Огляд Xiaomi 14 – це найдешевший та найкрутіший флагман?
Привіт, друзі! Компанія Сяомі представила свій новий флагман – Xiaomi 14, і це має бути повний розрив шаблонів. Крім того, що смартфон отримав свіжу прошивку та супер круті характеристики, радує ще й досить низька як для флагманського пристрою ціна. Невже це черговий ТОП за свої гроші?
Як би ми не ставилися до Xiaomi, все одно доводиться визнавати, що смартфони цього бренду в більшості випадків перевершують усі очікування. Нещодавно це підтвердилося з виходом бюджетників Redmi Note 13 Pro та Pro Plus. Хочеться сподіватися, що Xiaomi 14 продовжить традицію та приємно здивує фанатів. Знаходьте затишне місце і читайте наш огляд Сяомі 14.
Огляд Xiaomi 14 – це найдешевший та найкрутіший флагман?
Технічні характеристики
Матриця: |
LTPO OLED |
Діагональ екрану: |
6.36″ |
Роздільна здатність екрану: |
1200 x 2670 пікселів |
Інші параметри дисплея: |
Частота оновлення – 120 Гц, щільність пікселів – 460 ppi, розпізнавання 68 мільярдів кольорів, підтримка Dolby Vision та HDR10+, пікова яскравість – 3000 ніт |
Габарити: |
152.8 x 71.5 x 8.2 (8.2) мм за вагою 188 (193) гр. |
Матеріали корпусу: |
Скляна задня панель та алюмінієві грані |
Кольори: |
Black, Silver, Pink, Green |
Захист: |
IP68 (занурення на глибину 1.5 метра протягом 30 хвилин) |
Процесор: |
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Кількість ядер: |
Одне ядро Cortex-X4 із тактовою частотою 3.3 ГГц + п'ять ядер Cortex-A720 із тактовою частотою 3.2 ГГц + два ядра Cortex-A520 із тактовою частотою 2.3 ГГц |
Графічний прискорювач: |
Adreno 750 |
Операційна система: |
Android 14 з прошивкою HyperOS |
Варіанти пам'яті: |
8/256, 12/256 ГБ, 16/512 ГБ, 16 ГБ/1 ТБ |
Основна камера: |
Основний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.6, сенсор 23 мм, розмір матриці 1/1.31", розмір пікселя 1.2µm, dual pixel PDAF (різноспрямований фазовий автофокус), Laser AF (лазерний автофокус), OIS (оптична стабілізація); Телефото об'єктив: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.0, сенсор 75 мм, фазовий автофокус PDAF (10 см - ∞), OIS (оптична стабілізація), 3.2-кратний оптичний зум; Надширококутний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 14 мм, кут огляду 115˚ Запис відео в максимальній якості 8K@24fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 32 Мп Запис відео в максимальній якості 4K@30/60fps |
Комунікації: |
Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, модуль NFC, ІЧ-порт, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC |
Звук: |
Стерео |
Ємність аккумулятору: |
4610 мАг |
Потужність заряджання: |
Дротова 90 Вт (до 100% за 31 хвилину) Бездротова 50 Вт (до 100% за 46 хвилин) Реверсивна дротова 10 Вт |
Ціна: |
Від 545 доларів (китайська версія) |
Ну що, друзі, погоджуєтесь, що набір характеристик Xiaomi 14 вражаючий? Навіть не знаємо, з чого почати, оскільки в цьому смартфоні ідеально абсолютно все.
Так що почнемо по порядку: OLED-екран з підтримкою LTPO та піковою яскравістю 3000 ніт, новітній процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, крута камера з трьома модулями по 50 Мп, наявність бездротової зарядки та ціна всього 545 доларів за базову модифікацію.
І все ж таки не радимо сильно радіти, оскільки цінник актуальний тільки для Китаю. Але якщо Xiaomi 14 такий гарний, можна взагалі придбати китайську версію, чи він того не вартий? Давайте розбиратися.
Комплектація
Наш огляд стартує з комплекту поставки Xiaomi 14. Упаковка максимально проста та однотонна, але в цьому відчувається частка преміальності. Сама комплектація королівська, ну або сяомівська – величезний блок живлення, USB -кабель, документація, скріпка для SIM-лотка та чохол. Пенал гарної якості та приємний на дотик, а всередині ребристий.
