Огляд Redmi K60 Ultra – це хіт серед хітів!
Привіт, друзі. Сьогодні ми порадуємо вас суперкрутою новинкою від бренду Redmi – K60 Ultra. Це продовження чудової серії, в якій виходять моделі з флагманською начинкою та за доступною ціною. Але в плані Redmi K60 Ultra виробник взагалі зробив щось неможливе: тут топове залізо, топовий екран, вологозахист, царські варіанти пам'яті та відмінна автономність.
Redmi K60 Ultra вже б'є всі рекорди і обіцяє стати одним із найкращих смартфонів 2023 року, і не тільки в рамках асортименту Xiaomi. Ви здивуєтеся, але ціна на цей телефон стартує приблизно з 360 доларів, що дешевше за попередника. Схоже, цього разу бренду вдалося створити справжній ТОП за свої гроші. Влаштовуйтесь зручніше, і давайте знайомитися з Redmi K60 Ultra.
Огляд Redmi K60 Ultra – це хіт серед хітів!
Дизайн, матеріали корпусу, габарити
Технічні характеристики
Матриця: |
OLED |
Діагональ екрану: |
6.67″ |
Роздільна здатність екрану: |
1220 x 2712 пікселів |
Інші параметри дисплея: |
Частота розгортки – 144 Гц, пікова яскравість – 2600 ніт, розпізнавання 68 мільярдів кольорів, щільність пікселів – 446 ppi, підтримка Dolby Vision та HDR10+ |
Габарити: |
162.2 x 75.7 x 8.5 мм при вазі 204 грами |
Матеріали корпусу: |
Скляна задня кришка та пластикові грані |
Кольори: |
Чорний, білий, зелений |
Захист: |
IP68 (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин) |
Процесор: |
4-нанометровий Mediatek Dimensity 9200+ |
Кількість ядер: |
Одне ядро Cortex-X3 із тактовою частотою 3.35 ГГц + три ядра Cortex-A715 із частотою 3.0 ГГц + чотири ядра Cortex-A510 із частотою 2.0 ГГц |
Відеоприскорювач: |
Immortalis-G715 MC11 |
Варіанти пам'яті: |
12/256 ГБ, 16/256 ГБ, 16/512 ГБ, 16 ГБ/1 ТБ, 24 ГБ/1 ТБ |
Операційна система: |
Android 13 c MIUI 14 |
Основна камера: |
Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.7, розмір матриці 1/1.49", розмір пікселя 1.0µm, PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація); Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, кут огляду 119˚, розмір матриці 1/4", розмір пікселя 1.12µm; Макрооб'єктив: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4 Запис відео в 8K@24fps та 4K@30/60fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 20 Мп, розмір матриці 1/2.0", розмір пікселя 0.8µm Запис відео в 1080p@30/120fps |
Комунікації: |
Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.4, NFC, ІЧ-порт, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC |
Звук: |
Стерео |
Ємність акумулятору: |
5000 мАг |
Потужність зарядки: |
120 Вт, підтримка PD3.0 (заряджання до 100% за 19 хвилин) |
Ціна: |
Від 360 доларів |
Отже, друзі, що у нас тут за першим враженням? Redmi K60 Ultra пропонує OLED-екран із частотою розгортки 144 Гц і піковою яскравістю 2600 ніт, повноцінний вологозахист IP68, до 24 ГБ оперативної та 1 ТБ постійної пам'яті, топовий процесор Mediatek Dimensity 9200+ та швидку зарядку потужністю 120 Вт. І при цьому ціна коливається від 360 до 500 доларів за преміум модифікацію.
Виникає питання: «Redmi, це взагалі законно?». Відбувається якийсь розрив шаблонів, оскільки ми не бачили ще жодного смартфона Редмі зі справжнім вологозахистом та 24 ГБ оперативної пам'яті – це просто шок у хорошому сенсі цього слова.
