Огляд Xiaomi 14 Pro – найкращий з найкращих?
Привіт, друзі! Нещодавно відбулася китайська презентація нових флагманів Xiaomi. Ми вже оглядали базову модель Xiaomi 14, а тепер настав час поговорити про покращену версію Pro. Телефони ще не анонсовані для глобального ринку, але інтерес серед фанів величезний.
За нашими очікуваннями, Xiaomi 14 Pro мав отримати набагато крутіші характеристики порівняно зі стандартною версією. Але чи поліпшення такі істотні, або вони незначні і не варті вашої уваги? Сідайте зручніше, беріть гарячий напій і приступайте до читання огляду Xiaomi 14 Pro.
Огляд Xiaomi 14 Pro – найкращий з найкращих?
Дизайн, матеріали корпусу, розміри
Технічні характеристики
Матриця: |
LTPO AMOLED |
Діагональ екрану: |
6.73″ |
Роздільна здатність екрану: |
1440 x 3200 пікселів |
Інші параметри дисплея: |
Частота оновлення – 120 Гц , щільність пікселів – 522 ppi, розпізнавання 68 мільярдів кольорів, підтримка Dolby Vision та HDR10+, пікова яскравість – 3000 ніт |
Габарити: |
161.4 x 75.3 x 8.5 мм за вагою 223 (230) гр. |
Матеріали корпусу: |
Скляна задня панель та алюмінієві або титанові грані |
Кольори: |
Black, Silver, Titanium, Green |
Захист: |
IP68 (занурення на глибину 1.5 метра протягом 30 хвилин) |
Процесор: |
4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Кількість ядер: |
Одне ядро Cortex-X4 із тактовою частотою 3.3 ГГц + п'ять ядер Cortex-A720 із тактовою частотою 3.2 ГГц + два ядра Cortex-A520 із тактовою частотою 2.3 ГГц |
Графічний прискорювач: |
Adreno 750 |
Операційна система: |
Android 14 з прошивкою HyperOS |
Варіанти пам'яті: |
12/256, 16/512 ГБ, 16 ГБ/1 ТБ |
Основна камера: |
Основний модуль: розподільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.4-f/4.0, сенсор 23 мм, розмір матриці 1/1.31", розмір пікселя 1.2µm, dual pixel PDAF (різноспрямований фазовий автофокус), Laser AF (лазерний автофокус), OIS (оптична стабілізація); Телефото об'єктив: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.0, сенсор 75 мм, фазовий автофокус PDAF (10 см - ∞), OIS (оптична стабілізація), 3.2-кратний оптичний зум; Надширококутний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 14 мм, кут огляду 115˚ Запис відео в максимальній якості 8K@24fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 32 Мп Запис відео в максимальній якості 4K@30/60fps |
Комунікації: |
Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, модуль NFC, ІЧ-порт, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC |
Звук: |
Стерео |
Ємність акумулятора : |
4880 мАг |
Потужність заряджання: |
Дротова 120 Вт (до 100% за 18 хвилин) Бездротова 50 Вт (до 100% за 40 хвилин) Реверсивна бездротова 10 Вт |
Ціна: |
Від 650 доларів (китайська версія) |
Ось таким набором характеристик може похвалитися Xiaomi 14 Pro. Так, параметри круті і точно відповідають справжньому флагману. Відмінностей від стандартної версії не так багато, але вони є однозначно. Це габарити, діагональ і роздільна здатність екрану, кольори, модифікації, основний модуль камер, ємність батареї і потужність дротової зарядки.
Що ще більше тішить – це адекватна ціна Xiaomi 14 Pro, яка стартує приблизно від 650 доларів за китайську версію. Знову ж таки, відрив у вартості від базової моделі невеликий, а поліпшення можна вважати суттєвими. Але остаточний вердикт новинки ми винесемо тільки після її повного огляду. Тому давайте приступати до знайомства з Сяомі 14 Про.
Комплектація
Як завжди, ми починаємо з комплектації Xiaomi 14 Pro. На відміну від Сяомі 14, версія Про приходить у чорній однотонній коробці. На думку виробника, зміна кольору з білого на чорний має підвищити преміальність мобільного пристрою. Але це так, нікому не потрібні дрібниці.
Усередині коробки нас зустрічає повноцінна комплектація – величезний блок живлення потужністю 120 Вт, скріпка для SIM-лотка, однотонний чохол гідної якості та USB-кабель. Довго зупинятись на комплекті постачання не будемо, оскільки все це ми вже бачили у Xiaomi 14 (змінилася лише потужність зарядного адаптера).
Дизайн, матеріали корпусу, розміри
Зовнішній вигляд – це одна із ключових відмінностей версії Pro від стандартної. Перше, що спадає на очі – це вигнутий екран. Так-так, у нас знову дисплей із заокругленими краями, який подобається далеко не всім (і ми входимо до цього числа). Ну погодьтеся, що плоский екран Xiaomi 14 набагато практичніший і зручніший, хоч і виглядає простіше. Ну гаразд, не будемо знову заводити цю пісню.
