Огляд Xiaomi 14T Pro — це найкращий камерофон! Переміг iPhone 16 Plus

28.10.2024 19765 0

Привіт, друзі. Ми завітали з черговим оглядом гарячої новинки від Сяомі. Сьогодні будемо обговорювати, чому варто купити Xiaomi 14T Pro. Адже це справжній вбивця флагманів з найпотужнішим залізом та іншими крутими фішками.

 

Нам обіцяють прокачаний дисплей і камери. Смартфони Xiaomi іноді вистрілюють точно в ціль, тож очікуємо черговий ТОП за свої гроші. Щоправда, коштує девайс недешево, але про це пізніше. Приєднуйтесь до огляду Xiaomi 14T Pro і поїхали!

 

Огляд Xiaomi 14T Pro — це найкращий камерофон! Переміг iPhone 16 Plus

Технічні характеристики

Комплектація

Зовнішній вигляд, матеріали, розміри

Екран

Продуктивність і пам'ять

Операційна система і ШІ

Камери

Автономність

Ціна і висновки

Відеоогляд

 

Технічні характеристики

Матриця:

AMOLED

Діагональ екрана:

6.67″

Роздільна здатність дисплея:

1220 x 2712 пікселів

Інші параметри екрана:

Щільність пікселів – 446 ppi, частота оновлення – 144 Гц, підтримка HDR10+ та Dolby Vision, стандартна яскравість – 1600 ніт, пікова яскравість – 4000 ніт

Матеріали корпусу:

Задня кришка зі скла, алюмінієві грані

Захист:

IP68 (занурення на глибину до 2 метрів протягом 30 хвилин

Габарити:

160.4 x 75.1 x 8.4 мм, вага 209 г.

Кольори:

Titan Gray, Titan Blue, Titan Black

Процесор:

4-нанометровий Mediatek Dimensity 9300+

Кількість ядр:

Одно ядро Cortex-X4 з тактовою частотою 3.4 ГГц + три ядра Cortex-X4 з частотою 2.85 ГГц + чотири ядра Cortex-A720 з частотою 2.0 ГГц

Графічний чип:

Immortalis-G720 MC12

Операційна система:

Android 14 з прошивкою HyperOS

Варіанти пам'яті:

12/256, 12/512, 16/512, 12 ГБ/1 ТБ

Основна камера:

Основна камера: роздільна здатність 50 Мп, сенсор 23 мм, діафрагма f/1.6, розмір матриці 1/1.31", розмір пікселя 1.2µm, PDAF, оптична стабілізація;

Телефото: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.0, сенсор 60 мм, розмір матриці 1/2.88", розмір пікселя 0.61µm, PDAF, 2.6-кратний оптичний зум;

Надширококутний об'єктив: роздільна здатність 12 Мп, сенсор 15 мм, діафрагма f/2.2, розмір матриці 1/3.06", розмір пікселя 1.12µm

Запис відео в 8K з 30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 32 Мп, діафрагма f/2.0, сенсор 25 мм

Запис відео в 8K@30fps

Комунікації:

Мережа 5G, Wi-Fi 6е, Bluetooth 5.4, навігаційні служби GPS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC, GLONASS

Звук:

Стерео

Місткість акумулятора:

5000 мАг

Зарядка:

Дротова 120 Вт (до 100% за 19 хвилин)

Бездротова 50 Вт (до 100% за 45 хвилин)

Ціна:

Від 28 999 грн

 

Xiaomi 14T Pro важко схарактеризувати як телефон із середнього сегмента. Тут, скоріше, вже повноцінний флагман, але із застереженнями. Наприклад, відсутня технологія LTPO. За іншими параметрами це типовий преміальний пристрій за солідною ціною.

 

 

Чи є сенс звертати увагу на цю модель, коли є такі хіти, як OnePlus 12, Moto Edge 50 Ultra, Samsung Galaxy S24 Plus? Зараз з'ясуємо.