Якщо дивитися чисто за характеристиками, то хочеться відразу присвоїти Redmi K60 Ultra звання найкращого середньобюджетного телефону. Але давайте трохи охолодимо наше початкове захоплення, не поспішатимемо і детальніше познайомимося з новинкою. Можливо, свої мінуси у неї також є, незважаючи на шикарне перше враження.
Комплектація
Починаємо з комплекту постачання Redmi K60 Ultra. І, знаючи, що це Xiaomi, одразу можна сподіватися на повноцінну комплектацію.
Тут нас зустрічає сам сьогоднішній герой, USB-кабель, блок живлення на 120 Вт, скріпка для SIM-лотка, документація та прозорий силіконовий чохол. Не забуваймо, що це китайська версія, тож доведеться купувати перехідник під європейську вилку.
Силіконовий чохол вже став звичною класикою (сарказм), так що його навіть не обговорюватимемо. Якість, як завжди, огидна, але його наявність все одно тішить. Також на екрані Redmi K60 Ultra вже наклеєна захисна плівка.
Загалом, у комплекті смартфона є все необхідне, щоб узяти та одразу почати ним користуватися після придбання. Крім перехідника, звісно.
Дизайн, матеріали корпусу, габарити
Зовнішній вигляд Redmi K60 Ultra – це, мабуть, його слабкий бік. Не можна сказати, що смартфон виглядає якось жалісно чи відразливо. Але його дизайн відразу дає нам зрозуміти, що це все-таки середньобюджетна модель, а не флагманська.
В око відразу впадає великий блок камер квадратної форми, виконаний якось недбало. Занадто він привертає увагу, особливо в білому забарвленні, так як сам блок залишається чорним незалежно від кольору корпусу.
Redmi K60 Ultra можна придбати у трьох стриманих кольорах – окрім білого пропонується ще чорний та світло-зелений. Виглядає непогано і суворо, але ефекту «вау» немає.
Рамка, зроблена із пластику, теж не додає Redmi K60 Ultra балів. А ось задня кришка виконана зі скла, а не пластику, що не може не тішити. Хоча багато субфлагманів отримують скляний корпус, і це не є чимось особливим.
Екран Redmi K60 Ultra плоский, без цих горезвісних заокруглень. Задня кришка трохи заокруглена, але в шкіру нічого не врізається. Загалом сьогоднішнього Редміка можна похвалити за ергономіку: телефон зручно лежить у руці і не викликає жодного дискомфорту, незважаючи на значні габарити.
До речі, розміри становлять 162.2 x 75.7 x 8.5 мм при вазі 204 г, що стандартно для мобільних пристроїв Xiaomi.
Сканер відбитків пальців розташований під екраном, тільки занадто низько. Коли тримаєш апарат у руці, великий палець автоматично лягає трохи вище за датчик. Потрібно трохи часу, щоб пристосуватися. А так сканер спрацьовує спритно і без помилок.
Однозначно крутий момент – це наявність повноцінного захисту від вологи та пилу за стандартом IP68. У субфлагманському сегменті цей параметр є величезною рідкістю. Всі вже звикли, що такий вологозахист – це перевага флагманів, і раптом Redmi вирішили додати цю фішку до свого середньобюджетника. Звичайно, ми завжди говоримо, що спеціально занурювати смартфон під воду не варто, але й боятися випадкових бризок чи дощу не треба.
За роз'ємами та комунікаціями у нас все стандартно. Є NFC і ІЧ-порт, а от аудіоджека і слота для карти пам'яті немає, що вже не дивує. Звук стерео, і він досить добрий – дуже гучний і якісний.
Вібромотор лінійний, і тут теж все добре. У параметрах смартфона ви зможете налаштувати вібрацію під свої уподобання – на вибір пропонується багато шаблонів.
Ось так справи у Redmi K60 Ultra із дизайном. Зовнішній вигляд посередній, в матеріалах корпусу присутній пластик, зате є вологозахист, та й до ергономіки не причепишся. Давайте рухатись далі.
Дисплей
Наступний найважливіший параметр – екран Redmi K60 Ultra. Якщо дивитися за технічними характеристиками, то тут все просто чудово. Але відразу скажемо, що виробник трохи прикрасив, і насправді ніякого прориву в плані дисплея Redmi K60 Ultra не робить.
