Огляд Xiaomi Redmi 12 – аутсайдер чи топовий бюджетник?

27.06.2023 56281 2

Привіт, друзі! Сьогодні у нас на огляді чергова модель із нескінченної дванадцятої лінійки Redmi. Ось тільки обговорюватимемо не серію Redmi Note 12, а просто супербюджетний Redmi 12, який прийшов на зміну десятому Редміку. Це дуже доступна модель, тому чекати від неї якихось крутих та особливих характеристик не доводиться. Проте все одно цікаво дізнатися, що пропонує нам даний апарат. Тож влаштовуйтесь зручніше, а ми починаємо.

 

 Огляд Redmi 12 – аутсайдер чи топовий бюджетник?

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, габарити та матеріали корпусу

Якість екрану

Продуктивність

Камери

Комунікації

Автономність

Ціна

Висновки

Відеоогляд

 

Технічні характеристики

Діагональ екрану:

6.79″

Матриця:

IPS

Роздільна здатність екрану:

1080 x 2460 пікселів

Інші параметри екрана:

Частота розгортки – 90 Гц, пікова яскравість – 550 ніт, щільність пікселів – 396 ppi

Габарити:

168.6 x 76.3 x 8.2 мм за вагою 198.5 гр.

Матеріали корпусу:

Скляна задня кришка та пластиковий каркас

Кольори:

Чорний, блакитний, білий

Вологозахист:

IP53

Процесор:

12-нанометровий Mediatek Helio G88

Кількість ядер:

Два ядра Cortex-A75 із тактовою частотою 2.0 ГГц + шість ядер Cortex-A55 із частотою 1.8 ГГц

Графічний прискорювач:

Mali-G52 MC2

Варіанти пам'яті:

4/128, 8/128, 8/256 ГБ

Операційна система:

MIUI 14 на базі Android 13

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, PDAF (фазовий автофокус);

Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 120˚

Датчик глибини: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4

Запис відео в 1080p@30fps

Фронтальна камера

Роздільна здатність 8 Мп

Запис відео в 1080p@30fps

Комунікації:

Wi-Fi, Bluetooth 5.3, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, NFC, ІЧ-порт

Акумулятор:

5000 мАг

Швидка зарядка:

18 Вт

Ціна:

6 499 грн

 

Характеристики Redmi 12, звісно, не вражають. Це такий собі дуже бюджетний рівень, у якому пропонуються лише необхідні параметри. Все дуже скромно. Ну а чого ще вимагати від смартфона вартістю 6 499 грн? Тішить, мабуть, тільки скляний корпус, та й набір камер на перший погляд непоганий. Ну що, погнали розбиратися докладніше.

 

Радимо відразу відкрити сторінку з Redmi 12 в e-каталозі. Там ви зможете детально ознайомитись абсолютно з усіма технічними характеристиками, а також порівняти смартфон із конкурентами.




 

Комплектація

За традицією починаємо з комплекту постачання Redmi 12. І тут, на диво, нас одразу чекало розчарування, адже виробник не поклав блок живлення. Так, в ультрабюджетному смартфоні відсутній зарядний пристрій. Такий крок ще можна було б зрозуміти у флагманському сегменті, але щодо бюджетника це просто дуже дивно.

 

 

Всі інші комплектуючі на місці – кабель USB, прозорий чохол, голка для відкриття SIM-лотка і документація. Сама упаковка дуже компактна та тонка (якраз через відсутність блоку живлення). Усередині нічого не смердить, вся коробка виконана з картону та паперу. Жодного шкідливого пластику.

 

 

Ще бонусом іде вже наклеєна на екран телефону захисна плівка. Але це звична справа в смартфонах Xiaomi, так що нічого дивного. На цьому з комплектацією Redmi 12 закінчуємо та рухаємося далі.

 

Дизайн, габарити та матеріали корпусу

Виглядає Redmi 12 досить непогано для свого класу. У зовнішньому вигляді апарата є стиль серії Redmi Note 12 та Poco F5. Основна камера не має під собою п'єдесталу – це вже стало своєрідною фішкою у середньорівневих пристроях, а тепер дісталося і бюджетників. Блок камер виконаний акуратно, і таке рішення особисто мені подобається набагато більше, ніж нагромадження елементів у Redmi 10.

 

 

Задня кришка виконана зі скла. І це круто, адже навіть не всі субфлагмани одержують скляний корпус, а в бюджетному сегменті взагалі поголовно пластик. Каркас, ясна річ, уже пластиковий. Не зовсім зрозуміло, навіщо виробник вдався до такого рішення, адже клас пристрою це не приховає. Але невеликий бал телефон все одно за це отримує.

 

 

А ось передня панель вже повністю видає дешевизну смартфона за рахунок досить товстих рамок навколо екрана та великого модуля фронтальної камери. Додали і невеликий вологозахист за стандартом IP53, але покладатися на нього точно не варто.

