Огляд OnePlus 9R - він хороший, але в чому каверза?
До цієї статті ми вирішили підійти трохи не зовсім стандартно - не писати по черзі про комплектацію, продуктивність і так далі. Ми почнемо з найцікавішого, а решту будемо описувати при необхідності. Почнемо з параметрів.
Характеристики OnePlus 9R
Розміри/вага : 161 x 74.1 х 8.4 мм, 189 г.
Дисплей : 6,55" Fluid Amoled, 120 Гц, HDR 10+, роздільна здатність 1080x2400, співвідношення сторін 20:9, щільність пікселів 402 ppi, Gorilla Glass 5
Пам'ять : 8/128 Гб або 12/256 Гб, слот для картки пам'яті відсутній
Процесор : Qualcomm Snapdragon 870, графічний процесор Adreno 650
Камери : Основний модуль 48 Мп Sony IMX 586 , апертура f/1.7, розмір пікселя 0.8µm; Ультраширокий модуль 16 Мп Sony IMX481 , апертура f/2.2, розмір пікселя 1.0µm; макромодуль 5 Мп (f/2.4) + сенсор глибини 2 Мп (f/2.4);
Фронтальна камера 16 Мп, апертура f/2.4
ОС : Android 11, Oxygen OS 11.0
Акумулятор : 4500 мАг Li - Pol, підтримка QuickCharge
Зарядний пристрій : 65 Вт, бездротової зарядки немає
Особливості : NFC, стереодинаміки, Wi-Fi 6 , сканер відбитка пальців під дисплеєм , роз'єм для навушників відсутній
Кольори : чорний та блакитний.
зовнішній вигляд – у чому фішки?
Отже, подібні зовнішні риси притаманні всім моделям у лінійці OnePlus 9 . Відмінності лише у 9 Pro – у нього загнутий на краях дисплей. В іншому вони дуже схожі. Використовуються якісні матеріали, включаючи скло на задній панелі та матову металеву рамку навколо дисплея. У звичайної 9-ки рамка глянсова і, що найцікавіше, зроблена з пластику. Фірмовий перемикач режимів звуку є.
Дисплей
Перше, на що ми звертаємо увагу при включенні – це екран. AMOLED- матриця флагманського рівня, дуже якісна і мало чим відрізняється від побратимів у лінійці. Окрім одного, Always On Display. Справа в тому, знову ж таки, у звичайної дев'ятої версії OnePlus не відображаються повідомлення на екрані в режимі AOD . І немає індикатора повідомлень . Справді, це жерсть. Але у 9R з цим все добре - всі повідомлення на місці.
Соковитість та плавність картинки на рівні флагманів – тут є і 120 Гц оновлення та HDR 10+ . ШИМ дисплея мінімальний, хоча й такої настройки в меню немає. Точність кольору теж на висоті. Авторегулювання яскравості працює чітко та швидко. Загалом, причепитися нема до чого.
Сканер відбитка пальців
Ще одна незрозуміла особливість – це сканер відбитка пальців. У нашому OnePlus 9R він розташований у зручному місці – його палець легко знаходить. Хоча сканер звичайної дев'яти знаходиться дуже низько, а це як мінімум незвично. Все це наводить на думку, що, випустивши 9-у версію свого смартфона, OnePlus зрозуміли, що зробили купу помилок. І вирішили під ім'ям 9R перевипустити торішню, але без усіх цих огріхів модель 8T . Ми не критикуватимемо їх за це, тим більше що є один парадокс. Але про це наприкінці.
Залізо
Щодо заліза, то більш збалансованого рішення для флагмана поки що не існує. Qualcomm Snapdragon 870 рве, як і раніше, круто і на практиці мало чим поступається своєму 888-му братові, який сам по собі дорожчий на 100 з лишком баксів. Його продуктивності вистачить більшості ігроманів. І нагрівання з тротлінгом набагато легше піддаються контролю, ніж у випадку зі Snapdragon 888.