OLED-екран діагоналлю 6,67 дюймів має частоту розгортки 144 Гц, і ось на цьому моменті хотілося б детальніше. Якщо перейдемо в налаштування апарата, побачимо наступне: частоту оновлення можна виставити або 60 Гц, або до 144 Гц. Звертаємо увагу на рядок «до 144 Гц». Тобто інтерфейс оновлюватиметься зі стандартною частотою 120 Гц практично у всіх сценаріях.
Де ж тоді обіцяні 144 Гц? Вони є, але лише у певних іграх, список яких і повідомлявся нам на презентації. Звідси випливає наступна проблема – йдеться тільки про китайські версії ігор, в яких потрібно реєструватися з китайських акаунтів. Європейські версії цих іграшок будуть робити на стандартних 60-120 Гц.
Виходить, що ніяких 144 Гц при використанні Redmi K60 Ultra ми не побачимо. І це насправді не страшно, бо й на 120 Гц усе літає. Але все одно неприємно, що виробник нас так розвів.
Далі йде яскравість екрану Redmi K60 Ultra. Повідомляється, що стандартна яскравість складає 1200 ніт, а пікова – цілих 2600 ніт. Знову ж таки, тут трохи прикрасили, бо 2600 ніт за реальних умов використання ми майже не отримуємо. Але це не проблема, адже на сонці все добре видно.
Рівень ШІМу не перевищує норму, і тут навіть не потрібен ввімкнений DC Dimming. Якщо ви чутливі до шкідливого мерехтіння – можете не хвилюватися, від екрану Redmi K60 Ultra не буде жодного дискомфорту. А докладніше про ШІМ ви можете прочитати в нашій окремій статті.
Дисплей Redmi K60 Ultra правда відмінний, але нічого надприродного та нового ви не побачите. Це рівень між субфлагманським та флагманським.
Продуктивність та пам'ять
Продуктивність має бути ще однією найсильнішою стороною Redmi K60 Ultra завдяки новому топовому процесору Mediatek Dimensity 9200+ із максимальною тактовою частотою 3.35 ГГц. Очікувалося, що це буде справжній звір, який на шматки порве всі інші флагманські чіпи. І з одного боку це так, а з іншого – як завжди, трохи перебільшено.
Насамперед обговоримо показники Redmi K60 Ultra у синтетичних тестах. І тут на нас чекає сюрприз, здебільшого неприємний. Можливо, ви вже бачили в китайських оглядах, як користувачі змушені проводити ці тести в холодильниках. Тому що по-іншому зробити це нереально: через шалений тротлінг програма просто автоматично закривається, а телефон ще довго висить в ауті.
На презентації нам розповідали, що у AnTuTu Редмі К60 Ультра набирає 1.77 мільйонів балів. І саме це зіграло злий жарт: розробники намудрили з продуктивністю, через що і маємо божевільний тротлінг.
Якщо покласти мобільний пристрій у холодильник (а тільки так можна провести нормальні виміри), то в AnTuTu Редмік набирає не більше 1.5 мільйонів балів. Це теж цілком гідно, якщо заплющити очі на те, ДЕ проводилися тестування.
Тести на тротлінг Redmi K60 Ultra теж доведеться проводити у дуже холодному місці. І все одно тротлінг є: падіння продуктивності становить близько 25-30%. Якщо ж проводити їх при кімнатній температурі і відкинути той факт, що з програми просто викидає, ми напевно отримали б не менше 60% падіння потужності. Ось такі справи із синтетикою.
Ну гаразд, звичайному користувачеві при повсякденному використанні не буде ніякої справи до цих тестів. Набагато цікавіше і важливіше, як поводиться Redmi K60 Ultra в іграх. І тут все, на диво, дуже добре. Після півгодини гри в Genshin Impact смартфон гріється приблизно до 43-44°C, а частота кадрів досягає 60 fps. Тобто показники більш ніж прийнятні.