Габарити Xiaomi 14 Pro не можна назвати компактними – це 161.4 x 75.3 x 8.5 мм з вагою 223 (230) грамів. Смартфон правда дуже важкий і громіздкий, в руці тримати його не дуже зручно. І заокруглені грані точно не сприяють ергономіці.
Стандарт вологозахисту не змінився, а ось матеріали корпусу трохи покращили. Скляна кришка нікуди не поділася, але на додачу до алюмінієвого каркасу тепер є титановий. Але не варто радіти, оскільки титанові рамки доступні тільки в ексклюзивній версії Titanium Edition. Коштує вона добрих 800 доларів, та й продаватися, швидше за все, буде лише у Китаї.
Кольори Xiaomi 14 Pro дуже елегантні і мають підкреслювати статус користувача – це білий, чорний, сірий і темно-зелений. Титанова версія має помаранчевий обідок навколо блоку камер, що робить його ще більш громіздким та помітним.
Загалом враження від дизайну Xiaomi 14 Pro змішані. Телефон великий, важкий та незручний. Xiaomi 14 все-таки більш оптимальний завдяки компактним габаритам та плоскому екрану. А титановий каркас корпусу у Сяомі 14 Про все одно нам не дістанеться.
Екран
Суттєві покращення торкнулися і дисплея Xiaomi 14 Pro. По-перше, збільшилася діагональ – 6.73 дюйми замість 6.36 дюймів у базової моделі. Це можна було б назвати перевагою, але не забуваємо про збільшені габарити. Мені здається, що більшості користувачів буде достатньо і діагоналі 6.36 дюймів. Виробники дуже люблять робити зі смартфона міні-планшет, особливо у версіях Pro.
Якщо збільшилася діагональ, то й роздільна здатність стала більшою – 1440 на 3200 пікселів. Щільність пікселів 522 ppi (замість 460 ppi у Xiaomi 14). Цього вистачає з головою, екран неймовірно деталізований та контрастний. Частота оновлення на колишньому рівні – 120 Гц, як і головна фішка 14-серії – пікова яскравість 3000 ніт.
Технологія LTPO також є. А ось назва матриці трохи змінилася: у версії Pro вона тепер називається AMOLED, а у базової моделі була OLED . По суті, різниці жодної. Про відмінності матриць ви можете почитати у нашому окремому матеріалі.
До речі, екран Сяомі 14 Про захищений фірмовим загартованим склом Xiaomi Longjing Glass. Це щось новеньке.
Якість дисплея Xiaomi 14 Pro реально приголомшлива. Коли дивишся на цей красивий, хоч і незручний, заокруглений екран із високою роздільною здатністю та піковою яскравістю, залишаються виключно позитивні враження. Ну а діагональ – це вже справа смаку.
Продуктивність, пам'ять та ПЗ
«Начинка» Xiaomi 14 Pro взагалі не відрізняється від Xiaomi 14. Тут у нас найновіший і найпотужніший процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, про можливості якого ми вже розповідали в огляді стандартної версії. У Сяомі 14 Про ситуація особливо не змінилася: хіба що нагрівання трохи менше, оскільки великі габарити дозволяють на повну міру реалізувати систему охолодження.
В AnTuTu Xiaomi 14 Pro набирає трохи менше 2 мільйонів балів. Результат чудовий, але сильно покладатися на нього не варто. Як ми вже говорили, найважливішу роль відіграє температура та інші умови, за яких проводилося тестування.
Але можете не хвилюватися: смартфон показує себе добре не тільки під час повсякденного використання, але й в іграх на ультрависоких налаштуваннях. Хоч і є невеликі нюанси, пов'язані з тротлінгом та перегрівом.
Модифікації пам'яті царські: від 12/256 ГБ до 16 ГБ/1 ТБ. Звичайно, максимальна версія і коштує досить дорого, але ви можете підібрати відповідну для себе модифікацію, виходячи зі своєї інтенсивності використання і доступного бюджету.
З програмним забезпеченням у Xiaomi 14 Pro так само, як і у Xiaomi 14. Це Android 14 з новою прошивкою HyperOS. Не будемо повторюватися і краще просунемося далі.
Камери
Основна камера Xiaomi 14 Pro значно прокачалася порівняно із звичайною версією. Головне нововведення – це змінна діафрагма f/1.4-f/4.0. Подібне ми вже бачили у Xiaomi 13 Ultra, який носить горде звання крутого камерофону. Не робитимемо довгих вступів і відразу прокоментуємо роботу основного сенсора Xiaomi 14 Pro і покажемо приклади фото.
Змінна діафрагма реально дозволяє досягти вражаючих результатів. Знімки на 14 Pro кращі, ніж на звичайну чотирнадцяту модель, але до 13 Ultra все одно не дотягує. Гідним суперником Xiaomi 13 Ultra може стати тільки 14 Ultra, і ми всі з нетерпінням чекаємо на цю модель.