 

 

Ще увагу привертають великі габарити Redmi 12. Діагональ екрану складає цілих 6.79 дюймів, розміри 168.6 x 76.3 x 8.2 мм, а вага 198.5 грамів. Навіть за сучасними мірками це важка лопата. За габаритами Redmi 12 навіть перевершує Redmi Note 12, що досить дивно.

 

За іншими параметрами у новинки все стандартно – є підтримка карти пам'яті (гібридний слот), аудіоджек та ІЧ-порт.

 

 

Сканер відбитків пальців займає своє місце на правій грані девайсу. Спрацьовує коректно, але досить повільно.

 

 

Придбати Редмі 12 можна у трьох базових кольорах – чорний, світло-блакитний та білий. Всі кольори однотонні, градієнт, як у Redmi 10, відсутній.

 

 

Дизайн та матеріали корпусу можна віднести до переваг Redmi 12. Завдяки скляній задній кришці смартфон не виглядає та не відчувається дешевим. На полиці магазину він приверне більше уваги, ніж конкуренти з цього ж цінового сегмента.

 

 

Вас може зацікавити: Який Xiaomi вибрати у 2023 році. Redmi Note 12 Pro 5G vs Poco F5 vs Poco X5 Pro

 

Якість екрану

З дисплеєм жодних чудес не сталося. Це бюджетний IPS-екран із частотою оновлення 90 Гц та піковою яскравістю 550 ніт. По кольоропередачі, контрастності та яскравості дисплей непоганий, але все одно видно неозброєним оком, що це початковий рівень.

 

 

Частотою розгортки 90 Гц теж нікого не здивуєш, адже зараз на ринку безліч варіантів з частотою 120 Гц. Тим більше, що на Redmi 12 90 Гц відпрацьовують досить погано. Вся справа в слабкому процесорі, через який анімація дуже повільна, та й скролінг як у черепахи.

 

 

Якщо взяти, наприклад, Redmi Note 12 з AMOLED-екраном і частотою оновлення 120 Гц, то там результати набагато приємніші. А коштує цей смартфон, на хвилинку, стільки ж, скільки і Redmi 12.

 

В принципі, якщо ви не хочете перейматися через ШІМ і взагалі віддаєте перевагу матриці IPS, то дванадцятий Редмік є не таким поганим варіантом. Якщо порівнювати з деякими найближчими конкурентами, то там взагалі все сумно. Наприклад, у Samsung Galaxy М14 краплеподібний виріз, який зустрічався ще в епоху динозаврів, а у Motorola G23 роздільна здатність дисплея HD+.

 

 

 

Продуктивність

Далі на черзі продуктивність Redmi 12, і тут все відверто погано. Смартфон отримав процесор Mediatek Helio G88, який не просто слабкий, а ще й застарілий. У свої телефони компанія встановлює цей чіп ще з 2021 року.

 

 

Helio G88 виконаний за 12-нанометровим техпроцесом, і зараз це вже максимально неактуальне рішення. До мінусів такого процесора варто віднести відсутність 5G, застарілі стандарти пам'яті, погану енергоефективність, нагрівання при навантаженнях та тротлінг. Загалом, всі негативні моменти, які тільки можна пригадати щодо процесора, якраз є у Helio G88.

 

 

Питання продуктивності в іграх ми торкатися не будемо, оскільки і так зрозуміло – ніякі важкі іграшки смартфон не потягне. Максимум – це шутери на низьких та середніх налаштуваннях та казуалки. При повсякденному використанні теж все сумно – інтерфейс працює повільно, програми відкриваються довго, бувають підвисання.

 

 

Зрозуміло, що Redmi 12 – це дуже бюджетний пристрій, і вимагати від нього потужного заліза не варто. Але все одно виробник міг встановити свіжішу «начинку». Замість скляного корпусу чи вологозахисту краще додали б не таке слабке залізо.

 

 

Щодо стабільності роботи нічого особливого. Під час тестування апарату серйозних глюків не було, а це вже добре. Як говорилося раніше, інтерфейс повільний, але це можна виправдати класом пристрою.

 

 

Читайте також: ТОП інтерфейсів Android смартфонів: MiUi, One Ui, ColorOS, OxygenOS, realme Ui, EMUI. Який краще і чому!

 

Камери

Далі переходимо до камер Redmi 12. І тут ви вже напевно наперед знаєте, які будуть результати, правда?

 

 

Вдень ще можна знімати, фото нормальної якості. Хоча «нормальної» – це голосно сказано. Все-таки не вистачає деталізації, кольоропередача блякла, динамічний діапазон теж викликає питання.

 

 

За замовчуванням HDR вимкнено, і при кожному відкритті камери його потрібно вмикати самостійно.

 

 

Вночі Redmi 12 загалом демонструє жахливі результати. Якість відверто ніяка. Той же realme C 55 або realme 10 справляються набагато краще, хоча різниця у ціні порівняно з Redmi 12 невелика.

