Огляд Realme GT5 Pro – ось це справжній вбивця флагманів!

11.12.2023 5939 1

Привіт, друзі! Наш випуск цікавих оглядів продовжується. Нещодавно відбулася ще одна довгоочікувана презентація, і цього разу від компанії Realme. Ми досить довго чекали випуску цієї моделі, і ось нарешті можемо з нею ознайомитися. Так-так, мова йде про Realme GT5 Pro – новий флагман бренду. 

 

Відразу скажемо, що у новинки багато конкурентів, серед яких виділяється свіженький OnePlus 12. Але й коштує він значно дорожче. То чи є сенс переплачувати? Можливо, Realme GT5 Pro – це найкращий топовий пристрій, і інші флагмани вже не потрібні? Сідайте зручніше, а ми починаємо огляд Realme GT5 Pro.

 

 

Огляд Realme GT5 Pro – ось це справжній вбивця флагманів!

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали корпусу, розміри

Якість екрану

Продуктивність, пам'ять та ОС

Камери

Автономність

Ціна та висновки

 

Технічні характеристики

Матриця:

AMOLED

Роздільна здатність екрану:

1264 x 2780 пікселів

Діагональ:

6.78″

Інші параметри екрана:

Частота оновлення – 144 Гц, пікова яскравість – 4500 ніт, стандартна яскравість – 1600 ніт, щільність пікселів – 450 ppi

Матеріали корпусу:

Задня скляна кришка з екошкірою в деяких варіантах і алюмінієвий каркас

Габарити:

161.7 x 75.1 x 9.2 мм при вазі 218 (224) грамів

Захист:

IP64 (від пилу та бризок)

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Кількість ядер:

Одне ядро Cortex-X4 із тактовою частотою 3.3 ГГц + п'ять ядер Cortex-A720 із частотою 3.2 ГГц + два ядра Cortex-A520 із частотою 2.3 ГГц

Графічний прискорювач:

Adreno 750

Варіанти пам'яті:

12/256 ГБ, 16/256 ГБ, 16/512 ГБ, 16 ГБ/1 ТБ

Операційна система:

Android 14 з фірмовою прошивкою Realme UI 5.0

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.7, сенсор 23 мм, розмір матриці 1/1.4", розмір пікселя 1.12µm, різноспрямований PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Перископне телефото: роздільна здатність 50 Мп, сенсор 65 мм, діафрагма f/2.6, розмір матриці 1/1.56", 2.7-кратний оптичний зум, різноспрямований PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, сенсор 16 мм, діафрагма f/2.2, кут огляду 112˚, розмір матриці 1/4.0", розмір пікселя 1.12µm

Запис відео у 4K@30/60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 32 Мп, діафрагма f/2.5, розмір матриці 1/2.74"

Запис відео у 4K@30fps

Комунікації:

Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC

Звук:

Стерео

Акумулятор:

5400 мАг

Потужність заряджання:

Дротова 100 Вт, бездротова 50 Вт

Ціна:

Від 465 доларів за китайську версію

 

Ось такими характеристиками може похвалитися Realme GT5 Pro. Параметри у нього як у справжнього флагмана – AMOLED-дисплей з частотою оновлення 144 Гц і піковою яскравістю 4500 ніт, потужний процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, наявність перископного телефото, 100-ватна дротова та 50-ватна бездротова зарядка. І при цьому тішить адекватний цінник у межах 460 доларів.

 

 

Realme GT5 Pro справляє виключно позитивне перше враження. Дивишся на його параметри і не розумієш, навіщо платити більше за OnePlus 12 або той же Xiaomi 14. Але, можливо, у новинки не все так райдужно, як здається на перший погляд? Розбиратимемося.

 



 

Комплектація

За традицією починаємо огляд із комплекту поставки. Можливо, ви очікуєте почути, що Realme GT5 Pro приходить в однотипній нудній коробці, але ні. Упаковка смартфона виглядає преміально і навіть розкішно: вона чорного кольору, але посередині знаходиться золота смуга з назвою моделі. Складається враження, що ми зібралися розпакувати мобільний пристрій вартістю не менше ніж 600 доларів.

 

 

Ну гаразд, сама коробка великої ролі не грає. Набагато важливіше – її «начинка». І тут все теж шикарно: блок живлення потужністю 100 Вт (який, звичайно, не підходить під наші розетки), USB-кабель, скріпка, макулатура та однотонний чохол нормальної якості, що не розвалиться після кількох тижнів використання.

