровий Qualcomm Snapdragon 778G 5G |
Відеоприскорювач: |
Adreno 642L |
Ядра: |
Одне ядро Cortex-A78 із тактовою частотою 2.4 ГГц + три ядра Cortex-A78 із тактовою частотою 2.2 ГГц + чотири ядра Cortex-A55 із тактовою частотою 1.9 ГГц |
Пам'ять: |
6/128 ГБ, 8/256 ГБ |
Основна камера: |
Головний об'єктив: роздільна здатність 108 Мп, діафрагма f/1.9, розмір матриці 1/1.52", розмір пікселя 0.7µm, PDAF (фазовий автофокус); Ультраширокий об'єктив: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 120˚, розмір матриці 1/4", розмір пікселя 1.12µm Макрооб'єктив : роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4 Додатково: запис відео в максимальній роздільній здатності 4K@30fps, режим Panorama, Нічний режим, технологія HDR |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.4, розмір матриці 1/3.06", розмір пікселя 1.0µm Запис відео в 1080p@60fps |
Технології: |
5G, Wi - Fi 6, Bluetooth 5.2, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, модуль NFC, ІЧ-порт |
Звук: |
Стерео |
Батарея: |
5000 мАг |
Швидка зарядка: |
Дротова 67-ватна, реверсивна 5-ватна Підтримка технологій PD3.0 та QC4 |
Ціна: |
6/128 ГБ – $240-270; 8/256 ГБ – $300 |
Насамперед знайомимося з переліком технічних характеристик. Тут все досить непогано – стандартний набір параметрів для середньобюджетного смартфона.
AMOLED-екран має роздільну здатність Full HD+ та частоту оновлення 120 Гц. Потрійна камера може похвалитися 108-мегапіксельним головним сенсором. Є навіть 67-ватна стандартна та 5-ватна реверсивна зарядка.
А ось процесор Qualcomm Snapdragon 778G 5G, який вийшов приблизно два роки тому, викликає швидше побоювання. Не будемо тягнути і відразу приступимо до ближчого знайомства з Poco X5 Pro.
Комплектація
Poco X5 Pro поставляється у вже звичній чорній упаковці з яскравими жовтими елементами. З правого боку розміщено повну назву моделі, а ліворуч – значок 5G та додаткову інформацію.
Комплект постачання також стандартний. В нього входить прозорий силіконовий чохол, USB-кабель, адаптер живлення на 67 Вт, скріпка для вилучення SIM-лотка та макулатура.
Захисна плівка вже наклеєна на екрані Poco X5 Pro, що можна вважати невеликим бонусом. Але все це ми вже бачили в інших китайських смартфонах, тож переходимо до цікавіших параметрів.
Дизайн, матеріали корпусу та кольори
На вигляд Poco X5 Pro дуже схожий на своїх побратимів. Дизайн відомий та впізнавальний, особливо в жовтому кольорі. Є і характерна для смартфонів Poco вставка, яка обрамляє камеру і йде по всій верхній частині корпусу. На цей раз виробник вирішив бути стриманим, і голографічну вставку замінили на матову. Виглядає оригінально, але все одно такий яскравий дизайн не всім припаде до душі.
Бічні грані Poco X 5 Pro плоскі, що додає смартфону ще більшої брутальності. Корпус повністю виконаний із пластику, чого й слід було очікувати від недорогої моделі. Але претензій до складання немає, все зроблено якісно та добротно.
Навіть заявлений ступінь захисту IP53, який убереже телефон від пилу та бризок. Передня панель покрита загартованим склом Corning Gorilla Glass 5.
Сканер відбитків пальців розташований у кнопці живлення. Якщо купувати Poco X5 Pro в жовтому кольорі, то кнопка живлення також буде пофарбована в жовтий, незважаючи на те, що самі грані чорні. Це додає спортивну деталь у дизайн Poco X5 Pro.
З цікавих роз'ємів варто відзначити ІЧ-порт та аудіо джек. А ось з SIM-лотком нас спіткало розчарування. Можна встановити лише дві сімки, оскільки лоток для картки пам'яті не передбачено. Так-так, навіть у середньобюджетному сегменті вже з'явився цей сумний тренд. Виробники поголовно відмовляються від підтримки флеш-карток у своїх смартфонах. Це явний маркетинговий хід, який передбачає, що користувачі відразу будуть купувати версії з великою кількістю пам'яті.
