Огляд Xiaomi 13 Pro – найкрутіший телефон бренду

15.03.2023 16078 6

Привіт, друзі! Ми з вами спілкувалися зовсім недавно, і ось знову під'їхав новий цікавий огляд. Цього разу говоритимемо про топовий смартфон від компанії Сяомі, а саме Xiaomi 13 Pro. Поки що це найкрутіший і, відповідно, найдорожчий телефон бренду, тож інтерес до нього величезний. Ми звикли, що Xiaomi найчастіше виступає в ролі фахівця з доступних пристроїв, але справжні флагмани в асортименті теж є. Тож влаштовуйтесь зручніше, і ми погнали!

Огляд Xiaomi 13 Pro – найкрутіший телефон бренду

Технічні характеристики

Комплектація 

Дизайн, розміри та матеріали корпусу

Дисплей

Потужність та варіанти пам'яті

Операційна система

Камери, якість фото та відео

Комунікації та звук

Автономність

Ціна

Висновки 

 

Технічні характеристики

Матриця:

LTPO AMOLED

Діагональ екрану:

6,73″

Роздільна здатність екрану:

1440x3200 пікселів

Додаткові параметри дисплея:

Частота оновлення – 120 Гц, стандартна яскравість – 1200 ніт, пікова яскравість – 1900 ніт, розпізнавання 1 мільярда кольорів, щільність пікселів – 522 ppi, підтримка технології Dolby Vision та режиму HDR10+

Габарити:

162.9 x 74.6 x 8.7 мм при вазі 229 г

Матеріали корпусу:

Задня панель із кераміки або силіконового полімеру, алюмінієві грані

Кольори:

Ceramic White (білий), Ceramic Black (чорний), Ceramic Flora Green (зелений), Mountain Blue (блакитний з екошкіри)

Захист:

Corning Gorilla Glass Victus (передня панель), стандарт IP68 (захист від пилу та води)

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

Відеоприскорювач:

Adreno 740

Ядра:

Одне ядро Cortex-X3 із тактовою частотою 3.2 ГГц + два ядра Cortex-A715 із частотою 2.8 ГГц + два ядра Cortex-A710 із частотою 2.8 ГГц + три ядра Cortex-A510 із частотою 2.0 ГГц

Пам'ять:

8/128 ГБ, 8/256 ГБ, 12/256 ГБ, 12/512 ГБ

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 50.3 Мп, діафрагма f/1.9, сенсор 23mm, 1.0"-type, розмір пікселя 1.6µm, Dual Pixel PDAF (розширений фазовий автофокус), Laser AF (лазерний автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Телефото об'єктив: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.0, сенсор 75mm, PDAF (фазовий автофокус), 3.2-кратний оптичний зум;

Ультраширокий сенсор: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 14mm, кут огляду 115˚, AF (автофокус)

Додатково: об'єктив Leica, подвійний світлодіодний двоколірний спалах, режим HDR, запис відео в максимальній якості 8K@24fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, HDR, режим «Панорама», запис відео в 1080p@30fps

Комунікаційні технології:

Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC, ІЧ-порт, навігаційні служби GPS, GALILEO, QZSS, GLONASS, NavIC, BDS

Звук:

Стерео

Акумулятор:

4820 мАг

Швидка зарядка:

Дротова 120-ватна (технології PD3.0 і QC4, заряд до 100% за 20 хвилин);

Бездротова 50-ватна (заряд до 100% за 40 хвилин);

Реверсивна 100-ватна

Ціна:

Від 1299 €

Ось такий список характеристик у нас виходить, друзі. Тут все у найкращих традиціях флагманів: керамічний корпус, екран LTPO AMOLED з роздільною здатністю 2.5K, потужний процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, камера з трьома 50-мегапіксельними модулями, дротова 120-ватна та бездротова 50-ватна зарядка. На папері все ідеально, але як справи в реальності? Ідемо розбиратися.