Незважаючи на те, що Xiaomi 14 – це флагман, а флагмани вже давно обмежуються у комплектації, у нашої сьогоднішньої новинки все чудово. Вам не потрібно морочити голову та шукати блок живлення, а ще купувати фірмовий чохол за величезні гроші. Ось так і мають комплектуватись флагмани. Apple та Samsung, вчиться.
Дизайн, матеріали, габарити
Отже, наше знайомство з Xiaomi 14 починається із зовнішнього вигляду. І перша думка, яка приходить у голову – новинка дуже схожа на свого попередника. Це непогано, оскільки і Xiaomi 13 міг похвалитися досить симпатичним дизайном, компактними габаритами та тонкими рамками.
У Xiaomi 14 збереглися всі вищезазначені фішки. Телефон невеликий за сучасними мірками – 152.8 x 71.5 x 8.2 (8.3) мм за вагою 188 (193) грамів. Габарити трохи відрізняються залежно від матеріалу задньої кришки, але це дуже малі нюанси. Також у порівнянні з попередником Сяомі 14 погладшав на пару міліметрів, що теж не відіграє ніякої ролі.
Матеріали корпусу, як і слід було очікувати, преміальні. Звичайно, ніякого дешевого пластику. Тільки скло та алюміній. Ще є версія із покриттям з екошкіри – це вже стає трендом.
Забарвлення Xiaomi 14 стримані та лаконічні. Мобільний пристрій пропонується у сріблястому, світло-рожевому, чорному, білому та темно-зеленому кольорах. Ніякого відвертого червоного чи синього. Про захист від води також подбали – стандарт IP68, як завжди, на місці.
Передня панель Сяомі 14 заслуговує на окрему увагу. Рамки дуже тоненькі, але й попередня модель мала аналогічну товщину. Дисплей плоский, немає цих горезвісних модних заокруглень.
Блок основної камери став трохи більшим, ніж у Xiaomi 13, але розташування модулів практично не змінилося. Виглядає громіздко, та й цей блок сильно випирає. Щоб трохи згладити цю проблему, виробник додав обідок навколо блоку.
Загалом, з дизайном, розмірами та матеріалами корпусу у Xiaomi 14 все чудово. Тут немає якихось особливих фішок чи гучних нововведень, але вони й не потрібні. Це стильний та компактний флагман, і цього достатньо. Рухаємось далі.
Якість екрану
На відміну від дизайну, дисплей Xiaomi 14 зазнав істотних змін. І, звичайно ж, на краще. Почнемо з того, що додалася технологія LTPO, про переваги якої ви знаєте.
Роздільна здатність тепер 1200 x 2670 пікселів замість 1080х2400 у Xiaomi 13. Щільність пікселів теж підвищилася – 460 ppi проти 414 ppi. Частота оновлення залишилася незмінною – 120 Гц. Але більше й не треба, адже 144 чи 165 Гц потрібно вже для ігрових смартфонів, а стандартному флагману достатньо 120 Гц.
Але найкрутіше – це підвищення пікової яскравості до 3000 ніт. Так-так, Xiaomi побила власний рекорд і замість 1900 ніт піднесла нам таку величезну цифру. Тепер можна не боятися, що на сонці не роздивитися якийсь елемент на екрані. Звісно, і попередник із цим не мав жодних проблем.
Знаючи, що це Xiaomi, можна бути впевненими і у відсутності проблем із ШІМом. Дисплей Сяомі 14 яскравий, барвистий, з приємною кольоропередачею, яку можна налаштовувати під свої уподобання. Чого ще бажати від екрану флагмана?
Продуктивність та пам'ять
Дорогі друзі, час поговорити про продуктивність Xiaomi 14. Примітно, що наш сьогоднішній герой першим отримав новий процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. На даний момент – це топовий чіп від Qualcomm, на який покладаються величезні надії.
Ентузіасти вже встигли протестувати Xiaomi 14 у синтетичних тестах. І результати, скажемо вам, приємно дивують. В AnTuTu новинка набрала рекордні 1 999 200 балів.