 

 

Це все, що стосувалося основного 50-мегапіксельного модуля. А ось ультраширік на 8 Мп приємно здивував. Якість знімків цілком стерпна. Особливо тішить широкий кут огляду. Так, деталізація не дуже, але давайте згадаємо ціну Redmi 12 і пробачимо йому цей момент.

 

 

Відео на основну камеру можна записувати лише у FHD. Не густо, але все у рамках бюджетного класу. Якість відеороликів слабка, але конкуренти справляються не краще.

 

 

Фронтальна 8-мегапіксельна камера теж середня. Чудово видно, що це початковий рівень. Але якщо дуже постаратися і зробити фотку при хорошому освітленні, то селфі можна навіть викласти в соцмережі.

 

 

Отже, підсумовуючи, виходить, що основна камера, як і раніше, слабка. Особливого прогресу у порівнянні з попередником немає. А ось ультраширік правда непоганий. Досить нестандартне рішення, адже краще б прокачали основний сенсор. Але маємо те, що маємо.

 

 

Комунікації

Стереозвук у Redmi 12 відсутній. Встановлено лише один динамік сумнівної якості. Не можна сказати, що все погано, але навіть попередник видавав якісніше звучання. Це стосується і вібромотора – він просто ніякий.

 

 

З позитивного – датчик наближення не викидає фокусів. Все спрацьовує коректно, і це наштовхує на думку, що в телефоні встановлений фізичний датчик. В принципі, більше тут розповідати нема чого, тому рухаємося до наступного пункту.

 

 

Автономність

З автономною роботою у Redmi 12 все нормально. Якщо порівнювати із попередником, то нова модель тримає заряд трохи менше через збільшений розмір екрану. У нашому фірмовому тесті автономності телефон протримався 9 годин 8 хвилин. Цілком звичайний результат.

 

Під час реального використання розраховуйте на півтора дні роботи. Якщо порівнювати з конкурентами, то, наприклад, Samsung Galaxy M14 тримає заряд трохи краще.

 

Істотний мінус – це низька потужність зарядки. 18 Вт замало навіть для початкового класу. У цьому сегменті вже є моделі із 30-ватною зарядкою. Повністю апарат зарядиться приблизно за дві години.

 

Ціна



Ціна Redmi 12 складає 6 499 грн. Саме стільки коштує базова версія на 4/128 ГБ. Також у продажу ще мають з'явитися модифікації на 8/128 та 8/256 ГБ. Але незрозуміло, чи будуть вони доступні в нашій країні.

 

 

 

Висновки

Redmi 12 абсолютно нічим не здивував. По суті, це той самий Redmi 10, тільки з іншим дизайном та свіжою ОС. Чи є сенс заради цього купувати новинку – ні. Адже за рік вийде чергова модель з новою операційною системою. Це таке собі маніпулювання з боку бренду, коли в нових смартфонах, по суті, нічого нового немає, крім ПЗ. Не варто вестися на ці хитрощі, інакше доведеться щороку купувати черговий низькорівневий апарат.

 

 

Якщо говорити про вибір гарного бюджетного смартфона, то це точно не Redmi 12. Гідним варіантом може стати realme C 55 або Redmi Note 11 з AMOLED-екраном та непоганим процесором Qualcomm Snapdragon 680 4G.

 

 

І, звичайно ж, якщо ви готові доплатити лише 1000 грн, то однозначно варто звернути увагу на новенький Redmi Note 12 або realme 10. Ці смартфони (особливо останній) вже на голову вищі, ніж Redmi 12.

 

 

Так що Xiaomi вкотре випустила зайву модель, яка навряд чи когось зацікавить. Так, можливо, за свої гроші це й непоганий варіант із певними плюсами, але конкуренти все-таки будуть сильнішими. Напишіть у коментарях свою думку про Redmi 12, а також не забудьте подивитися відеоогляд. А на цьому ми прощаємось. До зустрічі!

 

Плюси:

  • симпатичний дизайн;
  • скляна задня кришка;
  • вологозахист IP53;
  • є аудіоджек та ІЧ-порт;
  • підтримується картка пам'яті;
  • непоганий надширококутний об'єктив;
  • система майже не глючить;
  • нормальна робота датчика наближення;
  • низька ціна.

 

Мінуси:

  • немає блоку живлення у комплекті;
  • громіздкі розміри;
  • середня якість екрана;
  • застарілий процесор;
  • повільна робота інтерфейсу;
  • слабка основна камера;
  • немає стереозвуку;
  • мала потужність зарядки.

 

Відеоогляд

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 27.06.2023
Коментарі
Всього коментарів: 2
 
Igor
0
Кому нравится дизайн этого телефона то советую обратить внимание на Xiaomi Redmi 12 5G.
Все стараются обойти его стороной а зря.
20.03.2024 14:12
Відповісти
1
По поводу игр не согласен.Популярные шутеры(игры с +- нормальной оптимизацией)спокойно тянет в 60fps на максимальных настройках графики
12.03.2024 23:56
Відповісти

Останні ролики на YouTube