 

Комплектація

Xiaomi 13 Pro приходить у чорній однотонній коробці. Посередині розміщено назву моделі, напис сріблястий. З яскравого на упаковці тільки крихітна червона позначка Leica. Більше жодних елементів немає. Що сказати? Виглядає просто, але водночас преміально та зі смаком. Вже по одній коробці зрозуміло, що перед нами люксовий пристрій.

А ось комплект поставки Xiaomi 13 Pro такий самий, як і в бюджетних телефонах (за винятком блоку живлення, звичайно). Виробник знову поклав прозорий силіконовий чохол жахливої якості, який ви викинете вже за місяць використання, якщо не раніше. До топового смартфону могли б додати щось цікавіше.

Ще є USB-кабель, документація, скріпка для відкриття SIM-лотка та блок живлення на 120 Вт.

Варто похвалити виробника за те, що він надає повний комплект. Той самий iPhone 14 Pro, який, на хвилинку, коштує приблизно стільки ж, йде без адаптера живлення. А з Xiaomi 13 Pro ви відразу отримаєте потужний зарядний пристрій. Та й захисну плівку вже дбайливо наклеїли на екран телефону. Тож у плані комплектації у новинки все чудово.

 

Дизайн, розміри та матеріали корпусу

Почнімо, мабуть, із габаритів. І в цьому плані Xiaomi 13 Pro просто гігант. Розміри становлять 162.9x74.6x8.7 мм за масою 229 грамів. Версія Pro здається величезною в порівнянні зі звичайним Xiaomi 13. Це така собі лопата. Навіть за сучасними мірками телефон виглядає дуже великим і важким.

Значне місце на задній панелі займає гігантський блок камер, який ніби переважує, і тримати девайс у руках просто незручно. Екран трохи закруглений по краях: це не повноцінний «водоспад», але назвати дисплей плоским не можна. Грані екрану майже не впиваються у шкіру, але смартфон все одно не ергономічний.

Корпус Xiaomi 13 Pro виконаний із кераміки, яка вважається дуже міцним та надійним матеріалом. Але суттєвий мінус полягає в тому, що на кераміці залишаються всі сліди від пальців. На білому кольорі цього не видно, а ось чорний буде весь покритий вашими відбитками. Так, ситуацію можна врятувати за допомогою чохла, але в кейсі телефон виглядає ще більш громіздким.

Якщо вже мова зайшла про кольори, розповімо, в яких варіантах можна придбати Xiaomi 13 Pro. Як уже згадувалося, є класичний чорний та білий кольори, а також світло-зелений та блакитний. До речі, версія з блакитним забарвленням має покриття з екошкіри. Виглядає стильно, та й відбитки збирати не буде. Інше питання – наскільки міцне таке покриття і чи воно з часом не тріскатиметься.

Грані Xiaomi 13 Pro виготовлені з алюмінію. Дисплей захищений загартованим склом Gorilla Glass Victus. Є і повноцінний вологозахист за стандартом IP68 – допускається занурення пристрою на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин. Тут все по-дорослому. Ось тільки ми не радили б перевіряти на міцність передню панель телефону, а ще опускати його у воду.

Сканер відбитків пальців знаходиться під екраном, як і має бути у флагмана. Спрацьовує швидко, але анімація розблокування якась застаріла (гаразд, це питання вже до прошивки).

На нижній грані розташувався роз'єм USB Type-C, динамік і SIM-слот. Встановити ви зможете лише дві nano-SIM . Карта пам'яті, ясна річ, тут не підтримується. На верхньому торці місце посідає ІЧ-порт, другий динамік та мікрофон.

Враження від дизайну Xiaomi 13 Pro змішані. З одного боку, у ньому передбачені всі топові фішки, починаючи із закругленого екрану та закінчуючи керамічним корпусом. Але через великі габарити, величезний блок камер і той самий округлений екран телефон здається неакуратним і грубим. Стандартний Xiaomi 13 може похвалитися привабливішим дизайном.