 

 

Компанія Realme, як завжди, радує своїми комплектаціями. Але не будемо на цьому довго зупинятися і перейдемо до більш цікавих параметрів.

 

 

 

Дизайн, матеріали корпусу, розміри

Оскільки Realme GT5 Pro позиціонується як флагман, то зовнішній вигляд у нього повинен бути відповідний. Компанія не обдурила наших очікувань і максимально наблизила дизайн новинки до топового сегменту.

 

На задній панелі розташовується величезна шайба з блоками камер - таке рішення ми бачили в Oppo X6 Pro і Xiaomi 13 Ultra. Звичайно, це справа смаку, але таке оформлення камер виглядає дуже специфічно. Особисто мені більше сподобався дизайн у OnePlus 12: там завдяки металевій підкладці відчувається збалансованість та акуратність, але у вас може бути інша думка щодо цього.

 

 

Грані вигнуті, як і задня панель. Заокруглення невеликі, повноцінного «водоспаду» немає, але екран все одно не плоский. Знову ж таки, це справа смаку, але вигнуті дисплеї все-таки не такі практичні, як плоскі. Гаразд, давайте рухатись далі.

 

 

Матеріали корпусу у Realme GT5 Pro преміальні – іншого не слід було й чекати. Задня кришка скляна, а грані алюмінієві. При цьому виробник заявляє, що алюміній виконаний за якоюсь особливою технологією та відрізняється підвищеною міцністю. Але це ще один маркетинговий хід. Насправді алюміній як алюміній, нічого особливого.

 

Realme GT5 Pro можна придбати у трьох кольорах – Black, Silver та Orange. Останні два кольори додатково мають покриття з екошкіри, що вже стало трендом. Як справжній топовий пристрій, наш сьогоднішній герой отримав вологозахист IP64. Дещо засмучує, що це не повноцінний стандарт IP68, але якщо ви не збираєтеся влаштовувати телефону водні процедури, то і IP64 буде достатньо.

 

 

Розміри Realme GT5 Pro великі – 161.7 x 75.1 x 9.2 мм при вазі 218 або 224 грамів, залежно від версії. Апарат дуже важкий, і в цьому його мінус.

 

Сканер відбитків пальців розміщений під дисплеєм. Спрацьовує швидко та безпомилково, тому жодних претензій до нього немає. Ще є розблокування по долоні, яке, на наш погляд, зовсім некорисне. Порадував і якісний стереозвук із сертифікацією Dolby Atmos. Звичайно, звучання гірше, ніж у хороших ноутбуків, але все одно відмінне.

 

 

Отже, ми не можемо сказати нічого поганого про дизайн Realme GT5 Pro. Так, трохи напружує велика шайба на задній панелі, але таке рішення ми вже бачили в інших флагманах. Із цим моментом доведеться змиритися. Зате за іншими параметрами все чудово – алюміній і скло з екошкірою, симпатичні забарвлення, вологозахист IP64. Ну і до недоліку слід віднести великі габарити, що теж стало звичним моментом.

 

Читайте також: Висновки року: найкращі смартфони Xiaomi, Redmi та Poco за 2023 рік. ТОП-10 найкрутіших моделей

 

Якість екрану

Ну що, наближаємося до дисплея Realme GT5 Pro. Діагональ у нас становить 6.78 дюймів, а AMOLED-матриця може похвалитися роздільною здатністю 1264 x 2780 пікселів (1.5K).

 

 

Відразу варто зазначити, що тут не заявлена офіційна технологія LTPO, як, наприклад, у OnePlus 12. Роздільна здатність у цього флагмана теж вище, ніж у GT5 Pro, і становить 2K. Виходить, що Ванплас все одно краще за Реалмі за деякими характеристиками, і це не дивно, враховуючи різницю в ціні.

 

Але повернемося до екрану Realme GT5 Pro. Пікова яскравість досягає 4500 ніт, але ми повинні розуміти, що насолодитися нею все одно не зможемо. У повсякденному використанні такої яскравості не буде, і там ми отримаємо близько 1600 ніт, що також дуже добре.

 

 

Як ви помітили, виробники почали вказувати якісь нереальні цифри пікової яскравості у своїх флагманів, сподіваючись, що це привабить ще більше фанатів. Але ми розуміємо, що це лише маркетинговий хід, і стандартна яскравість навряд чи перевищить 2000 ніи. Але це не робить дисплеї погані – вони однаково супер яскраві та якісні.

 

Realme GT5 Pro з екраном не має жодних проблем. Все дуже яскраво та чітко, кольоропередача приємна, проблеми з ШІМом відсутні, а частота оновлення досягає 144 Гц. Але, знову ж таки, така частота буде не у всіх сценаріях.

