OPPO, OnePlus, Xiaomi - шпигуни серед нас
Смартфони з китайськими прошивками відправляють наші дані на свою батьківщину
Нове дослідження Единбурзького університету та Дублінського Трініті-коледжу висвітлює тривожну проблему яка стосується провідних китайських смартфонів на Android. У Китаї, який є найбільшим ринком смартфонів у світі, понад 70% пристроїв працюють на Android. Дослідження показало, що деякі бренди, такі як OnePlus, Xiaomi та Oppo Realme, збирають і передають великі обсяги персональних даних без згоди користувачів.
Телефони, про які йде мова, постачаються з попередньо встановленою значною кількістю системних і фірмових програм, які мають сумнівні привілеї, увімкнені за замовчуванням. Ці програми активно збирають і надсилають конфіденційну інформацію, пов’язану з пристроєм, місцезнаходженням, профілем користувача та навіть соціальними стосунками.
Навіть для користувачів, які піклуються про конфіденційність, які відмовляються від аналітики та не використовують хмарне сховище чи сторонні служби, телефони все одно надсилають унікальну інформацію про пристрій і користувача, таку як ідентифікатори пристрою, GPS-координати, шаблони використання програми, виклики й історія SMS, і контактні номери. На жаль, користувачі не сповіщені про цю передачу даних, і немає можливості відмовитися. Зібрані дані можна легко зв’язати з особою та використовувати для відстеження.
Дослідження проводилося на пристроях, які продаються в Китаї та працюють на місцевих дистрибутивах Android, тому смартфони які призначались для ринку Китаю, але перепрошиті на глобалку не повинні мати подібних проблем. Ми розуміємо що подібна поведінка смартфонів з піднебесної це результат досить жорсткої цензури та законів всередині Китаю, однак для тих, хто придбав свої пристрої в Китаї, і залишився на китайській прошивці треба знати, що практика збору даних залишається незмінною навіть після виїзду з країни.
Читати також: Паролі відходять у минуле: яку альтернативу пропонують світові компанії?
Джерело: gizmochina