 

Дисплей

Далі на черзі екран, і тут просто все чудово. Xiaomi 13 Pro отримав матрицю LTPO AMOLED. У смартфоні використовується нове покоління дисплея Samsung E6. Роздільна здатність теж царська – 1440x3200 пікселів (2.5K). У Xiaomi 13 екран простіший – у ньому відсутня технологія LTPO, а роздільна здатність становить 1080 на 2400 пікселів.

Дисплей Xiaomi 13 Pro оновлюється із частотою 120 Гц. Частота ШІМ дорівнює 1920 Гц. За ідеєю такий ШІМ абсолютно непомітний для людського ока і, відповідно, нешкідливий, але невеликий відсоток шкідливого мерехтіння все одно є.

 

Важливий параметр, на який варто звернути увагу, – це яскравість екрану Xiaomi 13 Pro. Стандартна яскравість становить 1300 ніт, а пікову можна викрутити до 1900 ніт. Це робить дисплей Сяомі 13 Про одним із найяскравіших на технологічному ринку. Можна не боятися, що не вистачить яскравості у сонячний день.

Режим Always on Display, звичайно ж, повноцінний. Інструмент пропонує безліч різних фішок і налаштувань. Можна ввімкнути гарне мерехтіння граней екрану під час вхідних сповіщень.

 

Загалом, навіть за бажанням до екрану Xiaomi 13 Pro не причепишся. Все на гідному флагманському рівні.

Читайте також: Порівняння матриць AMOLED та IPS – що краще

 

Потужність та варіанти пам'яті

Переміщуємось до продуктивності. Xiaomi 13 Pro став володарем найпотужнішого чіпа Snapdragon 8 Gen 2. Це новий процесор від Qualcomm, який має показувати незрівнянні результати у всіх складних сценаріях. Але ми пам'ятаємо, що флагманський процесор попереднього покоління – Snapdragon 8 Gen 1, страшенно нагрівався і тротлив, а це псувало всі враження від продуктивності.

Отже, як же справи у нового Snapdragon 8 Gen 2? На щастя, в порівнянні з минулим поколінням новий чіп поводиться більш-менш нормально. Нагрів так само присутній, але температура рідко перетинає позначку 44-45°C навіть після тривалої гри в вимогливі іграшки.

 

Наприклад, граючи на ультрависоких налаштуваннях у Genshin Impact, можна домогтися заповітних 55-59 кадрів в секунду. Іноді бувають невеликі підвисання, але це вже швидше проблема самої гри.

 

У тесті на тротлінг Xiaomi 13 Pro показує себе непогано. Продуктивність падає приблизно на 10-15%. Неідеально, але все одно виходять красива зелена лінія без сильних просідань.

А скільки ж топовий смартфон набирає у синтетичних тестах, спитаєте ви. Тут все дуже солідно. В AnTuTu Xiaomi 13 Pro набрав 1 323 873 бали. Космічна цифра, правда?

У Geekbench 5 Xiaomi 13 Pro видає 5241 бали у багатоядерному та 1490 балів в одноядерному тесті.

Xiaomi 13 Pro можна сміливо назвати ігровим смартфоном. Так, нагрівання та тротлінг нікуди не поділися, але всі потужні процесори цим грішать. У Snapdragon 8 Gen 1 ситуація взагалі була максимально сумною. Новий чіп краще оптимізований, завдяки чому можна з комфортом грати у всі важкі іграшки. А із повсякденними завданнями Xiaomi 13 Pro взагалі справляється на раз-два.

Було представлено чотири модифікації пам'яті – 8/128 ГБ, 8/256 ГБ, 12/256 ГБ та 12/512 ГБ. Але для європейського ринку випустили лише версії на 12/256 та 12/512 ГБ. Використовується стандарт дуже швидкої оперативної пам'яті LPDDR5X, а у ПЗП задіяний стандарт UFS 4.0.

