Огляд Poco X6 5G – довгоочікуване продовження улюбленої серії

16.01.2024 22042 1

Привіт, друзі! На нещодавній презентації Poco показали не тільки модель M6 Pro, про яку ми розповідали в окремій статті, а й серію X6. Крутий середньобюджетник Poco X6 Pro є майже повною копією китайського Redmi K70E, з повним оглядом якого ви можете ознайомитись тут.

 

А ось про Poco X6 ми ще не говорили, але це дуже цікава модель: в ній пропонуються характеристики середнього рівня разом з доступною ціною. X-серія стоїть на сходинку вище, ніж M Series, тому параметри повинні бути кращими, ніж у Poco M6 Pro. Якщо вас вже зацікавив Poco X6, сідайте зручніше, і почнімо знайомство з новинкою.

 

Огляд Poco X6 5G – довгоочікуване продовження улюбленої серії

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали корпусу, розміри

Дисплей

Продуктивність, пам'ять, ОС

Камери

Автономність

Ціна та висновки

 

Технічні характеристики

Матриця:

AMOLED

Діагональ екрану:

6.67″

Роздільна здатність:

1220 x 2712 пікселів

Інші параметри екрана:

Частота оновлення – 120 Гц, стандартна яскравість – 1200 ніт, пікова яскравість – 1800 ніт, щільність пікселів – 446 ppi, підтримка Dolby Vision

Габарити:

161.2 x 74.3 x 8 мм при вазі 181 грам

Матеріали корпусу:

Пластик

Вологозахист:

IP54

Кольори:

Black, White, Blue

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2

Графічний прискорювач:

Adreno 710

Кількість ядер:

Чотири ядра з тактовою частотою 2.40 ГГц + чотири ядра з тактовою частотою 1.95 ГГц

Варіанти пам'яті:

8/256 ГБ, 12/256, 12/512 ГБ

Операційна система:

Android 13 з фірмовою прошивкою MIUI 14

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 64 Мп, сенсор 25 мм, діафрагма f/1.8, розмір пікселя 0.7µm, PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 118˚, розмір пікселя 1.12µm, розмір матриці 1/4.0"

Макрооб'єктив: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4

Запис відео у 4K@30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5

Запис відео у 1080p@/60fps

Комунікації:

Wi-Fi 802.11a /b/g/n/ac, Bluetooth 5.2, NFC, ІЧ-порт, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

Батарея:

5100 мАг

Швидка зарядка:

67 Вт

Ціна:

Від $240

 

Ну що, друзі, ознайомилися з технічними характеристиками Poco X6 і вже сформували перше враження? Погодьтеся, що параметри у новинки відмінні як для своєї ціни: AMOLED-екран з роздільною здатністю 1220 x 2712 пікселів та частотою оновлення 120 Гц, 4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, камера з оптичною стабілізацією та вологозахист IP54.

 

 

З мінусів можемо відразу відзначити пластиковий корпус і не надто потужну за сучасними мірками зарядку, але це вже нюанси. Заявлена ціна за базову версію складає близько $250, що відносить смартфон до бюджетного сегменту. Тоді як параметри варті середньобюджетника та навіть молодшого флагмана. Рухаємося далі, щоб правильно оцінити Poco X6 Pro.

 



 

Комплектація

Кожен огляд починається з комплектації, яка зазвичай не пропонує нічого нового. У Poco X6 Pro у плані комплекту поставки теж все стандартно та звично за мірками китайських смартфонів. Телефон прийде до вас у чорній упаковці з жовтими елементами, і ви відразу впізнаєте стиль Poco. Усередині коробки чекатиме сам телефон, блок живлення на 67 Вт, USB-кабель, скріпка, макулатура та чохол.

