Огляд Redmi Note 13 Pro 4G – бюджетний камерофон чи зайва трата грошей?

18.01.2024 5869 0

Привіт, друзі. Наш випуск цікавих оглядів продовжується, оскільки бренди радують нас все новими та новими пристроями. Популярна лінійка Redmi Note 13 розширюється і в ній з'явилися нові доступні моделі – Redmi Note 13 4G та Redmi Note 13 Pro 4G. Ці смартфони орієнтовані на європейський ринок, що тільки підвищує інтерес до них.

 

У сьогоднішньому огляді поговоримо про Redmi Note 13 Pro 4G – це має бути бюджетник зі збалансованими параметрами та гарною ціною. Але ми знаємо, що на глобальному ринку важко знайти відмінні смартфони за доступною вартістю: найчастіше вони коштують істотно дорожче за свої китайські аналоги.

 

 

 

Але, можливо, Redmi Note 13 Pro 4G стане винятком із правил, і це правда буде ТОП за свої гроші? Хоча скільки вже цих ТОПів було… Не затягуватимемо і приступимо до огляду Редмі Ноут 13 Про 4G.

 

Огляд Redmi Note 13 Pro 4G – бюджетний камерофон чи зайва трата грошей?

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, габарити, кольори

Якість екрана

Продуктивність, пам'ять, ОС

Камери

Автономність

Ціна та висновки

 

Технічні характеристики

Матриця:

AMOLED

Діагональ екрана:

6.67″

Роздільна здатність дисплея:

1080 x 2400 пікселів

Інші параметри екрана:

Частота оновлення – 120 Гц, щільність пікселів – 395 ppi, стандартна яскравість – 1000 ніт, пікова яскравість – 1300 ніт

Розміри:

161.6 x 75 x 8 мм при масі 188 грамів

Матеріали корпусу:

Пластик

Кольори:

Midnight Black, Lavender Purple, Forest Green

Вологозахист:

IP54

Процесор:

Mediatek Helio G99 Ultra

Графічний прискорювач:

Mali-G57 MC2

Кількість ядер:

Два ядра Cortex-A76 із тактовою частотою 2.2 ГГц + шість ядер Cortex-A55 із тактовою частотою 2.0 ГГц

Варіанти пам'яті:

8/256, 12/512 ГБ

Операційна система:

Android 13 з MIUI 14

Основна камера:

Головний модуль: Samsung ISOCELL HP3, сенсор 23 мм, роздільна здатність 200 Мп, діафрагма f/1.7, розмір пікселя 0.56µm, розмір матриці 1/1.4", PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Надширококутний сенсор: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 120˚

Макромодуль: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4

Запис відео у 1080p@60fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.4

Запис відео у 1080p@60fps

Комунікації:

Wi-Fi 802.11a/b/g/ /ac, Bluetooth 5.2, NFC, навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

Звук:

Стерео

Акумулятор:

5000 мАг

Потужність заряджання:

Дротова 67 Вт

Ціна:

Близько 12 999 грн

 

Ось такі характеристики ми отримуємо при покупці Redmi Note 13 Pro 4G. Швидше за все, цей смартфон нагадав вам модель, яка зовсім недавно була у нас на огляді і мала дуже схожі параметри. Це Poco M6 Pro, який відрізняється від Redmi Note 13 Pro 4G, по суті, лише кольорами корпусу та камерами. Ну і ціною, звісно.

 

 

Так-так, основна перевага Redmi Note 13 Pro 4G – це головний модуль роздільною здатністю 200 Мп. Виробник позиціонує новинку як камерофон. Принаймні у бюджетному сегменті. Якщо у Poco M6 Pro камери були середні, то Редмі Ноут 13 Про 4G повинен серйозно вразити нас своєю фотозйомкою. Продовжуємо знайомство з новинкою, щоб з'ясувати всі деталі.

 



 

Комплектація

За традицією спочатку розглядаємо комплект новинки (наче сподіваємося побачити тут щось нове). Але ні, друзі, нічого нового немає, тільки добре забуте старе. А саме блок живлення потужністю 67 Вт, скріпка, кабель USB-C, чохол та макулатура.

 

Пенал тут такий самий якісний, як і у Poco M6 Pro та Poco X6 5G. Він виконаний з однотонного матеріалу темно-сірого кольору, з дуже приємним на дотик покриттям та цікавою текстурою всередині.

 

 

Схоже, це тепер нова фішка смартфонів Xiaomi. Ну і добре, адже на ті прозорі накладки ми вже дивитися не могли. Більше тут обговорювати нічого, так що відставляємо коробку убік і беремо до рук Redmi Note 13 Pro 4G, щоб обговорити його зовнішній вигляд.

 

Дизайн, габарити, кольори

Ви вже відчули дежавю, коли подивилися на дизайн Redmi Note 13 Pro 4G? Ми так, оскільки він як дві краплі води схожий на Poco M6 Pro. Виробник не захотів морочитися і просто впхнув таку ж начинку в такий самий корпус.

 

 

Але це навіть добре, оскільки Поко виглядає досить симпатично, і його брату Редміку дістався дизайн з величезними сенсорами камери і п'єдесталом в колір задньої кришки. Єдина крихітна відмінність – наявність горизонтальної смуги між модулями камер.

 

І нарешті розмір камер відповідає їх технічним характеристикам. Ми не розуміли, навіщо Poco такі величезні сенсори, адже там була роздільна здатність лише 64 Мп. У Redmi Note 13 Pro 4G це можна виправдати хоч датчиком на 200 Мп. У верхньому куті корпусу ви помітите напис, що нагадує про вражаючу роздільну здатність основної камери.

 

 

Колірні рішення Редміка теж схожі на Поко. У них навіть назви майже однакові. Але все-таки відмінності у відтінках є. Замість блакитного забарвлення у Redmi Note 13 Pro 4G є зелений колірний варіант під назвою Forest Green. А ось чорний та фіолетовий кольори ідентичні з Poco M6 Pro.

 

 

Що у нас за габаритами? Redmi Note 13 Pro 4G має розміри 161.1 x 75 x 8 мм. Так, ми знову повторимо фразу, яка звучала вже багато разів у сьогоднішній статті (і вона продовжуватиме це робити): габарити теж аналогічні в порівнянні з Poco.

 

А ось вага смартфонів відрізняється, і справа тут, швидше за все, у сенсорі камери. Через 200-мегапіксельний датчик Редмі важить трохи більше – 188 грамів, тоді як Poco M6 Pro – 179 грамів.

 

 

Навряд чи ви відчуєте цю різницю під час реального використання. Якщо брати і прямо зважувати телефони по черзі в різних руках, то ці 9 грамів із горем пополам можна відчути. Але хто цим займатиметься.

 

Redmi Note 13 Pro 4G отримав захист від вологи та пилу за стандартом IP54. Такий самий стандарт є і в інших бюджетників бренду, та й не тільки у Xiaomi. Телефону буде не страшний дощ, але занурювати його під воду не можна.

 

 

У матеріалах корпусу Редмі Ноут 13 Про 4G використовується виключно пластик, що теж звично для бюджетних пристроїв Сяомі. До якості складання претензій немає, але хотілося хоч скляну задню кришку.

 

А ось за що Redmi Note 13 Pro 4G варто похвалити – це за підекранний сканер відбитків пальців. Компанія відходить від датчиків, вбудованих у кнопку живлення, і це чудово. Підекранний сканер спрацьовує без проблем та помилок.

 

 

З роз'ємів, крім ІЧ-порту та USB, є аудіоджек і карта пам'яті. Це переваги, доступні лише бюджетним смартфонам. Чи хтось ними користуватиметься – інше питання.

 

Більше у дизайні Redmi Note 13 Pro 4G немає нічого примітного, про що нам хотілося б розповісти. Тому рухатимемося далі.

 

Якість екрана

Наступна зупинка – це дисплей Redmi Note 13 Pro 4G. Знову ж таки, більшість недорогих телефонів Xiaomi отримують однакові екрани, і вони дуже хороші. Так що параметри нам вже знайомі за іншими моделями: AMOLED-матриця, частота оновлення 120 Гц, стандартна яскравість від 500 до 1000 ніт та пікова 1300 ніт.

 

 

Роздільна здатність екрана складає 1080 на 2400 пікселів – цього достатньо для чіткої і приємної картинки. Але, звичайно, вже є безліч смартфонів у середньобюджетному сегменті, які пропонують крутіші характеристики. Наприклад, Poco X6 5G з дисплеєм 1.5K.

 

Кольоропередачу екрана Redmi Note 13 Pro 4G ви зможете налаштувати на свій розсуд, вибравши яскравий, насичений або стандартний режим. Така сама ситуація із частотою оновлення: можна виставити фіксоване значення (60 Гц чи 120 Гц), або адаптивне. Але, мабуть, ви знаєте про це і без нас.

 

 

Що стосується яскравості дисплея Редмі Ноут 13 Про 4G, пікове значення 1300 ніт ми навряд чи отримаємо. При прямому попаданні сонячних променів буде приблизно 1000 ніт, а при більш щадному освітленні – не більше 500 ніт.

Це цілком нормальні показники, яких вистачить із головою. Тут немає супервисоких цифр, як у середньобюджетниках чи флагманах, але вони й не потрібні звичайному користувачеві.

 

 

 

Продуктивність, пам'ять, ОС

Тепер обговоримо продуктивність Redmi Note 13 Pro 4G, за яку відповідає процесор Mediatek Helio G99 Ultra. Так-так, той самий, що встановлений у Poco M6 Pro. Виходить, по залізу ці смартфони теж аналогічні. Любить Xiaomi створювати однотипні клони.

 

Про всі можливості та сильні/слабкі сторони Helio G99 Ultra ми вже розповідали в попередньому огляді, але тут повторимо найважливіше. Це процесор початково-середнього рівня, який позиціонується як покращена версія бюджетного Helio G99.

 

 

Тобто, при повсякденному використанні та в невимогливих іграх все буде чудово, а от Genshin Impact на високих налаштуваннях графіки та інші подібні іграшки Redmi Note 13 Pro 4G не потягне. Процесор не б'є рекорди продуктивності, а просто добре справляється із базовими завданнями.

 

 

Не забуваймо, що основна фішка Редмі Ноут 13 Про 4G – це камера. Тому варто подякувати компанії, що вони не додали до телефону взагалі якесь слабке залізо. Якщо вам потрібна відмінна ігрова продуктивність, то це вже більш високий рівень, за яким варто звертатися до інших моделей.

 

В AnTuTu Redmi Note 13 Pro 4G набирає близько 430 тисяч балів. Результати майже такі ж, як у Poco M6 Pro.

 

 

Особливо тішить, що є версія на 12 ГБ ОЗП. У ній ще пропонуються 512 ГБ постійної пам'яті – такого обсягу вистачить найвибагливішим користувачам. Але якщо ви не хочете переплачувати, можна придбати базову модифікацію на 8 ГБ оперативної та 256 ГБ постійної пам'яті.

 

 

З коробки Редмі Ноут 13 Про 4G працює під керуванням Android 13 та MIUI 14. Де ж обіцяний Android 14 та HyperOS (MIUI 15) – запитаєте ви. Виробник не став із заводу встановлювати нове програмне забезпечення на тринадцятий Редмік, але таке оновлення обов'язково прилетить трохи згодом. За стандартом можна розраховувати на два-три роки оновлень Андроїда.

 

 



 

Камери

Ось ми й дісталися головної фішки Redmi Note 13 Pro 4G, заради якої цей смартфон захоче купити багато хто. Основний сенсор тут Samsung ISOCELL HP3 з величезною роздільною здатністю 200 Мп.

 

 

Нагадаємо, що у попередній серії Редміков 200-мегапіксельний датчик отримала модель Redmi Note 12 Pro Plus. Але там було встановлено інший модуль Samsung HPX, і тоді ми назвали цей телефон найкращим камерофоном у бюджетному сегменті. Які ж справи у Redmi Note 13 Pro 4G? Вже не терпиться дізнатися.

 

У смартфоні передбачено окремий режим зйомки, в якому буде задіяно всі 200 Мп. Це забезпечить максимальну деталізацію фото, завдяки якій буде добре видно найменші деталі, а при кропах якість зображення не постраждає. І Redmi Note 13 Pro 4G без проблем справляється з усіма цими завданнями.

 

 

 

Деталізація знімків справді вражає. Якщо порівнювати з Redmi Note 12 Pro Plus, то різниця невелика. Єдиний неприємний момент полягає в тому, що такі фото важать дуже багато, їх розмір може сягати 40-50 МБ за один знімок.

 

 

Тому, якщо ви збираєтеся часто користуватися 200-мегапіксельним сенсором, рекомендуємо придбати модифікацію апарата на 512 ГБ. Або ж подбати про покупку картки пам'яті. У Redmi Note 12 Pro+ зовнішній накопичувач не підтримувався, і брак місця був значною проблемою.

 

Є і стандартний режим зйомки, при якому кількість мегапікселів зменшується, картинка виходить не така деталізована і важить значно менше. У цьому режимі Redmi Note 13 Pro 4G теж знімає чудово, але це більше стосується денної зйомки.

 

 

А ось ультраширік на 8 Мп стандартний і особливо не дивує. Це приблизно той самий рівень, що й у Poco X6 5G. Кути огляду непогані, по краях немає сильної змазаності та шумів, динамічний діапазон у межах норми. Але нічна зйомка бажає кращого.

 

 

Redmi Note 13 Pro 4G пише відео на основну камеру у 4K, але лише з 30fps. Ще є запис у Full HD з 60 кадрами за секунду. Аналогічні параметри зйомки ми вже бачили у Poco X6 5G.