Представлені модифікації якнайкраще підходять для флагмана: навіть найвибагливішому та найактивнішому користувачеві з головою вистачить 12 ГБ оперативної пам'яті та 512 ГБ у постійному сховищі. Також можна додати до 7 ГБ віртуальної оперативної пам'яті, запозичивши цей обсяг з ПЗП.

 

Операційна система

Xiaomi 13 Pro з коробки поставляється із встановленою MIUI 14 на борту. Звичайно ж, використовується і найсвіжіший Android 13. Всі фішки нової прошивки присутні – це і зручні вікна, які можна переміщати по екрану, і відтворення YouTube на вимкненому екрані, і вимірювання пульсу через підекранний сканер. Повний огляд MIUI 14 ви знайдете в окремій статті.

У налаштуваннях передбачено цікаву функцію під назвою «Ігнорувати випадкові натискання поряд з краями екрана». Рекомендуємо включити її, якщо випадково чіпляли рукою округлі грані екрана. Функція дозволяє вибрати область навколо граней, яка буде неактивна.

 

Якщо говорити про стабільність роботи, то тут жодних претензій немає. Все працює швидко, плавно, без вильотів та зависань. Це не повинно стати якимось відкриттям, адже йдеться про флагман. Але всі ми знаємо, як «стабільно» іноді працює MIUI. Тішить, що у Xiaomi 13 Pro таких проблем немає.

А ось до самого інтерфейсу виникають питання. Він виглядає надто перевантаженим, незграбним і навіть незручним. Хочеться якось розвантажити інтерфейс, позбавитися всіх зайвих деталей, елементів, значків, не кажучи вже про рекламу. 

Якщо у бюджетнику можна заплющити очі на такий інтерфейс прошивки, то у флагмані це вже починає дратувати. Наприклад, Pixel 7 Pro пропонується приблизно за такою ж ціною, але там чудовий чистий Android. Про ціну Xiaomi 13 Pro та доцільність його купувати поговоримо трохи пізніше, а поки приступимо до інших параметрів.

 

Камери, якість фото та відео

Переходимо до ще однієї дуже цікавої характеристики – камер Xiaomi 13 Pro. Враховуючи, що це топовий флагман, відразу можна припустити, що він знімає відмінно. Але від камер смартфона, який коштує 1000 євро, хочеться чогось особливого. І телефон надає нам це «особливе».

Xiaomi 13 Pro без перебільшення фотографує розкішно. Головний 50.3-мегапіксельний сенсор робить чудові знімки як вдень, так і вночі.

З особливостей варто відзначити фірмові колірні профілі Leica, які мають навпаки покращувати якість знімків, але від них більше проблем. У деяких випадках зустрічається надмірна контрастність та яскравість, але все це можна підкрутити в налаштуваннях.

Особливо враховуючи, що користувачеві надається цілий спектр параметрів, які можна змінити. Наприклад, можна завантажити шаблони та ефекти, які сподобалися, а в портретному режимі навіть вибрати варіанти з різною фокусною відстанню.

 

Телефото об'єктив показує не менш круті результати. Завдяки великій світлосилі навіть при поганому освітленні отримуємо гідні фотографії. 3.2-кратне збільшення відпрацьовує на всі 100%. Різкість навіть краща, ніж у Pixel 7 Pro, завдяки чому фото виходять неймовірно деталізованими.

У портретному режимі маємо правильне розмиття заднього фону, що є дуже великою рідкістю серед інших смартфонів.

Надширококутний об'єктив теж не викликає негативних вражень. Якість відмінна, кут огляду великий, та й макрознімки виходять непоганими. Єдиний момент, на який варто звернути увагу – усі фото, зроблені на ультраширік, є досить холодними, без яскравого теплого відтінку.

