Огляд Samsung Galaxy S24 Ultra – титановий красень зі штучним інтелектом
Привіт, друзі. Ось і відгриміла довгоочікувана презентація нових флагманів Samsung. Як і очікувалося, нам показали три моделі: базовий Samsung Galaxy S24, покращений Samsung Galaxy S24 Plus та суперпрокачений Samsung Galaxy S24 Ultra.
У сьогоднішній статті приділимо увагу саме найкрутішому смартфону з цієї трійки – Samsung Galaxy S24 Ultra, який повинен вражати не тільки чудовими характеристиками, але й програмною частиною з підтримкою штучного інтелекту.
Ще до офіційної презентації був величезний ажіотаж навколо цього телефону, та й зараз він викликає неабиякий інтелект. Тому почнімо якнайшвидше огляд Samsung Galaxy S24 Ultra, порівняємо його з попередником і винесемо остаточний вердикт. Приєднуйтесь до нас.
Огляд Samsung Galaxy S24 Ultra – титановий красень зі штучним інтелектом
Дизайн, габарити, матеріали корпусу
Операційна система та штучний інтелект (Galaxy AI)
Технічні характеристики
Матриця: |
Dynamic LTPO AMOLED 2X |
Діагональ екрана: |
6.8″ |
Дозвіл: |
1440 x 3120 пікселів |
Додаткові параметри екрана: |
Частота оновлення – 120 Гц, пікова яскравість – 2600 ніт, щільність пікселів – 505 ppi, підтримка HDR10+ |
Габарити: |
162.3 x 79 x 8.6 мм при вазі 232 грами |
Матеріали корпусу: |
Скляна кришка та титанова рамка |
Кольори: |
Titanium Black, Titanium Gray, Titanium Violet, Titanium Yellow, Titanium Blue, Titanium Green, Titanium Orange |
Захист: |
IP68 (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин) |
Процесор: |
4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Графічний прискорювач: |
Adreno 750 |
Кількість ядер: |
Одне ядро Cortex-X4 із тактовою частотою 3.39 ГГц + три ядра Cortex-A720 із тактовою частотою 3.1 ГГц + два ядра Cortex-A720 із тактовою частотою 2.9 ГГц + два ядра Cortex-A520 із тактовою частотою 2.2 ГГц |
Операційна система: |
Android 14 з фірмовою прошивкою One UI 6.1 |
Основна камера: |
Основний модуль: роздільна здатність 200 Мп, сенсор 24 мм, діафрагма f/1.7, розмір матриці 1/1.3"\, розмір пікселя 0.6µm, multi-directional PDAF (різноспрямований фазовий автофокус), Laser AF (лазерне автофокусування), OIS (оптична стабілізація); Перископне телефото: роздільна здатність 50 Мп, сенсор 111 мм, діафрагма f/3.4, PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація), 5-кратний оптичний зум; Телефото: роздільна здатність 10 Мп, сенсор 67 мм, діафрагма f/2.4, розмір матриці 1/3.52", розмір пікселя 1.12µm, Dual Pixel PDAF (подвійний фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація), 3-кратний оптичний зум; Надширококутний модуль: роздільна здатність 12 Мп, сенсор 13 мм, діафрагма f/2.2, кут огляду 120˚, розмір матриці 1/2.55", розмір пікселя 1.4µm, Dual Pixel PDAF (подвійний фазовий автофокус), Super Steady video Запис відео у 8K@24/30fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 12 Мп, сенсор 26 мм, діафрагма f/2.2, Dual Pixel PDAF (подвійний фазовий автофокус), Auto-HDR, HDR10+ |
Комунікації: |
Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO |
Звук: |
Стерео |
Акумулятор: |
5000 мАг |
Швидка зарядка: |
Дротова 45 Вт (до 65% за 30 хвилин), бездротова 15 Вт, реверсивна 4.5 Вт |
Ціна: |
Від $1299, в Україні від 57 999 грн |
Ось такими технічними характеристиками може похвалитися Samsung Galaxy S24 Ultra. Як і слід було очікувати, тут все максимально топове та круте: дисплей Dynamic LTPO AMOLED 2X з піковою яскравістю 2600 ніт, скляний корпус з титановим каркасом, потужний процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 та квадрокамера з приголомшливими фото- та відеоможливостями.
Але відразу впадає в око, що відмінностей від попередника не так вже й багато. Так, збільшилася пікова яскравість дисплея, а залізо замінили більш новим. Але габарити, матриця, камери та автономність залишилися приблизно на тому ж рівні.
Цього й слід було чекати, адже чи не головна перевага новинки – це Galaxy AI: штучний інтелект, який має творити чудеса. Подивимося прямо зараз, на що здатний Samsung Galaxy S24 Ultra і чи не розчарує він нас.
Комплектація
Починаємо знайомство з Samsung Galaxy S24 Ultra з комплекту постачання. І тут все дуже скромно. Смартфон приходить у прямокутній коробці компактних розмірів, на якій зображено лише модель та її назву. Усередині самий мінімум: скріпка для SIM-лотка, макулатура та кабель USB-C.
Так, друзі, додаткові аксесуари, такі як чохол та блок живлення, доведеться купувати окремо. А оригінальні гаджети коштують досить дорого. Але це типова ситуація для топових флагманів (за винятком, мабуть, китайців).
Читайте також: Огляд Redmi Note 13 Pro 4G – бюджетний камерофон чи зайва трата грошей?
Дизайн, габарити, матеріали корпусу
З першого погляду новинку можна навіть сплутати із попередньою моделлю Samsung Galaxy S23 Ultra. Дизайни у них максимально схожі і виконані в тому самому стилі: прямокутний корпус, гострі кути і плоскі грані.
Але в цьому і полягає фішка телефонів Galaxy Ultra. Такий зовнішній вигляд дуже пізнаваний і зрозуміло, чому компанія не захотіла робити інший дизайн. Адже в цьому і є візуальна відмінність моделей Ultra від спрощених моделей.
Але деякі зміни у Samsung Galaxy S24 Ultra все одно з’явилися. Головна відмінність – це повністю пласка передня панель. Тепер більше ніякого вигнутого екрану на кшталт «водоспаду». Дисплей у Samsung Galaxy S24 Ultra абсолютно плоский. Це сподобається тим користувачам, які лаялися на вигнуті екрани та не вважали їх зручними.
Грані дисплея у Galaxy S24 Ultra дуже тонкі, завдяки чому екран здається ще більшим. За матеріалами корпусу новинка теж зазнала змін: замість алюмінієвого каркаса отримуємо титановий. Швидше за все, виробник надихався серією iPhone 15 Pro. Задня кришка виконана зі скла, тут змін немає.
Від пошкоджень екран Samsung Galaxy S24 Ultra захищений новим загартованим склом під назвою Gorilla Glass Armor. Як було заявлено на презентації, це скло вчетверо міцніше за конкурентів, і на 75% менше схильне до відблисків у порівнянні з іншими.
Не знаємо щодо міцності, але антивідблискові властивості є не просто маркетинговим ходом. Якщо порівняти дисплеї Galaxy S23 Ultra та Galaxy S24 Ultra, можна помітити, що в останнього відблисків на екрані при попаданні сонячних променів набагато менше.
Заявлено подвійний режим роботи eSIM. Ви зможете підключити два окремі профілі eSIM, а також встановити дві nano-SIM. Підтримується фірмовий стілус, про можливості якого ви знаєте.
Samsung Galaxy S24 Ultra пропонується у великій кількості кольорів: Titanium Black, Titanium Gray, Titanium Violet, Titanium Yellow, Titanium Blue, Titanium Green та Titanium Orange. Але, на жаль, не всі кольори будуть доступними для покупки в наших магазинах.
За розмірами новинка майже не відрізняється від попередника. Вірніше, різниця є, але вона крихітна і міститься в міліметрах. Габарити новенького Samsung Galaxy S24 Ultra становлять 162.3 x 79 x 8.6 мм при вазі 232 грами. Так, смартфон все ще дуже важкий, але він хоча б на 3 міліметри тонший за попередню модель (хоча це не назвеш колосальною різницею).
Якось візуально оцінювати дизайн Samsung Galaxy S24 Ultra ми не будемо, оскільки у своєму сегменті це вже класика, і вона не потребує представлення та огляду. Виглядає телефон специфічно, але багатьом подобається таке рішення. Він по-своєму вродливий, і ця краса в прямих плоских лініях.
Флагман не виглядає і не відчувається компактним, тому, якщо вам важлива ергономіка, доведеться звернути увагу на базові моделі з цієї серії.
Якість дисплея
Далі поговоримо про екран Samsung Galaxy S24 Ultra, який теж запозичений у попередника. Це все та ж 6.8-дюймова матриця Dynamic LTPO AMOLED 2X з частотою оновлення 120 Гц, яка може похвалитися найвищою якістю.
Якщо дивитися на цифри, то роздільна здатність трохи змінилася: 1440 x 3120 пікселів проти 1440 x 3088 пікселів у Samsung Galaxy S23 Ultra. Погодьтеся, різниця смішна, і при реальному використанні ви її не помітите.
Як і розрекламовану пікову яскравість 2600 ніт. В принципі, показники яскравості у дисплеїв можуть бути збільшені і до більших цифр, у цьому немає жодних обмежень. Виробникам нічого не заважає малювати гарні показники у піковому значенні (чим вони із задоволенням і займаються).
Безперечно, дисплей Samsung Galaxy S24 Ultra дуже яскравий, але чи ця яскравість набагато відрізняється від минулої моделі?.. Ні.
Оскільки дисплеї не отримали якогось суттєвого апгрейду (та він і не потрібний, і так все чудово), рухатимемося далі.
Продуктивність та пам'ять
Як і належить найтоповішому Android-флагману 2024 року, Samsung Galaxy S24 Ultra став володарем найпотужнішого 4-нанометрового чіпа Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. У попередніх оглядах ми вже неодноразово розповідали про можливості цього процесора. І тут майже нічого не змінилося.
Завдяки топовому залізу Galaxy S24 Ultra демонструє чудові показники в ресурсомістких іграх на ультрависоких налаштуваннях. Але повністю позбутися нагрівання все одно не вийшло. Телефон нагрівається, але не до критичних цифр. У Samsung Galaxy S24 Ultra встановлена досить велика камера випаровування, яка забезпечує гідне охолодження.
В AnTuTu Samsung Galaxy S24 Ultra набирає трохи більше 2 мільйонів балів. Майже такий же результат і в інших флагманів на базі Snapdragon 8 Gen 3. Чи відрізняється новинка за продуктивністю від торішнього Galaxy S23 Ultra? Ні, різницю не можна назвати суттєвою, хіба що нагрівання там трохи більше.
Тільки заради нового процесора в жодному разі не варто переходити на Galaxy S24 Ultra. Оскільки ви не помітите великого приросту продуктивності, якщо раніше користувалися S23 Ultra.
Модифікації пам'яті Samsung Galaxy S24 Ultra трохи інші. У базовій версії тепер пропонується не 8, а 12 ГБ оперативної пам'яті. Об'єм постійного сховища аналогічний – 256 ГБ. Ще можна вибрати версію на 12/512 ГБ та 12 ГБ/1 ТБ.
Вас може зацікавити: Огляд Poco X6 5G – довгоочікуване продовження улюбленої серії
Операційна система та штучний інтелект (Galaxy AI)
Штучний інтелект – ось одне з найістотніших покращень у Samsung Galaxy S24 Ultra, нехай і програмних. Останнім часом тема з ШІ набула якихось величезних масштабів, і, звичайно, топовий флагман Samsung не міг залишитися осторонь.
Функції ШІ у серії Galaxy S24 об'єднані під назвою Galaxy AI. Модель Ультра отримала найбільше фішок та цікавих опцій. Розглянемо найзначніші нововведення.
І почнемо із двостороннього перекладу під час телефонної розмови. Якщо ви спілкуєтеся по телефону з іноземцем і не розумієте один одного, вам допоможе штучний інтелект. Просто вибираєте, з якої на яку мову має здійснюватися переклад, а ШІ зробить все інше за вас. Підтримується 13 мов, але, на жаль, української серед них немає.
Наступна фішка схожа – це переклад повідомлень у чатах. Штучний інтелект буде автоматично перекладати все листування. Ви також можете друкувати текст однією мовою, а ІІ відразу перекладе його іншою. Дуже зручно, оскільки не треба витрачати час на Гугл перекладач. Функція називається Chat Assist, і вона доступна в будь-якому додатку з листуваннями.
Galaxy AI вміє пропонувати варіанти відповідей на повідомлення. І це не просто набір заготовлених фраз, а цілком адекватні фрази. Перед тим, як сформувати варіанти відповідей, Galaxy AI ретельно аналізує та узагальнює отримане повідомлення.
Ще є корисна функція, яка спрощує пошук інформації. Працює вона наступним чином: ви обводите в коло якийсь елемент на екрані (наприклад, зображення навушників у відео на YouTube), і ШІ відразу знаходить розгорнуту інформацію про цей предмет. У нашому випадку це буде модель навушників, їх ціна та де можна купити. Працює абсолютно з будь-яким елементом.
Схожа функція пошуку давно присутня на телефонах Google Pixel, але там зчитування інформації можливе тільки зі зробленого скріншоту. А на Самсунг ці дії здійснюються просто з екрана, без будь-яких додаткових дій.
Вбудований редактор фото теж не обійшовся без впровадження ШІ. Можна вирізати практично будь-який елемент із зображення, а штучний інтелект намалює недостатню частину. Отримуємо просунутий Фотошоп прямо у стоковому редакторі.
Можливостей ШІ на Samsung Galaxy S24 Ultra ще дуже багато, ми розглянули найцікавіші та основні. Працює модель під керуванням Android 14 із новою фірмовою оболонкою One UI 6.1. Обіцяний термін підтримки від виробника вражає – це цілих 7 років.
Камери
Samsung Galaxy S24 Ultra має бути одним із найкрутіших камерофонів на ринку, як і попередня модель. Це насправді так, просто не варто чекати на якийсь суттєвий апгрейд. Основний та надширококутний сенсор у Galaxy S24 Ultra абсолютно ідентичні S23 Ultra.