 

Комплектація

Сумна тенденція мізерних комплектацій дісталася до Xiaomi. Подивившись на упаковку підозріло маленького розміру, відразу можна здогадатися, що всередині мінімум додаткових елементів. Ви знайдете тільки макулатуру, скріпку, шнур Type-C і непрозорий чохол. Ну і захисна плівка є на екрані.

 

 

Блок живлення потрібно купувати окремо. Якщо хочете потужність зарядки 120 Вт, доведеться розщедритися. Бездротова зарядка на 50 Вт теж коштує пристойно. Ось такі справи.

 

Зовнішній вигляд, матеріали, розміри

Xiaomi 14T Pro повністю виконаний у металевому стилі. Навіть обідки навколо модулів камер блискучі та сталеві. Це додає преміальності та дорожнечі. Грані абсолютно плоскі, як і екран. Спинка трохи вигнута. У руці лежить зручно, дискомфорту не виникає.

 

 

За габаритами версія Pro практично не відрізняється від стандартної: 160.4 x 75.1 x 8.4 мм проти 160.5 x 75.1 x 7.8 мм. Тільки за товщиною трохи солідніша. Пояснити це можна наявністю бездротової зарядки. Та й вага на 16 грамів більша.

 

З матеріалами у Xiaomi 14T Pro все відмінно – скляна задня кришка й алюмінієві грані. Нагадаємо, що його молодший брат отримав пластиковий каркас. Вологозахист IP68 займає своє почесне місце в списку переваг.

 

 

Забарвлення мають дорогий і цікавий вигляд. Це Titan Gray, Titan Blue і Titan Black. Найбільший інтерес, мабуть, викликає блакитний колір. За зовнішнім виглядом Xiaomi 14T Pro і 14T дуже схожі. Єдина помітна різниця – об'ємніший блок камер у просунутої моделі.

 

Поставити можна дві nano-SIM або під’єднати технологію eSIM. Лінійний вібромотор і мультимедійні динаміки високої якості, важко до них причепитися.

 

 

Звичайно, в дизайні немає такого мінімалізму, як, наприклад, у Samsung Galaxy S24 Plus. Там розробники попрацювали на славу. Хоч Сяомі 14Т і не дотягує до преміальних флагманів, його зовнішній вигляд справляє приємне враження.

 

Екран

Далі поговоримо про дисплей Xiaomi 14T Pro. Хоч це і просунута версія, екран абсолютно такий самий, як у молодшої моделі. Параметри чудові й заслуговують на наше схвалення. Матриця AMOLED з роздільною здатністю 1220 x 2712 точок, частотою оновлення 144 Гц і піковою яскравістю 4000 ніт.

 

 

Щодо останнього пункту можна посперечатися. При реальному вимірюванні отримуємо меншу цифру, але це не означає, що на сонці виникають якісь проблеми з яскравістю.

 

Наступний момент, з яким у Xiaomi ніколи не було проблем – показники ШІМу. Ось що ми отримали під час тестування:

  • 100% - 5%
  • 75% - 6%
  • 50% - 5%
  • 35% - 7%
  • 25% - 9%
  • 10% - 12%
  • 0% - 8%.

 

 

В екрана Сяомі 14Т Про хороша яскравість і контрастність. У налаштуваннях представлені пресети «Стандарт», «Насичені» і «Яскраві». А ще є функція «Адаптивні кольори», яка підлаштовується під навколишнє середовище. Рекомендуємо ввімкнути цю опцію, щоб користуватися дисплеєм було комфортно в будь-який час доби.

 

Можна виставити конкретне значення 144 Гц, якщо хочете розкрити весь потенціал смартфона. Просто переходите в налаштування і відзначаєте повзунками додатки, які будуть працювати з максимальною розгорткою. Враховуйте, що це негативно позначиться на автономності.

 

 

Чого не вистачає екрану Xiaomi 14T Pro, так це технології LTPO. Чи потрібна вона звичайному користувачеві? Швидше за все, ні. Це просто розрекламована фішка, користі від якої не так вже й багато. Режими Dolby Vision і HDR10+ на місці.

 

Продуктивність і пам'ять

А що з залізом у Сяомі 14Т Про? Питання, яке хвилює багатьох. Звичайний Xiaomi 14T отримав Mediatek Dimensity 8300 Ultra, і цей чіп не справив на нас великого враження під час тестування. Просто непоганий середньорівневий процесор, встановлений у бюджетного Poco X6 Pro.

 

 

Зрозуміло, версії Pro дістався більш ласий шматочок. Це 4-нанометровий Mediatek Dimensity 9300+ з максимальною тактовою частотою 3.4 ГГц. У тесті на тротлінг бачимо значні просадки. Звична картина з обчислювальними ядрами у потужних чипів.

 

У тесті на троттлінг графічних ядер уже помітна значна перевага 14T Pro. Так, є падіння продуктивності приблизно на 30%, але загальна картинка задовільна. 

 

 

Це ще раз підтверджує, що Dimensity 9300+ – один із найпотужніших процесорів на ринку Android-телефонів. Він може трохи тротлити й грітися, але це не завадить з комфортом грати в найважчі іграшки та вибирати максимальні налаштування графіки.

 

Ба більше, роки через два-три Dimensity 9300+ залишатиметься, як і раніше, потужним і актуальним. Так що це гарне придбання на майбутнє.

 

 

Виробник анонсував дуже багато модифікацій Xiaomi 14T Pro. Зрозуміло, що не всі вони будуть у вільному продажу. Але вибір все одно гідний: починаючи з 12/256 ГБ і закінчуючи 1 ТБ/12 ГБ.

 

Операційна система і ШІ

Сьогоднішній герой працює на Android 14 з оболонкою HyperOS. Надалі смартфон має отримати чотири роки оновлень операційної системи та п'ять років патчів безпеки.

 

Про можливості штучного інтелекту ми розповідали в огляді стандартної версії. Модель Pro не отримала якогось ексклюзиву. Попередньо встановлено безкоштовний Gemini, що працює не гірше за чат GPT. Незабаром обіцяють опцію Circle to Search.

 

 

З цікавого – присутній розділ «Система візуалізації з AI». Мається на увазі супервисока роздільна здатність, MEMC і поліпшення HDR. Чи є сенс у використанні цих інструментів? Вельми сумнівний. А ось акумулятор буде розряджатися активно.

 

 

Камери

Погодьтеся, що найцікавіша частина в кожному огляді – тестування камер новинки. У попередньому матеріалі ми вже розібралися, як знімає Xiaomi 14T. Було трохи помітно, що він відстає від Прошки.

 

 

Преміальна версія отримала основний 50-мегапіксельний датчик під назвою Sony Light Fusion 900. Сенсор на 23 мм, матриця розміром 1/1.31». Про відмінності між пресетами Vibram і Authentic ми вже розповідали. Не будемо сьогодні знову підіймати цю тему. Просто рекомендуємо ознайомитися з прикладами фото.

 

 

Вдень вся трійка фотографує плюс-мінус однаково. Особисто мені більше подобається Xiaomi 14 Pro з природною кольоропередачею і високою деталізацією. Без ефекту перенасичення.

 

 

У важких умовах iPhone 16 Pro програє. Перше місце знову дістається 14T Pro: немає шумів, приємні кольори, деталізовані дрібні деталі. На другому місці звичайний Сяомі.

 

 

Наступна зупинка – телефото об'єктив з роздільною здатністю 50 Мп і 2.6-кратним оптичним зумом. На знімках прекрасно видно, що 14T Pro справляється краще за базову модель і Айфон. Тут опрацювання дрібниць, правильна кольоропередача, нормальна деталізація.

 

 

З надширококутним сенсором таких див уже не відбувається. iPhone 16 Plus оснащений автофокусом, внаслідок чого отримуємо чудові макро. Сяомі теж робить макро, але за допомогою телефото. Виглядає трохи гірше.

 

 

В Айфона фото світліші, кути огляду ширші, і загалом картинка приємніша. Між 14T і 14T Pro відмінності мінімальні.

 

 

Старша модель вміє писати відео у 8K. Щоправда, частота кадрів обмежена 30fps.