Xiaomi 13 Pro записує відео на основну камеру в максимальній роздільній здатності 8K з 24fps. Але така якість не особливо користується популярністю через надмірне нагрівання пристрою і великий розмір відеофайлу. А ось у 4K користувачі знімають охоче: і якість відмінна, і стільки місця у внутрішньому сховищі не займає.

Запис у 4K можливий з 24, 30 та 60 кадрами в секунду. Відеоролики виходять чудовими, оптична стабілізація повністю справляється зі своїм завданням. Запис звуку також на висоті. А ось перемикатися між камерами під час відеозйомки можна лише з 30fps та нижче. З 60 кадрами на секунду такої можливості немає.

Нам залишилося розглянути фронтальну камеру, яка має роздільну здатність 32 Мп. Здавалося б, фотки повинні виходити чудовими, але нічого такого немає. Якість однозначно непогана, але явно простежується стиль Xiaomi – занадто замилені, плоскі та неприродні селфі.

Та й відео на фронталку можна записати лише у 1080p@30fps. Від флагмана ми чекали більшого.

 

Комунікації та звук

Перераховувати нудні комунікаційні технології не будемо, ви можете знайти їх у таблиці з технічними характеристиками. Що нас найбільше цікавить – це вібромотор та звук. Вібрація відмінна, нічим не гірша, ніж у інших флагманів.

Звук теж відмінний: дуже гучний, з помітними басами та низами. Не можна сказати, що це найкраще звучання зі всіх флагманів, але точно не найгірше.

 

Автономність

Залишилося поговорити про автономність та вартість Xiaomi 13 Pro, і можна буде вже підбивати підсумки. Отже, телефон став власником акумулятора ємністю 4820 мАг. Ледве не дотягує до 5000 мАг, але різниця там крихітна. Ми звикли, що батареї з такою ємністю трапляються майже у всіх сучасних телефонах – і бюджетниках, і флагманах.

При активному використанні смартфон доведеться заряджати пізно ввечері. Якщо ви пасивний користувач, заряд можна розтягнути і на два дні. Швидко нагодувати акумулятор допоможе 120-ватна зарядка. За допомогою неї Xiaomi 13 Pro заряджається до 50% лише за 10 хвилин, а до 100% – за 20 хвилин. Приголомшливі результати, чи не так?

Є й бездротова зарядка у найкращих традиціях флагманів. Потужність складає 50 Вт, і на повне підживлення акумулятора піде близько 40 хвилин. Не обійшлося і без реверсивної зарядки: ви можете швидко підживити дрібні гаджети, просто поклавши їх на корпус Xiaomi 13 Pro.

 

Ціна

А ось тут починається найцікавіше. Точніше, найнеприємніше. Нещодавно Xiaomi 13 Pro представили в Європі, як і його молодшого брата – Xiaomi 13. Ціни жахають. Цінник на Xiaomi 13 Pro стартує із 1299 євро, і це за базову модифікацію. Саме стільки слід віддати за глобальну версію.

В Україні Xiaomi 13 Pro також вже продається. Усереднена ціна у наших магазинах – близько 50 тисяч грн. Впевнена, ви зараз сидите з відкритим ротом і здивовано дивитесь на екран. Платити такі гроші за телефон Xiaomi, яким би хорошим він не був, наважиться далеко не кожен користувач.

 

Висновки

Xiaomi 13 Pro – це, безумовно, чудовий смартфон з найкращим екраном, найкращим процесором та найкращими камерами серед пристроїв компанії. Все буквально кричить про те, що це справжній топовий флагман за шалені гроші. Недоліки у Xiaomi 13 Pro, звичайно, є, але вони незначні в порівнянні з плюсами.

Тим не менш, ми НЕ рекомендуємо вам купувати цей смартфон. Вся справа у ціні. За ці гроші можна придбати Pixel 7 Pro, який точно краще в плані терміну підтримки від виробника та стабільності роботи.