 

 

Якість комплектного чохла в останніх моделях Poco змінилася на краще, про що ми вже розповідали в попередньому огляді. Тепер кейс виконаний з однотонного силікону, приємного на дотик. У верхній частині чохла відводиться великий отвір для блоку камер, розміри якого дуже значні. Якщо ми вже торкнулися цієї теми, то давайте відразу переходити до дизайну Poco X6.

 

 

Так, мало не забули: на екрані смартфона вже наклеєна захисна плівка, тому можете відразу після покупки приступати до використання апарату без додаткових дій і розтрат.

 

Читайте також: Огляд Asus ROG Phone 8 та Asus ROG Phone 8 Pro – ігрові смартфони (не)для всіх

 

Дизайн, матеріали корпусу, розміри

Як тільки береш Poco X6 до рук, відразу розумієш, якому бренду він належить. У дизайні збережені всі фірмові фішки Поко, які багатьом не подобаються. Перш за все це величезний блок камер, що займає всю верхню частину корпусу. П'єдестал для камер має чорний колір навіть у білому забарвленні, тому дуже впадає в око.

 

 

З одного боку, таке рішення комусь може здатися стильним та незвичайним. Але особисто я не розумію, навіщо робити такі великі камери, якщо за характеристиками у них все досить скромно. Адже це не камерофон. Але не будемо сперечатися про смаки і краще розглянемо забарвлення Poco X6.

 

Новинка пропонується у трьох кольорах – синій, чорний та білий. Перші два варіанти глянсові та дуже охоче збирають усі сліди від пальців. Біле забарвлення має мармуровий градієнт, і на ньому вже не так залишаються відбитки. Особливо ефектно Poco X6 виглядає якраз у білому кольорі, і чорний блок камер надає навіть своєрідну родзинку.

 

 

Якщо не придивлятися, може здатися, що задня панель у Poco X6 скляна. Така думка створюється за рахунок глянсової поверхні. Але, на жаль, це не так. Корпус смартфона повністю зроблений із пластику – що кришка, що грані. І коли береш девайс до рук, це чітко відчувається.

 

 

Ергономіку важко зарахувати до переваг Poco X6. Грані у телефону повністю плоскі, а розміри немаленькі – 161.2 x 74.3 x 8 мм з вагою 181 грам. Назвати Poco X6 якимось дуже важким і громіздким не можна. За габаритами це стандартний сучасний смартфон і плоскі рамки особливого дискомфорту не доставляють. Але, звичайно, ні про яку компактність не йдеться.

 

Після покупки краще одразу заховати Poco X6 у чохол, якщо ви не хочете постійно протирати задню кришку від плям. Та й через глянцеву поверхню смартфон досить слизький і постійно хоче випасти з рук.

 

 

Перевернемо смартфон і подивимося на його передню панель. Тут увагу привертають дуже тонкі та майже симетричні рамки, як і у Poco M6 Pro. Сенсорний простір займає 89.7% від усієї передньої панелі телефону, і це дуже добрий показник.

 

 

Що ж у нас по роз'ємах? На жаль, картка пам'яті не підтримується, і це зрозуміло. Якщо той же Poco M6 Pro відноситься суто до бюджетного сегменту, то Poco X6 – вже вищий рівень, і виробник вирішив, що потреби у microSD тут немає. Хоча обсяг постійного накопичувача такий самий, як у M6 Pro. Але аудіоджек залишили, за що компанія отримує від нас невеликий респект.

 

 

Такий самий респект можемо видати за підекранний сканер відбитків пальців. До його роботи немає жодних претензій – все спрацьовує чітко та швидко.

 

Ліва грань у Poco X6 повністю порожня, а кнопка живлення та гойдалка регулювання гучності займають свої місця на правій грані. На верхній панелі можна знайти аудіоджек, ІЧ-порт, додатковий мікрофон і отвір для динаміка, на нижній – слот для SIM-карт, головний мікрофон, роз'єм USB Type-C та другий динамік.