Redmi K60 Ultra не можна назвати найкращим ігровим смартфоном, але він безперечно один з них. Ви з комфортом зможете пограти у всі вибагливі іграшки. Не дарма встановили такий суперпотужний процесор.
Тепер поговоримо про модифікації пам'яті, і ось тут Redmi K60 Ultra точно здивував. Почнемо з того, що на вибір пропонується п'ять версій. Базова йде на 12/256 ГБ, а максимальна – 24 ГБ/1 ТБ.
Так-так, ми не помилилися: обсяг оперативної пам'яті складає 24 ГБ. Ви бачили таке у якомусь флагмані, не кажучи вже про середньобюджетний смартфон? І йдеться не про якесь віртуальне розширення ОЗП, а про реальний обсяг із заводу. Звичайно, використовуються і новітні стандарти пам'яті: UFS 4.0 та LPDDR5X.
Звичайно, такі гучні цифри – це добре, але важко вигадати сценарії, в яких можна було б реалізувати 24 ГБ оперативної пам'яті. Навіть 16 гігабайт вистачить із головою ще на кілька років.
Постійне сховище на 1 ТБ більш виправдане: якщо ви активний користувач, часто фотографуєте і знімаєте багато відео, то такий обсяг накопичувача знадобиться. Але все ж таки ми рекомендуємо уважно подумати перед придбанням максимальної модифікації, адже коштує вона вже близько 500 доларів.
Читайте також: Огляд Samsung Galaxy Flip5 - всі мінуси і плюси гнучкого смартфона 2023
Прошивка та версії
Redmi K60 Ultra, як ви вже напевно здогадалися, був представлений для китайського ринку, і ця модель не продаватиметься за межами Китаю. Точніше, вона буде, але під іншою назвою, а саме Xiaomi 13T. Ось тут ми розповідали докладніше. Але це вже інша тема, а ми поки що повернемося до сьогоднішнього героя.
Redmi K60 Ultra працює під китайською прошивкою, у використанні якої можуть виникнути невеликі труднощі. Користуватися таким смартфоном можна, та й за бажанням є можливість перепрошитися на глобалку. Але не всі захочуть проводити танці з бубном.
У будь-якому випадку краще дочекатися глобального релізу та подивитися, чи коштують Xiaomi 13T та 13T Pro своїх грошей (а цінник на них буде немаленький), а потім уже робити висновки щодо доцільності покупки китайської версії.
Поки що Redmi K60 Ultra працює під керуванням Android 13 та MIUI 14. Але вже відомо, що даний смартфон має отримати оновлення до MIUI 15 серед перших. Також виробник обіцяє нам 4 роки оновлень зеленого робота. Тобто, Редмі К60 ультра точно отримає Android 17, що не може не радувати. Це можна вважати прогресом, адже зазвичай смартфони Xiaomi оновлюються до нового Android протягом 2 років, і потім про них всі дружно забувають.
Камери
Ще давайте познайомимося з камерами Redmi K60 Ultra. І ось тут жодних інновацій точно немає. Все досить звично і скромно. Головний модуль гідний – це 50-мегапіксельний сенсор Sony IMX800 з оптичною стабілізацією.
Відразу подивимося на приклади фото, і вони цілком гарної якості. Денні знімки відмінні, з приємною кольоропередачею.
Вночі основний модуль Редмі К60 Ультра теж добре справляється. Але якщо порівнювати з іншими флагманами, то вони все ж таки демонструють рівень вище.
З ультраширіком на 8 Мп справи гірші. Кут огляду невеликий, деталізація середня. Саме так фотографують практично усі середньобюджетні смартфони. Зі справжніми флагманами порівнювати не варто.
Макрооб'єктив на 2 Мп навіть коментувати не хочеться. Основна камера і то справляється краще з макрозйомкою. Шкода, що не додали телевік, хоч би з невеликою роздільною здатністю.