 

 

Підіб'ємо невеликі висновки. Дисплей Realme GT5 Pro чудовий, але злегка поступається OnePlus 12 через відсутність LTPO і меншу роздільну здатність. Чи викличе це якісь незручності при реальному використанні – у жодному разі, тому Realme GT5 Pro залишається все ще конкурентним перед іншими флагманами. Переходимо до наступних пунктів.

 



 

Продуктивність, пам'ять та ОС

Realme GT5 Pro отримав не лише топовий дизайн та екран, а й відповідне залізо. Зокрема новенький Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, яким зараз починають оснащуватися всі флагмани. Такий же чіп встановлений у OnePlus 12, Redmi K 70 Pro, Xiaomi 14 і 14 Pro.

 

 

На даний момент це найпотужніший процесор. Але відразу хочеться відзначити, що Snapdragon 8 Gen 3 не страждає надмірним нагріванням і тротлінгом, особливо в Realme GT5 Pro. Це підтверджується як тестами на продуктивність, так і реальним використанням.

 

Після 20 хвилин гри в Genshin Impact на ультрависоких налаштуваннях корпус нагрівається лише до 43 ℃ . Звичайно, це не ідеальний параметр, але для смартфона з найпотужнішим залізом цілком нормальний та адекватний. Ви зможете використовувати Realme GT5 Pro для вимогливих ігор, і у вас не буде серйозних проблем з перегрівом. Що ще потрібне від флагмана?

 

 

У синтетичних тестах новинка займає одну з лідируючих позицій, залишаючись приблизно на одному рівні з Xiaomi 14 та Redmi K70 Pro. В одноядерному тесті Geekbench Realme GT5 Pro навіть обганяє Сяомі 14, а в багатоядерному все ж таки поступається йому на кілька балів.

 

 

В AnTuTu наш сьогоднішній гість набирає понад два мільйони балів.

 

 

Загалом, з продуктивністю у Realme GT5 Pro все добре, тут особливо нема до чого причепитися. Якщо говорити про повсякденне використання, все взагалі ідеально.

 

 

На вибір надається чотири версії: базова йде зі стандартними 12 ГБ оперативної та 256 ГБ постійної пам'яті, а топова з 16 ГБ ОЗП та 1 ТБ ПЗП. Добре, що не зробили версію на 24 ГБ, оскільки такий обсяг поки що зовсім не затребуваний. Використовуються швидкісні стандарти LPDDR5X та UFS 4.0.

 

 

Програмне забезпечення у Realme GT5 Pro теж відмінне, як і у всіх смартфонів холдингу BBK. Android 13 працює на базі фірмової прошивки Realme UI 5.0, яка здатна забезпечити стабільну роботу та багатофункціональність.

 

 

 

Камери

Ще одна сильна сторона Realme GT5 Pro – це круті камери, які за своїми характеристиками максимально наближені до флагманських. Основний модуль тут такий же, як у OnePlus 12 – з роздільною здатністю 50 Мп та оптичною стабілізацією. Це Sony LYT-808 , про який ми вже розповідали.

 

 

Відповідно, якість фото на основний модуль Realme GT5 Pro приблизно таке саме, як і у Ванпласа. Єдиний момент – відсутність оптики Hasselblad у Реалмі. Ми провели швидке порівняння головних камер OnePlus 12 та Realme GT5 Pro і можемо сказати, що різниця між фото мінімальна. Майже у всіх сценаріях смартфони справляються однаково добре.

 

 

Якщо оцінювати основну камеру Realme GT5 Pro у відриві від конкурентів, то результати теж відмінні. Динамічний діапазон, деталізація, кольоропередача – все дуже круто. Приклади зображень ми прикріпили нижче, щоб ви могли самостійно оцінити отримані результати.

 

 

 

Тепер про перископний телефото об'єктив: тут стоїть такий же сенсор, як у Oppo Find X6 Pro. А ми знаємо, що це справжній камерофон високого рівня і наздогнати його можуть далеко не всі смартфони.

 

 

Але зараз ми не будемо порівняти між цими моделями, а просто розповімо, як фоткає Realme GT5 Pro на телевік. Результати вражаючі. Особливо круто телефон показує себе під час денної зйомки. Тож можна без проблем користуватися цим модулем та отримувати задоволення.