Та й батарею молодший дракон «жере» скромніше. 4500 мАг - це на сьогодні не мало, але й не багато. Зайва добавка до автономності не завадить (на щастя, у комплекті зарядний пристрій на 65 Вт). У нашому тесті автономності він посів 31-е місце із загальним результатом о 8 годині 54 хвилини. Загалом, ще раз, Snapdragon 870 – це найбільш правильне рішення для цієї моделі.
операційна система, тобто прошивка
Oxygen OS – мабуть, одна з найкращих прошивок для смартфонів поки що. Вона має відмінну швидкість і плавність, добре оптимізована, особливо під дисплеї зі 120 Гц. Пам'яті в базовій версії 8/128 Гб, і цього поки що достатньо для середньостатистичного користувача . Так, вони бувають, але опитування показують, що користувачі Oxygen OS найбільше задоволені роботою системи. А ось за частотою оновлень прошивки OnePlus починає потихеньку відставати від Samsung. Корейці дедалі частіше дивують.
камери 1+ 9R
Звичайно, треба поговорити і про камери! І правильно провести порівняння з камерами, розробленими у співпраці з компанією Victor Hasselblad , назвою якої хвалиться OnePlus 9 і 9 Pro (для замітки: фотоапарати Hasselblad коштують від 6000 до 36000 євро, і це без об'єктивів). Партнерство із шведами принесло нові алгоритми роботи камер. Подивимося, чи справді воно того варте або у фотоможливостях 9R не особливо відстає від старших братів.
Порівняння будемо проводити з OnePlus 9. І на звичайних знімках без наближень і укропів різниця ледь помітна. Але вона з'являється, коли ви збільшуєте фото, щоб побачити деталі ближче. Деталізація вище у Hasselblad, тобто у OnePlus 9. Передача кольорів у них приблизно схожа, нехай і не ідентична. У 9-ки спостерігається зайва різкість, але це все ж таки краще, ніж «мило» на фото.
У приміщенні навпаки по деталізації виграє 9R але він не потрапляє в колір. Дивіться самі, що вам важливіше. Здається, колір простіше підправити обробкою.
Ультраширокі модулі знімають однаково. Відмінності у деталізації дуже несерйозні. Дивіться наведені нижче приклади.
А ось по фронталка цікава ситуація. Нам більше сподобалися знімки з 9R. Вони виходять різкіші і чіткіші, причому це добре помітно. Ми не знаємо, фронтальна камера на OnePlus 9 теж розроблялася з Hasselblad чи ні . Єдине, що 9 краще відділяє задній фон.
Якщо говорити про запис відео, то відмінностей із OnePlus 9 майже немає, хіба що 9R трохи гірше записує звук і немає можливості знімати відео в 8К (напишіть у коментарі, ви знімаєте відео в такому дозволі?). Ну а знімати 4К-відео за 60 кадрів на секунду – будь ласка.
Підсумок
У результаті можна з упевненістю сказати, що апарат досить непоганий. Чесно кажучи, чекали ми від нього набагато гіршого. Спочатку здавалося, що буде чергова боротьба компромісів із завищеним цінником. Але не тут було. Якщо ігнорувати факт, що це майже точна копія OnePlus 8T, то 9R показав себе з відмінного боку і тепер його прайс виглядає привабливіше. І тут треба згадати той парадокс, про який говорили раніше – на момент підготовки матеріалу до цієї статті він був навіть дешевшим, ніж той же 8T . Але тепер усе стало на свої місця.
Посилання для покупки за знижками на Аліекспресі ловіть нижче (лише зверніть увагу на версії прошивок – рекомендуємо купувати Global version ):
OnePlus 9R - https://lite.bz/Gh6wjI
OnePlus 8T - https://lite.al/w0Yrw
Купони на 2 $ і 3 $ від продавця - https://lite.al/uugLMC
Переваги :
- відмінний AMOLED- дисплей зі 120 Гц
- стереозвук
- швидка зарядка на 65 Вт
- зручне розташування сканерів
- повноцінний Always On Display
Недоліки :
- відсутність аудіоджеку
- Не найкраща камера
Відео огляд
Всім добра і нехай буде з вами Андроїд!