А ось телефото об'єктив та ультраширік Прошки такий самий, як у базової версії. За технічними характеристиками вони абсолютно ідентичні, та й насправді різниця непомітна. Усі приклади зображень можна побачити нижче.
Xiaomi 14 Pro записує відео на основну камеру в максимальній якості 8K з 24 кадрами на секунду, чим не відрізняється від молодшого брата.
Фронтальна камера також аналогічна – це 32-мегапіксельний сенсор із записом відео 4K@30/60fps. Селфі приємні і точно не викликають жодних негативних емоцій.
Невеликі підсумки по камерах: Xiaomi 14 Pro демонструє один з найкращих результатів у своєму ціновому сегменті, але перемогти Xiaomi 13 Ultra або Oppo Find X6 Pro все ж таки поки не може. Для аматорських цілей можливостей камери буде достатньо з головою, та й навіть професійна зйомка вдасться на славу.
Автономність
Залишилося поговорити про час автономної роботи Xiaomi 14 Pro, озвучити ціну та підбивати підсумки. Ємність акумулятора складає 4880 мАч, що набагато більше, ніж у молодшої версії. І нагадаємо вам, що діагональ екрану збільшилася, а отже – збільшилось і енергоспоживання. Досить дивно, що виробник не додав стандартних 5000 мАг.
Загалом до Xiaomi 14 Pro немає претензій з приводу автономності. Вам спокійно вистачить смартфона на день навіть за активного використання. А якщо довго не зависати у ньому, то й півтора дня пристрій пропрацює на одному заряді.
Тішить наявність 120-ватної зарядки: всього за 18-20 хвилин ви повністю нагодуєте батарею Xiaomi 14 Pro. Жодного нудного очікування. З бездротовою 50-ватною зарядкою вже не все так райдужно – на поповнення до 100% потрібно близько 40 хвилин.
Читайте також: Огляд Xiaomi 13T та Xiaomi 13T PRO – Навіщо платити більше?
Ціна та підсумки
Ось ми і на фінішній прямій. Давайте озвучимо китайський цінник Xiaomi 14 Pro. Ціна на даний апарат у Піднебесній стартує приблизно з 650-680 доларів. Титанова версія, як ми вже говорили, значно дорожча. Але нам ці ціни мало про що скажуть, адже майбутня глобалка буде суттєво дорожчою. Знаючи націнки міжнародного ринку, можна передбачити збільшення ціни на 20-30%.
Трохи менше ніж за 700 доларів – це чудове придбання. Але ми впевнені, що мало хто з вас захоче купувати китайську модель і перепрошиватися на глобалку. Хоч це вигідно, але проблем доставляє немало. На глобальному ринку Xiaomi 14 Pro буде коштувати дуже дорого, і перед придбанням потрібно ретельно порівняти цей смартфон із конкурентами (більшість з яких ще навіть не представлені).
Про порівняння Xiaomi 14 Pro з Apple iPhone 15 Pro ми говорити не будемо, оскільки це дві абсолютно різні ніші. Порівняння з Google Pixel 8 Pro теж якесь недоречне. З чим потрібно порівнювати новинку – так це з китайськими флагманами, такими як, наприклад, OnePlus 12 та vivo X100 Pro. Але давайте спочатку дочекаємось цих апаратів.
Але ми не відповіли на інше важливе питання: що краще купити – Прошку чи звичайну версію? Якщо ви не займаєтеся професійною фото- та відеозйомкою і вам не потрібен величезний екран, вибір очевидний. Звичайно, це компактний Xiaomi 14. Він і коштує дешевше, і зручніший у використанні, а залізо аналогічне.
Xiaomi 14 Pro може привернути увагу любителів заокруглених екранів та тих, кому потрібний максимум від основної камери. В іншому ж, ми не бачимо сенсу у придбанні цієї моделі.
Остаточне рішення, як завжди, залишається за вами. Напишіть у коментарях, яку модель ви вважаєте більш збалансованою та оптимальною – Xiaomi 14 або Xiaomi 14 Pro. На цьому з вами прощатимемося. До зустрічі у наступних оглядах!
Плюси:
- повноцінна комплектація;
- преміальні матеріали корпусу;
- є версія із титановим каркасом;
- вологозахист IP68;
- елегантні кольори корпусу;
- LTPO AMOLED екран з високою роздільною здатністю;
- пікова яскравість 3000 ніт;
- фірмове захисне скло Xiaomi Longjing Glass;
- новий топовий процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3;
- до 16 ГБ ОЗП та 1 ТБ ПЗП;
- чудовий основний модуль камери зі змінною діафрагмою;
- хороший телефото об'єктив та ультраширік;
- є запис відео у 8K;
- відмінна фронталка;
- дротова зарядка 120 Вт та бездротова 50 Вт;
- адекватна ціна для китайської версії.
Мінуси:
- великі габарити та вага;
- проблеми з ергономікою;
- при сильних навантаженнях буває перегрів та відчутний тротлінг;
- не всім сподобається заокруглений екран;
- поки що тільки китайська версія.