 

 

Для деяких користувачів буде важливо, що Poco X6 підтримує мережу 5G. Але це тільки якщо ви часто подорожуєте іншими країнами. В Україні поки що немає сенсу від цього стандарту зв'язку.

 

 

Щось ми затрималися на дизайні Poco X6. Давайте вже переміщатися до інших параметрів, які будуть не менш цікаві.

 

Дисплей

Екран Poco X6 може похвалитися дуже хорошими характеристиками, особливо для свого цінового сегмента. Почнемо з роздільної здатності AMOLED-матриці, яка становить 1220 x 2712 пікселів. Роздільна здатність 1.5K для смартфона вартістю 250 доларів – це дуже круто. Екран смартфона максимально якісний та приємний.

 

 

У налаштуваннях, як завжди, можна вибрати колірні режими – стандарт, яскравий та насичений. Також ці режими додатково налаштовуються: ви можете зробити їх як теплішими, так і холоднішими. Загалом є параметри на будь-який смак.

 

 

Частоту оновлення дисплея Poco X6 також можна підкрутити в залежності від своїх потреб. Максимальна частота становить 120 Гц, але якщо вам потрібно заощадити заряд акумулятора, ви можете знизити цей показник до 60 Гц.

 

Фіксованої частоти 90 Гц немає, зате є можливість вибрати адаптивний режим. Тоді система самостійно визначить, яка частота оновлення потрібна у конкретних сценаріях.

 

 

З цим все зрозуміло, а як справи у Poco X6 із яскравістю? У технічних характеристиках виробники люблять прикрасити та намалювати максимальну цифру, яка зазвичай не сходиться з реальними вимірами. Заявлена пікова яскравість становить 1800 ніт, але в автоматичному режимі або під прямим сонячним промінням було зафіксовано близько 1300 ніт. Що також є гідним показником.

 

У ручному режимі, коли ви просто викручуєте максимальну яскравість за допомогою повзунка, отримуємо приблизно 500 ніт (звісно, за умови, що сонячні промені не потрапляють на екран).

 

 

Ми впевнені, що для звичайного користувача ці вимірювання є абсолютно некорисними і ні про що не говорять. Він просто хоче знати відповідь на запитання: «Чи вистачить яскравості екрана Poco X6 як у звичайний, так і у сонячний день?». І відповідь позитивна, так що турбуватися нема про що.

 



 

Продуктивність, пам'ять, ОС

Ось ми й дісталися продуктивності Poco X6, яка викликає великий інтерес, оскільки тут встановлений новий процесор Qualcomm Snapdragon 7 s Gen 2. Він був представлений ще у вересні 2023 року, але мало де використовувався.

 

 

Відразу попередимо, що не варто вестись на те, що чіп виконаний за 4-нанометрами. Суперничати з флагманами він не може, як і з більшістю середньобюджетних процесорів, які встановлюються у молодші флагмани. Qualcomm Snapdragon 7 s Gen 2 – це перейменована версія Snapdragon 6 Gen 1, який слабший за Snapdragon 7+ Gen 2 або Snapdragon 7 Gen 1.

 

Але Qualcomm Snapdragon 7 s Gen 2 однозначно потужніший за Snapdragon 695 5G, який використовувався в попереднику Poco X5. Qualcomm Snapdragon 7 s Gen 2 можна зарахувати до середнього рівня.

 

 

Це означає, що проблемою для смартфона стануть лише ресурсомісткі ігри на високих налаштуваннях. При стандартному використанні все буде добре, і ви не помітите суттєвої різниці з тим самим Snapdragon 7+ Gen 2.

 

Процесор новий, тактова частота непогана, є підтримка 5G, а у вигляді графічного прискорювача використовується Adreno 710. Цих параметрів цілком достатньо, щоб забезпечити комфортне використання Poco X6.

 

 

В AnTuTu смартфон набирає близько 530 тисяч балів і знаходиться майже на одному рівні з Poco X5 Pro. Realme 11 Pro+ обганяє Poco X6 , але різниця між ними крихітна.

 

У Geekbench в одноядерному тесті отримуємо приблизно 790 балів, у багатоядерному – 2960 балів. Майже такі ж показники демонструє Poco X5 Pro. Це дозволяє зробити висновки, що процесор Snapdragon 7 s Gen 2 за продуктивністю дуже близький до Snapdragon 778G.

 

 

З варіантами пам'яті у Poco X6 все чудово. Є версії на 8/256, 12/256 та 12/512 ГБ. Рекомендуємо вибирати середній варіант з 12 ГБ оперативної та 256 ГБ постійної пам'яті. Це «золота середина» у 2024 році.

 

 

А ось із програмним забезпеченням у Poco X6 все не так ідеально, як хотілося б. Справа в тому, що з коробки новинка працює під керуванням Android 13 та MIUI 14.

 

Тоді як старша модель Poco X6 Pro відразу отримала Android 14 і HyperOS (MIUI 15). Це оновлення теж прилетить на Poco X6, але доведеться трохи зачекати. Аналогічну ситуацію ми спостерігали у Poco M6 Pro.

 

 

 

 

Камери

Питання з продуктивністю Poco X6 закрили, тож переходимо до камер. І тут нас швидше спіткає розчарування. Оскільки параметри абсолютно такі ж, як у бюджетнішого Poco M6 Pro. Головний сенсор у обох телефонів – це OmniVision OV64B на 64 Мп із оптичною стабілізацією.

 

 

У попередньому огляді ми розповідали, які результати демонструє цей датчик. Вдень все гаразд, але вночі якість значно знижується. Сам модуль непоганий, особливо для бюджетного сегменту, але в Poco X6 хотілося б бачити щось інше.

 

 

Ультраширіки у Poco X6 та M6 Pro різні. У першій моделі використовується Sony IMX355, у другій – OmniVision OV08D. Але обидва модулі на 8 Мп і без автофокусування.

 

 

Poco X6 знімає трохи краще на надширококутну камеру, але це помітно лише за детального порівняння. Що в одного, що в другого телефону середній рівень зйомки, якого буде достатньо для періодичного повсякденного використання, але не більше.

 

Зате Poco X6 порадував можливістю запису у 4K. Щоправда, лише з частотою кадрів 30fps. Якщо потрібна частота 60fps, доведеться знижувати роздільну здатність до 1080p.

 

 

Фронтальна камера у нашого сьогоднішнього гостя з роздільною здатністю 16 Мп. Є запис відео у 1080p@/60fps, але самі селфі на любителя. Обличчя виходить трохи плоским, не вистачає деталізації, а скінтон не завжди передається точно. Аналогічну проблемку ми спостерігаємо в більшості телефонів Poco. Це не критично, але затяті любителі робити селфі можуть бути злегка розчаровані.

 

Автономність

Всі телефони Poco (та й взагалі Xiaomi) мають приблизно однакові показники автономності. У Poco X6 ситуація така сама – акумулятор на 5100 мАг і потужність зарядки 67 Вт. Все дуже добре, причепитися нема до чого. Хіба що могли потужність зарядки зробити трохи більше, але ми вимагаємо вже надто багато від бюджетника. Телефон до 100% має заряджатися за 45 хвилин.

 

 

 

Ціна та висновки

Друзі, ми вже на фінішній прямій. Обговорімо ціни Poco X6 і будемо підбивати підсумки. На Aliexpress середня ціна за базову модифікацію Поко Х6 складає 240 доларів, але використовуючи промокоди можна купити новинку і за 220 доларів.

 



 

Про всі знижки та вигідні пропозиції ми розповідаємо в новинах на нашому сайті. Також рекомендуємо підписатися на Telegram-канал Andro News Aliexpress. Не хочете чекати, поки смартфон приїде з Китаю? Тоді можна придбати Poco X6 всередині нашої країни.

 

 

Смартфон вже доступний для придбання в офіційних інтернет-магазинах техніки. Подивимося на ціни:

  • 8/256 ГБ – 11 999 грн;
  • 12/256 ГБ – 12 999 грн.

 

Версія на 512 ГБ очікується у продажу найближчим часом за ціною 15 999 грн. Ціна цілком адекватна, адже йдеться про глобальну версію з офіційною гарантією. Але, звичайно, якщо замовити мобільний пристрій з Китаю, він обійдеться значно дешевше. Тут уже вирішувати лише вам.

 

На глобальному ринку не так багато моделей, які могли б скласти конкуренцію Poco X6. Найочевидніший суперник з асортименту Xiaomi – це Redmi Note 13 Pro, який може похизуватися AMOLED-екраном роздільною здатністю 2400х1080 пікселів, процесором MediaTek Helio G99 і основною камерою на 200 Мп. В офіційному продажу новинка коштує 12 999 грн за версію 8/256 ГБ.

 

 

Ще у якості конкурентів Poco X6 можна розглядати Moto G84, Motorola Edge 40 Neo, Samsung A34, OnePlus Nord CE 3 Lite 5G та Google Pixel 6A. Чи є Poco X6 найкращим серед суперників? Важко сказати, оскільки в одних моделей більш крута камера, але гірше процесор, в інших потужніше залізо, але гірше екран тощо. Тут необхідно відштовхуватися від своїх переваг і розставляти пріоритети.

 

Але Poco X6 точно заслуговує бути у списку лідерів у середньобюджетному сегменті. Тут і крутий AMOLED-екран роздільною здатністю 1.5K, і хороший процесор Qualcomm Snapdragon 7 s Gen 2, і вологозахист IP54, і акумулятор на 5100 мАг. З жодним з параметрів у вас не виникне труднощів при використанні апарату.

 

 

Розглядати до покупки максимальну модифікацію на 512 ГБ не рекомендуємо, особливо на нашому ринку. Оскільки це занадто дорого і повністю перекреслить усі переваги Poco X6 як доступного пристрою. А ось середня версія на 12/256 ГБ виглядає найпривабливіше. Якщо ж хочете заощадити, вибирайте модифікацію на 8 ГБ оперативної пам'яті – цього теж буде достатньо ще протягом кількох років.

 

На цьому наш огляд Poco X6 добіг кінця. Поділіться в коментарях своєю думкою щодо цієї новинки. До зустрічі!

 

Плюси:

  • повноцінна комплектація;
  • вологозахист IP54;
  • підекранний сканер відбитків пальців;
  • симпатичні забарвлення;
  • є аудіоджек;
  • підтримка 5G;
  • AMOLED-екран з роздільною здатністю 1.5K та частотою оновлення 120 Гц;
  • немає проблем із ШІМом;
  • гарна яскравість дисплея;
  • продуктивний процесор середнього рівня Qualcomm Snapdragon 7 s Gen 2;
  • кілька варіантів пам'яті;
  • гарний основний модуль камери з оптичною стабілізацією;
  • запис відео у 4K на основну камеру;
  • нормальний ультраширік;
  • фронтальна камера пише відео у 1080p@/60fps;
  • акумулятор ємністю 5100 мАг;
  • вигідна ціна.

 

Мінуси:

  • специфічний дизайн;
  • повністю пластиковий корпус;
  • марка та слизька задня кришка;
  • не всім сподобаються пласкі грані;
  • процесор не підійде для потужних ігор;
  • доведеться чекати оновлення до Android 14 та HyperOS;
  • середня якість фото під час нічної зйомки;
  • посередні селфі.
Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 16.01.2024
Коментарі
Всього коментарів: 1
 
sanya_ferrari
0
Як мені то головний недолік х6 і прошки це те що вони знов втулили віртуальний датчик наближення
17.01.2024 12:34
Відповісти

Останні ролики на YouTube