Розміри Poco X5 Pro становлять 162.9 x 76 x 7.9 мм за вагою 181 грам. Смартфон далеко не компактний, але це вже звичайні габарити. За розміром Poco X5 Pro не відрізняється від Redmi Note 12 Pro.
Poco X5 Pro пропонується лише у трьох кольорах. Як ми вже згадували, є популярне жовте забарвлення, а також чорне і блакитне. Тут уже вибирайте індивідуально, який колір більше подобається, але найбільш відомий і, так би мовити, фірмовий – саме жовтий.
Якість екрану
Poco X5 Pro отримав великий 6,67-дюймовий AMOLED-екран. Роздільна здатність стандартна – 1080 на 2400 пікселів. У цьому ціновому сегменті не варто було розраховувати на крутіші параметри: все й так досить пристойно як для бюджетника. Максимальна частота оновлення – 120 Гц, також підтримуються такі плюшки, як HDR10+ та Dolby Vision.
А чи не виникло у вас почуття дежавю? Адже дисплей з аналогічними характеристиками ми вже бачили у Poco X4 Pro. У новому поколінні все теж саме. Екран Poco X5 Pro може похвалитися приємною кольоропередачею, гарною контрастністю і яскравістю. Але необхідно розуміти, що це далеко не флагманський рівень.
Найбільше запитань викликає саме яскравість. Нагадаємо, що рівень стандартної яскравості – всього 500 ніт, пікової – 900 ніт. Це досить мало, тому у сонячну погоду виникатимуть проблеми із читанням інформації на екрані.
Частота регулювання ШІМу становить 1920 МГц. По ідеї навіть чутливі до ШІМу люди не повинні відчувати згубного впливу від шкідливого мерехтіння. Якщо хочете знати більше про ШІМ, у нас є докладна стаття на цю тему.
Ще, як завжди, доводиться розчаровуватись у режимі Always on Display. Так як AOD працює лише 10 секунд, після чого відключається. Така «болячка» зустрічається у всіх телефонах Xiaomi із середнього цінового сегменту. Компанія просто не хоче додавати повноцінний AOD до недорогих пристроїв, щоб не створювати внутрішню конкуренцію з флагманами.
Підсумки по екрану Poco X 5 Pro такі: дисплей цілком непоганий для свого цінового сегмента. У повсякденному використанні навіть вимогливих користувачів має все влаштовувати. Ось тільки шкода, що немає ніякого апгрейду порівняно з Poco X4 Pro.
Вас зацікавить: Порівняння матриць AMOLED та IPS – що краще.
Продуктивність та пам'ять
Плавно переходимо до одного із найцікавіших параметрів, а саме до продуктивності. Тут див чекати не доводиться. На борту Poco X5 Pro встановлений процесор Qualcomm Snapdragon 778G 5G, випущений приблизно два роки тому. Відразу скажемо, що потужності поки що достатньо, але все одно це не новий чіп, і він поступається свіжішим рішенням.
Ясна річ, що в плані продуктивності Poco X5 Pro не може тягатися з новими флагманами, такими як Xiaomi 13 або OnePlus 11. Топовий Snapdragon 8 Gen 2 рве на шматки Snapdragon 778G 5G, але і ціна у цих телефонів набагато вища.
А ось Redmi Note 12 Pro, який також із середнього класу, працює під керуванням MediaTek Dimensity 1080. Це новий процесор, але за продуктивністю він приблизно такий же, як Snapdragon 778G 5G, і навіть трохи поступається йому.
Основна проблема Snapdragon 778G 5G – сильний тротлінг. Під час проведення тесту максимальна продуктивність впала до 75-72%. Нагрів також присутній, але не критичний. Приблизно після півгодини гри у важкі іграшки корпус нагрівається до 44-45°C.
Ви зможете без проблем грати у вимогливі ігри, але тільки на високих, а іноді і середніх налаштуваннях. Ультрависокі параметри можуть стати проблемою. Наприклад, при грі в Genshin Impact на середніх налаштуваннях можна вичавити 50 FPS. Якщо виставити максимальні налаштування, отримуємо лише 33-39 FPS. Непогано, але вимогливі геймери будуть трохи розчаровані.
В AnTuTu Poco X5 Pro набирає 531398 балів, у Geekbench – 2856 балів у багатоядерному та 875 балів у одноядерному тесті. Це не топові результати, але для доступного смартфона вони більш ніж прийнятні.
Модифікацій пам'яті всього дві – 6/128 ГБ та 8/256 ГБ. На жаль, використовується застарілий стандарт флеш-пам'яті UFS 2.2. Але є й хороша новина: обсяг ОЗП можна розширити до 5 ГБ, активувавши відповідну функцію в налаштуваннях MIUI.
Операційна система
Poco X5 Pro працює на базі Android 13 з фірмовою прошивкою MIUI 14. Оболонка має спеціальний інтерфейс POCO, але різниці у функціоналі зі звичайною Міюай немає. Хіба трохи відрізняється дизайн інтерфейсу. Ознайомитись з можливостями MIUI 14 ви можете в окремому огляді.
Зі стабільністю роботи у Poco X5 Pro все добре. Іноді бувають дрібні підвисання, але серйозних лагів немає. Це відмінний результат з огляду на те, що прошивка для новинки ще сира. Тішить, що нові моделі Xiaomi можуть похвалитися більш менш стабільною роботою. Раніше з цим була зовсім біда.
Ще виробник заявляє, що Poco X5 Pro отримає 2 роки оновлень Android та 3 роки патчів безпеки. Не можна сказати, що це прямо тривалий термін підтримки, але не варто вимагати чогось більшого від бюджетника.
Камери та якість фото
Плавно переміщуємося до камер, і тут заздалегідь нічого особливого. Poco X5 Pro має потрійну основну камеру. На чолі стоїть 108-мегапіксельний модуль, а також є 8-мегапіксельний надширококутний об'єктив та макро на 2 Мп.
Почнемо із головного об'єктиву. Вдень очікувано телефон справляється непогано. Результат гідний, якщо робити фото з хорошим освітленням. Все в порядку і з деталізацією, і з кольоропередачею, і з динамічним діапазоном.
А ось вночі ситуація набагато гірша. Рекомендуємо фотографувати тільки з увімкненим нічним режимом, інакше зображення виходять відверто неякісними. Але нічний режим теж рятує не завжди: у деяких сценаріях шумодав працює надто агресивно, через що з'являється сильна змазаність. Є проблема і з деталізацією: дрібні предмети виходять нечіткими, при збільшенні картинки складно розгледіти якийсь напис чи дрібний елемент.
Ультраширік на 8 Мп розчарував. І так зрозуміло, що це низька роздільна здатність для модуля, і нічого гідного видати він не може. Краї фото розмиті та нечіткі, нормальна деталізація виходить лише у центрі картинки.
Макрооб'єктив на 2 Мп навіть коментувати не хочеться. Якість відверто жахлива, дуже страждає деталізація та кольоропередача. Зрозуміло, що цей сенсор додали просто для галочки.
Відео на основну камеру можна записувати з роздільною здатністю 4K@30fps. Це добре для доступного пристрою. Якість відео нормальна, якщо записувати на основний об'єктив.
Також роздільну здатність можна знизити до 1080p з 30, 60 або 120 кадрами в секунду. Під час зйомки відео не можна перемикатися з основного на ультраширокий об'єктив. Це не дивно, адже така функція відсутня навіть у багатьох флагманах. Оптичної стабілізації немає.
Фронтальна камера на 16 Мп. Жодних особливостей у ній немає: просто нормально знімає, для соцмереж підійде. Селфі виходять трохи неприродними, присутня замиленість навіть при відключенні всіх фільтрів. Цим страждають усі смартфони Xiaomi.
Записати відео на фронталку ви зможете в якості 1080p з 30 або 60 fps. З невеликих плюшок фронтальної камери можна відзначити режим «Панорама» та HDR.
Комунікації та звук
Переходимо до комунікаційних технологій. Poco X5 Pro може працювати в мережі 5G , як і більшість сучасних телефонів. Чи потрібно це зараз – ні, чи знадобиться в майбутньому – так. Тут ми розповідали, що буде із мережею 5G в Україні.