 

 

Фронтальна камера на 32 Мп точнісінько як у 14Т. Попри однакові технічні параметри, Сяомі 14Т Про може похвалитися глибшим боке. У Айфона різкий контраст між переднім і заднім фоном.

Відеозйомка на фронталку в 4K@30fps. Результат хороший, але тільки якщо порівнювати між субфлагманами. У Айфона інший рівень, і для соцмереж, наприклад, більше підійде саме він.

 

 

Який вердикт можемо зробити. Камери Xiaomi 14T Pro однозначно круті, особливо задні. Смартфон рве на шматки середньорівневий сегмент. Ви тільки уявіть: звичайний китайський молодший флагман виявився кращим, ніж топовий Айфон. Від щирого серця можемо його рекомендувати. Фронтальна камера все ж буде ліпшою в Епл.

 

Автономність

Якщо пам'ятаєте, Xiaomi 14T ми трохи лаяли за маленьку батарею. Ну як маленьку: 5000 мАг виглядає цілком солідно, але вже хочеться більшого. Адже у 2024 році виробники масово випускають смартфони з акумулятором місткістю до 6000 мАг. І у свій крутий субфлагман бренд міг би поставити аналогічну батарею.

 

 

Цього не сталося, тому задовольняємося тим, що є. На одному заряді телефон спокійно протримається цілий день, а ввечері попросить підживлення. Якщо порівнювати, наприклад, з OnePlus 12, то там показники злегка кращі.

 

Потужність дротової зарядки Xiaomi 14T Pro склала 120 мАг. Набагато солідніше, ніж у 14Т з 67 ватами. Всього 19 хвилин – і батарея зарядиться до 100%.

 

 

Присутня бездротова зарядка, якої не було у молодшої моделі. Завдяки потужності 50 Вт на все підживлення піде близько 45 хвилин.

 

Ціна і висновки

Ми майже закінчили з оглядом Xiaomi 14T Pro, а це означає, що настав час озвучити вартість. Відразу скажемо – апарат недешевий. Поки у продажу можна знайти модифікації на 12/512 ГБ і 12/1 ТБ.

  • У нашому інтернет-магазині версія на 512 ГБ продаватиметься приблизно за 30 400 грн. Можливі коливання ціни. Середній прайс по країні – 32 999 грн.
  • Топова модифікація на 1 ТБ обійдеться приблизно в 32 200 грн, якщо замовляти у нас. В інших магазинах електроніки просять 34 999 грн.

 


Питання про актуальність смартфона дуже гостре. З одного боку, це майже повноцінний флагман без нюансу. З іншого – китайці сильно завищили вартість. Давайте так: якщо потрібні годні камери, запас продуктивності на кілька років, чотири роки оновлень ОС, бездротова зарядка, класичний дизайн – можна купувати.


Ми рекомендуємо саме Pro-версію, оскільки в ній виробник постарався на славу і реалізував усі доступні фішки. Потенціал нової серії розкривається саме у Сяомі 14Т Про. Хоча і звичайна версія непогана і її теж можна розглядати до покупки, якщо хочете заощадити.

 

 

Плюси:

  • Преміальний дизайн;
  • алюміній і скло в матеріалах корпусу;
  • вологозахист IP68;
  • універсальні забарвлення;
  • якісна AMOLED-матриця;
  • можна виставити частоту оновлення 144 Гц;
  • достатньо яскравості;
  • без проблем із ШІМом;
  • дуже потужний процесор Mediatek Dimensity 9300+;
  • продуктивні відеоядра;
  • попередньо встановлено Android 14 з HyperOS;
  • 4 роки оновлень «зеленого робота» і 5 років патчів безпеки;
  • багато версій з різним обсягом пам'яті;
  • є безкоштовні фішки ШІ;
  • набір чудових основних камер;
  • запис відео у 8K;
  • зарядка 120 Вт;
  • бездротова зарядка 50 Вт.

Мінуси:

  • Без блоку живлення в комплекті;
  • значна вага та габарити;
  • немає LTPO;
  • висока ціна.

 

Відеоогляд 

 



Автор: Аліна Нікітіна Дата публікації: 28.10.2024
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube