Огляд Vivo X100 Pro – це ідеальний Android-смартфон у 2024 році! Поставив на коліна Pixel 8 Pro та iPhone 15 Pro Max

01.02.2024 16481 3

Привіт, друзі! Ми завітали до вас з новим інтригуючим оглядом. Цього разу обговорюватимемо топовий камерофон Vivo X100 Pro, який вийшов наприкінці 2023 року і має всі шанси стати найкращим Android-смартфоном на 2024 рік.

 

 

Відразу скажемо, що за технічними характеристиками це справжній монстр, у якого ідеальне просто все: починаючи з дисплея і закінчуючи автономністю. Ну і, звичайно, камери тут супер, тому Vivo X100 Pro можна одразу називати флагманським камерофоном. Якщо ми вже встигли вас зацікавити, то влаштовуйтесь зручніше і приступайте до читання огляду Vivo X100 Pro.

 

Огляд Vivo X100 Pro  – це ідеальний Android -смартфон у 2024 році! Поставив на коліна Pixel 8 Pro та iPhone 15 Pro Max

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали корпусу, габарити

Якість екрана

Продуктивність, пам'ять, ОС

Камери

Автономність

Ціна та висновки

Відеоогляд

 

Технічні характеристики

Матриця:

LTPO AMOLED

Діагональ екрана:

6.78''

Дозвіл:

1260 x 2800 пікселів

Додаткові параметри екрана:

Частота оновлення – 120 Гц, пікова яскравість – 3000 ніт, щільність пікселів – 453 ppi

Габарити:

164.1 x 75.3 x 8.9 (9.1) мм, вага 221 (225) грамів

Матеріали корпусу:

Скляна кришка та алюмінієва рамка

Кольори:

Startrail Blue, Asteroid Black, Sunset Orange, White

Захист:

IP68 (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин)

Процесор:

4-нанометровий Mediatek Dimensity 9300

Графічний прискорювач:

Immortalis-G720 MC12

Кількість ядер:

Одне ядро Cortex-X4 із тактовою частотою 3.25 ГГц + три ядра Cortex-X4 із частотою 2.85 ГГц + чотири ядра Cortex-A720 із частотою 2.0 ГГц

Операційна система:

Android 14 з прошивкою Funtouch 14 (глобальна версія) або OriginOS 4 (китайська версія)

Основна камера:

Основний модуль: роздільна здатність 50 Мп, сенсор 23 мм, діафрагма f/1.8, розмір матриці 1/0.98", розмір пікселя 1.6µm, PDAF (фазовий автофокус), Laser AF (лазерне автофокусування), OIS (оптична стабілізація);

Перископний телефото: роздільна здатність 50 Мп, сенсор 100 мм, діафрагма f/2.5, розмір матриці 1/2", розмір пікселя 0.7µm, PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація), 4.3-кратний оптичний зум;

Надширококутний модуль: роздільна здатність 50 Мп, сенсор 15 мм, діафрагма f/2.0, кут огляду 119˚, розмір матриці 1/2.76", розмір пікселя 0.64µm, AF (фазовий автофокус)

Запис відео у 8K@30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 32 Мп, сенсор 20 мм, діафрагма f/2.0, HDR, запис відео у 1080p@30/60fps

Комунікації:

Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC

Звук:

Стерео

Акумулятор:

5400 мАг

Швидка зарядка:

Дротова 120 Вт (до 50% за 12 хвилин), бездротова 50 Вт, реверсивна бездротова

Ціна:

Близько 1000 євро (глобальна версія)

 

Як ми й казали, за технічними параметрами Vivo X100 Pro просто красень. Це справжнісінький топовий флагман з LTPO AMOLED екраном високої роздільної здатності і з величезною піковою яскравістю, 4-нанометровим потужним процесором, потрійною камерою з приголомшливими параметрами, містким акумулятором і бездротовою зарядкою. Ціна тут теж відповідна: за глобальну версію вам доведеться віддати близько 1000 євро.

 

Vivo X100 Pro справляє чудове перше враження, але не поспішайте з висновками. Ми бачили багато гідних камерофонів і всі вони мали якісь недоліки. Знайти ідеальний флагман досить важко. Можливо, Vivo X100 Pro стане саме такою моделлю? Продовжуємо знайомство із сьогоднішнім гостем.

 

 

Комплектація

Будь-який наш огляд починається з комплекту постачання, і Vivo X100 Pro не став винятком. Смартфон приходить у досить великій коробці квадратного розміру. Але нас найбільше цікавить її вміст. Усередині упаковки ви знайдете величезний блок живлення, USB-кабель, скріпку, макулатуру та комплектний чохол.

 

 

Колір чохла залежить від забарвлення, у якому ви придбали Vivo X100 Pro. Якщо купувати смартфон у блакитному кольорі, то отримаєте звичайний прозорий пенал, який має всі шанси швидко пожовкнути. А ось варіанту у чорному кольорі більш пощастило, оскільки там чохол відповідно чорний, і його якість трохи відрізняється на краще.

 

 

Більше про комплектацію сказати нічого. Хіба що залишається нагадати вам, що у разі покупки китайської версії не забудьте окремо придбати перехідник під наші розетки. Відкладаємо коробку убік і переходимо до більш цікавих моментів.

 

Дизайн, матеріали корпусу, габарити

Як тільки береш Vivo X100 Pro до рук, відразу розумієш, що це типовий камерофон. А все через величезну шайбу на задній панелі, яка не така вже й велика у порівнянні з конкурентами. Наприклад, у Xiaomi 13 Ultra блок камер набагато більших розмірів + він ще й сильно виступає над поверхнею. Vivo X100 Pro скромніший у цьому плані, але дизайн задньої панелі все одно на любителя.

 

 

Як і вигнутий екран, який теж подобається далеко не всім. Оптичний сканер відбитків пальців у Vivo X100 Pro знаходиться під екраном, але надто близько до нижньої грані. Потрібно трохи часу, щоб пристосуватися до такого рішення. Сканер однозначно добрий і до його роботи немає претензій. Просто враховуйте, що площа датчика не дуже велика і він не ультразвуковий.

 

 

Задня кришка Vivo X100 Pro зроблена зі скла з невеликою текстурою. Поверхня не збирає слідів від пальців, за що їй однозначний респект. Каркас алюмінієвий, як і має бути у справжнього флагмана.

 

 

На глобальному ринку Віво Х100 Про продається лише у блакитному та чорному кольорах. Для китайського ринку більше різноманітності: там ще є біле і помаранчеве забарвлення.

 

 

По складанню Vivo X100 Pro все чудово. Смартфон виконаний дуже якісно і це чітко відчувається, коли тримаєш його в руках. До речі, щодо ергономіки: модель точно не назвеш компактною, це стандартний важкий камерофон, так ще й із вигнутим екраном. Габарити Vivo X100 Pro становлять 164.1 x 75.3 x 8.9 (9.1) мм із вагою 221 (225) грамів.

 

 

Якщо вам потрібен невеликий і легкий апарат, просто забудьте про цю модель. Виробники ще не навчилися робити компактні камерофони (та й чи навчаться?) тому що маємо, то маємо.

 

Блок камер у Віво Х100 Про має спеціальне покриття. Воно не лише захищає від пошкоджень, а й зменшує відблиски в об'єктивах. Досить цікава фішка. По роз'ємах все стандартно: слот для двох nano-SIM, мультимедійні динаміки, додаткові мікрофони, роз'єм Type-C та ІЧ-порт.

 

 

Вібромотор теж флагманський, як і стереозвук. Причепитися нема до чого, все на найвищому рівні, як і в інших топових пристроїв холдингу BBK. На такій позитивній ноті переходимо до наступного важливого параметра, а саме до екрана Vivo X100 Pro.

 

 

Читайте також: Порівняння Xiaomi 14 та Samsung Galaxy S24. Найкращий компактний Android смартфон на сьогодні

 

Якість екрана

Якщо подивитися на технічні характеристики дисплея Віво Х100 Про, то може скластися враження, що екран тут гірший, ніж у конкурентів. Роздільна здатність 1.5K, а не 2K, немає Dolby Vision, матриця називається просто AMOLED без будь-яких гучних додаткових слів. Але відкинемо всю цю маркетингову мішуру і просто подивимося на дисплей Vivo X100 Pro під час реального використання.

 

 

Друзі, вас точно здивує якість екрана Віво, оскільки тут все чудово. Дисплей яскравий, барвистий, контрастний – до нього застосовні просто всі позитивні епітети, які можна придумати.

 

Технологія LTPO на місці, а також частота оновлення 120 Гц. У налаштуваннях підкручуються всі необхідні параметри. Навіть під прямим сонячним промінням вміст дисплея добре видно.

 

 

Проблем із ШІМом у Vivo X100 Pro також немає. Подивимося на наші виміри:

  • 100% - 20%
  • 75% - 25%
  • 50% - 20%
  • 35% - 20%
  • 25% - 12%
  • 10% - 7%
  • 0% – 10%.

 

Екран Vivo X100 Pro пречудовий, і йому ми ставимо найвищу оцінку. Він точно не гірший, ніж у конкурентів (а навіть кращий).

 

 

 

Продуктивність, пам'ять, ОС

Ось ми й дісталися «начинки» Vivo X100 Pro. Як процесор тут використовується Mediatek Dimensity 9300. Щоб вам було зрозуміліше, його можна вважати прямим конкурентом найпотужнішого Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Якось так склалося, що процесори Qualcomm користувалися великою довірою серед користувачів у порівнянні з Mediatek, але останніми роками ця тенденція круто змінилася.

 

 

Ви, напевно, будете здивовані, коли ми скажемо, що Mediatek Dimensity 9300 поводиться набагато краще в іграх, ніж новітній Snapdragon 8 Gen 3 (та й минулі покоління). Дракони гріються, і це всім відомий факт. Іноді нагрівання стає таким інтенсивним, що просто заважає ігровому процесу.

 

Ви запитаєте – а хіба Mediatek Dimensity 9300 не гріється і не тротлить у потужних іграшках? Ні, друзі. На диво, тут практично немає нагріву, корпус не перетворюється на пічку і вам нічого не завадить насолодитися грою хоч 30 хвилин, хоч 2 години.

 

 

Так, у синтетичних тестах все далеко не ідеально, але насправді результат набагато крутіший. Ми протестували Vivo X100 Pro у таких потужних іграх як Genshin Impact і Honkai, і там все було чудово – стабільно високий fps та мінімум нагріву.

 

 

Віво Х100 Про спокійно можна розглядати як геймерський смартфон. Dimensity 9300 просто творить якісь дива: давно ми не бачили, щоби такий потужний чіп практично не нагрівався.

 

При повсякденному використанні все не менш круто. У нас на тесті була китайська версія апарата із прошивкою OriginOS 4. І там інтерфейс просто літає. У цьому заслуга не тільки продуктивного процесора, а й оптимальної оптимізації самої ОС.

 

 

Скажемо пару слів про OriginOS 4. Прошивка дуже гарна, всередині все зроблено скрупульозно та стильно, але не можна сказати, що продумано прямо до дрібниць. Незважаючи на прикольний інтерфейс та стабільне функціонування, OriginOS у деяких моментах може здатися незручною. Та й не забуваємо про велику кількість некорисних китайських додатків, реклами та іншого.

 

В принципі, користуватися китайською OriginOS у нашій країні можливо. Це не завдасть вам якихось особливих турбот. Але глобальна Funtouch 14 все-таки зручніша і має сподобатися більше.

 

 

З коробки Vivo X100 Pro працює на новітньому Android 14. Знаючи політику бренду, можна сміливо заявляти, що мобільний пристрій оновлюватиметься досить довго. Смартфон точно отримає і Android 15, і Android 16, і, можливо, навіть Android 17 (як далеко ми зайшли).

 

 

З варіантами пам'яті у Vivo X100 Pro теж все чудово. У базовій версії вже пропонується 12/256 ГБ, а топова модифікація взагалі йде на 16 ГБ/1 ТБ. Також у системі можна увімкнути віртуальне розширення ОЗП, але й без нього пам'яті вистачає з головою. Стандарти нові та швидкісні – UFS 4.0 та LPDDR5X.

 

 

 

Камери

Фото- та відеозйомка – ось один із найінтригуючих моментів у Віво Х100 Про, адже ми оглядаємо справжній камерофон. Повний перелік технічних параметрів камери ви знайдете в таблиці на початку статті, а ми зараз нагадаємо основні моменти.

 

 

Основний сенсор тут на 50 Мп з лазерним автофокусуванням, перископний телефото теж на 50 Мп з 4.3-кратним оптичним зумом, а ультраширік з такою самою роздільною здатністю має фазовий автофокус. На папері все виглядає чудово. При реальній фото- та відеозйомці результати теж приголомшливі.

 

Ми порівняли камери Vivo X100 Pro з Google Pixel 8 Pro та iPhone 15 Pro Max. Не дивуйтеся, але Vivo X100 Pro знімає точно не гірше за конкурентів, а в деяких сценаріях навіть краще. Почнемо з фото на головний сенсор. Вдень смартфони демонструють приблизно однакові результати, відрізняється лише кольоропередача.

 

 

До речі, на Vivo X100 Pro можна використовувати три різні пресети: яскравий, текстурний та природний від ZEISS. Усі пресети відмінні, і який більше подобається – це справа смаку.

 

 

 

Але повертаємось до нашого порівняння. Вночі Vivo X100 Pro знімає трохи краще Пікселя, і це проявляється у правильній роботі з джерелами світла та підвищеній деталізації. Кольори тут дуже яскраві та контрастні, а на Пікселі більш спокійна і приглушена кольоропередача. У будь-якому випадку це точно флагманський рівень.

 

 

Портретні знімки ми порівняли з iPhone 15 Pro Max. Як бачите, тут Віво Х100 Про теж справляється чудово.

 

 

Макроснімки – ще одна фішка камер Vivo. Ви тільки подивіться, які деталізовані та якісні фото виходять. І це в порівнянні з Pixel 8, який теж далеко не останній по камерах.

 

 

Надширококутний модуль теж крутий у Vivo X100 Pro в плані деталізації, але кут огляду там трохи менший, якщо порівнювати з Пікселем.

 

 

Не забуваємо і про телефото, який просто вражає своєю деталізацією та високою якістю. Знімки максимально круті і точно не поступаються іншим топовим камерофонам.

 

 

Зверніть увагу, що при перемиканні з одного об'єктива на інший під час відеозйомки кольоропередача майже однакова. Немає цих стрибків кольору, як це буває у всіх Android-флагманів. У Vivo перехід дуже плавний і практично непомітний.

 

 

Відео ви зможете записувати на Vivo X100 Pro у максимальній якості 8K з 30 кадрами на секунду. І картинка, і звук на висоті.

 

 

Фронтальна камера роздільною здатністю 32 Мп хороша, але максимальної природності від неї все одно не дочекаєшся. Є той самий beauty-ефект, який зустрічається майже у всіх китайських телефонів.

 

 

Відео на фронталку можна писати у 1080p@/60fps. Трохи засмучує, що немає 4K. Але якість відеороликів все одно чудова.

 

 

Знімає Vivo X100 Pro дуже круто, і досвідчені користувачі можуть взагалі прокачати якість фото до небувалих висот. Тут є де розгулятися. Наприклад, ви можете обирати фокусну відстань: від 24 мм до 100 мм і робити знімки абсолютно з будь-яких ракурсів. Є й безліч цікавих ефектів від ZEISS, у тому числі візерунок ефекту боке. Пропонуємо кілька бонусних фото з приголомшливою якістю.

 

 

Підтверджуємо думку, яку озвучили на початку статті. Vivo X100 Pro – це один із найкращих камерофонів на ринку. Його можна назвати навіть найкращим, і не тільки серед Android-смартфонів. Якщо потрібен телефон для професійної фото- та відеозйомки, без роздумів купуйте Віво Х100 Про, та будете цілком задоволені.

 

Вас може зацікавити: Огляд Samsung Galaxy S24 Ultra – титановий красень зі штучним інтелектом

 

Автономність

Наше захоплення на цьому не закінчується. Крім всіх вищезгаданих моментів у Vivo X100 Pro також чудова автономність, яку забезпечує акумулятор ємністю 5400 мАг. Батарея дуже велика, але телефон не назвеш товстим. За часом автономної роботи Віво Х100 Про найкращий серед Android-флагманів. Він програє iPhone 15 Pro Max, оскільки це взагалі монстр, але серед Андроїдів Віво на першому місці.

 

 

Із потужністю зарядок теж жодних проблем. По дроту апарат можна зарядити до 60% за 15 хвилин, а для зарядки до 98% треба 30 хвилин. Бездротова зарядка на 50 Вт також демонструє відмінні результати. Ну і є підтримка реверсивної технології, теж бездротової.

 

Ціна та висновки

Ось ми й досягли фінішу огляду Vivo X100 Pro. Давайте озвучимо ціну, і це, мабуть, найнеприємніший момент. Коштує смартфон дуже дорого, але іншого ми й не очікували від топового камерофона. Ціни на китайську версію ще помірні та стартують від 685 доларів за базову модифікацію. А ось у Європі купівля Vivo X100 Pro коштуватиме вже приблизно 1000 євро.

 

 

Тому якщо хочете заощадити, то ми б вам рекомендували китайську версію. Тоді за ціною та характеристиками це виходить просто неймовірно круте придбання. Але питання тут в іншому – чи можна буде встановити на китайську версію глобальну прошивку. Поки точну відповідь ми не дамо, але теоретично так, це можливо.

 

Якщо не брати до уваги версії та ціни і просто оцінити Vivo X100 Pro технічно, – це справжній монстр. Ця модель в жодному разі не поступається іншим Android-флагманам. Більше того, як ми вже з'ясували, за деякими параметрами Віво навіть крутіший. Взяти той же процесор від MediaTek, який навіть краще за новий Снапдрагон через відсутність нагріву.

 

 

Складання, матеріали корпусу, вібромотор, звук, дисплей, камери, автономність – у Віво ідеально все. Це максимально якісний, добротний та надійний флагман, з використанням якого у вас не буде жодних проблем. Якщо купити глобальну версію, можна взагалі ні про що не паритися.

 

 

Звичайно, не всі захочуть віддавати 1000 євро за телефон Vivo, тому що чисто психологічно здається, що він має бути гіршим за Пікселі, Айфони або Самсунги. Але це не так, друзі. Смартфон чудовий, і після покупки ви переконаєтесь у цьому самі.

 

 

На цьому з вами прощатимемося. Напишіть у коментарях, чи сподобався вам наш огляд Віво Х100 Про, і до зустрічі!

 

Плюси:

  • повноцінна комплектація;
  • преміальні матеріали корпусу;
  • вологозахист P68;
  • є ІЧ-порт;
  • відмінний вібромотор та стереозвук;
  • дуже якісний LTPO AMOLED-екран;
  • немає проблем із ШІМом;
  • продуктивний процесор Mediatek Dimensity 9300;
  • мінімальне нагрівання в іграх;
  • круті модифікації пам'яті;
  • з коробки встановлений Android 14;
  • тривала підтримка від виробника;
  • стабільна та красива прошивка;
  • чудові камери;
  • зйомка відео у 8K з 30 fps;
  • акумулятор ємністю 5400 мАг;
  • потужна дротова та бездротова зарядка.

 

Мінуси:

  • специфічний дизайн;
  • великі габарити та вага;
  • оптичний, а не ультразвуковий сканер відбитків пальців;
  • невеликий кут огляду на ультраширік;
  • досить висока ціна.

 

Відеоогляд

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 01.02.2024
Коментарі
Всього коментарів: 3
 
Nurik
1
На виво пришло обновление и на франталку можно снимать в 4к60.
07.04.2024 20:46
Відповісти
Олег
0
Пользуюсь Vivo Nex 3.Хочу перейти на Vivo
X100 Pro это пушка
02.08.2024 01:34
Відповісти
Олег
0
Пользуюсь Vivo Nex 3.Хочу перейти на Vivo
X100 Pro это пушка
02.08.2024 01:34
Відповісти

Останні ролики на YouTube