Запис відео на головну камеру Redmi K60 Ultra здійснюється в максимальній роздільній здатності 8K. Роздільна здатність велика, але частота кадрів – всього 24fps. Можна знімати ролики і в 4K з 60fps, і це вже більш збалансований варіант. Оптична стабілізація працює непогано, а ось якість запису звуку середня.
Фронталка на 20 Мп якось не вразила. Селфі виходять бляклими та злегка змащеними. Враховуючи велику роздільну здатність, хотілося б якість кращу. Запис на фронтальну камеру йде лише у FHD, зате видає 120 кадрів на секунду.
За свої гроші Redmi K60 Ultra фотографує нормально, особливо на основну камеру. До флагманського рівня, звичайно, не дотягує, але це можна пробачити, враховуючи ціну смартфона та інші відмінні характеристики. На чомусь мали все одно заощадити.
Автономність
З часом автономної роботи у Xiaomi ніколи не було проблем, і Redmi K60 Ultra продовжує цю тенденцію. У смартфоні встановлений акумулятор із стандартною ємністю 5000 мАг. Загалом можна розраховувати на 7 годин роботи екрану.
Швидка дротова зарядка потужністю 120 Вт повністю нагодує мобільний пристрій лише за 20 хвилин. Бездротова зарядка, ясна річ, відсутня, але й ми й не очікували побачити її у цьому сегменті.
Ціна та висновки
Redmi K60 Ultra був представлений тільки в Китаї, тому цінник, відповідно, розрахований на внутрішній ринок. Базова версія на 12/256 ГБ пропонується від 360 доларів, і це дуже смачна ціна. А ось топ модифікацію з 24 ГБ ОЗП та 1 ТБ ПЗУ продають вже за 500 доларів. Знову ж таки, це ціни для Китаю.
На Аліекспрес новинка вже з'явилася та порадувала адекватним прайсом. Тут ми розповідали детальніше, де і за якою ціною можна придбати Redmi K60 Ultra. Якщо коротко, то ціна на смартфон на Aliexpress стартує з 164 99 грн.
А тепер відповідь на найважливіше питання – чи варто взагалі купувати Redmi K60 Ultra. Незважаючи на невеликі мінуси, цей телефон точно вартий вашої уваги. У середньобюджетному сегменті – це справжній скарб. Так, до флагмана він не дотягує за деякими параметрами, але йому це не потрібно.
Redmi K60 Ultra точно підійде користувачам, які шукають смартфон з вологозахистом, з відмінним екраном, потужною «начинкою» та супершвидкою зарядкою, і при цьому не готові платити шалені гроші.
Деяких може відштовхувати китайська версія апарату, але чи є це великою проблемою? Трохи пізніше ви зможете перепрошитися на глобалку, і тоді не буде сенсу переплачувати за Xiaomi 13T (Pro), чия ціна точно нас неприємно здивує.
Тобто, з усіх моментів виходить, що Redmi K60 Ultra – це надзвичайно вигідне придбання. Бренду вдалося зробити «ТОП за свої гроші», хоч і з нюансами. Особисто ми радимо придивитися до цієї моделі, а остаточне рішення залишається за вами. До зустрічі!
Плюси:
- повноцінна комплектація;
- скляна задня кришка;
- вологозахист IP68;
- якісний та дуже яскравий OLED-екран;
- немає проблем із ШІМом;
- є ІЧ-порт;
- гарний звук та вібромотор;
- найпотужніше залізо Dimensity 9200+;
- нормальна продуктивність у важких іграх;
- до 24 ГБ ОЗП та 1 ТБ ПЗП;
- швидке оновлення до MIUI 15;
- 4 роки підтримки від виробника;
- непогана основна камера;
- запис відео на головну камеру в 8K@ та 4K@/60fps;
- акумулятор ємністю 5000 мАг;
- 120-ватна дротова зарядка;
- прийнятна ціна.
Мінуси:
- пластиковий каркас корпусу;
- простенький дизайн;
- немає обіцяних 144 Гц;
- дуже сильний тротлінг у синтетичних тестах;
- середній ультраширік та фронтальна камера;
- китайська прошивка.