Фотографують вони абсолютно так само, тому довго зупинятись на цьому не будемо. Просто скажемо, що тут все розкішно і запропонуємо ознайомитися з прикладами фото.
А ось телевіки зазнали змін. На перший погляд може здатися, що навіть у гірший бік. Роздільна здатність у перископного телефото була збільшена з 10 Мп до 50 Мп, але замість 10-кратного оптичного зуму отримуємо 5-кратний. Але тут також не обійшлося без штучного інтелекту.
Технологія під назвою Quad Tele дозволяє робити фото як із 2-кратним, так і з 10-кратним оптичним зумом. ШІ видає кропи без втрати якості, і результати правда відмінні. Але приблизно той же рівень демонстрував S23 Ultra зі звичайним 10-кратним оптичним зумом без штучного інтелекту.
Так що тут виробник намудрив і просто зменшив технічний параметр, пояснивши це тим, що програмні алгоритми впораються самостійно і замінять технічний показник, якого бракує. Але чи важливі ці нюанси для звичайного користувача? Ні, оскільки телевіки у Galaxy S24 Ultra реально дуже хороші, а які алгоритми використовуються – це другорядне питання.
Фронталка залишилася такою ж, як у S23 Ultra. Як і якість запису відео на основну та фронтальну камери. Тут все без змін, тому пропонуємо переходити до наступного пункту.
Автономність
Показники автономності у Samsung Galaxy S24 Ultra також аналогічні. Тут встановлений акумулятор на 5000 мАч з 45-ватною дротовою, 15-ватною бездротовою та 4.5-ватною бездротовою реверсивною зарядкою. Жодного апгрейду в порівнянні з S23 Ultra. І це трохи засмучує, адже зарядка на 45 Вт у топового флагмана – ну це вже зовсім мало.
Ціна та висновки
А тепер, друзі, найнапруженіший момент. А саме ціни Samsung Galaxy S24 Ultra. Новинку ви зможете придбати в офіційних українських магазинах, які займаються продажем техніки. Наприклад, Цитрус чи Алло.
Версія на 12/256 ГБ пропонується за ціною 57 999 грн, як і модифікація на 512 ГБ, якщо ви оформите попереднє замовлення. Телефон з 1 ТБ постійної пам'яті можна купити за 61 999 грн, але також за умови оформлення попереднього замовлення. У продаж апарати надійдуть 7 лютого.
Чи високі ці ціни? Так, але йдеться про топовий флагман, який і не може продаватися за доступною ціною. Тішить, що немає суттєвої націнки порівняно з попередником. Galaxy S23 Ultra, до речі, теж залишають у продажу, і версія на 12/256 ГБ коштує близько 55 099 грн.
Так чи є сенс у придбанні Samsung Galaxy S24 Ultra? Якщо вам потрібен крутий Android-флагман з дорогими матеріалами корпусу та підтримкою ШІ, то Samsung Galaxy S24 Ultra є гідним варіантом. У смартфоні ідеально все, окрім, мабуть, невеликої потужності заряджання.
Але якщо у вас вже є Galaxy S23 Ultra, то ми не бачимо сенсу переходити на новинку. Екрани практично однакові, збільшення продуктивності ви навряд чи побачите, камери теж аналогічні (за винятком телевіка), автономність на колишньому рівні. Деякі фішки ШІ отримає і серія S23 у подальших оновленнях, тому не варто заради одного Galaxy AI купувати новий смартфон.
Samsung Galaxy S24 Ultra – це чудовий флагман, але покращень та змін у порівнянні з попередником відверто мало. Можливо, це тому, що у попередньої моделі і так все було чудово, і поки що компанія просто не знає, куди ще покращувати апарати.
Ми залишилися задоволені новинкою, а чи сподобалася вона вам? Поділіться своєю думкою у коментарях, а ми прощаємось. До зустрічі!
Плюси:
- скляна задня кришка та титановий каркас;
- вологозахист IP68;
- багато цікавих кольорів;
- тонкі рамки навколо дисплея;
- підтримка двох профілів eSIM;
- нове захисне скло Gorilla Glass Armor;
- екран Dynamic LTPO AMOLED 2 X з високою роздільною здатністю та піковою яскравістю 2600 ніт;
- найпотужніший процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3;
- тривалий час оновлень;
- царські варіанти пам'яті;
- підтримка штучного інтелекту Galaxy AI;
- чудові камери;
- шикарний звук та вібромотор;
- запис відео на основну камеру у 8K@30 fps та на фронтальну 4K@60fps;
- відмінна автономність;
- ціна майже не збільшилася у порівнянні з попередньою моделлю.
Мінуси:
- неповноцінна комплектація;
- смартфон великий та важкий;
- у багатьох функціях Galaxy AI не підтримується українська мова;
- невелика потужність дротової та бездротової зарядки.