 

iPhone 14 Pro, до речі, теж знаходиться у цій ціновій категорії. Так, деякі не люблять пристрої від Apple та їх операційну систему iOS, але чисто морально користувачі будуть більше налаштовані на покупку нового Айфона за такі величезні гроші, ніж на придбання телефону від Сяомі.

 

Є і круті флагмани від холдингу BBC, і багато з них коштують значно дешевше, ніж Xiaomi 13 Pro. Тому немає сенсу віддавати понад тисячу євро саме за цю модель. Давно минули ті часи, коли флагманські девайси Сяомі були топом за свої гроші. Протягом останніх років бренд не намагається випустити доступний девайс, а навпаки ставить дедалі вищий цінник, тим самим вступаючи в жорстку конкуренцію з флагманами від інших фірм, в якій може й програти.

Більш оптимальний та збалансований варіант – це Xiaomi 13. Коштує дешевше та оснащений аналогічним процесором, хоч дисплей та камери гірші. Є і OnePlus 11, але там потрібно чекати, доки впаде ціна. Ось такі справи.

 

Плюси:

  • повний комплект постачання;
  • матриця LTPO AMOLED;
  • роздільна здатність 2.5K;
  • пікова яскравість 1900 ніт;
  • міцний керамічний корпус;
  • захист за стандартом IP68;
  • підтримка ІЧ-порту;
  • новий потужний процесор;
  • помірне нагрівання та хороші показники в іграх;
  • швидкі стандарти ОЗП та ПЗП;
  • є глобальна версія;
  • круті камери;
  • відмінний 3.2-кратний зум;
  • оптична стабілізація;
  • можливість перемикання між камерами під час відеозйомки;
  • запис відео в 8K@24fps та 4K@24/30/60fps;
  • відмінний стереозвук та вібромотор;
  • 120-ватна провідна та 50-ватна бездротова зарядка.

 

Мінуси:

  • занадто великі габарити та вага;
  • не ергономічний дизайн;
  • керамічний корпус збирає всі сліди від пальців;
  • присутній помітний тротлінг;
  • перевантажена прошивка;
  • середня фронтальна камера;
  • дуже висока ціна.

 

Обов'язково напишіть у коментарі, як вам Xiaomi 13 Pro.

Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 15.03.2023
Коментарі
Всього коментарів: 6
 
Garegin
1
Может быть я ошибаюсь, но фронтальная камера 32 МП а не 16 мп, экран 2 к а не 2.5 к. Ещё холдинг называется ВВК а не ВВС , это про vivo, oppo , one plus.
Покупал на АлиЭкспресс за 800 долларов китайскую версию, и всё прекрасно. По поводу цены согласен , но посмотрите и у других цены не меньше! Я лично очень доволен! Я уверен , что если Xiaomi будет во многом даже лучше iphone люди будут продолжать покупать iphone потому, что это модно! Поправьте пожалуйста меня если я ошибаюсь в характеристиках.
22.05.2023 18:15
Відповісти
Justme
1
Телефон шикарный! Комфортный, быстрый, стильный и делает просто великолепные снимки! Он стоит своих денег, однозначно! И габариты меньше, чем у айфона, телефон гораздо комфортнее.
13.04.2023 16:48
Відповісти
Garegin
0
Рад , что Вы тоже довольны!
22.05.2023 18:17
Відповісти
Андрей
0
В Грузии за 1125€
27.03.2023 22:16
Відповісти
Андрей
0
Удивлен заявлением о эргономике. У меня версия с нанокожей. Телефон сбалансирован четко по центру, блок камер его не перевешивает - проверьте. В руке лежит очень удобно. Никаких ложных срабатываний на округлом экране. ДА, он не для маленькой руки, как и все другие телефоны с таким размером экрана. При активном использовании живет с 7 утра до 19 следующего дня без подзарядок.
22.03.2023 15:58
Відповісти
Николай
3
Спасибо за обзор, ждем снижения ценника
16.03.2023 12:05
Відповісти

Останні ролики на YouTube