 

 

А ось ультраширік Realme GT5 Pro вже слабший. Роздільна здатність складає всього 8 Мп, як у середньобюджетників. Тоді як флагмани пропонують близько 50 Мп. Дається взнаки той факт, що хоч десь компанія повинна була заощадити заради доступної ціни смартфона. Ультраширік непоганий і кращий, ніж у більшості середньобюджетників, але порівняння з флагманами тут все одно буде недоречним.

 

 

Відео на основну камеру Realme GT5 Pro може записувати у 4K@/60fps. Це оптимальна роздільна здатність, оскільки мало користувачів знімає у 8K, особливо на постійній основі. Але заради справедливості все одно варто відзначити, що запису у 8K тут немає, і це можна розцінювати як мінус.

 

Фронтальна камера відмінна – з роздільною здатністю 32 Мп та можливістю запису відеороликів у 4K@30fps. Любителям селфі точно сподобається.

 

Вас може зацікавити: Огляд Poco X6 Pro (Redmi K70E) – ви будете в захваті від цього бюджетника!  

 

Автономність

Наш огляд Realme GT5 Pro добігає кінця. Давайте закриємо питання з автономністю, озвучимо ціну і підбиватимемо підсумки. Телефон отримав велику батарею на 5400 мАг, як і конкурент від Ванплас. Схоже, виробники потихеньку відходять від 5000 мАг у флагманах і розширюють ємність батареї до великих цифр, що не може не тішити.

 

 

Відповідно час автономної роботи новинки практично не відрізняється від OnePlus 12. Можна сміливо розраховувати на два дні роботи, а швидка 100-ватна зарядка повинна нагодувати акумулятор до 50% всього за 12 хвилин. Принаймні так обіцяє виробник. Також є бездротова зарядка потужністю 50 Вт. Відмінний набір, згодні?

 

 

 

Ціна та висновки

Отже, скільки просять за Realme GT5 Pro у Китаї? Базова версія коштує всього 465 доларів, і це дуже смачна ціна. Топова модифікація коштуватиме вже 590 доларів. Але не поспішаємо радіти, друзі. Наше захоплення охолоджує той факт, що йдеться про китайську версію.

 

 

Глобалка, як завжди, коштуватиме дорожче, та й взагалі поки що незрозуміло, чи продаватиметься цей апарат за межами Китаю. Тому в нас залишається два варіанти – купувати китайську версію і миритися з усіма її недоліками, але при цьому круто заощадивши, або ж чекати глобалку і готувати немаленьку суму. Адже ми розуміємо, що у разі виходу міжнародної версії, її ціна неприємно вразить.

 

 

Якщо ж говорити про конкуренцію Realme GT5 Pro, то це цілком гідний суперник Ванпласу 12. Так, у останнього трохи більш новорічний екран, краще ультраширік і перископний телефото, є запис у 8K, а також реверсивна зарядка із символічною потужністю. Погодьтеся, що переваги так собі, а ціна значно вища навіть за китайську версію.

 

 

Тому виходить, що Realme GT5 Pro – реально крутий пристрій, і він може стати хітом продажів. Якщо ви готові придбати китайську версію, то виходить просто свято – флагманські характеристики за ціною середньобюджетника. За глобалку поки що сказати нічого не можемо, адже її вихід ще навіть не показався на горизонті.

 

 

А вам сподобався Realme GT5 Pro? Обов'язково напишіть про це у коментарях. А ми на цьому прощаємось. До зустрічі!

 



 

Плюси:

  • повноцінна комплектація;
  • дорогі матеріали корпусу;
  • у деяких кольорах є покриття з екошкіри;
  • вологозахист IP64;
  • відмінний стереозвук;
  • AMOLED-екран роздільною здатністю 1.5K;
  • пікова яскравість дисплея 4500 ніт та частота оновлення 144 Гц;
  • немає проблем із ШІМом;
  • топовий процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3;
  • багато варіантів пам'яті;
  • фірмова прошивка Realme UI 5.0;
  • крутий набір камер;
  • акумулятор на 5400 мАг;
  • дротова зарядка 100 Вт та бездротова 50 Вт;
  • вигідна ціна.

 

Мінуси:

  • специфічний дизайн;
  • не всім сподобається вигнутий екран;
  • великі габарити та вага;
  • ультраширік не дотягує до флагманського рівня;
  • китайська версія.
Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 11.12.2023
Коментарі
Всього коментарів: 1
 
Антон
0
Ещё есть неиллюзорная угроза блокировки сети, с этой историей так я официально и не нашёл внытных официальных объяснений от bbk
25.12.2023 19:40
Відповісти

Останні ролики на YouTube