З менш цікавих характеристик заявлено Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, модуль NFC для безконтактної оплати, навігаційні служби та ІЧ-порт для дистанційного керування технікою.
Стереозвук видає хорошу гучність, якість звучання теж непогана. Цікавинку додає технологія Dolby Atmos. Це не рівень топових флагманів, але результат однозначно не гірший, ніж у інших бюджетників.
Вібромотор приємно здивував: нечасто зустрінеш у доступному сегменті таку приємну та чітку вібрацію, як молоточок. Зазвичай у недорогих пристроях вібровідгуки змащені і точно не приносять задоволення.
Автономність
З автономністю у Poco X5 Pro все чудово, як і в інших смартфонів Xiaomi. Ємність батареї становить 5000 мАг. У зв'язку з енергоефективним AMOLED-екраном це забезпечує тривалий час автономної роботи. При помірному використанні можна розраховувати на 7-8 годин роботи екрану. Якщо ви не зависаєте в телефоні весь день безперервно, на добу одного заряду буде спокійно вистачати.
Додали і швидку 67-ватну зарядку. За допомогою рідного адаптера живлення Poco X5 Pro може повністю зарядитись приблизно за 40-45 хвилин. Реалізували навіть реверсивну зарядку на 5 Вт. Це передбачає, що ви зможете підживити від телефону дрібні гаджети, наприклад бездротові навушники або смарт-годинник. Погодьтеся, що це круто, хоча потужність такої зарядки дуже маленька.
Ціна
Насамкінець ознайомимося з цінами Poco X5 Pro. І тут все дуже добре. На Aliexpress у гарний день версію на 6/128 ГБ можна придбати за 250-260 доларів. Модифікація на 8/256 ГБ обійдеться приблизно у 300 доларів.
Не хочете чекати на новинку з Аліекспрес? Не проблема, адже Poco X5 Pro вже з'явився в українських технологічних магазинах. Ціна за топову версію коливається від 11 499 грн до 13 999 грн. Так, на старті продажу вартість трохи завищена, але можна дочекатися акції та придбати телефон за смачною ціною.
Висновки
Xiaomi вдалося зробити цілком гідний недорогий смартфон. Не можна сказати, що Poco X5 Pro – це якийсь вбивця флагманів, але його можна назвати ТОПом за свої гроші. Якщо вам не потрібен смартфон з топовим процесором, професійними камерами та екраном з яскравістю, яка ледве не випалює очі – можливостей Poco X5 Pro буде достатньо. Потрібно розуміти, що це бюджетний смартфон, і у своєму сегменті він один із найкращих.
Чи варто віддавати за Poco X5 Pro близько 300 доларів? Мабуть так. Така ціна цілком виправдовує характеристики апарату. Але не забуваємо, що є гідні конкуренти за такою ж ціною. Наприклад, Redmi Note 12 Pro, який пропонується на Aliexpress від $245. Ось тільки прошивка там китайська, а Poco X5 Pro вже йде з глобальною. Отже, остаточне рішення приймати вам, дорогі читачі.
Плюси:
- повноцінна комплектація;
- скло Gorilla Glass 5 та захист IP53;
- великий AMOLED-екран;
- частота поновлення дисплея 120 Гц;
- є ІЧ-порт та аудіоджек;
- помірне нагрівання в іграх та непогана продуктивність;
- стабільна робота MIUI 14;
- якісні денні фотографії на головний модуль;
- запис відео в 4K;
- відмінний вібромотор;
- якісний стереозвук з підтримкою Dolby Atmos;
- гарна автономність;
- 67-ватна швидка зарядка та 5-ватна реверсивна;
- доступна ціна;
- глобальна версія.
Мінуси:
- специфічний дизайн;
- середній рівень яскравості;
- сильний тротлінг;
- не підтримується картка пам'яті;
- немає оптичної стабілізації;
- не можна перемикатися між основним та ультрашироким модулем під час зйомки відео;
- слабкий ультраширик та макро;
- застарілий стандарт UFS 2.2;
- мало варіантів пам'яті.
Пишіть у коментарях, чи сподобався вам Poco X5 Pro.
На рахунок ненадійності згоден, якість сучасних Xiaomi залишає бажати кращого.