Але необхідно розуміти, що у вас або інших користувачів результати можуть відрізнятися, оскільки на підсумкові бали впливає багато факторів, у тому числі температура приміщення, в якому проводилося тестування. Всі ми пам'ятаємо ситуацію з Redmi K60 Ultra – телефон поміщали у холодильник, щоб просто провести тест на тротлінг.
Те, що теоретично Xiaomi 14 є найпотужнішим смартфоном на ринку, практично підтвердити вже не так легко. Безглуздо було сподіватися, що нагрівання і тротлінг просто зникнуть. Всі ці проблеми зберігаються, і вони особливо відчутні у вимогливих іграх на ультрависоких налаштуваннях. Всю цю картину ми вже бачили в попередніх версіях процесора, тому не повторюватимемося.
Звичайно, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 – неймовірно потужний чіп, з цим не посперечаєшся. І на папері, і в синтетичних тестах явно видно приріст продуктивності в порівнянні з Gen 2. Чи це помітно при великих навантаженнях – ні.
Якщо ви не граєте в ігри, то можна абсолютно не перейматися швидкодією Xiaomi 14 при повсякденному використанні. Все літатиме. З іграми вже складніше: зрозуміло, чип впорається з усіма ресурсомісткими іграшками, але від перегріву ми не застраховані.
Тепер обговоримо варіанти пам'яті Xiaomi 14. Пропонується чотири модифікації і дуже тішить, що базова версія вже йде на 8/256 ГБ. Попередник мав 128 ГБ ПЗУ в базовій модифікації, що відверто мало.
Максимальну версію ви можете вибрати на 16 ГБ ОЗП та 1 ТБ ПЗУ. Навіть найактивнішому користувачеві цього буде достатньо. Стандарт постійного накопичувача швидкісний – UFS 4.0.
Підсумовуючі, можемо сказати, що процесор у Xiaomi 14 правда топовий. Але в деяких сценаріях використання його потужність все ж таки залишається неприборканою.
Читайте також: Огляд Xiaomi 13T та Xiaomi 13T PRO – Навіщо платити більше?
Прошивка
Разом з Xiaomi 14 компанія представила нову фірмову оболонку під назвою HyperOS. Тепер усі пристрої компанії, у тому числі телефони, працюватимуть із цією оболонкою. Так-так, усіма улюблена (чи не дуже) MIUI залишиться у минулому.
Міркувати про нововведення HyperOS можна довго, але цьому краще присвятити окрему статтю. Коротко скажемо, що основні нововведення, які були анонсовані, полягають у покращенні продуктивності, автономності та стабільності. Так, друзі, чергові розмиті параметри та обіцянки, якими нас годували і в Міюай.
Як заявляє виробник, головна фішка HyperOS – тісна взаємодія всіх пристроїв між собою. Тобто тепер екосистема працюватиме ще більш злагоджено. Але для європейських користувачів, у яких будинок повністю не обставлений технікою Сяомі, це не особливо актуально.
Звичайно, Xiaomi 14 отримав найновішу версію «зеленого робота» – Android 14. Тут все стандартно. Час підтримки від виробника теж буде, найімовірніше, стандартним.
Камери
Камери – ще одна сильна сторона Xiaomi 14. Як справжній флагман смартфон має три модулі по 50 Мп. Це основний датчик, телефото та ультраширік. Параметри вражають, хоч їх і не можна назвати найкращими в індустрії.
Головний сенсор у нас отримав лазерний автофокус та оптичну стабілізацію, телевік має 3.2-кратний оптичний зум, а ультраширік може похвалитися кутом огляду 115˚.
Як і слід було очікувати, фотографії на Сяомі 14 виходять чудовими у всіх сценаріях. Що вдень, що вночі, що на телевік, що на ультраширік. Усі приклади фото ви можете побачити внизу.
Записувати відео ви зможете у 8K, але тільки з 24 кадрами на секунду. А ось в 4K можна записувати з 60 fps, і це вже оптимальний варіант. Також під час запису відео підтримуються режими HDR10+ та Dolby Vision HDR.
Скажемо пару слів про передню камеру Xiaomi 14. Тут такий же 32-мегапіксельний модуль, який був і у попередника. Зате значно зросла роздільна здатність запису відео – замість слабких 1080p@30fps у нас нарешті 4K@30/60fps.
Рівень, правда, гідний, але, як ми вже говорили, назвати Xiaomi 14 найкращим камерофоном не можна. Той самий Xiaomi 13 Ultra або Oppo Find X6 Pro демонструють крутіші результати, але й коштують вони дорожче. Дані моделі поки що залишаються справжніми та єдиними монстрами у цій категорії.
Але почекаємо на Xiaomi 14 Ultra і подивимося, що нам запропонує ця модель. Впевнені, це буде черговий розрив шаблонів і щось просто незаконне. А поки що у своєму ціновому сегменті Xiaomi 14 демонструє чи не найкращий результат у плані камер. Якщо порівнювати з попередником, то в нього все було набагато скромніше.
Автономність
У плані автономної роботи Xiaomi 14 не показує нам якихось особливих нововведень. Ємність батареї практично не змінилася – 4610 мАг проти 4500 мАг. У середньому отримуємо один день роботи за активного використання. Результат хороший, але деякі смартфони демонструють кращу автономність.
Однозначно радує 90-ватна дротова зарядка. За заявою виробника, вона нагодує Xiaomi 14 до 100% лише за півгодини. Якщо не хочете возитися з проводами, є бездротова зарядка на 50 Вт. Ось тільки там на повне підживлення потрібно вже близько 50 хвилин.
Ціна та висновки
Наближаємося до завершення огляду Xiaomi 14. Але перед тим, як підбивати підсумки, потрібно озвучити ціни. Як ми вже говорили, базова версія Сяомі 14 на 8/256 ГБ коштує близько 550 доларів. Цінник дуже приємний, але це тільки для китайського ринку, що не може не засмучувати.
До речі, Xiaomi 13 на старті продажів у Китаї коштував приблизно стільки ж, але тоді пропонувалась модифікація на 128 ГБ. А тепер давайте подивимося, скільки ця модель коштує вже всередині нашої країни. Орієнтовний цінник стартує з 670 доларів. Тобто збільшення ціни дуже суттєве.
Така сама ситуація буде і з новинкою. Глобальна версія подорожчає приблизно на 30%, порівняно з китайською. І тоді вже потрібно буде добре подумати, перш ніж купувати цей апарат, оскільки за такої немалої ціни у нього вже будуть гідні конкуренти.
Звичайно, варіант придбати китайську версію і перепрошитися на глобалку не такий уже й поганий. Принаймні, ви заощадите купу грошей. Але і зіткнетеся з усіма «принадами» китайських версій.
Поки що, ми вважаємо, купувати Xiaomi 14 зарано. Варто дочекатися виходу інших смартфонів на процесорі Snapdragon 8 Gen 3, а саме realme GT 5 Pro, OnePlus 12, Oppo Find X7 Pro, Vivo X100. Цілком можливо, що ці моделі виявляться навіть кращими, ніж Xiaomi 14.
А так, якщо дивитися суто за характеристиками Сяомі 14, то це дуже крутий смартфон за всіма параметрами, починаючи з матеріалів корпусу та закінчуючи підтримкою бездротової зарядки. Є й істотні поліпшення у порівнянні з попередником, які полягають не тільки у новому процесорі, а й у екрані і камерах. Смартфон залишає винятково позитивне враження.
На цьому ми закінчуємо. Обов'язково напишіть у коментарях, чи сподобалася вам ця гаряча новинка від Xiaomi, і які ще телефони на процесорі Snapdragon 8 Gen 3 ви очікуєте. До зустрічі!
Плюси:
- повноцінна комплектація;
- OLED-екран з підтримкою LTPO
- тонкі рамки;
- пікова яскравість екрана 3000 ніт;
- немає проблем із ШІМом;
- преміальні матеріали корпусу;
- вологозахист IP68;
- відносно компактні габарити;
- новий потужний процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3;
- круті камери;
- запис відео у 4K на передню камеру;
- Android 14 з новою оболонкою HyperOS;
- багато варіантів пам'яті;
- дротова зарядка 90 Вт та бездротова 50 Вт;
- оптимальна ціна.
Мінуси:
- спостерігається перегрів та тротлінг процесора;
- немає перископного телефото об'єктива;
- китайська версія.