 

 

Звичайно, хотілося б 4K@60 fps, адже йдеться нібито про камерофон, хоч і бюджетний. Але задовольнятимемося тим, що є. Якість відео непогана, відповідає середньобюджетному сегменту. Ну і, звісно, є оптична стабілізація, що не може не тішити.

 

Фронтальна камера Редмі Ноут 13 Про 4G стандартна, для селфі піде. Знімки трохи кращі, ніж на бюджетних Поко, але тут справа в алгоритмах обробки. Відео можна записувати у Full HD з 60 кадрами за секунду. Це вважайте додатковим бонусом, адже зазвичай бюджетники демонструють лише 1080p@30fps.

 

 

Підіб'ємо невеликі підсумки по камерах Redmi Note 13 Pro 4G. Основний модуль на 200 Мп правда відмінний, він може створювати супердеталізовані знімки. Якщо вам потрібна висока деталізація фото для робочих цілей (наприклад, роздрукувати якийсь банер), то телефон впорається з усіма вимогами.

 

У аматорській повсякденній зйомці така роздільна здатність навряд чи стане в нагоді. Найчастіше ви користуватиметеся стандартним режимом, і він теж нормальний. У своєму ціновому сегменті Редмі Ноут 13 Про 4G правда є чи не найкращим смартфоном у плані фотозйомки.

 

 

Вас може зацікавити: Як встановити Google камеру (Gcam) на будь-який Android-смартфон

 

Автономність

Redmi Note 13 Pro 4G демонструє вже звичні показники автономності. Тривалий час без заряджання забезпечує акумулятор ємністю 5000 мАч разом з 67-ватною зарядкою. Абсолютно такі ж параметри були у Poco M6 Pro, тому не будемо довго зупинятися на цьому пункті.

 

 

 

Ціна та висновки

Ми досягли останнього пункту у сьогоднішньому огляді Redmi Note 13 Pro 4G. Прямо зараз дізнаємось, за якою ціною можна придбати новинку. На сірому ринку модель на 8/256 ГБ можна купити від 10 499 грн, але нас більше цікавить офіційний продаж з наданням гарантії. І там ціни починаються від 12 999 грн за базову модифікацію.

 

 

Версії на 12/512 ГБ поки що немає в офіційному продажу і незрозуміло, коли вона з'явиться. Чи можна вважати цінник у 12 999 грн високим? Так, адже Poco M6 Pro з таким самим обсягом пам'яті і такими ж параметрами (крім камери) коштує від 9 499 грн.

 

За 12 999 грн ви можете придбати вже Poco X6 5G, у якого крутіший екран і процесор, а також є підтримка 5G. Як би це дивно не звучало, але якщо вам сподобався за характеристиками Redmi Note 13 Pro 4G – рекомендуємо придбати Poco M6 Pro.

 

 

Звісно, за умови, що вам не потрібна камера на 200 Мп. А ми ще раз повторюємо, що для аматорської зйомки у такій роздільній здатності немає потреби, ви просто не знатимете, де зберігати ці величезні знімки.

 

Redmi Note 13 Pro 4G виділяється лише за рахунок своєї камери, і тому такий дорогий порівняно з конкурентами. Смартфон хороший як камерофон, але за іншими параметрами нічого суперкрутого. Коштував би він у межах 10 тисяч гривень, тоді можна було б говорити про дуже вигідну купівлю.

 

 



 

На цьому з вами прощатимемося. Напишіть у коментарях свою думку щодо Redmi Note 13 Pro 4G. До зустрічі!

 

Плюси:

  • повноцінна комплектація та якісний комплектний чохол;
  • симпатичний дизайн;
  • цікаві кольори корпусу;
  • тонкі рамки;
  • підекранний сканер відбитків пальців;
  • вологозахист IP54;
  • слот для картки пам'яті та аудіоджек;
  • хороший AMOLED-екран із частотою оновлення 120 Гц;
  • відмінна продуктивність при повсякденному використанні;
  • до 12 ГБ ОЗП та 512 ГБ ПЗП;
  • крутий 200-мегапіксельний сенсор із оптичною стабілізацією;
  • є запис відео у 4K;
  • запис відео на фронтальну камеру у 1080p@60fps;
  • батарея на 5000 мАг;
  • глобальна версія.

 

Мінуси:

  • пластиковий корпус;
  • досить велика вага;
  • Android 14 з HyperOS не встановлені з коробки;
  • процесор не впорається із потужними іграми;
  • немає запису у 4K з 60fps;
  • не підтримується мережа 5G;
  • висока ціна навіть за базову версію.
Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 18.01.2024
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube